4 alternatywy Whatsapp w celu ochrony Twojej prywatności

[ware_item id=33][/ware_item]

Prywatność to wielka sprawa dla użytkowników Internetu i wszystkiego, co nam zapewnia. Niech będą to wiadomości wysyłane do znajomych lub zdjęcia najgłupszych rzeczy, które ludzie spotykają każdego dnia. Przycisk Wyślij jest wciśnięty, a wiadomość jest przechowywana na serwerze, a następnie dostarczana odbiorcy w postaci zwykłych wiadomości tekstowych i graficznych, które mogą zostać naruszone podczas transportu przez hakerów lub szpiegów, aby przezwyciężyć takie problemy, które WhatsApp wprowadził od początku do końca szyfrowanie w swojej aplikacji. Jednak WhatsApp nie jest jedyną opcją! Istnieje mnóstwo innych alternatyw WhatApp dostępnych w Internecie, ale która jest właściwa?


Metoda szyfrowania typu end-to-end zabezpiecza wiadomości w czasie między wysyłaniem a odbieraniem wiadomości. Chociaż wiadomości są przechowywane na komputerze, są niedostępne dla serwera. Jest to najbezpieczniejszy sposób wysyłania wiadomości, ale jeśli ludzie czują się niekomfortowo z WhatsApp lub chcą wypróbować coś innego, są też inne opcje.

Wiklinowy 

Ma autodestrukcyjny system przesyłania wiadomości, taki jak Snapchat, ale w przeciwieństwie do niego pozwala nadawcy ustawić czas od kilku sekund do ponad pięciu dni. Wyczerpujący się czas kasuje wiadomość od końca odbiornika.

WhatsApp alternatywa

Oferuje 4096-bitowe szyfrowanie RSA, co jest wyjątkowo bezpiecznym protokołem. Usunął również metadane z wiadomości, takich jak lokalizacja, data, dzień, godzina i informacje o urządzeniu. Ponadto niszczarka wiadomości jest wysoce zaawansowaną funkcją, która eliminuje możliwość odzyskiwania przez dowolnego hakera.

Wiadomości na Wickr mogą zawierać zwykłe teksty, zdjęcia, wideo, audio, załączone pliki, a także wygodną integrację z DropBox, dyskiem Google itp. Użytkownicy nie muszą mieć numeru ani adresu e-mail, aby założyć konto w Wickr.

Pobierz Wickr na: iOS | Android

Sygnał

Jest to prosta aplikacja, która służy do wysyłania wiadomości zawierających wszystkie rodzaje plików. Do zarejestrowania się wymagana jest liczba, a teksty są gotowe. Signal umożliwia użytkownikom wykonywanie krystalicznie czystych połączeń z osobami mieszkającymi w miastach i oceanach bez żadnych kosztów, z wysokim bezpieczeństwem, bez wyjątku, że ktoś słyszy czyjeś połączenia.

aplikacja do przesyłania sygnałów

Twórcy Signal, Open Whisper Systems, nie mają dostępu do wiadomości ani połączeń wysyłanych lub odbieranych, co czyni go całkowicie bezpiecznym. Serwery nie mają dostępu do Twojej komunikacji i nigdy nie przechowują żadnych danych, więc nie mogą przekazywać SMS-ów ani połączeń od swoich klientów.

Pobierz na: iOS | Android

Threema

Ta aplikacja nie wymaga połączenia z nią numerów telefonów ani adresów e-mail. Podobnie jak Whatsapp, Threema pozwala użytkownikom wysyłać swoje lokalizacje, wysyłając znacznik geograficzny do odbiorcy, a następnie mogą dotknąć go i otworzyć lokalizację na mapie. Wiadomości na Threema są dość szybkie. szyfrowanie całościowe

Threema zapewnia prawdziwe szyfrowanie typu end-to-end, podobnie jak Whatsapp. Threema wykorzystuje Elliptical Curve Cryptography, czyli 2048-bitowe szyfrowanie RSA. Kolejną świetną funkcją Threema jest kolorowy wskaźnik osoby, która wysyła wiadomości.

Jeśli dodasz kontakt, wprowadzając jego nazwę użytkownika, będzie on miał czerwony poziom weryfikacji. Jeśli synchronizuje się z Twoimi kontaktami, otrzymają pomarańczową weryfikację. Musisz wymienić z nimi klucze, skanując kod QR na ich urządzeniu, aby przejść do zielonego poziomu weryfikacji.

Minusem Threema jest to, że nie jest bezpłatny, ale kosztuje tylko 2,99 USD bez opłaty za subskrypcję.

Pobierz na: iOS | Android

Telegram

Telegram ustawia timer samozniszczenia wiadomości, taki jak Wickr, usuwający ją z urządzenia odbierającego, ale jest to opcjonalne. Grupa Telegram jest organizacją non-profit, która jest wolna od reklam, a aplikacja nic nie kosztuje. Telegram zapewnia również możliwość wysyłania wiadomości z pulpitu.

WhatsApp alternatywa

Szyfrowanie opiera się na 256-bitowym symetrycznym szyfrowaniu AES, 2048-bitowym szyfrowaniu RSA, a Diffie – Hellman zabezpiecza wymianę kluczy. Metoda szyfrowania została stworzona specjalnie dla tego projektu i jest open source.

Telegram oferuje „tajne czaty”, które wykorzystują pełne szyfrowanie end-to-end, nie są przechowywane na serwerach Telegram i samozniszczą się po określonym czasie.

Pobierz na: iOS | Android

Wniosek

Organizacje zajmujące się tymi aplikacjami dbają o prywatność i pozwalają użytkownikom na pełną kontrolę nad tym, kto widzi ich wiadomości. Te aplikacje są świetną alternatywą dla osób, które chcą zmienić WhatsApp i spróbować czegoś nowego, ale także nie martwić się o prywatność informacji.