Piespiedu meklēšana un konfiskācijas uz ASV robežas ir konstitūcijas ļaunprātīga izmantošana – Rebeka Ješke EFF

[ware_item id=33][/ware_item]

Drīz pēc tam, kad Trump ir aizliedzis cilvēku iebraukšanu, ASV robežas aģenti ir palielinājuši pilsoņu interesēšanu par viņu personīgajām pilnvarām. ASV pilsoņi, pastāvīgie iedzīvotāji un vīzu turētāji ir spiesti parādīt personisko informāciju savās elektroniskajās ierīcēs.


ASV pilsoņi sūdzas par robežu aģentu attieksmi pret “iedod savu ierīci vai dodies atpakaļ”, un arī šādas darbības likumība tiek apšaubīta. Tomēr ASV likumi par robežām aizliedz meklēt cilvēku akreditācijas datus bez jebkāda autentiska iemesla.

Tagad eksperti iesaka cilvēkiem, kas apmeklē ASV, būt modriem, mierīgiem un uzmanīgiem un ievērot pasākumus, lai nodrošinātu viņu privātumu uz ASV robežas. Jāzina arī cilvēkiem, kuri plāno ceļot pa Ameriku; kā aizsargāt viņu pārlūkošanas vēsturi, jo aģenti arī pārbauda vietnes, kuras viņi apmeklē.

Lai iegūtu ieskatu un uzzinātu par šo jautājumu, mēs rīkojām interviju ar Rebecca Jeschke, Mediju attiecību direktori un EZF digitālo tiesību analītiķi. EZF ir organizācija, kas darbojas pilsonisko brīvību jomā digitālajā pasaulē, un tās arī darbojas, lai risinātu problēmas, ar kurām cilvēki saskaras uz ASV robežas, saistībā ar viņu privātuma problēmām.

Esi šifrēts: Pastāstiet mums kaut ko par sevi:

Es 12 gadus esmu strādājis EFF, cīnoties par privātumu, runas brīvību un jauninājumiem tiešsaistē un visās mūsu digitālajās ierīcēs.

Esi šifrēts: Nesen sūdzību vilnis ir saņemts no cilvēkiem, kas apmeklē ASV par viņu elektronisko ierīču negodīgu pārbaudi. Vai tas varētu būt nemiera un nemieru sākums valstī?

REBECCA: Ir skaidrs, ka cilvēkiem nepatīk pastiprinātie, invazīvie meklējumi uz robežas. Es domāju, ka cilvēki turpinās protestēt pret negodīgiem meklējumiem un arestiem.

Esi šifrēts: Cilvēki šodien savu intīmāko informāciju glabā savās elektroniskajās ierīcēs, atspoguļojot viņu domas, izpēti, aktivitātes un asociācijas. Vai ir pareizi iejaukties viņu privātumā bez jebkāda autentiska iemesla??

REBECCA: Nē, nav godīgi vai vienkārši meklēt bez robežas uz robežas. Mēs domājam, ka robežas aģentiem pirms kratīšanas vajadzētu būt orderi. Tas nozīmē, ka viņiem ir jābūt iespējamiem cēloņiem, kādēļ šī persona izdarījusi noziegumu, un tiesnesim ir jāpiekrīt. Tas nav tas, kas notiek tagad.

EZF savā ziņojumā ir arī minējis, ka, lai arī robežsargiem salīdzinājumā ar cilvēkiem un iekšlietu policijai ir lielākas pilnvaras un cilvēkiem, kas apmeklē valsti, ir mazāka privātuma aizsardzība. Bet robeža nav vieta bez jebkādiem konstitucionāliem ierobežojumiem. Robežsargu pilnvaras tiek ierobežotas ar Pirmo grozījumu (vārda, biedrošanās, preses un reliģijas brīvība), Ceturto grozījumu (brīvība no nepamatotiem meklējumiem un arestiem), Piekto grozījumu (brīvību no piespiedu sevis neuzrādīšanas) un Četrpadsmito Grozījums (bez diskriminācijas).

Esi šifrēts: Daudzi cilvēki ceļo biznesa nolūkos vai noteiktos oficiālos jautājumos. Tomēr daudzu profesiju cilvēkiem, piemēram, juristiem un žurnālistiem, ir paaugstināta vajadzība saglabāt viņu elektronisko informāciju konfidenciālu. Tātad, kādas sekas tam varētu būt, jo viņu informācija ir konfidenciāla, it īpaši izmeklēšanas žurnālistikā?

REBECCA: Žurnālistiem, juristiem un citiem, kas šobrīd ceļo, tas noteikti ir grūti. Žurnālistiem bieži ir informācija, kas viņiem jāslēpj, lai aizsargātu avotu personisko drošību. Advokātiem katru dienu ir priviliģētas sarunas ar klientiem, un taisnīguma apsvērumu dēļ viņiem ir jābūt konfidenciāliem. Šeit varat sekot padomiem, kā saglabāt savus datus drošībā:

https://www.eff.org/document/eff-border-search-pocket-guide

Esi šifrēts: Gan pirmajā, gan ceturtajā grozījumā amerikāņu elektronisko ierīču neatbilstoša meklēšana uz robežas ir nelikumīga, un šādām darbībām viņiem ir jābūt varbūtējam pamatam. Kādā pozīcijā jūs redzat šīs ASV valdības iniciatīvas likumību?

REBECCA: Mēs ceram, ka Kongress skaidri pateiks, ka robežu meklēšanai ir nepieciešams orderis.

Viņa norādīja uz savām iepriekšējām atbildēm par iespējamo cēloni. Ko tas nozīmē, ka šomēnes Kongresā tika ieviests likumprojekts, kas prasīs ASV Muitas un robežapsardzības vai citiem valdības aģentiem iegūt iespējamā cēloņa orderi pirms ASV pilsoņu un likumīgu pastāvīgo iedzīvotāju digitālo ierīču meklēšanas pie robežas.

Bet CBP nepamatoti apgalvo, ka ceļotāju privātās intereses attiecībā uz digitālajām ierīcēm neatšķiras no bagāžas vai citām fiziskām lietām, kuras ceļotāji var nest līdzi pāri robežai, tāpēc CBP digitālajām ierīcēm piemēro tradicionālo “robežas meklēšanas izņēmumu” Ceturtajā grozījumā. , kas ļauj veikt mazāk un neuzkrītošus “ikdienas” robežu meklējumus.

Šeit ir likumprojekts, kas varētu palīdzēt: https://www.eff.org/deeplinks/2017/04/border-search-bill-would-rein-cbp

Esi šifrēts: Ja esat ceļojis uz noteiktām valstīm, kas saistītas ar terorismu, narkotiku tirdzniecību vai seksa tūrismu, tas var izraisīt papildu pārbaudi no robežiestāžu puses, sacīja ASV valdība. Vai jūs to uzskatāt par patieso ārkārtas pārbaudes iemeslu vai tas ir tikai paziņojums, kas attaisno viņu politiku?

REBECCA: Ja valdība saņem orderi, pamatojoties uz iespējamo cēloni, tad tai vajadzētu būt iespējai meklēt digitālās ierīcēs. Valdības iemeslu dēļ, kāpēc tās tam nepiekrīt, jums tas būs jājautā!

Esi šifrēts: Iekšzemes drošības sekretārs Džons Kelijs saka, ka ASV var vēlēties uzlabotas pārbaudes procedūras ceļotājiem no 14 valstīm. Jūsuprāt, kāda būs šīs diskriminējošās izturēšanās no dažām valstīm.

REBECCA: Lai redzētu, kāda ir ietekme, mums vajadzēja redzēt īpašās pārbaudes procedūras. Bet es domāju, ka jau ir bijuši daudzi jaunumi par samazinātu ceļošanu uz ASV pēc izpildvaras rīkojuma un citiem ar ceļošanu saistītiem jautājumiem.

Esi šifrēts: Pēc, ASV prezidents Donalds Trumps bija parakstījis pirmo ceļošanas aizlieguma izpildrakstu 2017. gada 20. janvārī. Sākotnējie kontakti starp Trumpu un Austrālijas, Vācijas, Meksikas un Ķīnas vadītājiem nedevās labi, kā rezultātā negatīva publicitāte tika parādīta valstīs, kuras nosūta daudz ceļotāji uz Ameriku. Vai jūs domājat, ka šī ASV valdības kustība ietekmē viņu globālās attiecības?

REBECCA: Es noteikti divreiz domāju par došanos pie valstīm, kuras varētu konfiscēt datoru un tālruni - es nebrīnītos, ja daudzi citi cilvēki justos tāpat.

Esi šifrēts: Cik pozitīvs jūs esat tas, ka EZF, citas pilsoniskās brīvības un likumi būs veiksmīgi, lai apturētu šādu uzmācīgu praksi pēc Trumpa administrācijas rīkojuma?

REBECCA: Mēs darām visu iespējamo! Un mēs strādāsim, līdz mēs uzvarēsim.

Esi šifrēts: Kādus pasākumus EZF veic šādā situācijā?

REBECCA: Viņa norādīja uz ziņojumiem, emuāriem, ceļvežiem, informācijas dokumentiem utt., Kas parāda, ka EZF šajā sakarā smagi strādā, lai novērstu problēmas, ar kurām saskaras cilvēki. Norādījumi par cilvēku privātuma aizsardzību ir doti, lai ikviens pirms ASV apmeklējuma varētu ievērot šos pasākumus.

Arī EZF organizācija protestē pret šo nelikumīgo rīcību, tiesas priekšā uzstājoties pret šādu praksi.

Mēs esam paveikuši daudz izglītības, piemēram, mūsu balto grāmatu un informācijas lapas: https://www.eff.org/wp/digital-privacy-us-border-2017,

https://www.eff.org/document/digital-privacy-us-border,

https://www.eff.org/document/eff-border-search-pocket-guide.

Mēs esam arī iesnieguši tiesas ziņojumus:

https://www.eff.org/press/releases/border-agents-need-warrant-search-travelers-phones-eff-tells-court.

Un mēs atbalstām rēķinus par reformu:

https://www.eff.org/deeplinks/2017/04/border-search-bill-would-rein-cbp

Esi šifrēts: Kāds ir jūsu ieteikums cilvēkiem, kuri plāno ceļot ASV, par pasākumiem, kas viņiem jāveic, lai nodrošinātu viņu privātumu?

REBECCA: Skatīt balto papīru

https://www.eff.org/wp/digital-privacy-us-border-2017

un viena peidžera

https://www.eff.org/document/eff-border-search-pocket-guide.

Ikviena situācija ir atšķirīga, tāpēc visiem būs jādara atšķirīgas lietas!

Šajos dokumentos EZF organizācija ir publicējusi garu ziņojumu, lai sniegtu cilvēkiem norādījumus par drošības pasākumiem, kas viņiem jāievēro uz ASV robežas. Tomēr, ņemot vērā cilvēku situāciju, viņi ir ieteikuši atšķirīgus veidus cilvēkiem, kuri atrodas atšķirīgā stāvoklī.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me