Budúcnosť umelej inteligencie – odborné stanoviská

[ware_item id=33][/ware_item]

Umelá inteligencia nie je pre ľudí nový koncept. Strojové učenie a roboty sa dostali do našich životov pred rokmi, ale humbuk umelej inteligencie je dnes mimoriadny. Či už ide o pripravovanú technológiu AI alebo o novú perspektívu, ktorá sa týka spoločnosti.


Stále je nejasné, že aký bude potenciálny dosah týchto technológií na rôznych platformách, na ktorých je najviac zdôraznená organizačná implementácia AI. Ľudia sú stále zmätení, najmä pokiaľ ide o nábor tohto strojového zariadenia.

Videli sme medzi jednotlivcami ohromne odlišné pojmy a názory týkajúce sa umelej inteligencie. Všetky názory sú však prezentované na protichodných cieľových oblastiach a na rozdiel od okolností. Tu sme zhromaždili niekoľko odborných stanovísk od jednotlivcov, ktorí sú priamo napojení na AI a aktívne sa zúčastňujú na takýchto podujatiach.

Budúcnosť umelej inteligencie bude naďalej narúšať všetky priemyselné odvetvia

Ronald van Loon Influencer AI (umelé inteligentné), veľké dáta

Budúcnosť umelej inteligencie - odborné stanoviská

Budúcnosť umelej inteligencie bude naďalej narúšať všetky priemyselné odvetvia a etický rozvoj a aplikácia umelej inteligencie sú dôležité na stimulovanie inteligentného pokroku. Bezpečnosť je poháňaná rýchlosťou, v ktorej hackeri vyvíjajú nové stratégie; ak prídu s novou technikou, organizácie reagujú rovnako rýchlo. Obe strany, dobrej aj zlej, používajú umelú inteligenciu, aby dosiahli svoje ciele. Strojové učenie a umelá inteligencia prostredníctvom hlbokého učenia a neurónových sietí sú rozhodujúce pre bezpečnosť pri zisťovaní hrozieb a pri určovaní rozlíšenia medzi „dobrými“ spoľahlivými klientmi a „zlými“ počítačovými zločincami, pričom stále udržiavajú optimálne postupy týkajúce sa skúseností so zákazníkmi. Postupujte Ronald Van Loon Twitter | Youtube Linkdin

Majiteľ a vydavateľ správy o digitálnom bankovníctve a spoluvydavateľ finančnej značky.

Jim Marocus, vydavateľ značky The Financial

Budúcnosť umelej inteligencie - odborné stanoviská

Najväčšími prekážkami rozvoja umelej inteligencie v nasledujúcich 5 rokoch bude získanie správneho talentu a uskutočnenie kultúrnych úprav v rámci organizácií na implementáciu riešení. Bez týchto komponentov bude transformácia opakovanejšia ako inovatívna. Úlohou bude transformovať veľké interné správy na výnimočné skúsenosti zákazníkov.

Kybernetickí zločinci a národné štáty budú používať umelú spravodajskú službu na identifikáciu slabín softvéru a sietí a na spustenie kybernetických útokov.

Duane Baker, nezávislý IT konzultant

Duane Baker

„AI by mohla mať negatívny aj pozitívny vplyv.
Hovorí Duane Baker

Artificial Intelligence (AI) sa stáva životne dôležitou súčasťou spravodajských služieb o hrozbách a systémov kybernetickej obrany. Šírenie údajov vyžaduje použitie komponentov AI na zvýšenie počtu ľudí v kybernetickej bezpečnosti. Aj keď AI bude užitočná týmto spôsobom, budú ho používať aj kybernetickí zločinci a národné štáty na identifikáciu softvérových a sieťových zraniteľností a na spustenie kybernetických útokov. Pretože k AI budú mať prístup dobrí aj zlí herci, je pravdepodobné, že len zvýšia mieru závažnosti úspešných počítačových útokov..

Umelá inteligencia stále potrebuje čas, aby mohla úplne reagovať.
Hovorí zakladateľ Brian Honan & Vedúci írskeho CSIRT (tím reakcie na incidenty v oblasti počítačovej bezpečnosti)

Brian_Honan Consultant InfoSec

„Umelá inteligencia ponúka kybernetickej bezpečnosti veľa výhod. Táto technológia však ani zďaleka nie je vyspelá a mnohí v tomto odvetví ju zneužívajú. Musíme si dať pozor na dodávateľov, ktorí sľubujú, že ich riešenie využíva technológiu umelej inteligencie, keď všetko, čo ponúkajú, sú jednoducho automatizované skripty na spracovanie veľkého množstva údajov. Na to, aby boli skutočne inteligentní, je potrebné, aby systémy spracúvali a prijímali rozhodnutia na základe údajov a situačných okolností v danom čase. V dohľadnej budúcnosti nevidím AI nahrádzať ľudí v bezpečnostnom procese, ale skôr prevziať niektoré z viac svetských úloh, aby sa ľudia mohli zamerať na dôležitejšie aspekty bezpečnosti. “
Brian Honan

Za predpokladu, že obchodná budúcnosť s AI je jeden zvedavý.
Hovorí novinár David Bisson Infosec | Prispievajúci editor @gcluley, @TripwireInc

David Bisson

„Spoločnosti prijímajú umelú inteligenciu a strojové učenie, aby splnili svoje požiadavky na digitálnu bezpečnosť v reakcii na (niektorí hovoria„ vnímaní “) nedostatok kvalifikovaného ľudského personálu. Za predpokladu, že tento trend bude pokračovať, budem zvedavý, ako vyzerá bezpečnosť v nasledujúcich 5-10 rokoch. Aké funkcie budú analytici bezpečnosti IT v budúcnosti vykonávať? “
David Bisson

AI by sa mohla ukázať ako finančná nerovnováha.
Hovorí hovorca / autor Trip Elix, odborník na osobnú bezpečnosť. Poradca pre bezpečnosť na adrese http://tripelix.com

Výlet Elix

„Prichádzanie umelej inteligencie do ľudskej formy sa ukáže byť pre ľudí finančne devastujúce, až kým štát nestanoví hranice. Predstavte si, že si so sebou vymieňate tovar, ktorý je atraktívny, ale je mimo toho, čo si môžete dovoliť. AI bude uprednostňovať, kto riadi počítač (s ktorým) bude bojovať proti logike potreby. “
Výlet Elix

Umelé spravodajstvo by mohlo byť účinným riešením na správu obrovských množín údajov.
Ratan Jyoti hovorí, ovplyvňovač sociálnych médií a hlavný úradník pre bezpečnosť informácií v Ujjivan Small Finance Bank.

Ratan Jyoti

Dnes sa povrch kybernetického útoku výrazne rozšíril a ďalej sa zväčšuje a rozširuje a prehlbuje. To isté predstavuje zvýšenie obrovského tlaku na zdroje (vrátane ľudských zdrojov) a čas na riadenie objemu, rýchlosti a množstva takto generovaného množstva údajov. Tradičné metódy na správu týchto obrovských množín údajov nestačia a umelá inteligencia (AI) by mohla pomôcť normalizovať tieto súbory údajov a vylúčiť z nich obchodný kontext..

Podľa môjho názoru by bolo nesprávne tvrdiť, že umělá inteligencia dokáže automatizovať rozhodovanie o kybernetickej bezpečnosti, ale učenie o umelých inteligentoch a strojové učenie určite skráti čas potrebný na nápravu a pomôže organizácii ušetriť čas na ochranu pred kybernetickými útokmi. Profilovanie správania a odhalenie neznámeho bude oblasťou, v ktorej prispeje AI a strojové učenie. Kľúčom bude vhodná stratégia kybernetickej bezpečnosti na používanie AI a strojového učenia.

Zlí herci s aktiváciou AI budú pre kybernetickú bezpečnosť veľkou výzvou.
Ratan Jyoti

Spoločnosti smerujú k AI, aby prekonali rastúci dopyt odborníkov na kybernetickú bezpečnosť.
Hovorí Scott Schober, predseda predstavenstva spoločnosti BVS, autor publikácie Hacked Again, Expert na počítačovú bezpečnosť

Budúcnosť umelej inteligencie - odborné stanoviská

„Za posledné štyri roky boli titulky správ korigované kybernetickými porušeniami, ktoré ovplyvňujú takmer všetky odvetvia a osoby na planéte. Najväčšími výzvami, ktorým čelia spoločnosti, je nájsť a udržať si špičkový počítačový talent. V priebehu nasledujúcich piatich rokov bude v každom sektore potrebné milióny odborníkov na kybernetickú bezpečnosť, ale na uspokojenie tohto prudkého dopytu je len veľmi málo odborníkov..

Pomôcť pri hľadaní talentovaných spoločností smerujúcich k umelej inteligencii. Nejde o to, aby boli ľudia nahradení robotmi, ale skôr o umelé inteligencie, ktoré pracujú súbežne s kvalifikovanými odborníkmi. Umelá inteligencia môže pomôcť pri prediktívnej analýze, ktorá dokáže rýchlo zistiť, kde sa potenciálne útoky formulujú, takže ich možno zmariť skôr, ako sa bočne rozšíria v sieťach spoločnosti. Ľudia môžu pri analýze obrovského množstva údajov rýchlo trpieť únavou z počítačov, čo sťažuje ich dešifrovanie, keď je niečo skutočne uskutočniteľné..

Zatiaľ čo AI dokáže efektívne skenovať terabajty „veľkých dát“ a triediť ich, zatiaľ čo charakterizuje hrozby do kúskov veľkosti, takže počítačový expert môže rýchlo obsahovať kritické hrozby. Ľudia a umelá inteligencia sú silnou kombináciou, ktorá bude účinne bojovať proti rastúcej počítačovej vojne a určite bude meničom hry. “
Scott Schober

AI bude naďalej zlepšovať operácie počítačovej bezpečnosti, hovorí Bob Carver

Budúcnosť umelej inteligencie - odborné stanoviská

„AI (alebo časti AI) sa už používajú v operáciách s kybernetickou bezpečnosťou a v priebehu času sa budú vo väčšej miere využívať. Strojové učenie a hlboké učenie sa môžu použiť na sledovanie anomálnej aktivity v koncových bodoch (malware / zneužívanie / zmeny) premávky prechádzajúcej miestnymi sieťami, na internete a na hľadanie vzorcov, ktoré všetky tieto činnosti spájajú dohromady. Bude aj naďalej ťažšie vykonávať všetky tieto činnosti manuálne av konečnom dôsledku bude väčšina vyžadovať, aby sa v týchto oblastiach čoraz viac využívala lepšia technológia založená na týchto technológiách. “ Bob Carver

V záujme rozvoja AI by vlády, akademická obec a súkromné ​​spoločnosti mali spolupracovať na investovaní do zručností, technológií a etického rámca.
Hovorí Carl Herberger, viceprezident spoločnosti Security Solutions @Radware

Budúcnosť umelej inteligencie - odborné stanoviská

"Už čelíme hádke zlých robotov bojujúcich proti dobrým robotom." Každý, kto je zodpovedný za bezpečnosť sietí alebo aplikácií v organizácii, uvidí, ako sa stali automatizované kybernetické útoky - čierny trh útokov typu „off the shelf“ začína dozrievať. Udržať krok s hrozbami je pre vedcov ťažšie a keďže ľudský mozog jednoducho nedokáže spracovať informácie dostatočne rýchlo na to, aby porazil robotov, naša jediná nádej je obrátiť sa na AI..

Aplikácia AI nie je známa, ako sa teda krajina pripravuje na tento scenár? Ako plánujete nemysliteľné? Čo by sa stalo, keby bola AI použitá na rušenie komunikačných spojení, vrhnutie miest do tmy, zapálenie ropných vrtov, zničenie pohotovostných služieb?

Preto by sme mali všetci vziať na vedomie toto varovanie a zabezpečiť, aby vlády, akademická obec a súkromné ​​spoločnosti spolupracovali na investovaní do zručností, technológií a etických rámcov. Ak to neurobíme, nemôžeme zaručiť, že rozvoj AI zostane pevne v oblasti dobra. A ak v tom zlyháme, ľudstvo zlyháme. “
Carl Herberger

So všetkými týmito budúcimi aspektmi umelej inteligencie by jedna z najviac ovplyvnených oblastí zahŕňala aj procesy elektronického vzdelávania. Ako prediskutoval Barbara Kurshan na Forbes,

„Umelá inteligencia môže pomôcť organizovať a syntetizovať obsah na podporu poskytovania obsahu. Táto technológia, ktorá je známa ako hlboké vzdelávacie systémy, dokáže čítať, písať a napodobňovať ľudské správanie. Napríklad spoločnosť Content Technologies, Inc. (CTI) Dr. Scotta R. Parfitta umožňuje pedagógom zostavovať vlastné učebnice. Vychovávatelia importujú osnovy a modul CTI napĺňa učebnicu so základným obsahom. “

Umelá inteligencia je najviac diskutovaným technologickým aspektom, ktorý bol rovnako vágny, pokiaľ ide o jej vhodné použitie a obmedzenia. Aj keď je táto technológia na svojom najvyššom stupni extrémov, stále potrebuje na dokonalé prispôsobenie sa spoločnosti niekoľko rokov.

Dúfam však, že tieto odborné stanoviská by vo väčšej miere vyriešili spletité aspekty umelej inteligencie.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me