Nútené vyhľadávanie a záchvaty na hraniciach USA sú zneužívaním ústavy – EFF Rebecca Jeschke

[ware_item id=33][/ware_item]

Čoskoro po tom, čo Trump zakázal vstup ľudí, agenti pohraničnej stráže USA zvýšili dopyt občanov po osobných údajoch. Občania USA, osoby s trvalým pobytom a držitelia víz sú povinní uvádzať svoje osobné informácie na svojich elektronických zariadeniach.


Občania USA sa sťažujú, „dávajú do vášho zariadenia alebo sa vracajú“, postoj pohraničných agentov a je tiež spochybňovaná zákonnosť takéhoto konania. Zákony USA týkajúce sa hraníc však zakazujú vyhľadávanie osobných údajov bez akejkoľvek autentickej príčiny.

Odborníci teraz navrhujú, aby ľudia navštevujúci USA boli ostražití, pokojní a opatrní a aby dodržiavali opatrenia na zabezpečenie ich súkromia na hranici USA. Ľudia, ktorí plánujú cestovať do Ameriky, by to mali vedieť; ako chrániť svoju históriu prehliadania, pretože agenti tiež kontrolujú stránky, ktoré navštevujú.

Získať informácie a dozvedieť sa viac o probléme, ktorý sme viedli, a rozhovor s Rebeccou Jeschkovou, riaditeľkou vzťahov s médiami a analytikom digitálnych práv, EFF. EFF je organizácia zaoberajúca sa občianskymi slobodami v digitálnom svete a tiež pôsobí pri riešení problémov, s ktorými sa ľudia stretávajú na hranici USA v súvislosti s ich súkromím..

ZARADTE SA: Povedzte nám niečo o sebe:

Na EFF pracujem 12 rokov, bojujem za súkromie, slobodu prejavu a inováciu online a vo všetkých našich digitálnych zariadeniach.

ZARADTE SA: Návštevníci z USA, ktorí navštívili US, nedávno zažili nespokojnosť v súvislosti s nespravodlivou kontrolou svojich elektronických zariadení. Mohol by to byť začiatok nepokojov a nepokojov v krajine?

REBECCA: Je zrejmé, že ľuďom sa nepáči rozšírené, invazívne prehliadky na hranici. Myslím si, že ľudia budú aj naďalej protestovať proti nespravodlivým prehliadkam a zaisteniu.

ZARADTE SA: Ľudia dnes ukladajú svoje najintímnejšie informácie o svojich elektronických zariadeniach, odrážajúc ich myšlienky, prieskumy, činnosti a združenia. Je správne zasahovať do ich súkromia bez akéhokoľvek autentického dôvodu?

REBECCA: Nie, nie je spravodlivé alebo iba bezohľadne hľadať na hranici. Domnievame sa, že agenti pohraničnej stráže by mali mať príkaz predtým, ako začnú prehľadávať. To znamená, že musí mať pravdu spôsobenú, že sa osoba dopustila trestného činu, a sudca musí súhlasiť. To sa teraz nedeje.

EFRH vo svojej správe tiež uviedol, že hraniční agenti majú v porovnaní s ľuďmi a vnútornou políciou viac právomocí a ľudia navštevujúci krajinu majú menšie súkromie. Hranica však nie je miestom bez akýchkoľvek ústavných obmedzení. Právomoci hraničných agentov sú obmedzené prostredníctvom prvého dodatku (sloboda prejavu, združovania, tlače a náboženského vyznania), štvrtého dodatku (sloboda od neprimeraných prehliadok a zaistení), piateho dodatku (sloboda vynúteného sebaobviňovania) a štrnásteho (Sloboda diskriminácie).

ZARADTE SA: Mnoho ľudí cestuje na svoje obchodné účely alebo do určitých úradných záležitostí. Ľudia v mnohých profesiách, napríklad právnici a novinári, však majú zvýšenú potrebu zachovávať dôvernosť svojich elektronických informácií. Aké dôsledky môžu mať, pretože ich informácie sú dôverné, najmä vo vyšetrovacej žurnalistike?

REBECCA: Je to určite ťažké pre novinárov, právnikov a ostatných, ktorí práve cestujú. Novinári majú často informácie, ktoré musia utajiť, aby chránili osobnú bezpečnosť zdrojov. Advokáti majú so svojimi klientmi každý deň privilegované rozhovory a títo si musia z dôvodu spravodlivosti zachovať dôvernosť. Tu nájdete tipy, ako zabezpečiť bezpečnosť svojich údajov:

https://www.eff.org/document/eff-border-search-pocket-guide

ZARADTE SA: Podľa prvého aj štvrtého pozmeňujúceho a doplňujúceho návrhu je nediskriminačné vyhľadávanie elektronických zariadení Američanov na hranici nezákonné a je potrebné, aby mali pravdepodobné dôvody na vykonanie takýchto opatrení. V akej pozícii vidíte zákonnosť tejto iniciatívy, ktorú prijala vláda USA?

REBECCA: Dúfame, že kongres objasní, že na prehliadky hraníc je potrebný príkaz.

Poukázala na svoje predchádzajúce odpovede týkajúce sa pravdepodobnej príčiny. Čo to znamená, že v Kongrese bol tento mesiac predstavený návrh zákona, ktorý by vyžadoval colnú a hraničnú ochranu USA alebo iných vládnych agentov, aby pred prehliadaním digitálnych zariadení občanov USA a legálnych obyvateľov s trvalým pobytom na hranici získali príkaz na pravdepodobnú príčinu.

CBP však neprimerane argumentuje, že záujem súkromia o digitálne zariadenia sa nelíši od záujmov batožiny alebo iných fyzických vecí, ktoré môžu cestujúci so sebou priniesť cez hranice, takže CBP uplatňuje na digitálne zariadenia tradičnú „výnimku vyhľadávania na hraniciach“ podľa štvrtého dodatku , čo umožňuje menšie a nepriaznivé „bežné“ hraničné vyhľadávanie.

Toto je účet, ktorý by mohol pomôcť: https://www.eff.org/deeplinks/2017/04/border-search-bill-would-rein-cbp

ZARADTE SA: Ak ste cestovali do niektorých krajín spojených s terorizmom, obchodom s drogami alebo sexuálnou turistikou, môže to od hraničných agentov vyžadovať ďalšiu kontrolu, uviedla vláda USA. Považovali by ste to za skutočnú príčinu extrémneho preverovania alebo je to len vyhlásenie, ktoré odôvodňuje ich politiku?

REBECCA: Ak vláda dostane príkaz na základe pravdepodobnej príčiny, mali by mať možnosť prehľadávať digitálne zariadenia. Z dôvodov vlády, prečo s tým nesúhlasia, musíte sa ich opýtať!

ZARADTE SA: Minister vnútornej bezpečnosti John Kelly tvrdí, že USA môžu chcieť vylepšiť postupy preskúmania pre cestujúcich až zo 14 krajín. Podľa vášho názoru, aké budú mať účinky tohto diskriminačného správania určité krajiny.

REBECCA: Predtým, ako uvidíme, aký je dosah, mali by sme vidieť konkrétne postupy preskúmania. Myslím si však, že už bolo veľa správ o zníženom cestovaní do USA v dôsledku exekučného poriadku a ďalších cestovných problémov.

ZARADTE SA: Po, Americký prezident Donald Trump podpísal prvý výkonný príkaz na zákaz cestovania 20. januára 2017. Počiatočné kontakty medzi spoločnosťou Trump a predstaviteľmi Austrálie, Nemecka, Mexika a Číny nešli dobre, čo viedlo k negatívnej publicite v krajinách, ktoré vysielajú veľa cestovateľov do Ameriky. Myslíte si, že toto hnutie zo strany vlády USA ovplyvňuje ich globálne vzťahy??

REBECCA: Určite by som dvakrát premýšľal o tom, že pôjdem do krajín, ktoré by potenciálne zabavili môj počítač a môj telefón - nebol by som prekvapený, keby sa mnohí ďalší cítili rovnako..

ZARADTE SA: Do akej miery ste pozitívny, že EFF, ďalšie občianske slobody a zákon budú úspešné pri zastavení takýchto rušivých praktík na objednávku Trump Administration??

REBECCA: Robíme, čo je v našich silách! A budeme pokračovať v práci, až kým nevyhráme.

ZARADTE SA: Aké sú opatrenia, ktoré EFF prijíma v takejto situácii?

REBECCA: Poukázala na správy, blogy, príručky, informačné dokumenty atď., Ktoré poukazujú na to, že EFF v tejto súvislosti usilovne pracuje na odstránení problémov, ktorým čelia ľudia. Sprievodcovia zabezpečujú súkromie ľudí sú uvedené tak, aby tieto opatrenia mohol dodržať každý, kto navštívil USA.

Organizácia EFF tiež protestuje proti tomuto protiprávnemu konaniu tým, že vystupuje proti takýmto praktikám pred súdom.

Urobili sme veľa vzdelávania, napríklad naša biela kniha a informačné listy: https://www.eff.org/wp/digital-privacy-us-border-2017,

https://www.eff.org/document/digital-privacy-us-border,

https://www.eff.org/document/eff-border-search-pocket-guide.

Tiež sme podali súdne informácie:

https://www.eff.org/press/releases/border-agents-need-warrant-search-travelers-phones-eff-tells-court.

Podporujeme účty za reformu:

https://www.eff.org/deeplinks/2017/04/border-search-bill-would-rein-cbp

ZARADTE SA: Aký je váš návrh ľuďom, ktorí plánujú cestovať do USA, o opatreniach, ktoré by mali dodržiavať, aby si zaistili svoje súkromie?

REBECCA: Pozri dokument white paper

https://www.eff.org/wp/digital-privacy-us-border-2017

a jeden pager

https://www.eff.org/document/eff-border-search-pocket-guide.

Situácia každého je iná, takže každý bude musieť robiť rôzne veci!

V týchto dokumentoch organizácia EFF uverejnila zdĺhavú správu, ktorá ľuďom poskytla informácie o bezpečnostných opatreniach, ktoré by mali dodržiavať na hranici Spojených štátov. Vzhľadom na situáciu ľudí však navrhli pre ľudí v odlišnom stave rôzne spôsoby.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me