Wikileaks, CIA nebo FBI, šifrování stále vyvažuje neutralitu sítě, mluví CMO společnosti NordVPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Na základě obvinění CIA z provádění hromadného dohledu vytvořil Wikileaks horké prostředí tím, že vydal dokumenty. Vzhledem k tomu, že tento incident je v současnosti nejobsáhlejším problémem, bylo hlášeno mnoho současných sporů týkajících se hromadného sledování a škodlivých útoků na citlivá data..


Dav potěšující sociální weby, tech giganti a nejmocnější vlády byli také vůči těmto útokům zranitelní. Před několika dny zpráva odhalila, že uživatel Whatsapp je náchylný k narušení dat, který by mohl snadno přenášet všechny jeho osobní údaje na hackera pomocí škodlivého obrazu. Podobně tomu bylo v případě, že členové Bílého domu upřednostňovali aplikaci Confide, která byla odhalena hackerům, kteří k nim měli přístup a mohli napodobovat přátelské kontakty, měnit zprávy v tranzitu a vyzvědačům o kontaktních údajích, jak to řekla firma pro kybernetickou bezpečnost.

Pro jednotlivce a společnosti, kteří při podobných útocích ohrožili své osobní informace a citlivá data, to však byla velká nouze a obavy, že způsob, jak chránit svá data před takovými zranitelnostmi,.

Abychom se setkali a překonali pravděpodobnost takových škodlivých útoků, lidé směřují k šifrování a technologiím podobným VPN. Abychom mluvili o těchto problémech týkajících se šifrování, jsme se spojili Marty P. Kamden, CMO společnosti NordVPN, abychom měli nějakou diskusi o VPN a jak by to mohlo být užitečné při ochraně našich dat.

Počínaje jeho iniciativou jsme se ho ptali na určité bezpečnostní nástroje, které mohou lidem pomoci chránit jejich soukromí.

BÝT UVEDENO: Jak jste přišli s myšlenkou NordVPN?

KAMDEN: Problém dnešní komunikace spočívá v tom, že váš poskytovatel internetových služeb ví, kdo jste, kde žijete, co děláte online, jaké je číslo vaší kreditní karty a čísla, která elektronicky kroužíte. Vlády a hackeři používají tyto nechráněné informace pro zisky, bez formálního povolení.

Ve světě, kde je soukromí a bezpečnost online stále důležitější, se tým vysoce zkušených profesionálů spojil s cílem navrátit svobodu internetu. NordVPN se stalo snadno použitelným řešením VPN a vytvořilo tak, že šifrovací technologie je intuitivní a přístupná všem.

BÝT UVEDENO: Odborníci na bezpečnost doporučují TOR. Jak budete navrhovat VPN přes Tor?

KAMDEN: Chápeme sílu decentralizované struktury a anonymitu, kterou TOR poskytuje. NordVPN nabízí jedinečné řešení Cibule přes VPN, které před vstupem do sítě TOR šifruje internetový provoz uživatele a zajišťuje tak další soukromí.

BÝT UVEDENO: Ředitel FBI označil šifrování za „tmavý roh“ místnosti, kde se zločinci schovávají. Jaký je váš názor na toto prohlášení? Co je podle vašeho názoru šifrování?

KAMDEN: S tímto názorem nesouhlasíme, protože hlavním účelem VPN je nabídnout lidem zabezpečení a soukromí online. Lidé mají právo uchovat svá data před hackery, sledováním nebo dokonce vládním dohledem. Existuje řada autoritářských vlád, které mají závažné omezení svobody projevu, rušivý státní internetový dohled, hromadnou cenzuru internetu nebo žádné problémy s ochranou neutrality sítě, které uživatelé internetu mohou zmírnit pomocí VPN. Bohužel, ti, kteří chtějí zůstat v soukromí pro trestné účely, vždy najdou cestu, bez ohledu na to, zda jde o VPN nebo jinou metodu.

BÝT UVEDENO: Hromadný dohled se v poslední době stal předmětem debaty a není věcí politiky vlády špehovat jeho občany. Jaké reformy by podle vás měly být přijaty, aby bylo zajištěno soukromí lidí? Nebo bude šifrování všeho závazkem pro každého člověka?

KAMDEN: Hromadný dohled je invazí do soukromí lidí. Při shromažďování údajů není známo, zda zůstanou v bezpečí a nikdy není jasné, v jakých rukou to skončí (tj. V Austrálii má více než 20 agentur přístup k uživatelským metadatům, která poskytovatelé internetových služeb uchovávají a ukládají po dobu 2 let). Proto doporučujeme lidem používat VPN a další způsoby šifrování (zabezpečený e-mail, zabezpečené komunikační aplikace) k ochraně jejich soukromí.

BÝT UVEDENO: Slyšel jsem, že mnoho lidí říká, že raději preferují VPN ve své domovské zemi než zahraniční společnost. Jaký je váš názor?

KAMDEN: Pro zabezpečení je nejlepší, když se VPN nachází v zemi, jejíž vláda nevyžaduje, aby společnosti vedly záznamy zákazníků. NordVPN se nachází v Panamě a neukládáme protokoly klientů, takže všechna jejich data prohlížení jsou zcela bezpečná.

BÝT UVEDENO: Společnosti VPN (a některé placené) obecně tvrdí, že nevedou protokoly; přesto to tak činí. Jaký je váš postoj a politika v této záležitosti??

KAMDEN: Jak je vysvětleno v předchozí odpovědi, společnost NordVPN se nachází v zemi, kde společnosti musejí vést záznamy klienta podle zákona. Naše servery jsou nastaveny tak, aby všechna data byla okamžitě odeslána do adresáře / dev / null. Tento adresář funguje na serveru jako „černá díra“. Odtud nemohou být uchovány žádné informace. Nemůžeme komentovat další nároky na VPN.

BÝT UVEDENO: Členské země PĚTA OČÍ podle zákona chtějí, aby každá společnost vedla záznamy po dobu minimálně 12 měsíců. Protože tam máte servery, nemůžete také vést záznamy? Pokud ne, jak?

KAMDEN: Působíme v Panamě a řídíme se právními předpisy Panamy, které nezavazují uchovávání údajů. Protože máme kontrolu nad servery, které jsme nastavili, všechna data jsou okamžitě odeslána do adresáře / dev / null a server neuchovává žádný protokol, který by měl začít. Takže i v nepravděpodobném případě, že by byl server zabaven, by na serverech nebylo nic zajímavého.

BÝT UVEDENO: Wikileaks odhaluje, že CIA špehovala občany tím, že využila zranitelnosti v zařízeních dříve známých prodejcům; to dávalo CIA příležitost obejít zcela základní funkci, kterou měla poskytovat. Myslíte si, že by váš klientský software VPN mohl být ohrožen, což by jim mohlo umožnit přístup do šifrovaného tunelu?

KAMDEN: Dobrou zprávou je, že i když se ukázalo, že C.I.A. mohou potenciálně přistupovat a pohrávat se s lidskými zařízeními (tj. prostřednictvím injektovaného malwaru), zjištění WikiLeaks také ukazují, že šifrování je stále mimo dosah i pro vládní špiony. Důrazně doporučujeme používat zabezpečené nástroje ochrany osobních údajů, například VPN, které pomáhají skrýt skutečné umístění uživatele (IP adresa) a šifrovat všechny informace přenášené prostřednictvím Internetu. NordVPN pomáhá anonymizovat procházení Internetu pomocí moderních bezpečnostních protokolů a zásad bez protokolů.

BÝT UVEDENO: Když už mluvíme o VPN, lidé se často ptají, co je šifrovaný tunel a jak chrání přenos dat?

KAMDEN: Šifrovaný tunel udržuje všechny informace soukromé mezi vstupním bodem (počítač uživatele) a serverem VPN koncového bodu.

BÝT UVEDENO: Jaký je váš nápad ohledně budoucích alternativ VPN??

KAMDEN: Decentralizovaný web může být budoucností internetu, protože decentralizační myšlenka si získává na popularitě mezi vývojářskou komunitou hlavního proudu. Do té doby si musí uživatelé internetu dávat pozor na své soukromí na internetu a převzít iniciativu k implementaci dostupných šifrovacích nástrojů.

Existuje již mnoho způsobů, jak zašifrovat své internetové aktivity: poskytovatelé zabezpečených e-mailových služeb nebo aplikace šifrovaných zpráv, zatímco služby VPN zůstávají jednou z povinných šifrovacích služeb.

Celkově je šifrování - ať už prostřednictvím šifrovaného e-mailu, zasílání zpráv nebo technologie VPN - stále nejbezpečnějším dostupným nástrojem na ochranu soukromí a zabezpečení online.

BÝT UVEDENO: Jaký by podle vás mohl být další velký technologický pokrok v bezpečnostních funkcích vaší VPN?

KAMDEN: Máme řadu funkcí, které plánujeme představit v dohledné budoucnosti, což je v tuto chvíli důvěrné, takže na ně budete muset počkat. Mezi poslední vylepšení patří vylepšení našeho algoritmu pro výběr serveru, který vybírá nejlepší server ve vaší zemi, takže aplikace NordVPN jsou ještě intuitivnější a snadno použitelné.

BÝT UVEDENO: O jaké bezpečnostní nástroje jste v současné době nadšeni? Co doporučíte lidem?

KAMDEN: Pro bezpečný e-mail doporučujeme takové poskytovatele, jako je ProtonMail, a pro zabezpečenou komunikaci je jednou z nejspolehlivějších aplikací Signal. DuckDuckGo je vyhledávač, který poskytuje informace ze stovek zdrojů a udržuje vyhledávání v soukromí. Avira Antivirus Pro chrání vaše zařízení Android před škodlivými aplikacemi, bankovními trojskými koni a jinými mobilními hrozbami. Je dodáván s antivirovým skenerem, zámkem aplikace a dokonce i vyhledávačem telefonů. Je velmi důležité zajistit, aby jakýkoli bezpečnostní nástroj, který používáte, ať už je to váš firewall nebo antivirový program, aktualizoval aplikaci, aby byly případné problémy opraveny. Lidé se musí ujistit, že jsou opatrní ohledně svého online soukromí obecně, a podniknout kroky k zajištění toho, aby byli vždy v bezpečí.