7 הנקודות המובילות ביותר של אבטחת VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

ה- VPN שלך הוא רשת הביטחון בינך לבין שאר העולם. שכבת האבטחה הזו חזקה רק כמו השירותים, היישומים והמפעילים שמאחוריה. יש רשימה ארוכה של דרכים בהן ניתן לפגוע באבטחת VPN; מדליפות DNS לתוכנה זדונית, וכל משתמש ב- VPN צריך להיות מודע כיצד להגן על הקשר שלהם.


פרטיות אינטרנטית מלאה היא משהו שכל משתמש VPN צריך לשאוף אליו. ניתן לברר כל דבר, החל מנתוני מיקום ועד הרגלי גלישה ספציפיים ואפילו זהותך בחיבור פתוח. שמירה על רמת פרטיות ואבטחה זו דורשת בדיקת נאותות מצד המשתמש. אמנם יהיה נחמד אם פשוט הרשמה לספק ספק VPN והתחברות לשירות שלהם תעניק לכם ביטחון ואנונימיות מוחלטים, המציאות פחות אופטימית.

בעולם אידיאלי, כל משתמש ב- VPN והספק שלהם יהוו המודל המושלם של שיטות האבטחה הטובות ביותר, ומסוגל לנווט בעולם המורכב של אבטחת רשת ללא דאגות. כשמדובר באבטחת VPN, עיקר האחריות לחיבור מאובטח מסתמכת על המשתמש, בין אם זה באמצעות מחקר מעמיק לפני בחירת ספק, או על ידי שמירה על נוהלי אבטחה חזקים משלו בשימוש באינטרנט יומיומי..

ניתן לפתור את רוב החסרונות האבטחיים של חיבור VPN על ידי מעט זמן ותשומת לב לפרטים. זכרו תמיד שהאבטחה בכל רשת מתחילה ומסתיימת אצל המשתמשים עצמם. אתה יכול לעשות יותר כדי להגן על עצמך מפני סנאפים של VPN ממה שאתה חושב!

1. פגיעויות באתר

הרשומה הראשונה ברשימה זו תישמע מייד כמו אותה עצה ששמעתם מימי ראשית האינטרנט: היזהרו בעת הגלישה באינטרנט. זה אולי נראה כמו השכל הישר, אבל כאשר לאנשים יש שכבת אבטחה נוספת, כמו זו שמספקת VPN, יש סיכוי גבוה שהם יהיו רשלניים בפעילותם. זה יכול ליצור בעיות באתרים מוצלים עם כוונה זדונית.

רק בגלל שאתה מחובר ל- VPN לא אומר שיש לך קיר חיפוי מגהץ מפני אינטרנט. הידיעה אילו אתרים בטוחים ואילו לא חשובה עדיין. אם אינך בטוח אם אתר בטוח, אל תעבור אליו. ישנן מספר סריקות אבטחה לאתרים הנחשבות אשר יבדקו אם אתר אינטרנט בטוח ובעל מוניטין. המחשב שלך עדיין יכול להידבק על ידי תוכנה זדונית או וירוס כשאתה מחובר ל- VPN!

כדי לשמור על עצמך מוגנים, רק הקפד לעקוב אחר נהלי הגלישה באינטרנט. לעיתים רחוקות מאוד, אתר בעל מוניטין יהיה בעל פגיעות חשופה שמביאה לעמוד לסכנה. הדרך היחידה להילחם בכך היא לוודא שאתה מעודכן את הדפדפן ומערכת ההפעלה שלך עם תיקוני האבטחה האחרונים. מומלץ להריץ תוכנת אבטחה לאינטרנט או אנטי-וירוס, כמו גם הפעלת חומת האש של תוכנת המחשב.

2. נותני שירות

נותני שירות לחיבורי VPN מגיעים במגוון רחב של צורות וגדלים. בעוד שחלקם עושים מאמצים רבים כדי להבטיח את פרטיותכם ואנונימיות מקוונת מאובטחת בכל עת, אחרים יכולים להיות רפויים בהבטחת ביטחונם של הלקוחות שלהם. ביצוע מחקר על ספק ה- VPN שלך הוא צעד חשוב להישאר מאובטח באינטרנט.

גם ספקים בעלי מוניטין רב והיסטוריית שירותים יכולים להשתנות מאוד במה שהם מספקים ללקוחותיהם, ולכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו. תרצה לבדוק כיצד כל ספק מטפל בנתונים שלך, מהם תנאי השירות שלהם לשמירת נתונים ומה הוכח שהם עושים כאשר מתבקשים לקבל את הנתונים שלך.

רוב מה שספק השירות שלך עושה ברגע שאתה מתחבר לחיבור שלהם אינו בשליטתך, ולכן הדבר היחיד שאתה יכול לעשות כדי להבטיח שזו לא נקודת תורפה באבטחת ה- VPN שלך היא לדאוג לבחור נכון שמתאים הצרכים שלך ויש לו מוניטין חזק של הלקוחות שלה.

3. שרתים

בדומה למספר שתיים ברשימה זו, השרתים לחיבור ה- VPN שלך ממלאים תפקיד עצום באבטחת החיבור שלך אך הם במידה רבה מחוץ לשליטתך הישירה. זו עדיין יכולה להיות נקודת חולשה שעלולה להזיק בכל חיבור VPN; כאשר יש בעיות בשני קצות החיבור, ה- VPN שלך יכול ליפול, ומחזיר אותך לאינטרנט הרגיל שלך. אם יש בעיות אבטחה בצד השרת, זה יכול לפגוע גם באנונימיות שלך.

הדרך הטובה ביותר להילחם בזה היא לעשות שוב מחקר מעמיק לפני שתבחר את ספק ה- VPN שלך. חפש ביקורות עקביות ומקורות של צד שלישי שיכולים לאמת את אורך זמן השרת. אתה יכול גם להפעיל פונקציית "מתג להרוג" בתוכנת ה- VPN שלך. אם אתה מאבד חיבור לשרת VPN, היישום יהרוג את חיבור האינטרנט שלך וישמור על פרטיותך.

מה זה מתג הרג של VPN ואיך זה עובד

4. שיטות אימות

העולם המורכב להפליא של אבטחת הצפנה שימושי כמו שקשה לנווט. עם יותר משבע פרוטוקולי הצפנה ואימות שונים השונים כיום, ורבים נוספים שיצאו משימוש או רואים שימושים נוספים בנישה, הבנת מה הופך את פרוטוקול החיבור לבטוח יכולה להיות סיוט..

כרגע כבר ידוע כי פרוטוקול ה- PPTP הפופולרי של 128 סיביות הוא מנוצל בקלות. זוהי אחת משיטות האימות המהירות ביותר, אך ניתן לבצע אילוץ של פיצוח באופן חלופי בחלון די קטן בכדי להפוך אותו לרצוי עבור רוב המשתמשים.

שיטות אחרות מציעות חיבורים הרבה יותר מאובטחים. ל- OpenVPN אין נקודות תורפה ידועות כרגע והיא נחשבת לרוב לבחירה הבטוחה ביותר עבור המשתמש הזהיר באבטחה..

L2TP הוא חלופה קלה יותר לשימוש ל- OpenVPN, וניתן להגדיר אותה במהירות לעבודה עם מרבית ספקי ה- VPN. הוא מציע רמת אבטחה גבוהה אך הוא איטי יותר מ- OpenVPN.

באופן כללי, מומלץ להימנע מפרוטוקול PPTP. OpenVPN הוא ככל הנראה האפשרות המאובטחת ביותר שמסירה את כל נקודות החולשה באימות וההצפנה שלך, אך ההגדרה יכולה להיות מעורבת יותר מ- L2TP.

5. אבטחת משתמש

הנקודה החלשה ביותר של רשת כלשהי היא כמעט תמיד משתמש הקצה. זה נכון במובן הרחב, כאשר מומחי אבטחה אמרו זאת במשך שנים. עם זאת, זה לא חייב להיות נכון, ונקיטת כמה צעדים פשוטים לאבטחה יכולה לעזור לשמור על אבטחת המידע והזהות שלך.

שמור על סיסמאותיך, אל תשתף את פרטי חשבונך והשתמש בשכל ישר כשאתה פועל באינטרנט. רשימה זו הכוללת 10 טיפים לאבטחה מברקלי מוסיפה מספר שיטות חשובות נוספות שיש לזכור.

6. מארח אבטחת מכונות

חיבור VPN הופך למעשה חסר תועלת אם המחשב המארח כבר נפגע על ידי תוכנה זדונית. אם במחשב המארח כבר יש וירוס שמסוגל להקליט ולתקשר מידע, הוא יעקוף את ה- VPN כולו. הבטחת המכשיר שלך ללא תוכנה בלתי רצויה העלולה לגרום נזק היא קריטית לשמירה על האבטחה.

השתמש בתוכנת אנטי-ווירוס חזקה והקפד לשמור עליה מעודכנת.

7. בעיות DNS

דליפות DNS הן גורם נפוץ לפגיעה באנונימיות בעת הפעלה ב- VPN. זה קורה כאשר שרת DNS מקומי נלחץ במקום אחד קרוב למיקום ה- VPN שלך, ועלול לגלות היכן המשתמש נמצא. אמנם זה לא כל כך נפוץ בימינו, אך זה עדיין יכול לקרות עם תוכנת VPN או מחשבים מסוימים.

אתה יכול לבדוק את הניתור שלך ב- DNS במגוון אתרים מקוונים. אם אתה מקבל דליפת DNS כשאתה מחובר ל- VPN שלך, ייתכן שיהיה עליך להגדיר את ההגדרות שלך כדי להבטיח שהפרטיות שלך נשארת בטוחה.

כלי בדיקת דליפת DNS נחשף - כלים שמשתמשים שולל

אבטחת ה- VPN שלך תלויה בך

הפרטיות והביטחון שלך הם כמעט לגמרי תלוי בך. גם כשאתה עומד מאחורי VPN, נקיטת צעדים להבטיח כי האנונימיות שלך מוגנת היא דרישה. אל תניחו שהעומדות מאחורי VPN היא 100% תפיסה עבור צרות אבטחה. קח את הזמן להבטיח שאתה עושה את הדבר הנכון ומתרגל אבטחה טובה בכל פעם שאתה מתחבר לאינטרנט.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me