7 نقطه ضعف برتر امنیت VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

VPN شما شبکه ایمنی بین شما و سایر نقاط جهان است. این لایه از امنیت فقط به اندازه سرویس ها ، برنامه ها و اپراتورهای موجود در آن قوی است. یک لیست طولانی از راه های به خطر افتادن امنیت VPN وجود دارد. از نشت DNS گرفته تا نرم افزارهای مخرب و هر کاربر VPN باید از نحوه محافظت از ارتباط خود آگاه باشد.


حریم خصوصی اینترنت چیزی است که هر کاربر VPN باید در آن تلاش کند. از داده های موقعیت مکانی گرفته تا عادتهای خاص مرور و حتی هویت شما می توان در یک اتصال باز مشخص کرد. حفظ این سطح از حریم خصوصی و امنیت ، احتیاط کافی را از جانب کاربر انجام می دهد. اگرچه خوب است اگر صرفاً عضویت در ارائه دهنده VPN و پیوستن به خدمات آنها امنیت و گمنامی کامل را به دست آورید ، واقعیت کمتری خوش بینانه است.

در دنیای ایده آل ، هر کاربر VPN و ارائه دهنده آنها الگوی کاملی از بهترین شیوه های امنیتی خواهد بود که قادرند بدون نگرانی از دنیای پیچیده امنیت شبکه حرکت کنند. وقتی صحبت از امنیت VPN می شود ، بیشتر مسئولیت اتصال ایمن به کاربر متکی است ، خواه از طریق تحقیق دقیق قبل از انتخاب ارائه دهنده ، یا با حفظ اقدامات امنیتی قوی خود در استفاده روزانه از اینترنت..

بیشتر مشکلات امنیتی اتصال VPN با کمی زمان و توجه به جزئیات برطرف می شود. همیشه به یاد داشته باشید که امنیت در هر شبکه توسط خود کاربران شروع می شود و به پایان می رسد. شما می توانید کارهای بیشتری برای محافظت از خود در برابر snapus VPN انجام دهید تا آنچه فکر می کنید!

1. آسیب پذیری های وب سایت

اولین ورودی در این لیست بلافاصله به همان توصیه ای که از روزهای ابتدایی اینترنت شنیده اید به نظر می رسد: هنگام مرور اینترنت از احتیاط استفاده کنید. این ممکن است به نظر عقل عادی بنظر برسد ، اما وقتی مردم یک لایه امنیتی اضافی مانند آنچه که توسط یک VPN تهیه شده است داشته باشند ، احتمالاً در فعالیتهایشان بی احتیاط هستند. این می تواند مشکلاتی را در وب سایتهای سایه دار با قصد مخرب ایجاد کند.

فقط به این دلیل که به یک VPN متصل هستید به این معنی نیست که شما یک دیوار محافظ آهنی از اینترنت دارید. دانستن اینکه کدام وب سایت ایمن است و کدام یک هنوز هم مهم نیست. اگر مطمئن نیستید که وب سایت ایمن است ، به آن مراجعه نکنید. تعدادی اسکن امنیتی وب سایت بسیار مورد توجه قرار گرفته اند که بررسی می کنند وب سایت ایمن و معتبر است یا خیر. هنگامی که به یک VPN وصل هستید ، کامپیوتر شما هنوز می تواند به بدافزار یا ویروس آلوده شود!

برای محافظت از خود ، فقط حتماً روشهای خوب مرور در اینترنت را دنبال کنید. به ندرت یک وب سایت معتبر آسیب پذیری در معرض این صفحه قرار می دهد که منجر به صفحه سازش می شود. تنها راه برای مقابله با این مسئله اطمینان حاصل کنید که مرورگر و سیستم عامل خود را با جدیدترین تکه های امنیتی به روز کنید. اجرای امنیت اینترنت یا نرم افزار ضد ویروس نیز توصیه می شود ، همانطور که دیوار آتش نرم افزار رایانه شما را فعال می کند.

2. ارائه دهندگان خدمات

ارائه دهندگان خدمات برای اتصالات VPN طیف وسیعی از شکل ها و اندازه ها ارائه می شوند. در حالی که برخی برای اطمینان از حریم شخصی شما و ناشناس بودن آنلاین در همه زمانها به طول زیادی می روند ، برخی دیگر می توانند در تضمین امنیت مشتریان خود از امنیت بیشتری برخوردار شوند. انجام تحقیق در مورد ارائه دهنده VPN شما یک گام مهم برای ایمن ماندن در اینترنت است.

حتی ارائه دهندگان با سابقه و شهرت و خدمات بسیار خوبی می توانند در آنچه در اختیار مشتریان خود قرار می دهند بسیار متفاوت باشند و هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. شما می خواهید بررسی کنید که چگونه هر ارائه دهنده اطلاعات شما را اداره می کند ، شرایط خدمات آنها برای نگهداری داده ها چیست ، و نشان داده شده است که هنگام ارائه درخواست داده های شما چه کاری انجام می دهند.

بیشتر کارهایی که ارائه دهنده خدمات شما به محض اتصال آنها انجام می دهد خارج از کنترل شماست ، بنابراین تنها کاری که می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید این یک نقطه ضعف در امنیت VPN شما نیست این است که حتماً صحیحی را انتخاب کنید که متناسب با آن باشد نیازهای شما را دارد و از مشتریانش اعتبار بالایی دارد.

3. سرورها

تقریباً مانند شماره دو در این لیست ، سرورهای اتصال VPN شما نقش بسیار مهمی در امنیت اتصال شما دارند اما تا حد زیادی خارج از کنترل مستقیم شما هستند. این هنوز هم می تواند یک نقطه ضعف بالقوه آسیب دیده در هر اتصال VPN باشد. هنگامی که در هر یک از اتصالات VPN شما مشکل دارد ، می تواند افت کند و شما را به اینترنت معمولی بازگرداند. اگر مشکلات امنیتی در سمت سرور وجود داشته باشد ، می تواند ناشناس بودن شما را به خطر بیاندازد.

بهترین راه برای مقابله با این کار این است که یک بار دیگر قبل از انتخاب ارائه دهنده VPN خود ، تحقیقات کاملی انجام دهید. به دنبال بررسی های مداوم و منابع شخص ثالث باشید که می توانند به موقع سرور را تأیید کنند. همچنین می توانید یک عملکرد "kill-switch" را در نرم افزار VPN خود فعال کنید. اگر اتصال به سرور VPN را از دست دهید ، برنامه اتصال به اینترنت شما را از بین می برد و از حریم شخصی شما محافظت می کند.

VPN Kill Switch چیست و چگونه کار می کند

4- روش های تأیید اعتبار

دنیای بسیار پیچیده و امنیتی رمزنگاری به همان اندازه مفید است که انجام آن دشوار است. با بیش از هفت پروتکل رمزگذاری و تأیید هویت مختلف که هم اکنون در حال استفاده هستند ، و بسیاری موارد دیگر که مستهلک شده اند یا کاربردهای طاقچه های بیشتری را می بینند ، درک آنچه پروتکل اتصال را ایمن می کند می تواند یک کابوس باشد..

در حال حاضر شناخته شده است که پروتکل محبوب 128 بیتی PPTP به راحتی قابل بهره برداری است. این یکی از سریعترین روش های تأیید اعتبار است ، اما ترک خوردن آن به راحتی ممکن است در یک پنجره کوچک به اندازه کافی اجباری شود تا آن را برای اکثر کاربران نامطلوب کند.

روش های دیگر اتصالات بسیار امن تری ارائه می دهند. OpenVPN در حال حاضر هیچ آسیب پذیری امنیتی شناخته شده ای ندارد و به طور گسترده امن ترین انتخاب برای کاربر محتاط امنیتی تلقی می شود..

L2TP یک گزینه جایگزین آسانتر برای OpenVPN است و می تواند به سرعت پیکربندی شود تا با بیشتر ارائه دهندگان VPN کار کند. سطح بالایی از امنیت را ارائه می دهد اما نسبت به OpenVPN کندتر است.

به طور کلی ، اجتناب از پروتکل PPTP توصیه می شود. OpenVPN احتمالاً امن ترین گزینه است که نقاط ضعف در تأیید صحت و رمزگذاری شما را از بین می برد ، اما راه اندازی می تواند بیشتر از L2TP باشد.

5. امنیت کاربر

ضعیف ترین نقطه هر شبکه تقریباً همیشه کاربر نهایی است. این امر به معنای گسترده ای صدق می کند ، با این که کارشناسان امنیتی سال ها این حرف را زده اند. لازم نیست که برای شما صادق باشد ، و انجام برخی اقدامات امنیتی ساده می تواند به حفظ اطلاعات و هویت شما کمک کند.

رمزهای عبور خود را ایمن نگه دارید ، اطلاعات حساب خود را به اشتراک نگذارید و هنگام کار در اینترنت از عقل سلیم استفاده کنید. این لیست از 10 نکته امنیتی برکلی ، چند روش مهم دیگر را در خاطر دارد.

6. امنیت ماشین میزبان

اگر میزبان در حال حاضر توسط نرم افزار مخرب به خطر بیفتد ، اتصال VPN اساساً بی فایده است. اگر دستگاه میزبان قبلاً ویروسی داشته باشد که قادر به ضبط و برقراری اطلاعات باشد ، VPN را کاملاً دور می زند. اطمینان از اینكه دستگاه شما عاری از نرم افزار ناخواسته است كه می تواند به شما آسیب برساند در حفظ امنیت بسیار مهم است.

از یک نرم افزار ضد ویروس قوی استفاده کنید و حتما آن را به روز کنید.

7. مشکلات DNS

نشت DNS یک علت شایع ناشناس بودن در هنگام کار با VPN به خطر می افتد. این اتفاق می افتد وقتی که یک سرور محلی DNS به جای یکی از نزدیکی محل VPN شما گیر بیفتد ، به طور بالقوه آشکار می کند که کاربر در واقع کجاست. اگرچه این روزها مرسوم نیست ، اما این ممکن است با برخی از نرم افزارهای VPN یا رایانه ها اتفاق بیفتد.

می توانید گزاف گویی DNS خود را در انواع وب سایت های آنلاین آزمایش کنید. اگر درحال اتصال به VPN خود نشتی DNS دارید ، ممکن است لازم باشد تنظیمات خود را پیکربندی کنید تا از حفظ حریم شخصی شما در امان بماند.

ابزارهای تست نشت DNS EXPOSED - ابزارهایی که کاربران را گمراه می کنند

امنیت VPN شما به شما بستگی دارد

حریم خصوصی و امنیت شما تقریباً کاملاً به شما بستگی دارد. حتی وقتی پشت یک VPN هستید ، انجام اقدامات برای اطمینان از ناشناس بودن محافظت شده یک الزام است. فرض نکنید که پشت یک VPN 100٪ مشکلات امنیتی است. هر زمان به اینترنت متصل شوید ، اطمینان حاصل کنید که کارهای درستی انجام داده اید و از امنیت خوبی استفاده می کنید.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me