Bojíte sa, že Opera VPN nefunguje? Vyskúšajte Easy Solutions [FIXED]

[ware_item id=33][/ware_item]

Posledná aktualizácia 15 SEP 2019


Zistenia autora: Celkovo jeho pomalšie použitie VPN, tiež to bude poskytovať iba proxy tunel pre vaše prehliadanie prevádzky, vysoko odporúčame použiť skutočné VPN ako Nord

Prvou vecou, ​​ktorú je potrebné objasniť ešte predtým, je Opera, prvý prehliadač, ktorý predstavil zabudovanú funkciu VPN. ale jeho v skutočnosti nie je VPN. VPN predpokladá šifrovanie údajov pre celé pripojenie k internetu. Účelom použitia pripojenia VPN iba na prehliadanie je preto zničenie anonymity.

Bežné problémy s prehliadačom Opera sú:

 • Nejde o skutočnú sieť VPN.
 • nie je možné zvoliť požadované miesto.
 • frustrujúca rýchlosť prehliadania.
 • pripojenie zlyhalo a nefungovalo.
 • NO killswitch, aby sa zabránilo úniku DNS.
 • Unikne tiež skutočná adresa IP.

Domnievam sa, že klienti VPN pre stolné počítače sú najlepším riešením VPN, ak hľadáte lepšie súkromie a bezpečnosť s vynikajúcim šifrovaním údajov.

Najlepšie je používať rozšírenie prehliadača NordVPN s akýmkoľvek prehliadačom, ktorý chcete získať ako pre stolných klientov, tak aj pre rozšírenie prehliadača.

Operu VPN nedávno získala spoločnosť SurfEasy VPN, ktorú prevzala spoločnosť Opera v roku 2017 a neskôr sa stala spoločnosťou Symantec, spoločnosťou zaoberajúcou sa kybernetickou bezpečnosťou. Opera VPN v súčasnosti prevádzkuje spoločnosť SurfEasy ako služba označená bielou značkou.

Na mnohých fórach sa však vyskytujú častejšie vyhľadávacie dotazy na operačnú sieť VPN, ktorá nefunguje. Zobrazí sa správa „VPN je dočasne nedostupná“ alebo na prepínači VPN sa zobrazuje správa o pripojení ....

5 jednoduchých krokov na opravu operačnej VPN

Našťastie je skutočne ľahké vyriešiť problém Opera VPN, ktorý nefunguje. Tu je niekoľko rýchlych opráv.

1 - Opakovane zapínajte a vypínajte VPN

Keď Opera VPN trvá dlho a stále zobrazuje pripojovací signál, VPN vypnite a znova zapnite. K prepínajúcemu tlačidlu VPN bolo možné pristupovať prostredníctvom možnosti VPN v hornej časti prehliadača na pravej strane panela s adresou URL.

Toto je dočasná oprava a pravdepodobne budete musieť vykonať rovnakú funkciu po zatvorení prehliadača Opera.

2 - Vymažte vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Vymazaním vyrovnávacej pamäte prehliadača môžete prehľadávač zrýchliť a vyriešiť problém Opera VPN.

Ak chcete vymazať vyrovnávaciu pamäť prehliadača Opera, stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + Del. V otvorenom okne Vymazať údaje prehľadávania začiarknite všetky políčka zvlášť, aby ste označili možnosť Obrázky a súbory vo vyrovnávacej pamäti. Z rozbaľovacej ponuky nad možnosťami vyberte aj možnosť „začiatok času“.

Nakoniec stlačte tlačidlo „Vymazať údaje prehliadania“ a prehliadač reštartujte.

3 - Vypnite rozšírenia Opera

Môžete tiež skúsiť vypnúť rozšírenia Opera, aby ste sa uistili, že sa nejedná o problém. Vypnutie rozšírení opery;

 • Stlačte tlačidlo ponuky v hornej časti opery
 • Ak chcete otvoriť kartu Rozšírenia, stlačte Rozšírenia > Rozšírenia a vyberte možnosť Povolené z možností zobrazených v ľavej časti okna.
 • Teraz kliknite na tlačidlo Zakázané pre všetky uvedené karty.

4 - Aktualizujte prehliadač Opera

Prehliadač väčšinou nefunguje správne, ak ho neaktualizujete už dlhšiu dobu. Prehliadač zvyčajne pracuje pomaly, ale v prípade Opery by aktualizácia mohla ovplyvniť aj výkon Opera Opera. Ak chcete skontrolovať najnovšie aktualizácie, môžete vykonať tieto kroky;

 • Kliknite na tlačidlo ponuky v ľavej hornej časti prehliadača Opera.
 • Po stlačení možnosti About Opera sa zobrazí okno s aktualizáciou.

Prehliadač potom automaticky vyhľadá nové aktualizácie a stiahne dostupné aktualizácie. Nakoniec kliknite na tlačidlo „Znovu spustiť“, aby sa prehliadač Opera reštartoval.

5 - Vypnite antivírusový softvér tretích strán

Ak máte nainštalovaný antivírusový softvér tretej strany, môže ísť o problém s operačnou sieťou VPN, ktorá nefunguje. Nie je potrebné odinštalovať antivírusový softvér; Všetko, čo potrebujete, je iba vypnúť antivírusový program, zatiaľ čo potrebujete pripojenie Opera Opera.

Antivírusový softvér možno vypnúť kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu systémovej lišty a kliknutím na možnosť vypnúť. V niektorých prípadoch musíte otvoriť aj softvérové ​​okná, aby ste zakázali niektoré antivírusové programy.

Záverečné slová

Výkon opery VPN oceňuje väčšina používateľov; v apríli 2018 však spoločnosť oznámila odstavenie VPN pre používateľov aplikácií pre Android a iOS. Mnoho používateľov internetu sa preto snaží získať alternatívnu bezplatnú službu VPN, ktorú by ste si mali stiahnuť. Mnohí však nechcú riskovať bezplatné VPN, pretože sú tu aj renomované lacné VPN.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me