Bojíte se o operaci VPN nefunguje? Vyzkoušejte Easy Solutions [FIXED]

[ware_item id=33][/ware_item]

Poslední aktualizace 15 SEP 2019


Zjištění autora: Celkově jeho pomalejší VPN k použití, také to bude poskytovat jen proxy tunel pro vaše prohlížení provozu, velmi doporučujeme použít skutečná VPN jako Nord

První věc, kterou je třeba vyjasnit ještě předtím, je Opera, první prohlížeč, který zavedl vestavěnou funkci VPN. ale jeho ve skutečnosti to není VPN. VPN předpokládá poskytnutí šifrování dat do celého internetového připojení. Účel použití připojení VPN pouze k prohlížení tedy ničí anonymitu.

Běžné problémy s prohlížečem Opera jsou:

 • Není to skutečná VPN.
 • nelze vybrat požadované místo.
 • frustrující rychlost procházení.
 • připojení selhalo a nefungovalo.
 • ŽÁDNÝ zabiják, který zabrání úniku DNS.
 • Unikne také skutečná IP.

Domnívám se, že klienti VPN pro stolní počítače jsou nejlepším řešením VPN, pokud hledáte lepší soukromí a zabezpečení při skvělém šifrování dat.

Nejlepší je používat rozšíření prohlížeče NordVPN s jakýmkoli prohlížečem, který chcete získat jak pro klienty, tak pro rozšíření prohlížeče.

Opera VPN nedávno získala společnost SurfEasy VPN, kterou v roce 2017 převzala Opera a později byla společnost Symantec, společnost zabývající se kybernetickou bezpečností. V současné době je Opera VPN provozována společností SurfEasy jako služba s bílou značkou.

Na mnoha fórech však existují rozšířené vyhledávací dotazy pro Opera VPN nefungují. Zobrazená věc je „VPN je dočasně nedostupná“ nebo tlačítko VPN přepínače pouze zobrazuje zprávu o připojení….

5 jednoduchých kroků k opravě Opera VPN

Naštěstí je opravdu snadné opravit problém Opera VPN, který nefunguje. Zde je několik rychlých oprav.

1 - Opakované zapnutí a vypnutí VPN

Když Opera VPN trvá dlouho a stále zobrazuje připojovací signál, vypněte a znovu zapněte VPN. K přepínajícímu se tlačítku VPN bylo možné přistupovat pomocí možnosti VPN v horní části prohlížeče na pravé straně lišty URL.

Toto je dočasná oprava a možná budete muset provést stejnou funkci, jakmile zavřete prohlížeč Opera.

2 - Odstraňte mezipaměť prohlížeče

Vymazáním mezipaměti prohlížeče můžete zrychlit prohlížeč a vyřešit problém Opera VPN.

Chcete-li vymazat mezipaměť prohlížeče Opera, stiskněte kombinaci kláves Ctrl + Shift + Del. V otevřeném okně Vymazat data prohlížení zaškrtněte všechna políčka, zejména zaškrtněte políčko Obrázky a soubory v mezipaměti. Z rozbalovací nabídky nad možnostmi vyberte také možnost „začátek času“.

Nakonec stiskněte tlačítko „vymazat data prohlížení“ a restartujte prohlížeč.

3 - Vypněte rozšíření Opery

Můžete také zkusit vypnout rozšíření Opery a ujistit se, že tomu tak není. Vypnutí rozšíření Opery;

 • Stiskněte tlačítko nabídky v horní části opery
 • Chcete-li otevřít kartu Rozšíření, stiskněte Rozšíření > Rozšíření a vyberte Enabled (Povoleno) z možností zobrazených v levé části okna.
 • Nyní klikněte na tlačítko Zakázáno pro všechny uvedené karty.

4 - Aktualizujte prohlížeč Opera

Prohlížeč většinou nefunguje správně, pokud jste jej dlouho neaktualizovali. Prohlížeč obvykle pracuje pomalu, ale v případě Opery může aktualizace ovlivnit také výkon Opera Opera. Chcete-li zkontrolovat poslední aktualizace, postupujte takto;

 • Klikněte na tlačítko nabídky v levém horním rohu prohlížeče Opera.
 • Stiskněte možnost About Opera a zobrazí se okno s aktualizací.

Prohlížeč poté automaticky zkontroluje nové aktualizace a stáhne dostupné aktualizace. Nakonec klikněte na tlačítko „Znovu spustit“, čímž se restartuje prohlížeč Opera.

5 - Vypněte antivirový software třetích stran

Pokud máte nainstalován antivirový software jiného výrobce, může se jednat o problém, že Opera VPN nefunguje. Antivirový software není třeba odinstalovat; vše, co potřebujete, je pouze vypnout antivirový program, zatímco potřebujete připojení k operaci VPN.

Antivirový software může být vypnut pravým kliknutím na ikonu na hlavním panelu a kliknutím na možnost vypnout. V některých případech je také nutné otevřít okna softwaru, abyste zakázali některé antivirové programy.

Závěrečná slova

Výkon Opera VPN je oceněn většinou uživatelů; v dubnu 2018 však společnost oznámila vypnutí VPN pro uživatele aplikací pro Android a iOS. Mnoho uživatelů internetu proto zkouší jinou alternativní bezplatnou službu VPN, která stojí za stažení. Přesto mnoho z nich nechce riskovat bezplatné VPN, protože pro ně existují také renomované levné VPN.