Czy ISP może zobaczyć ruch VPN? Dowiedzmy Się

[ware_item id=33][/ware_item]

Co się stanie, jeśli dowiesz się, że Twój dostawca usług internetowych (ISP) będzie nie tylko mógł śledzić twoje działania online, ale może również sprzedać twoją historię Internetu stronie trzeciej. Najwyższa oferta dla Historia przeglądania zostaną przekazane z tymi informacjami przez dostawcę usług internetowych.


Jak ukryć historię przeglądarki od dostawcy usług internetowych - powiedz „Nie” Surveillance 2018

To naprawdę niepokojąca prawda, według której Konfrontowani są obywatele USA. Dlatego niezwykła liczba ludzi zmierza w kierunku skutecznego narzędzia do prywatności, VPN. Albo jest to płatna, albo darmowa VPN, odnotowano ogromny przepływ w wyszukiwaniu VPN zgodnie z Google Trends.

Wykres podniesiony do ponad pięcioletniego rekordu wyszukiwań VPN pokazuje również, że wiele osób, które nie znają tej technologii, również tego potrzebują. Ale w wielu z nich musi być pierwsza myśl, co robi mój isp zobacz kiedy korzystam z VPN?

Czy Twój dostawca usług internetowych może zobaczyć Twoją sieć VPN??

Usługa VPN jest znana jako narzędzie, które tworzy bezpieczne, szyfrowane połączenie między urządzeniem, z którego uzyskujesz dostęp do Internetu, a prywatnym serwerem. Zaszyfrowane informacje otrzymane przez twojego dostawcę usług internetowych są przesyłane przez serwer VPN, z którym jesteś połączony. Zapobiega to szpiegowaniu lub śledzeniu ruchu przez osoby trzecie, w tym przez dostawcę usług internetowych.

Ale pytanie brzmi, że ISP może zobaczyć VPN?

Odpowiedź na ten problem jest taka, że ​​tak, dostawca usług internetowych może zobaczyć, że masz połączenie z VPN, ale nie jest w stanie odszyfrować informacji o przeglądaniu.

Oznacza to, że VPN przekształca Twój ruch w zaszyfrowaną formę, która jest niczym innym jak niemożliwą do zidentyfikowania informacją. Dlatego omija problemy i ryzyko związane z śledzeniem przez dostawcę Internetu, a także powstrzymuje ich przed sprzedażą historii przeglądania.

Ponadto adres IP przydzielony użytkownikowi Internetu przez jego dostawcę usług internetowych nie jest tym, który jest wyświetlany dostawcy Internetu po połączeniu użytkownika z siecią VPN. Serwer VPN ma własny adres IP, który jest prezentowany przez dostawcę usług internetowych, co oznacza, że ​​to, co widzi Twój dostawca usług internetowych podczas korzystania z VPN, jest tylko użytkownikiem przeglądającym internet. Dlatego ani twoja tożsamość, ani przeglądanie nie są ujawniane.

Czego brakuje VPN, który mógłby się utrzymywać, dzięki czemu Twoje dane są widoczne dla dostawcy usług internetowych?

W większości przypadków eksperci i analitycy bezpieczeństwa przewidują, że VPN może również zawierać pewne braki w zabezpieczeniach. Ta koncepcja jest prezentowana ze względu na fakt, że ruch użytkowników VPN jest dostępny dla dostawców VPN, którzy również mogą z niego korzystać w dowolnym momencie. Mimo to wiele usług VPN wyraźnie stwierdza, że ​​w ich polityce prywatności obowiązuje zasada zerowego logowania.

Właściwa sieć VPN może ochronić Cię przed wieloma zagrożeniami, w tym nadzorem rządowym, atakiem hakerskim, a co najważniejsze, śledzeniem i sprzedażą historii przez dostawcę usług internetowych. Istnieją jednak pewne braki, które może zawierać nieefektywna sieć VPN.

Jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest faktycznie zaszyfrowana

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z niedawno odkrytej wady, która może obniżyć efektywność bezpieczeństwa VPN poprzez błąd szyfrowania. Technika znana jako WebRTC jest wbudowana w prawie każdą przeglądarkę i może być używana przez zdalne witryny.

Ponadto sieć VPN podłączona do Twojego urządzenia nie może ograniczać ujawnienia adresu IP, jeśli witryna skutecznie korzysta z tej technologii. Chociaż wiele witryn nie wie o tym podejściu, ale silna jest myśl, że strony takie jak Netflix i Hulu, które już ciężko pracują nad ograniczeniem użytkowników VPN, mogą to wykorzystać w najbliższej przyszłości.

Test, aby sprawdzić wydajność VPN

Jak powiedziano wcześniej, techniki i niektóre typowe braki w zabezpieczeniach, które występują w zwykłej sieci VPN lub czasami w popularnych usługach VPN, mogą być ryzykowne dla prywatności danych. Dlatego wyodrębniliśmy kilka responsywnych i prostych narzędzi testowych, dzięki którym możesz sprawdzić wiarygodność swojego dostawcy VPN. Te narzędzia dadzą Ci szersze wyobrażenie o tym, co widzi Twój dostawca usług internetowych podczas korzystania z VPN.

Test szczelności DNS

System nazw domen lub DNS zmienia czytelną dla człowieka formę strony internetowej, taką jak Beencrypted.com, na numeryczny adres protokołu internetowego. Najczęściej VPN zmienia wcześniej skonfigurowanego DNS ISP DNS, dzięki któremu ISP może monitorować wszystkie Twoje działania związane z przeglądaniem.

Po pierwsze, powinieneś upewnić się w ustawieniach, że Twój DNS jest skonfigurowany do DNS VPN, gdy jesteś podłączony do usługi.

Dzięki witrynie testowej VPNInsights.com możesz przeanalizować Wyciek DNS. Zanotuj swój DNS ISP, gdy VPN jest wyłączony, i sprawdź adres IP i lokalizację wyświetlane przez stronę testową. Teraz wykonaj tę samą procedurę po połączeniu z VPN, która powinna teraz pokazywać inny adres IP i lokalizację zgodnie z twoją VPN.

Końcowe słowa; Rzecz do zapamiętania, aby zminimalizować szczegóły, które ISP może zobaczyć

Powszechną obawą większości ekspertów ds. Bezpieczeństwa jest to, że nigdy nie można poznać rzeczywistości usługi VPN. Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, co VPN robi z danymi swoich klientów i naprawdę trudno jest znaleźć renomowanego dostawcę VPN wśród wielu.

Prostym wyjściem na takie ryzyko dla prywatności jest uniknięcie bezpłatnej usługi VPN, ponieważ są one bardziej skłonne do korzystania z alternatywnych sposobów na zysk. Zachowaj ostrożność przy wyborze płatnej sieci VPN i uważnie przeczytaj jej politykę prywatności.

Wszystko to zminimalizuje obawy dotyczące tego, co widzi mój dostawca usług internetowych, gdy korzystam z VPN, a dostawca usług internetowych nie będzie w stanie śledzić twoich działań związanych z przeglądaniem.