Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Zaktualizowano 17 maja 2019 r


Przeglądałem autentyczną recenzję na temat SurfShark VPN. Zwykłe rzeczy w całym Internecie, ceny, strona internetowa, wsparcie i podobne rzeczy. Wszyscy recenzenci śledzą lub zbierają te same informacje, co ich dostawcy wspomniani na stronach.

cóż… to nie będzie tak jak w przypadku tej recenzji, kupiłem roczną subskrypcję i wykonałem kilka testów z własnej wiedzy specjalistycznej i zebrałem wyniki poniżej.

Możesz kliknąć „parametry testu łącza”, aby przewinąć do sekcji testu

ParameterFindingsStatus
Testowanie szyfrowania Znalazłem dobry protokół szyfrowania ESP. Dobry
Testowanie zasad dziennika Zasady rejestrowania zawierają klauzule, które są ze sobą sprzeczne. Zagmatwane
Testowanie szczelności DNS Nie znaleziono wycieku w teście. Dobry
Testowanie szczelności IP Nie ma wycieków w sekcji wycieków IP, nawet z webRTC. Dobry
Testowanie prędkości 10 jednoczesnych prób testowania dało całkiem złe wyniki. 65% wolniejsze połączenie Ubogi
Amerykańskie testy Netflix Działa idealnie Dobry
Testowanie torrentów Działa również z torrentami Dobry
Testowanie planu cenowego W porównaniu z innymi wiodącymi dostawcami jest dość tani. Może dlatego, że są w sprzedaży, oferując 1,99 USD / mw planie 2-letnim Dobry

Surfshark jest nowością na rynku VPN, ale zyskał dużą popularność. Jestem ciekawy jego działania i funkcji, które pozwalają przetrwać w trudnej konkurencji.

Aby rozpocząć od przeglądu Surfshark VPN, spójrzmy na ogólne szczegóły.

Surfshark ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i ma 50 lokalizacji serwerów, z których możesz wybrać dowolny serwer z nieograniczoną liczbą przełączników serwerów. Twierdzą, że nie logują się, ale wiara w roszczenia VPN nie jest dobrym pomysłem.

Dlatego rozwinę politykę prywatności w dalszej części artykułu, w której możemy lepiej zawrzeć jej politykę rejestrowania.

Do przeglądu Surfshark wybrałem ich plan miesięczny zamiast bezpłatnego okresu próbnego, ponieważ trudno jest ocenić funkcje i poziom wydajności w bezpłatnym serwisie próbnym.

Zaczynajmy!

Krótkie wprowadzenie do tego, jak to wygląda i ile czasu zajmuje rozpoczęcie przeglądania Internetu za pomocą połączenia Surfshark VPN. Po zalogowaniu się surfshark VPN automatycznie łączy Cię z najbliższym serwerem z Twojej prawdziwej lokalizacji. Zajęło mi to tylko kilka sekund. Ale zmieniłem lokalizację z opcji znajdującej się poniżej okna serwera. To był łatwy proces.

SurfShark Inwestycje i zwrot pieniędzy

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Bezpieczeństwo i pieniądze to dwie rzeczy, które większość ludzi patrzy na każdy kupowany produkt. Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o pieniądze, masz elastyczną przestrzeń dzięki surfshark VPN.

Dwie najważniejsze rzeczy;

  • Oni mają bezpłatny okres próbny 7 dni.
  • Również, 30-dniowe gwarancje zwrotu pieniędzy dostępne, jeśli wybrałeś jakiś plan.

Ale miesięczny plan surfowania w sieci VPN wydaje mi się nieco kosztowny i wynosi 11,95 USD. W porównaniu z tym plany roczne i dwuletnie są dość opłacalne.

  • Roczny plan dla 71,88 USD ogółem - oznacza 5,99 USD miesięcznie i oszczędzasz do 50%
  • Dwuletni plan na kwotę 47,76 USD ogółem - oznacza 1,99 USD na miesiąc i oszczędź do 83% (Ta oferta jest dostępna wyłącznie po zakupieniu kodu „xmasholiday”)

Kolejną rzeczą, która mi się podobała na stronie cen surfshark, jest opcja zmiany waluty, w tym dolara amerykańskiego, dolara australijskiego, chińskiego juana, dolara kanadyjskiego, euro i funta brytyjskiego.

Każdy plan ma te same funkcje.

Opcje płatności

Oprócz tradycyjnych metod płatności, Surfshark VPN ma kryptowaluty i kanały PayPal do bezpiecznych płatności pieniężnych i powinieneś preferować te kanały do ​​kupowania VPN.

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Jaki poziom szyfrowania zapewnia SurfShark

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat szyfrowania, przeprowadziłem test szyfrowania, który testuje ukryte luki w szyfrowaniu, nawet jeśli wszystko wydaje się idealne i bezpieczne.

Do przeglądu bezpieczeństwa surfshark VPN użyłem oprogramowania szyfrującego Wireshark.

Oto wyniki.

Bez połączenia z Surfshark:

Użyłem oprogramowania „Wireshark” do testu szyfrowania VPN. Najpierw pokażę wyniki bez połączenia VPN, abyś mógł dowiedzieć się, jak wyglądają niezaszyfrowane informacje.

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Widać, że informacje są czytelne, a nazwy stron internetowych można łatwo odczytać.

Z Surfshark VPN:

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Wyniki szyfrowania dla Surfsahrk VPN były zadowalające. Widać, że informacje, które były widoczne bez połączenia VPN, nie są czytelne. Załączam pojedynczy zrzut ekranu, ale przeglądałem wszystkie informacje w czasie tego testu i nic nie było niezaszyfrowane (czytelne).

Jeśli chcesz sprawdzić szyfrowanie VPN, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

Spójrzmy na ogólne szczegóły szyfrowania.

Protokół: Surfshark obsługuje protokół IKEv2 w aplikacji mobilnej i Mac, podczas gdy użytkownicy Windows, tacy jak ja, mogą korzystać z protokołu OpenVPN lub IKEv2. (Proces konfiguracji OpenVPN tutaj)

Poziom szyfrowania: Używają szyfrowania klasy AES 256-bit.

Opcje protokołu z surfshark VPN są dość ograniczone, jeśli porównamy je z innymi usługami VPN na żądanie. Ale dla zwykłych użytkowników takich jak ja OpenVPN był wystarczająco wydajny.

Wraz z tymi podstawowymi ustawieniami użytkownicy mają możliwość korzystania ze specjalistycznych i typowych funkcji bezpieczeństwa w Surfshark VPN. Podczas przeprowadzania przeglądu surfshark VPN zauważyłem, że reklamowali swoje usługi za pomocą nowych i mniej widocznych funkcji.

Ciekawy?

Oto opis tych funkcji.

Multihop: jest to inna nazwa używana dla „łańcucha VPN”. Surfshark pozwala zbudować ten łańcuch, abyś mógł uniknąć wszelkich wad, które powodują, że zwykłe VPN są nieefektywne lub podatne na ataki.

Działa to mniej więcej tak;

Twoje urządzenie -> Serwer VPN 1 -> Serwer VPN 2 -> Internet

CleanWeb: Jest to bloker, który ogranicza reklamy, moduły śledzące i złośliwe oprogramowanie przed zakłócaniem przeglądania Internetu.

Wyłącznik awaryjny: nie jest to nowa funkcja, ponieważ została już wprowadzona przez niektóre popularne sieci VPN, ale jest istotną funkcją bezpieczeństwa w sieciach VPN.

Killswitch pomaga zachować szyfrowanie danych i uniknąć wycieku danych poprzez automatyczne rozłączanie Internetu, gdy połączenie VPN nagle się rozłącza.

Przegląd prywatności Surfshark VPN

Prywatność zależy głównie od dwóch rzeczy;

  • Jurysdykcja
  • I polityka prywatności VPN

Jurysdykcja

W ramach jurysdykcji nie można dokładnie zgadywać prywatności VPN.

Ale tak.

Jurysdykcja lub miejsce, w którym opiera się VPN, może być ważnym czynnikiem do oceny rządowej lub innej oficjalnej presji politycznej.

Jak wspomniano wcześniej, surfshark VPN oparty na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (BVI) nie jest objęty kontraktem 5-Eyes, a także 14-Eyes. Pomimo spraw stanowych BVI jest w jakiś sposób pod jurysdykcją i zwierzchnictwem rządu Wielkiej Brytanii. Możemy więc założyć, że rząd Wielkiej Brytanii może wywrzeć presję na firmy działające w BVI.

Jednak w BVI nie ma przepisów dotyczących zatrzymywania danych, a warunki świadczenia usług VPN przez surfshark twierdzą, że wszystkie spory będą rozpatrywane przez sądy BVI.

Polityka prywatności

Zwykle nie wierzę, że roszczenia o braku logu są, ponieważ kiedy zagłębiam się w politykę prywatności, zwykle znajduję natrętne klauzule.

Przejdźmy do polityki prywatności surfshark.

Patrząc na dwie linie początkowe, przeżyło. Są to: „Nie zbieramy adresów IP, historii przeglądania, informacji o sesji, używanej przepustowości, znaczników czasu połączenia, ruchu sieciowego i innych podobnych danych”.

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Ale!

Te ostatnie szczegóły mnie rozczarowały. Oto kilka przykładowych klauzul z ich polityki prywatności.

Oświadczają, że mogą monitorować ruch bez tożsamości osobistej, co oznacza, że ​​kierują reklamy do użytkowników w celach reklamowych lub marketingowych.

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Bardziej rozczarowująca była ta klauzula,

„Odwiedzając naszą stronę internetową, możemy również zachować Twój adres IP, unikalny identyfikator komputera lub innego urządzenia dostępowego.”

Natychmiast oświadczają, że zachowują IP w celu rozwiązywania problemów, dostarczając treści zgodnie z twoimi preferencjami i rozwijając swoją stronę internetową.

Ale magazynowanie IP oznacza NARAŻENIE TOŻSAMOŚCI!

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Pomiędzy polityką prywatności znajdują się klauzule dotyczące stron trzecich i reklamodawców, które nie są tak istotne jak ta, którą teraz ujawniam.

Oświadczają, że nie udostępniają danych osobowych, ale „mogą udostępniać informacje, jeżeli nakazuje to właściwy sąd”.

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Testy VPN: wyciek DNS, wyciek WebRTC i wyciek IP

Wiele sieci VPN jest podatnych na wyciek DNS, wyciek WebRTC i wyciek IP, które ostatecznie ujawniają Twoją tożsamość.

Więc!

Przeprowadziłem wszystkie te testy do przeglądu Surfshark VPN.

Oto wyniki.

Test szczelności DNS

Byłem podłączony do serwera w Stanach Zjednoczonych, kiedy przeprowadziłem test szczelności DNS. Wyniki pokazują Brak wycieku DNS.

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Test szczelności IP

Jednocześnie przeprowadzono test szczelności IP i test szczelności WebRTC. Zaraz po otwarciu narzędzie wyświetlało adres IP. Ponieważ ten adres IP był podobny do mojego serwera VPN, nie było wycieku adresu IP.

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

W przypadku testu WebRTC uruchamiam test i tym razem pokazany został również adres IP mojego serwera VPN, co oznacza, że ​​WebRTC nie przeciekał.

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Pomimo zadowalających wyników przeszukałem funkcje VPN surfshark, aby znaleźć te, które są specjalnie zaprojektowane na takie problemy.

Ochrona przed wyciekiem DNS - nieobecny

Ochrona przed wyciekiem IP (IPv6) - nieobecny

Wyniki testu prędkości:

Przetestowałem dwa serwery; ponieważ obecnie używam połączenia 10 Mb / s.

Bez VPN: wyniki testu prędkości

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Dzięki połączeniu Surfshark VPN:

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Te wyniki nie są satysfakcjonujące, ale powinienem wspomnieć o jednej rzeczy, którą zauważyłem; serwery w pobliżu mojej prawdziwej lokalizacji były nieco szybsze niż te serwery, ale ta prędkość była również o 50% mniejsza w porównaniu do mojej normalnej / zwykłej prędkości Internetu.

Czy Surfshark współpracuje z American Netflix?

Istnieje ogromna populacja, której jedynym celem jest połączenie VPN, a mianowicie „przesyłanie strumieniowe i odblokowywanie serwisu Netflix w USA”.

Właśnie dlatego przegląd VPN surfshark pozostałby niepełny, gdybym opuścił ten test.

To było dla mnie tak zaskakujące, że ta nowa VPN działała odblokuj amerykańską bibliotekę Netflix. Ale prawdopodobnie dzieje się tak, ponieważ są nowe i Netflix nie próbował zablokować swoich serwerów.

Ale kogo obchodzi rozum, jeśli misja zostanie wykonana.

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Torrenting: wydajność, funkcje i test torrenta

Torrenting potrzebuje prędkości, a to poniżej średniej z surfshark VPN. Ale przetestowałem to, czy ta VPN obsługuje torrentowanie? I czy połączenie pozostaje szyfrowane podczas torrentowania?

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Surfshark wspomina na swojej stronie, że zezwala na ruch P2P na wielu serwerach, ale przekierowuje ruch P2P na swoje serwery zlokalizowane w Holandii.

Tak czy inaczej!

Próbowałem torrentowania z połączeniem VPN typu surfshark i nie tylko VPN działał na potrzeby udostępniania plików P2P, ale także zapewnił całkiem niezłą prędkość, której się nie spodziewałem. W tym miejscu chciałbym wspomnieć, że funkcja Killswitch powinna być włączona podczas torrentowania, ponieważ połączenie VPN głównie spada podczas torrentowania.

Ponadto użytkownicy Androida mogą włączyć Podział tunelowania dla lepszej prędkości podczas torrentowania.

Podział tunelowania jest dostępny dla użytkowników Androida Surfshark VPN. Dzięki tej funkcji możesz oddzielić nieistotne / niewrażliwe aplikacje danych od przechodzenia przez kanał szyfrowania. Ta funkcja zmniejsza obciążenie VPN, co skutkuje większą prędkością.

Test szczelności IP Torrent

Możliwe, że VPN działa świetnie do udostępniania plików P2P, ale przecieka twój adres IP w tle podczas torrentowania.

Przetestowałem połączenie surfshark pod kątem wycieków z torrentów IP.

Oto wynik.

Czy to jest bezpieczne i warte użycia? Recenzja Surfshark VPN

Narzędzie testowe pobrało łącze magnetyczne z mojego klienta uTorrent, a następnie wyświetliło wynik. Jak widać, wynikowy torrent IP jest podobny do mojego podłączonego serwera VPN, więc jest Brak wycieku Torrent IP.

Obsługa klienta

Obsługa klienta powinna być wydajna i szybka, ale wymaga wielu istotnych aspektów. Ponieważ jeśli te aspekty VPN są silne, nie potrzebujesz zbyt często obsługi klienta.

Mają wsparcie na czacie na żywo, co było szybkie, gdy sprawdziłem je pytaniem.

Kolejną rzeczą, która stanowi podstawę obsługi klienta, jest struktura strony internetowej i musisz zastanawiać się dlaczego.

Odpowiedź jest prosta.

Wiele razy można uniknąć kłopotów z kontaktem z obsługą klienta, gdy problem ma łatwe rozwiązanie w blogu witryny, przewodnikach lub często zadawanych pytaniach.

Uważam, że strona surfshark jest zadowalająca pod względem informacji, które przekazują czytelnikom. Ponadto blogi i często zadawane pytania są napisane prostym językiem z łatwymi wskazówkami.

Co Redittors myślą o Surfshark?

Recenzje Reddit to druga rzecz, którą uważam i uważam po moim własnym doświadczeniu w zakresie przeglądu VPN.

Oto komentarze, które widziałem podczas wyszukiwania zapytań surfshark na Reddit.

Karta

Karta

Nie zamierzam udostępniać wszystkich komentarzy, ponieważ jest ich tak wiele. Ale wybieram ten komentarz, ponieważ nie mogę samodzielnie przetestować surfshark VPN. Istnieje naprawdę niewiele VPN, które działają w Chinach, a jeśli surfshark naprawdę działa w Chinach, to jest dodatek.

Karta

Istnieją również negatywne komentarze.

Karta

Ponieważ sam doświadczyłem torrentowania, a także widziałem roszczenia dotyczące wsparcia torrentów w Surfshark VPN, więc zaprzeczę temu komentarzowi.

Ogólny pogląd był pozytywny po przeczytaniu większości komentarzy na temat Reddit.