Czy VPN spowalnia prędkość Internetu? [Zdecydowany]

[ware_item id=33][/ware_item]

Krótka odpowiedź na to pytanie: Połączenie VPN zakłada zmniejszenie prędkości z powodu protokołów szyfrowania. VPN poprowadzi Twój ruch internetowy przez wysoce zaszyfrowany tunel, dlatego zawsze czujesz zakłócone połączenie podczas przeglądania. Jeśli korzystasz z najlepszej i legalnej usługi VPN, nie zmniejszy to prędkości twojego połączenia więcej niż 5% do 6% zwykłej prędkości Internetu.


W niektórych przypadkach VPN jest naprawdę przydatnym narzędziem, gdy twoje połączenie internetowe jest ograniczane przez twojego dostawcę usług internetowych. Istnieje wiele powodów, dla których dostawca usług internetowych ogranicza przepustowość, cóż, omówimy to w dalszej części tego artykułu. Kolejną zaletą jest szyfrowanie VPN, które poprawia połączenie internetowe, zapewniając prywatność i bezpieczeństwo połączenia.

VPN zgadza się na ukrywanie informacji IP i szyfrowanie połączenia internetowego, dlatego hakerzy, oszukańcy oszuści i oszustwa nie mogą zbliżyć się do twoich prywatnych informacji, gdy surfujesz po Internecie w publicznym hotspocie lub zwykłym połączeniu internetowym.

Pomimo zalet VPN wielu użytkowników VPN obawia się, w jaki sposób VPN zakłóca prędkość Internetu. Więc, VPN spowalnia Internet? Zasadniczo istnieje więcej niż kilka problemów, które mogą mieć wpływ na szybkość Internetu, niezależnie od tego, czy jesteś za serwerem VPN, czy nie.

Pytanie „czy VPN spowalnia Internet?” Nie jest prostą odpowiedzią tak lub nie, można to wyjaśnić w podanych krokach:

Dlaczego VPN spowalnia prędkość Internetu:

Niektórzy dostawcy VPN mogą twierdzić, że zwiększają prędkość połączenia internetowego, korzystając z VPN, a nawet twierdzą, że pomagają ominąć ograniczanie przepustowości ISP.

Podczas gdy nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Ale jeśli korzystasz z VPN, nie ma pewności, że spowolni on lub nie spowolni prędkości Internetu. Istnieje jednak kilka czynników, które pojawiają się w połączeniu podczas korzystania z VPN. Musisz tylko pamiętać o:

1 - Fizyczna lokalizacja serwera:

Zaobserwowano i przetestowano, że połączenie z serwerem VPN znajdującym się daleko od Twojej fizycznej lokalizacji może spowodować niską prędkość połączenia. Aby rozwiązać ten problem, możesz wybrać inne pobliskie serwery, aby skrócić czas reakcji. Korzystając z najlepszych rekomendowanych dostawców VPN, możesz wybierać między ogromną liczbą serwerów.

2 - Jakość szyfrowania:

Rodzaj szyfrowania jest również przyczyną powolnej łączności z Internetem podczas połączenia przez klienta VPN. Istnieją różne protokoły oferowane przez dostawcę VPN do obsługi różnego rodzaju żądań. Możesz zoptymalizować prędkość, zmniejszając prywatność i szyfrowanie, co oznacza, że ​​możesz wypróbować różne protokoły, które pozwalają na różne funkcje.

3 - Zmień protokoły:

Różni dostawcy usług internetowych obsługują różne protokoły. Jeśli cierpisz z powodu niskiej prędkości, dostrój protokoły, tj. PPTP, L2TP i OpenVPN. Usunięcie z protokołów rozwiązuje również problem z rozłączeniem.

Najczęściej VPN oferuje 3 typy protokołów, PPTP, L2TP / IPsec i OpenVPN, które są zaprojektowane do obsługi różnych rodzajów potrzeb przez różne urządzenia. Zawsze powinieneś spróbować znaleźć odpowiedni protokół dla siebie.

Zobaczmy, który protokół jest dla Ciebie najlepszy!

PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol): Korzystając z 128-bitowej metody szyfrowania, protokół ten oferuje najlepszą prędkość, ale mniej bezpieczne środowisko. Możesz także skonfigurować ten protokół za pomocą OpenVPN, co stanowi plus.

L2TP-IPsec: W tym protokole uzyskasz najwyższy poziom bezpieczeństwa w porównaniu z PPTP. Spowolni prędkość Internetu ze względu na szyfrowany tunel lub tunelowanie VPN, ale zapewni anonimowe połączenie. Minusem byłoby „ciężko się zorientować w OpenVPN”.

OpenVPN: To najlepsza opcja dla wszystkich, szybkość, prywatność i bezpieczeństwo. Możesz mieć trudności z konfiguracją z Open VPN, a także potrzebujesz innego oprogramowania, aby skonfigurować tę konfigurację. OpenVPN jest przydatny w obsłudze i naprawdę dobrze radzi sobie z szybkością i bezpieczeństwem.

4 - Obciążenie serwerów:

Jest to powszechny problem, gdy używasz dowolnej wersji usługodawcy VPN w wersji Bezpłatnej lub Trail. Nie pozwoli ci wybierać ani tasować listy serwerów. Dlatego wiele osób pozostaje połączonych z tym samym serwerem iw tych okolicznościach z pewnością możesz spotkać się z powolną łącznością lub niskim poziomem przeglądania.

Na rynku są nawet płatne sieci VPN, które nie mają wystarczającej liczby serwerów, aby rozłożyć między nimi obciążenie, tworząc ten sam problem.

5 - Udostępnianie plików P2P:

Jest to fakt, że udostępnianie plików P2P (Peer-to-Peer) jest największym powodem ograniczania dostępu do Internetu przez dostawców usług internetowych. Ogromna ilość pobierania przez strony z torrentami sprawia, że ​​trackery ISP są uważne i ograniczają przepustowość.

Korzystając z usługi VPN, możesz ominąć ograniczanie przepustowości ISP, ale musisz zapytać swojego dostawcę VPN, czy zezwala na P2P, czy nie. W przeciwnym razie będziesz mieć taką samą sytuację, jak przed połączeniem VPN.

6 - Ograniczenia prędkości ISP:

Ograniczenia prędkości usługodawcy internetowego mogą pochodzić z łącza szerokopasmowego lub bezpośrednio od usługodawcy internetowego. Wspomniałem powyżej o przyczynie, dla której i kiedy możesz doświadczyć takiego problemu. Duża liczba pobieranych torrentów jest najczęstszą przyczyną tego.

Czasami menedżerowie łączy szerokopasmowych lub menedżerowie sieci nakładają pewne ograniczenia na zwykłe połączenie internetowe za ścianą, co powoduje tę samą sytuację i odczuwasz wolne połączenie.

7 - Połączenie między dostawcą VPN & Twój dostawca usług internetowych:

Oba: Twój dostawca usług internetowych i Twoja sieć VPN są ze sobą połączone, oba są zaangażowane w ograniczanie prędkości.

Testowanie ograniczania przepustowości ISP:

Jeśli Twój dostawca Internetu jest zaangażowany w ograniczanie przepustowości, musisz to sprawdzić przed podłączeniem usługi VPN.

Wykonaj następujące kroki, aby sprawdzić swoją prędkość:

  1. Odłącz VPN
  2. Odwiedź www.speedtest.net
  3. Połącz VPN

W tym procesie uzyskasz wyraźny wynik, jeśli takie ograniczenia prędkości zostaną wdrożone przez Twojego dostawcę usług internetowych.

Ustawienia zapory ogniowej:

Poszczególne routery i zapory innych firm również powodują problemy z prędkością i rozłączaniem. Wyłącz router / trzecią stronę lub zaporę systemu Windows i sprawdź spójność i szybkość połączenia. Podczas konfigurowania połączenia VPN upewnij się, że ustawienie zapory komputera jest ustawione, aby tylko VPN mógł działać niezawodnie. Często ustawienia zapory nie wpływają na VPN, ale wpływają na szybkość procesora, co może spowolnić VPN.

Ogólnie rzecz biorąc, nie widzisz tak poważnej zmiany prędkości połączenia internetowego, gdy korzystasz z VPN. Ogólna prędkość cichej sieci VPN zależy od bieżącej szybkości połączenia internetowego. Tak długo, jak jest to stabilne, każde spowolnienie będzie tylko małym segmentem, co może nawet nie być zauważalne.