I2P לעומת TOR לעומת VPN לעומת פרוקסי מי מאובטח יותר?

[ware_item id=33][/ware_item]

כלי אבטחה כמו I2P, Tor, VPN ו- Proxy הם המועדפים ביותר בעידן של טרחת פרטיות כזו. כל אלה מספקים פחות או יותר את אותן תכונות אבטחה בעוצמות שונות. VP VS VPN מביא אותך לתשובה שאתה יכול להסתיר את כתובת ה- IP שלך, לבטל חסימת אתרים מוגבלים ומצפין את התנועה שלך בשתי הטכניקות.


בעוד I2P VS Proxy מביא אותך לתשובה שאתה יכול להסתיר את כתובת ה- IP שלך ויכול לגלוש באינטרנט באופן אנונימי.

עם זאת, ישנם תנאים מסוימים ההופכים את כולם שונים זה מזה והופכים את אחד מהם עדיף על פני השני. כאן נדגיש את ההבדלים בסימון בין Tor ל- VPN, I2P ו- Proxy ומקלים על הקוראים עצמם להחליט את זה עם ביצועים יעילים יותר..

כיצד כל הטכנולוגיות הללו עובדות!

לא כל משתמשי האינטרנט מודעים לדפוסי העבודה של Tor, VPN, I2P ו- Proxy. דרך הבנתו, יהיה קל לקוראים להבין את היתרונות והחסרונות עליהם נדון בהמשך המאמר. עם זאת, מי שמכיר את הפונקציות שלהם יכול לרפרף דרכו ולקפוץ על החלק שמסביר את טור VS VPN ו- I2P VS Proxy.

TOR (רשת TOR)

Tor היא תוכנה המאפשרת לך לגלוש באינטרנט באופן אנונימי. ללא חיובים, הוא מוריד מהאינטרנט. דפדפן ה- Tor עובד באופן שונה מ- VPN. הנתונים מצפינים עם צמתים שונים. שלושת השרתים או הצמתים שמרו בין החיבור שלך לבין המיקום המיועד כדי לספק אנונימיות טובה יותר.

עם כל צומת שעובר, הנתונים מצפינים. ואילו צמתים שאליהם העברת נתונים מודעים רק למיקום שאליו הוא יעביר את הנתונים וממנה הם מגיעים. לפיכך, כל המסלול, מקור הנתונים ויעד הנתונים נותרו אנונימיים.

I2P לעומת TOR לעומת VPN לעומת פרוקסי מי מאובטח יותר? מעגל הממסרים של רשת Tor מאופס לאחר כל 10 דקות. באופן זה, הפעולות הקודמות שלך עוקבות בקלות.

I2P לעומת TOR לעומת VPN לעומת פרוקסי מי מאובטח יותר?

הצמתים פועלים על ידי מתנדבים שונים ולכן המספר הגדול יותר של מתנדבים מייעל את הרשת.

I2P לעומת TOR לעומת VPN לעומת פרוקסי מי מאובטח יותר?

לפיכך, קשה אפילו ל- NSA לאלתר לאנומני את משתמש Tor באמצעות התייחסות השרשרת לנקודת המוצא. טור גם מפסיק לחטוף גברים בינוניים כמו מעקב אחר ספקי האינטרנט או גופי סייבר אחרים בעלי כוונות זדוניות.

ואילו הנתונים שלך נמצאים בסכנת פגיעות כאשר הם מגיעים לשרת האחרון בו מתרחש הפענוח. מפעיל בשרת הקודם יכול לקרוא את כל המידע הזה ויכול להשתמש בו לכל מטרה זדונית שכזו. לכן, עליך להשתמש ב- HTTPS בעת שליחת הנתונים האישיים שלך כך שיישאר מוצפן.

VPN (רשת פרטית וירטואלית)

VPNs הם מונחים ידועים למשתמשים באינטרנט בעידן הנוכחי. טכנולוגיית אבטחה המקבלת הכרה ושיקול עצום היא רשת וירטואלית פרטית (VPN) בגלל חלק מתכונות הפרטיות החזקות שלה..

תעבורת האינטרנט שלך מצפינה דרך שרת. לדוגמה, אם אתה מבקר באתר תוך התחברות לשירות VPN מאשר קודם, הוא יעבור לכיוון שרת ואז לדף האינטרנט. תהליך הצפנה זה מספק יתרונות רבים לביטחון הנתונים שלך.

הצפנת תנועה פירושה שאדם בינך לשרת לא יכול היה לקבל את הנתונים שלך. כאשר ספק אינטרנט או גורם אחר מסתכל על הנתונים המוצפנים, הוא מופיע כטקסט ג'אגלינג בלתי הולם שאינו ניתן לזיהוי..

כמו כן, שירות VPN מאפשר לך להתגבר על מגבלות הגיאוגרפיה בתהליך ההצפנה. לדוגמה, אם אתה נמצא בבייג'ינג ושרת ה- VPN שאליו אתה מתחבר נמצא בארה"ב. ואז האתר שאתה מבקר יחשוב שאתה כתושב ארצות הברית. לכן אתה יכול להזרים תוכן שנחסם או מוגבל בבייג'ינג והוא זמין עבור אזרחי ארה"ב כמו נטפליקס, HULU וכו '..

עם זאת, שימוש ב- VPN הופך את הנתונים שלך לגלויים לשרתי ה- VPN שעבורם רוב ספקי ה- VPN טוענים כי מדיניות האפס שלהם רושמת. עם זאת, לעולם אינך יודע שזו הבטחה אמיתית או לא והאם מדיניות זו תישאר זהה בעתיד. אז, VPN יכול גם לחשוף את הנתונים שלך במיוחד לשחקני המדינה שסביר יותר להכריח ספקי VPN להפר את שלטונם..

רשת אנונימית I2P

פרויקט ה- I2P או Invisible Internet הוא רשת אנונימטית פרושה. זה בונה באמצעות Java בטעמים דומים לתור. I2P הוא למעשה אינטרנט בתוך אינטרנט.

אם אתה מתחבר לרשת זו, אתה יכול לשלוח במהירות דוא"ל, לגלוש באתרי אינטרנט, תוכל להשתמש בתוכנות בלוגים ופורום, לארח אתרים, ליהנות מאחסון קבצים נפרץ, להתפנק בצ'אט אנונימי בזמן אמת ורבים אחרים. יתר על כן, תוכלו לגלוש בנוחות באופן אנונימי באינטרנט.

לא כמו רשתות אנונימיות אחרות, ה- I2P אפילו לא מנסה לספק אנונימיות בכך שהוא מסתיר את היוצר של תקשורת כלשהי תוך לא הנמען. העמיתים משתמשים ב- I2P כדי לתקשר זה עם זה באופן אנונימי. ברשת זו, השולח והמקלט אינם ניתנים לזיהוי לא רק זה לזה אלא גם לצדדים שלישיים.

קבוצה של צמתים או נתבים הופכת את רשת I2P. הוא מכיל גם שבילים וירטואליים נכנסים ויוצאים חד כיווניים. קריפטוגרפי מכיר כל צומת. הצמתים מתקשרים זה עם זה על ידי מנגנוני תחבורה קיימים כמו TCP, UDP, העובר מספר עיסויים.

ליישומי הלקוח יש את היעד או המזהה הקריפטוגרפי שלהם המאפשר לשלוח ולקבל הודעות. הלקוחות חופשיים להתחבר לכל נתב ולאשר את החכירה הזמנית של כמה מנהרות. מנהרות אלה משמשות להעברה וקבלת אותות על ידי הרשת.

I2P מחזיקה בבסיס נתונים ברשת פנימי שלה להפצת הניתוב ויצירת קשר איתנו עם המידע.

רשת I2P מציעה מספר יתרונות למשתמשים. זה משתף קבצים בקצב מהיר יותר. יתר על כן, אין פיגועי תזמון ואדם בפיגועי התיכון. אבל זה גם מטיל סיכונים מסוימים. רשת I2P אינה מבטיחה אנונימיות כאשר אתה משתמש בה בפומבי.

יתר על כן, זה עובד באופן מושלם, כאשר משתמשים בו במפרטים הנכונים. רשת I2P אינה פועלת על המשתמש הטיפוסי עם מערכת חלון או מק. אתה יכול להשתמש במערכת ההפעלה Linus כדי לאשר אנונימיות שימושית.

שירות פרוקסי

פרוקסי הוא כמו שער בין המשתמש לאינטרנט. זה משמש כשרת מתווך המחלק את משתמשי הקצה מהאתר בו הם גולשים. פרוקסי מציע רמות שונות של אבטחה, פרטיות ופונקציונליות בכפוף למדיניות הצורך, השימוש או הארגון שלך.

כשאתה משתמש בשירות פרוקסי, נתוני תנועה באינטרנט עוברים דרך שרת ה- Proxy כדי לתת מענה לבקשתך. את הבקשה חזרנו לאותו שרת פרוקסי. בהמשך שרת ה- Proxy ומעביר את הנתונים המתקבלים מאתר האינטרנט.

שרת פרוקסי אינו אלא מחשב באינטרנט. כתובת ה- IP כבר ידועה במחשב שלך.

בקשת האינטרנט עוברת תחילה לשרת ה- proxy. בהמשך שרת ה- Proxy מטעמך מבקש בקשה לאינטרנט. יתר על כן, שרת ה- Proxy אוסף את התגובה משרת האינטרנט ומעביר את נתוני דף האינטרנט. בדרך זו אתה רואה את הדף בדפדפן שלך.

יש לזכור שכאשר שרת ה- Proxy מעביר את בקשת האינטרנט, יתכן שהוא מבצע שינויים בנתונים שלך ומקבל לך את המידע שאתה מניח לראות.

שרת פרוקסי מסוגל לשנות את כתובת ה- IP שלך. הוא מסתיר את כתובת ה- IP אך אינו מצליח להצפין נתונים. כמו כן, שרת פרוקסי מסוגל לחסום גישה לדפי אינטרנט ספציפיים בהתאם לכתובת ה- IP שלהם.

Tor VS VPN: מה ההבדל העיקרי

עם אותה פונקציונליות ליבה שהיא אנונימיות, שתי טכנולוגיות האבטחה יעילות בנסיבות שונות. כמו כן, השימוש ב- VPN וגם ב- Tor שונה זה מזה.

להזרמה: VP VS VPN

למטרת סטרימינג אתה רוצה לעקוף מגבלות גיאוגרפיות. מרבית המדינות מציבות הגבלות אלה על תוכנן של מדינות אחרות. VP VS VPN לשימוש כזה זהה במתן אנונימיות, עם זאת, הדבר החשוב ביותר בזמן הזרמת תוכן הוא המהירות. לכן, מדובר בפסק דין ברור מאליו של- VPN יש את היתרון על טור לגבי מהירות.

רבים ממשתמשי טור מתלוננים על מהירות איטית במיוחד וזה מעצבן קיצוני עבור האנשים הצופים בתוכן. הזרמת תכנים במהירות פגומה מקשה על האנשים במיוחד כאשר תוכן פופולרי כמו נטפליקס, הולו, HBO ואחרים הם ערוצי סטרימינג מאסיביים..

Tor VS VPN למטרת אנונימיות

אם אתה זקוק לרמה גבוהה של אנונימיות מאשר דפדפן Tor יכול להיות האפשרות הטובה יותר בהשוואה ל- VPN. בגלל צמתים רבים ורשתות שונות, קשה לשחקני המדינה כמו ממשלות ורשויות אכיפת החוק לעקוב אחר מקור הנתונים.

אימה דרך VP VS VPN

אימה היא פעולה שיש בה חוקים נוקשים ברוב המדינות. הם קשים להבנה עבור מרבית האנשים. עם זאת, באמצעות שימוש בטכנולוגיות כמו Tor ו- VPN, אתה יכול לבצע בבטחה הורדות סיקור ושיתוף קבצים P2P.

אבל השאלה כאן היא שבקרב VPN וטור מי מהם יעיל יותר בזמן סיקור. תוכן מדיה כבד כמו סרטי HD לוקח זמן רב להורדה. כאשר Tor הוא שירות איטי יחסית הופך אותו ליותר זמן מכיוון שהוא מורכב מצמתים רבים. לפיכך, סיבוב יכול להיות מהיר ובטוח יותר באמצעות שירות VPN.

איזו מהן עדיפה לפרטיות & אבטחה

הדגשנו היבטים רבים שבהם יש יתרון על פני אחרים. אבל מצפים לעבר הרושם הכללי שנוצר על ידי היבטים אלה של טור ו- VPN. ניתן לומר שטור עדיף להשתמש כשרוצים גלישה אנונימית. עם זאת, VPN משמש עם תכונות רבות כמו זיוף מגבלות גיאוגרפיות, אנונימיות, סיקור, סטרימינג מהיר יותר ואבטחה מצד האקרים..

עם זאת, מומלץ לבחור בשירותי ה- VPN הטובים ביותר אשר מהימנים על ידי משתמשי האינטרנט ויעילים לשירותיהם.

פרוקסי I2P VS: מה ההבדל העיקרי:

גם I2P וגם Proxy מספקים אנונימיות למשתמשים בנסיבות שונות. ההבדלים הללו נדונים בהמשך:

להזרמה: I2P VS Proxy:

הזרמת קשורה למהירות. ה- proxy עובד במהירות הרבה יותר מהירה מ- I2P. אם אתה משתמש בשרת פרוקסי אין סיכוי שחיבור האינטרנט שלך יאט, עם זאת, I2P פועל במהירות איטית יותר ולכן הוא אינו אפשרות טובה לסטרימינג.

אם עליכם לבחור בין I2P ו- Proxy לצורך סטרימינג, מומלץ להשתמש בשרת פרוקסי.

פרוקסי I2P VS: אנונימיות מטרה:

גם ה- I2P וגם ה- Proxy מספקים רמות שונות של אנונימיות למשתמשים. אם אתה רוצה לגלוש באינטרנט באופן אנונימי על ידי הסתרת כתובת ה- IP האמיתית שלך, אתה יכול ללכת עם פרוקסי. עם זאת, אם אתה רוצה לגלוש באינטרנט Dark או בכל אתר פרטי אחר באופן אנונימי, עליך לבחור ברשת I2P.

מה שטוב יותר לפרטיות וביטחון:

שני הכלים מספקים רמות שונות של פרטיות וביטחון.

שרת פרוקסי אינו מציע מתקן הצפנה אך מסתיר ביעילות את כתובת ה- IP של המשתמשים. I2P מצפין ביעילות את נתוני התעבורה באינטרנט אך לא מצפין את פעילות הרשת.

לכן, פרוקסי מספקת פרטיות ואבטחה מבחינת הסתרת כתובת ה- IP האמיתית בעוד I2P מספק אבטחה על ידי הצפנת הנתונים.

איזו מהן עדיפה לזרם

VPN הוא אפשרות טובה יותר מטור, פרוקסי ו- I2P. שירות ה- VPN לעיתים רחוקות מאט ולכן הוא ידוע הכי טוב בזרימה.

טור עובד במהירות איטית במיוחד שבגללה צוברים נתונים באופן אקראי על ידי צמתים רבים, שכל אחד מהם יכול להיות קיים בכל מקום בעולם. לכן השימוש בטור כואב מכיוון שהמהירות שלו איטית ולוקח הרבה זמן לזרום.

ואילו, I2P עובד מעט מהר יותר מטור. טור מלא בשירותים שלא נחשפו, שרבים מהם מהירים בהרבה מקבילות מבוססי טור. עם זאת, פרוקסי לא מאט את האינטרנט. אבל זה יכול לגרום לחיבור האינטרנט להרגיש איטי יותר, זוהי אפשרות טובה יותר מטור ו- I2P אך לא טובה יותר מ- VPN.

מי מספק אנונימיות טובה יותר:

אם הדאגה העיקרית שלך קשורה רק להסתרת כתובת ה- IP האמיתית שלך, עליך ללכת עם שירות פרוקסי.

עם זאת, אם אתה רוצה גישה פרטית לכמה שירותים נסתרים וטכניקות העברת הודעות ברשת של עמיתים מבוזרים, עליך לבחור ב- I2P.

אם ברצונך להצפין את כל תנועת האינטרנט שלך וגם אינך רוצה להתפשר על המהירות גם כן. לפיכך, VPN הוא האפשרות הטובה ביותר לאנונימיות. אבל אם ברצונך לגשת לאתרים פרטיים ולאינטרנט כהה, עליך להכיל במהירות ולבחור ב- Tor.

מי מספק אבטחה ופרטיות טובים יותר:

כולם מספקים אבטחה ופרטיות טובים יותר בצורה כזו או אחרת עם וריאציות מסוימות.

VPN מגן על פרטיות המשתמשים על ידי הסתרת כתובת ה- IP וכן הצפנת תעבורת האינטרנט. עם זאת, ישנם ספקי VPN בחינם שונים שלא תמיד מספקים אבטחה ופרטיות למשתמשים.

באופן דומה, I2P גם מגן על הפרטיות עד שאתה משתמש בה בגלישה רגילה באינטרנט. זה מצפין את הנתונים אך לא מצפין את פעילות הרשת של המערכת.

טור מספק אבטחה ופרטיות טובים יותר בכל ההיבטים. בזמן השימוש בטור אף אחד לא מתכוון לזהות אותך בשום מקום. בעוד ש- proxy מסתיר רק את כתובת ה- IP שמשמעותה רמת ההגנה אינה טובה כמו זו של טור.

אנו מקווים שעכשיו אתה מודע לחלוטין להבדלים העיקריים בין טור VPs VPN, לבין I2P Vs Proxy ויכול להחליט איזה כלי הוא המאובטח ביותר.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me