I2P vs TOR vs VPN vs Proxy Który jest bardziej zabezpieczony?

[ware_item id=33][/ware_item]

Narzędzia bezpieczeństwa, takie jak I2P, Tor, VPN i proxy, są najbardziej preferowane w dobie takich problemów prywatności. Wszystkie zapewniają mniej więcej te same funkcje bezpieczeństwa o różnej intensywności. Tor VS VPN pozwala uzyskać odpowiedź, że możesz ukryć swój adres IP, odblokować ograniczone witryny i szyfrować ruch za pomocą obu technik.


Podczas gdy I2P VS Proxy pozwala uzyskać odpowiedź, że możesz ukryć swój adres IP i surfować po Internecie anonimowo.

Istnieją jednak pewne warunki, które sprawiają, że wszystkie różnią się od siebie i sprawiają, że jeden z nich jest lepszy od drugiego. W tym miejscu podkreślilibyśmy różnice w znakowaniu między Torem a VPN, I2P i Proxy, aby sami czytelnicy mogli łatwo wybrać ten o bardziej wydajnej wydajności.

Jak działają wszystkie te technologie!

Nie wszyscy użytkownicy Internetu znają wzorce działania Tora, VPN, I2P i proxy. Dzięki zrozumieniu tego czytelnicy mogliby łatwo zorientować się w zaletach i wadach omawianych w dalszej części artykułu. Jednak ci, którzy są zaznajomieni z ich funkcjami, mogą przejrzeć go i przejść do sekcji wyjaśniającej Tor VS VPN i I2P VS Proxy.

TOR (sieć TOR)

Tor to oprogramowanie, które umożliwia anonimowe surfowanie po Internecie. Bez żadnych opłat pobiera z Internetu. Przeglądarka Tor działa inaczej niż VPN. Dane są szyfrowane za pomocą różnych węzłów. Trzy serwery lub węzły przechowywane między Twoim połączeniem a docelową lokalizacją, aby zapewnić lepszą anonimowość.

Z każdym mijającym węzłem dane są szyfrowane. Natomiast węzły, do których przesyłane są dane, są tylko świadome lokalizacji, do której będą przesyłać dane i skąd mają pochodzić. Dlatego cała trasa, pochodzenie danych i miejsce docelowe tych danych pozostają anonimowe.

I2P vs TOR vs VPN vs Proxy Który jest bardziej zabezpieczony? Obwód przekaźnika sieci Tora jest resetowany co 10 minut. W ten sposób twoje poprzednie działania będą łatwe do śledzenia.

I2P vs TOR vs VPN vs Proxy Który jest bardziej zabezpieczony?

Węzły działają przez różnych wolontariuszy, dlatego większa liczba wolontariuszy sprawia, że ​​sieć jest bardziej wydajna.

I2P vs TOR vs VPN vs Proxy Który jest bardziej zabezpieczony?

Dlatego trudno jest nawet NSA zdemononimizować użytkownika Tora poprzez powiązanie łańcucha z punktem początkowym. Tor powstrzymuje również szpiegowanie środkowych mężczyzn, takich jak śledzenie ISP lub inne cyberprzestępcy ze złośliwymi zamiarami.

Podczas gdy dane są narażone na ryzyko, gdy dotrą do ostatniego serwera, na którym następuje deszyfrowanie. Operator na poprzednim serwerze może odczytać wszystkie te informacje i może wykorzystać je do każdego takiego złośliwego celu. Dlatego powinieneś używać HTTPS podczas wysyłania swoich danych osobowych, aby pozostały one zaszyfrowane.

VPN (wirtualna sieć prywatna)

VPN są powszechnie znanym terminem dla internautów w obecnym wieku. Technologia bezpieczeństwa, która zyskuje ogromne uznanie i uwagę, to wirtualna sieć prywatna (VPN) ze względu na niektóre z jej solidnych funkcji prywatności.

Twój ruch internetowy szyfruje się przez serwer. Na przykład, jeśli odwiedzasz stronę internetową podczas łączenia się z usługą VPN, to najpierw skieruje się ona do serwera, a następnie do strony internetowej. Ten proces szyfrowania zapewnia wiele korzyści dla bezpieczeństwa danych.

Szyfrowanie ruchu oznacza, że ​​osoba między tobą a serwerem nie może uzyskać twoich danych. Gdy dostawca Internetu lub jakikolwiek inny podmiot spogląda w dół na zaszyfrowane dane, wydaje się, że jest to niewłaściwy żonglowany tekst, którego nie można rozpoznać.

Ponadto usługa VPN pozwala ominąć ograniczenia geograficzne poprzez proces szyfrowania. Na przykład, jeśli jesteś obecny w Pekinie, a serwer VPN, z którym się łączysz, znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Następnie witryna, którą odwiedzasz, będzie uważać cię za mieszkańca Stanów Zjednoczonych. Dlatego możesz przesyłać strumieniowo treści zablokowane lub ograniczone w Pekinie i są dostępne dla obywateli USA, takich jak Netflix, HULU itp..

Jednak korzystanie z VPN sprawia, że ​​twoje dane są widoczne dla serwerów VPN, dla których większość dostawców VPN twierdzi, że ich zasady zerowego logowania. Ale nigdy nie wiesz, że jest to prawdziwa obietnica, czy nie i czy ta polityka pozostanie taka sama w przyszłości. VPN może więc ujawniać twoje dane, szczególnie państwowym podmiotom, które są bardziej skłonne zmusić dostawców VPN do złamania ich zasad.

I2P Anonimowa sieć

I2P lub Invisible Internet Project to zdecentralizowana sieć anonimizacji. Kompiluje przy użyciu Java na podobnych podstawach do Tora. I2P to w rzeczywistości Internet w Internecie.

Jeśli połączysz się z tą siecią, możesz szybko wysyłać e-maile, surfować po stronach internetowych, korzystać z oprogramowania do blogowania i forum, hostować strony internetowe, korzystać ze zdecentralizowanego przechowywania plików, korzystać z anonimowego czatu w czasie rzeczywistym i wiele innych. Co więcej, możesz wygodnie przeglądać otwartą sieć anonimowo.

W przeciwieństwie do innych sieci anonimizujących, I2P nawet nie stara się zapewnić anonimowości, ukrywając twórcę komunikacji, a nie odbiorcę. Rówieśnicy używają I2P do anonimowej komunikacji. W tej sieci nadawca i odbiorca nie są rozpoznawalni nie tylko dla siebie nawzajem, ale także dla stron trzecich.

Zestaw węzłów lub routerów tworzy sieć I2P. Zawiera również wiele jednokierunkowych ścieżek wirtualnych przychodzących i wychodzących. Kryptograficzny zna każdy węzeł. Węzły komunikują się ze sobą za pomocą istniejących mechanizmów transportowych, takich jak TCP, UDP, który przechodzi kilka masaży.

Aplikacje klienckie mają swój docelowy lub kryptograficzny identyfikator, który umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości. Klienci mogą swobodnie łączyć się z dowolnym routerem i zatwierdzać tymczasową dzierżawę niektórych tuneli. Tunele te służą do przesyłania i odbierania sygnałów przez sieć.

I2P posiada wewnętrzną bazę danych sieci do dystrybucji routingu i ścisłego kontaktu z informacjami.

Sieć I2P oferuje użytkownikom szereg korzyści. Udostępnia pliki w szybszym tempie. Co więcej, nie ma ataków na czas i Man in the Middle Attacks. Ale wiąże się również z pewnym ryzykiem. Sieć I2P nie gwarantuje anonimowości, gdy korzystasz z niej publicznie.

Co więcej, działa idealnie, jeśli jest stosowany w odpowiednich specyfikacjach. Sieć I2P nie działa na typowym użytkowniku z systemem Windows lub Mac. Możesz użyć Linus OS do potwierdzenia użytecznej anonimowości.

Usługa proxy

Serwer proxy jest jak brama między użytkownikiem a Internetem. Działa jako serwer pośredniczący, oddzielający użytkowników końcowych od odwiedzanej strony internetowej. Serwer proxy oferuje różne poziomy bezpieczeństwa, prywatności i funkcjonalności w zależności od potrzeb, użytkowania lub zasad organizacji.

Gdy korzystasz z usługi proxy, dane o ruchu internetowym przechodzą przez serwer proxy, aby spełnić Twoje żądanie. Żądanie przesłaliśmy z powrotem do tego samego serwera proxy. Później serwer proxy kontynuuje dane uzyskane ze strony internetowej.

Serwer proxy to nic innego jak komputer w Internecie. Adres IP jest już znany komputerowi.

Żądanie sieciowe najpierw trafia do serwera proxy. Później serwer proxy w Twoim imieniu wysyła żądanie sieciowe. Ponadto serwer proxy zbiera odpowiedź z serwera WWW i przesyła dane strony internetowej. W ten sposób zobaczysz stronę w przeglądarce.

Należy pamiętać, że gdy serwer proxy przesyła żądanie sieciowe, możliwe jest, że wprowadzi on zmiany w danych i dostarczy informacje, które powinny być widoczne.

Serwer proxy może zmienić twój adres IP. Ukrywa adres IP, ale nie może szyfrować danych. Ponadto serwer proxy może blokować dostęp do określonych stron internetowych w zależności od ich adresu IP.

Tor VS VPN: Jaka jest główna różnica

Dzięki tej samej podstawowej funkcjonalności, jaką jest anonimowość, obie technologie bezpieczeństwa działają w różnych okolicznościach. Ponadto użycie zarówno VPN, jak i Tora różni się od siebie.

Do przesyłania strumieniowego: Tor VS VPN

W celu przesyłania strumieniowego chcesz ominąć ograniczenia geograficzne. Większość krajów nakłada te ograniczenia na zawartość innych narodów. Tor VS VPN do takiego zastosowania jest taki sam w zapewnianiu anonimowości, jednak najważniejszą rzeczą podczas przesyłania strumieniowego treści jest szybkość. Dlatego oczywistym osądem jest to, że VPN ma przewagę nad Torem pod względem prędkości.

Wielu użytkowników Tora skarży się na bardzo małą prędkość, co jest wyjątkowo uciążliwe dla osób oglądających treści. Strumieniowe przesyłanie treści z wadliwą prędkością jest wstrząsające dla ludzi, szczególnie gdy popularne treści, takie jak Netflix, Hulu, HBO i inne, są ogromnymi kanałami przesyłania strumieniowego.

Tor VS VPN do anonimowości Cel

Jeśli potrzebujesz wysokiego poziomu anonimowości, przeglądarka Tor może być lepszą opcją niż VPN. Z powodu wielu węzłów i rozbieżnych sieci podmiotom państwowym, takim jak rządy i organy ścigania, trudno jest śledzić pochodzenie danych.

Torrentowanie przez Tor VS VPN

Torrenting to akt, który ma ścisłe zasady w większości krajów. Są trudne do zrozumienia dla większości ludzi. Jednak dzięki zastosowaniu technologii takich jak Tor i VPN można bezpiecznie pobierać pliki torrent i udostępniać pliki P2P.

Ale pytanie tutaj jest takie, że wśród VPN i Tora który jest bardziej wydajny podczas torrentowania. Pobieranie treści multimedialnych, takich jak filmy HD, zajmuje dużo czasu. Tor jest stosunkowo powolną usługą, dlatego zajmuje więcej czasu, ponieważ składa się z wielu węzłów. Dlatego torrentowanie może być zarówno szybsze, jak i bezpieczne dzięki usłudze VPN.

Który jest lepszy dla prywatności & Bezpieczeństwo

Podkreśliliśmy wiele aspektów, w których jeden ma przewagę nad drugim. Ale nie mogę się doczekać ogólnego wrażenia generowanego przez te aspekty Tora i VPN. Można powiedzieć, że Tor jest lepszy, gdy chcesz anonimowego przeglądania. Jednak VPN oferuje wiele funkcji, takich jak fałszowanie ograniczeń geograficznych, anonimowość, torrentowanie, szybsze przesyłanie strumieniowe i bezpieczeństwo od hakerów.

Chociaż zaleca się wybranie najlepszych usług VPN, którym zaufają użytkownicy Internetu i są skuteczne w przypadku ich usług.

I2P VS Proxy: Jaka jest główna różnica:

Zarówno I2P, jak i proxy zapewniają anonimowość użytkownikom w różnych okolicznościach. Różnice te omówiono poniżej:

Do przesyłania strumieniowego: I2P VS Proxy:

Streaming jest związany z prędkością. Serwer proxy działa znacznie szybciej niż I2P. Jeśli używasz serwera proxy, nie ma szans, że twoje połączenie internetowe zostanie spowolnione, jednak I2P działa wolniej i dlatego nie jest dobrą opcją do streamingu.

Jeśli musisz wybierać między I2P a serwerem proxy do przesyłania strumieniowego, zaleca się użycie serwera proxy.

I2P VS Proxy: Anonimowość Cel:

Zarówno I2P, jak i proxy zapewniają użytkownikom różne poziomy anonimowości. Jeśli chcesz surfować po Internecie anonimowo, ukrywając swój prawdziwy adres IP, możesz skorzystać z serwera proxy. Jeśli jednak chcesz anonimowo surfować po ciemnej lub innej prywatnej sieci, powinieneś wybrać sieć I2P.

Co jest lepsze dla prywatności i bezpieczeństwa:

Oba narzędzia zapewniają różne poziomy prywatności i bezpieczeństwa.

Serwer proxy nie oferuje funkcji szyfrowania, ale skutecznie ukrywa adres IP użytkownika. I2P skutecznie szyfruje dane o ruchu internetowym, ale nie szyfruje aktywności sieciowej.

Dlatego proxy zapewnia prywatność i bezpieczeństwo w zakresie ukrywania prawdziwego adresu IP, podczas gdy I2P zapewnia bezpieczeństwo poprzez szyfrowanie danych.

Który jest lepszy do przesyłania strumieniowego

VPN jest lepszą opcją niż Tor, Proxy i I2P. Usługa VPN rzadko spowalnia i dlatego jest najlepiej znana z przesyłania strumieniowego.

Tor działa z bardzo małą prędkością, dzięki czemu dane są swobodnie odbijane przez wiele węzłów, z których każdy może być obecny w dowolnym miejscu na świecie. Dlatego używanie Tora jest bolesne, ponieważ jego prędkość jest niska, a przesyłanie strumieniowe zajmuje dużo czasu.

Natomiast I2P działa littler szybciej niż Tor. Tor jest pełen niejawnych usług, z których wiele jest znacznie szybszych niż ich odpowiedniki. Jednak serwer proxy nie spowalnia Internetu. Ale może spowolnić połączenie internetowe, dlatego jest lepszą opcją niż Tor i I2P, ale nie lepszą niż VPN.

Który zapewnia lepszą anonimowość:

Jeśli główny problem dotyczy tylko ukrywania twojego prawdziwego adresu IP, musisz skorzystać z usługi proxy.

Jeśli jednak chcesz mieć prywatny dostęp do niektórych usług ukrytych i technik przesyłania wiadomości w rozproszonej sieci rówieśników, powinieneś wybrać I2P.

Jeśli chcesz zaszyfrować cały ruch internetowy, a także nie chcesz rezygnować z szybkości. Dlatego VPN jest najlepszą opcją anonimowości. Ale jeśli chcesz uzyskać dostęp do prywatnych stron i ciemnej sieci, powinieneś skupić się na szybkości i wybrać Tora.

Który zapewnia większe bezpieczeństwo i prywatność:

Wszystkie zapewniają lepsze bezpieczeństwo i prywatność w taki czy inny sposób, z pewnymi odmianami.

VPN chroni prywatność użytkowników, ukrywając adres IP, a także szyfrując ruch internetowy. Istnieje jednak wiele bezpłatnych dostawców VPN, którzy nie zawsze zapewniają bezpieczeństwo i prywatność użytkownikom.

Podobnie I2P chroni prywatność, dopóki nie używasz jej podczas zwykłego przeglądania sieci. Szyfruje dane, ale nie szyfruje aktywności sieciowej systemu.

Tor zapewnia większe bezpieczeństwo i prywatność we wszystkich aspektach. Podczas korzystania z Tora nikt cię nie zidentyfikuje. Podczas gdy proxy ukrywa również adres IP, co oznacza, że ​​poziom ochrony nie jest tak dobry jak w przypadku Tora.

Mamy nadzieję, że teraz jesteś w pełni świadomy głównych różnic między Tor Vs VPN i I2P Vs Proxy i możesz zdecydować, które narzędzie jest najbezpieczniejsze.