I2P vs TOR vs VPN vs Proxy Kura ir drošāka?

[ware_item id=33][/ware_item]

Drošības rīki, piemēram, I2P, Tor, VPN un starpniekserveris, ir visvairāk vēlamie šādas konfidencialitātes problēmu laikmetā. Visi šie elementi nodrošina vairāk vai mazāk vienādas drošības funkcijas ar atšķirīgu intensitāti. Tor VS VPN sniedz jums atbildi, ka jūs varētu paslēpt savu IP adresi, atbloķēt ierobežotas vietnes un šifrē trafiku, izmantojot abus paņēmienus.


Kamēr I2P VS Proxy sniedz jums atbildi, ka varat paslēpt savu IP adresi un anonīmi sērfot internetā.

Tomēr ir daži nosacījumi, kas padara tos visus atšķirīgus un padara vienu no tiem vēlamāku par otru. Šeit mēs uzsvērtu marķēšanas atšķirības starp Tor un VPN, I2P un Proxy, padarot lasītājiem ērtākus izvēlēties efektīvāku veiktspēju..

Kā darbojas visas šīs tehnoloģijas!

Ne visi interneta lietotāji zina par Tor, VPN, I2P un Proxy darba modeļiem. Izprotot to, lasītājiem būtu viegli izdomāt priekšrocības un trūkumus, kas vēlāk apskatīti rakstā. Tie, kas pārzina savas funkcijas, varēja to izlaist un pāriet uz sadaļu, kurā izskaidroti Tor VS VPN un I2P VS Proxy.

TOR (TOR tīkls)

Tor ir programmatūra, kas ļauj anonīmi sērfot internetā. Bez maksas tas tiek lejupielādēts no interneta. Tor pārlūks darbojas savādāk nekā VPN. Dati tiek šifrēti ar dažādiem mezgliem. Trīs serveri vai mezgli, kas saglabāti starp jūsu savienojumu un adresātu, lai nodrošinātu labāku anonimitāti.

Ar katru caurlaides mezglu dati tiek šifrēti. Tā kā mezgli, uz kuriem datu pārsūtīšana, zina tikai vietu, uz kuru tas pārsūtīs datus, un no kurienes tas nāk. Tāpēc viss maršruts, datu izcelsme un šo datu galamērķis paliek anonīmi.

I2P vs TOR vs VPN vs Proxy Kura ir drošāka? Tor tīkla releja ķēde tiek atiestatīta ik pēc 10 minūtēm. Tādā veidā jūsu iepriekšējā darbība tiek viegli izsekota.

I2P vs TOR vs VPN vs Proxy Kura ir drošāka?

Mezglus pārvalda dažādi brīvprātīgie, tāpēc lielāks brīvprātīgo skaits padara tīklu efektīvāku.

I2P vs TOR vs VPN vs Proxy Kura ir drošāka?

Tāpēc pat NSA ir grūti de-anonimizēt Tor lietotāju, saistot ķēdi ar sākuma punktu. Tor arī pārtrauc vidusmēra vīriešu snoopšanu, piemēram, ISP izsekošanu vai citus kibernoziegumus, ar ļaunprātīgiem nodomiem.

Tā kā jūsu dati nonāk neaizsargāti, nonākot pēdējā serverī, kurā notiek atšifrēšana. Iepriekšējā servera operators varēja izlasīt visu šo informāciju un izmantot to šādiem ļaunprātīgiem mērķiem. Tāpēc, sūtot savus personiskos datus, jums vajadzētu izmantot HTTPS, lai tie paliktu šifrēti.

VPN (virtuālais privātais tīkls)

VPN ir mūsdienu lietotājiem ļoti pazīstams termins. Drošības tehnoloģija, kas saņem milzīgu atzinību un uzmanību, ir virtuālais privātais tīkls (VPN), pateicoties dažiem no tā spēcīgajiem privātuma elementiem..

Jūsu interneta trafiks tiek šifrēts caur serveri. Piemēram, ja jūs apmeklējat vietni, kad izveidojat savienojumu ar VPN pakalpojumu, tad tas vispirms iet uz serveri un pēc tam uz Web lapu. Šis šifrēšanas process nodrošina daudzas priekšrocības jūsu datu drošībai.

Satiksmes šifrēšana nozīmē, ka persona starp jums un serveri nevarēja iegūt jūsu datus. Kad interneta pakalpojumu sniedzējs vai jebkura cita vienība noraida šifrētos datus, tas parādās kā neatbilstošs, neatpazīstams teksts..

Arī VPN pakalpojums ļauj šifrēšanas procesā tikt pāri ģeogrāfiskajiem ierobežojumiem. Piemēram, ja jūs atrodaties Pekinā un VPN serveris, ar kuru jūs izveidojat savienojumu, atrodas ASV. Tad jūsu apmeklētā vietne uzskatīs, ka jūs esat ASV iedzīvotājs. Tāpēc varat straumēt saturu, kas bloķēts vai ierobežots Pekinā, un ir pieejams ASV pilsoņiem, piemēram, Netflix, HULU utt..

Tomēr, izmantojot VPN, jūsu dati ir redzami VPN serveros, kuriem vairums VPN pakalpojumu sniedzēju apgalvo, ka viņiem nav nulles reģistrēšanas politikas. Bet jūs nekad nezināt, ka tas ir īsts solījums vai nē, un vai šī politika arī turpmāk nemainīsies. Tātad, VPN varētu atklāt jūsu datus arī īpaši valsts dalībniekiem, kuri, visticamāk, piespiedīs VPN pakalpojumu sniedzējus pārkāpt savus noteikumus.

I2P anonīmais tīkls

I2P vai Invisible Internet Project ir decentralizēts anonimizējošs tīkls. Tas tiek veidots, izmantojot Java, līdzīgi kā Tor. I2P faktiski ir internets internetā.

Ja izveidojat savienojumu ar šo tīklu, varat ātri sūtīt e-pastus, sērfot vietnēs, izmantot emuāru veidošanas un forumu programmatūru, mitināt vietnes, gūt labumu no decentralizētas failu glabāšanas, ļauties anonīmai reāllaika tērzēšanai un daudz ko citu. Turklāt jūs varat ērti anonīmi pārlūkot atvērto Web.

Tāpat kā citi anonimizējoši tīkli, I2P pat nemēģina nodrošināt anonimitāti, slēpjot kādas saziņas veidotāju, bet neesot adresāts. Kolēģi izmanto I2P, lai anonīmi sazinātos savā starpā. Šajā tīklā sūtītājs un saņēmējs ir neatpazīstami ne tikai viens otram, bet arī trešajām pusēm.

Mezglu vai maršrutētāju komplekts padara I2P tīklu. Tas satur arī daudzus vienvirziena ienākošos un izejošos virtuālos ceļus. Kriptogrāfs zina katru mezglu. Mezgli savstarpēji sazinās, izmantojot esošos transporta mehānismus, piemēram, TCP, UDP, kas iziet vairākas masāžas.

Klienta lietojumprogrammām ir adresātu vai kriptogrāfijas identifikators, kas ļauj nosūtīt un saņemt ziņojumus. Klienti var brīvi pieslēgties jebkuram maršrutētājam un apstiprināt dažu tuneļu pagaidu nomu. Šie tuneļi tiek izmantoti signālu pārraidei un uztveršanai no tīkla.

I2P ir sava iekšējā tīkla datu bāze, lai izplatītu maršrutēšanu un stingri sazinātos ar informāciju.

I2P tīkls lietotājiem piedāvā vairākas priekšrocības. Tas koplieto failus ātrāk. Turklāt nav laika uzbrukumu un Cilvēks vidējos uzbrukumos. Bet tas uzliek arī noteiktus riskus. I2P tīkls negarantē anonimitāti, kad to izmantojat publiski.

Turklāt tas darbojas perfekti, ja to izmanto atbilstoši pareizajām specifikācijām. I2P tīkls nedarbojas tipiskiem lietotājiem ar Windows vai Mac sistēmu. Varat izmantot Linus OS, lai apstiprinātu noderīgu anonimitāti.

Starpniekservera pakalpojums

Starpniekserveris ir kā vārti starp lietotāju un internetu. Tas darbojas kā starpniekserveris, atdalot galalietotājus no vietnes, kurā viņi sērfo. Starpniekserveris piedāvā dažādus drošības, privātuma un funkcionalitātes līmeņus, ņemot vērā jūsu vajadzības, lietojumu vai organizācijas politiku.

Kad izmantojat starpniekservera pakalpojumu, interneta trafika dati tiek palaisti caur starpniekserveri, lai adresētu jūsu pieprasījumu. Pieprasījums, kuru mēs atvedām atpakaļ uz to pašu starpniekserveri. Vēlāk starpniekserveris pārsūta datus, kas iegūti no vietnes.

Starpniekserveris nav nekas cits kā dators internetā. IP adrese jūsu datoram jau ir zināma.

Tīmekļa pieprasījums vispirms tiek nosūtīts uz starpniekserveri. Vēlāk starpniekserveris jūsu vārdā iesniedz tīmekļa pieprasījumu. Turklāt starpniekserveris apkopo atbildi no tīmekļa servera un pārsūta tīmekļa lapas datus. Tādā veidā jūs redzat lapu pārlūkprogrammā.

Jāatceras, ka tad, kad starpniekserveris pārsūta tīmekļa pieprasījumu, iespējams, ka tas izdara izmaiņas jūsu datos un iegūst informāciju, kuru jūs domājat redzēt.

Starpniekserveris var mainīt jūsu IP adresi. Tas slēpj IP adresi, bet nespēj šifrēt datus. Starpniekserveris arī var bloķēt piekļuvi noteiktām Web lapām atkarībā no to IP adreses.

Tor VS VPN: kāda ir galvenā atšķirība

Ar vienu un to pašu galveno funkcionalitāti, kas ir anonīma, abas drošības tehnoloģijas ir efektīvas dažādos apstākļos. Arī VPN un Tor lietojums atšķiras.

Straumēšanai: Tor VS VPN

Straumēšanas nolūkā vēlaties apiet ģeogrāfiskos ierobežojumus. Lielākā daļa valstu šos ierobežojumus piemēro citu tautu saturam. Tor VS VPN šādai lietošanai ir tāds pats, kā nodrošinot anonimitāti, tomēr straumēšanas satura laikā vissvarīgākais ir ātrums. Tāpēc ir acīmredzams spriedums, ka VPN attiecībā uz ātrumu ir pārākums pār Tor.

Daudzi Tor lietotāji sūdzas par ārkārtīgi lēnu ātrumu, kas ir ārkārtīgi kairinošs cilvēkiem, kuri skata saturu. Satura straumēšana ar kļūdainu ātrumu cilvēkiem ir nomācoša, jo īpaši, ja populārs saturs, piemēram, Netflix, Hulu, HBO un citi, ir masveida straumēšanas kanāli.

Tor VS VPN anonimitātes mērķim

Ja jums nepieciešama augsta līmeņa anonimitāte, Tor pārlūks varētu būt labāks risinājums, salīdzinot ar VPN. Daudzo mezglu un atšķirīgā tīkla dēļ tādiem valsts dalībniekiem kā valdībām un tiesībaizsardzības aģentūrām ir grūti izsekot datu izcelsmei..

Uzmācīgs caur Tor VS VPN

Torrenting ir akts, kuram lielākajā daļā valstu ir stingri noteikumi. Tie ir grūti saprotami lielākajai daļai cilvēku. Tomēr, izmantojot tādas tehnoloģijas kā Tor un VPN, jūs varētu droši lejupielādēt torrentus un P2P failu apmaiņu.

Bet jautājums ir tāds, ka starp VPN un Tor, kurš no tiem ir efektīvāks, vienlaikus mocot. Smagā multivides satura, piemēram, HD filmas, lejupielāde prasa ilgu laiku. Tā kā pakalpojums ir samērā lēns, tas prasa vairāk laika, jo tas sastāv no daudziem mezgliem. Tāpēc ar VPN pakalpojumu mocīšana var būt gan ātrāka, gan droša.

Kurš no tiem ir labāks par privātumu & Drošība

Mēs esam uzsvēruši daudzus aspektus, kuros vienam ir priekšrocība pār otru. Bet ar nepacietību gaidu kopējo iespaidu, ko rada šie Tor un VPN aspekti. Varētu teikt, ka Tor ir labāk izmantot, ja vēlaties anonīmu pārlūkošanu. Tomēr VPN kalpo ar daudzām funkcijām, piemēram, ģeogrāfisko ierobežojumu viltošanu, anonimitāti, straumēšanu, ātrāku straumēšanu un drošību no hakeriem..

Lai gan, ieteicams izvēlēties labākos VPN pakalpojumus, kuriem uzticas interneta lietotāji un kuri ir efektīvi viņu pakalpojumiem.

I2P VS Proxy: Kāda ir galvenā atšķirība:

Gan I2P, gan starpniekserveris nodrošina anonimitāti lietotājiem dažādos apstākļos. Šīs atšķirības ir apskatītas zemāk:

Straumēšanai: I2P VS Proxy:

Straumēšana ir saistīta ar ātrumu. Starpniekserveris darbojas daudz ātrāk nekā I2P. Ja jūs izmantojat starpniekserveri, tad nav iespējas, ka jūsu interneta savienojums palēnināsies, tomēr I2P darbojas lēnāk un tāpēc nav laba iespēja straumēšanai..

Ja straumēšanai jāizvēlas starp I2P un Proxy, ieteicams izmantot starpniekserveri.

I2P VS Starpniekserveris: Anonimitāte Mērķis:

Gan I2P, gan starpniekserveris lietotājiem nodrošina atšķirīgus anonimitātes līmeņus. Ja vēlaties sērfot tīmeklī anonīmi, paslēpjot savu īsto IP adresi, varat izmantot starpniekserveri. Tomēr, ja vēlaties anonīmi sērfot Dark web vai kādā citā privātā tīmeklī, jums jāizvēlas I2P tīkls.

Kurš ir labāks par privātumu un drošību:

Abi rīki nodrošina atšķirīgu privātuma un drošības līmeni.

Starpniekserveris nepiedāvā šifrēšanas iespēju, bet efektīvi slēpj lietotāju IP adreses. I2P efektīvi šifrē interneta trafika datus, bet nespēj šifrēt tīkla aktivitātes.

Tāpēc starpniekserveris nodrošina privātumu un drošību reālās IP adreses slēpšanā, savukārt I2P nodrošina drošību, šifrējot datus.

Kurš no tiem ir labāks straumēšanai

VPN ir labāks risinājums nekā Tor, Proxy un I2P. VPN pakalpojums reti palēninās, tāpēc ir vislabāk zināms straumēšanai.

Tor darbojas ar ārkārtīgi lēnu ātrumu, kura dēļ datus pagadās daudzi mezgli, no kuriem katrs var atrasties jebkur pasaulē. Tāpēc Tor lietošana ir sāpīga, jo tā ātrums ir lēns un straumēšanai nepieciešams daudz laika.

Tā kā I2P darbojas mazāk nekā Tor. Tor ir pilns ar neatklātiem pakalpojumiem, no kuriem daudzi ir daudz ātrāki nekā Tor balstīti ekvivalenti. Tomēr starpniekserveris nepalēnina interneta darbību. Bet tas var padarīt interneta savienojumu justies lēnāku, tāpēc tas ir labāks risinājums nekā Tor un I2P, bet ne labāks par VPN..

Kurš no tiem nodrošina labāku anonimitāti:

Ja jūsu galvenās rūpes ir saistītas tikai ar jūsu reālās IP adreses slēpšanu, jums jāiet ar starpniekservera pakalpojumu.

Tomēr, ja vēlaties privātu piekļuvi dažiem slēptiem pakalpojumiem un ziņojumapmaiņas paņēmieniem izplatītā vienaudžu tīklā, jums vajadzētu izvēlēties I2P.

Ja vēlaties šifrēt visu savu interneta trafiku un nevēlaties arī kompromitēt ātrumu. Tādējādi VPN ir labākais anonimitātes risinājums. Bet, ja vēlaties piekļūt privātām vietnēm un tumšajam tīmeklim, jums jāatrodas ātrumā un jāizvēlas Tor.

Kurš no tiem nodrošina labāku drošību un privātumu:

Visi no tiem nodrošina labāku drošību un privātumu tādā vai citādā veidā ar dažām variācijām.

VPN aizsargā lietotāju privātumu, slēpjot IP adresi un arī šifrējot interneta trafiku. Tomēr ir dažādi bezmaksas VPN sniedzēji, kas ne vienmēr lietotājiem nodrošina drošību un privātumu.

Līdzīgi I2P aizsargā arī privātumu, līdz jūs to izmantojat regulārā tīmekļa pārlūkošanā. Tas šifrē datus, bet ne šifrē sistēmas tīkla aktivitātes.

Tor nodrošina labāku drošību un privātumu visos aspektos. Izmantojot Tor, neviens tevi nekur neidentificēs. Kaut arī starpniekserveris tikai slēpj IP adresi, tas nozīmē, ka aizsardzības līmenis nav tik labs kā Tor.

Mēs ceram, ka tagad jūs pilnībā zināt visas galvenās atšķirības starp Tor Vs VPN un I2P Vs Proxy un varat izlemt, kurš rīks ir visdrošākais..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me