I2P vs TOR vs VPN vs Proxy کدام یک از امنیت بیشتری برخوردار است؟

[ware_item id=33][/ware_item]

ابزارهای امنیتی مانند I2P ، Tor ، VPN و Proxy بیشترین وسایل را در دوره ای از چنین دردسرهای حریم خصوصی ترجیح می دهند. همه اینها کمابیش ویژگیهای امنیتی مشابه با شدتهای مختلف را ارائه می دهند. Tor VS VPN به شما پاسخ می دهد که می توانید آدرس IP خود را مخفی کنید ، وب سایت های محدود شده را مسدود کنید و از طریق هر دو روش ترافیک خود را رمزگذاری کنید.


در حالی که I2P VS Proxy به شما پاسخ می دهد که می توانید آدرس IP خود را مخفی کنید و می توانید به صورت ناشناس در وب گشت و گذار کنید.

با این حال ، شرایط خاصی وجود دارد که همه آنها را از یکدیگر متمایز می کند و یکی از آنها را بر دیگری ترجیح می دهد. در اینجا ما تفاوت های علامت گذاری بین Tor و VPN ، I2P و Proxy را برجسته می کنیم و تصمیم گیری در مورد یکی از عملکردهای کارآمدتر را برای خود خوانندگان آسان می کند..

نحوه کار همه این فناوری ها!

همه کاربران اینترنت از الگوهای کار Tor ، VPN ، I2P و Proxy آگاهی ندارند. با درک این موضوع ، خوانندگان این نکته را می توانند از مزایا و مضراتی که بعداً در مقاله مورد بحث قرار می گیرند ، بدانند. با این حال ، آنهایی که با عملکردهای خود آشنا هستند می توانند از آن استفاده کنند و به بخش دیگری بپردازند که Tor VS VPN و I2P VS Proxy را توضیح می دهد..

TOR (شبکه TOR)

Tor نرم افزاری است که به شما امکان می دهد به صورت ناشناس در اینترنت گشت و گذار کنید. بدون هیچ گونه اتهامی ، از اینترنت بارگیری می شود. مرورگر Tor متفاوت از VPN است. رمزگذاری داده ها با گره های مختلف. سه سرور یا گره ای که بین اتصال شما و محل از بین رفته قرار گرفته اند تا گمنامی بهتری ارائه دهند.

با هر گره گذر ، داده ها رمزگذاری می شوند. در حالی که ، گره هایی که انتقال داده به آنها منتقل می شود از مکانی که داده ها را انتقال می دهد و از کجا به آنجا انتقال می یابد. بنابراین ، کل مسیر ، مبدا داده ها و مقصد آن داده ها ناشناس باقی می مانند.

I2P vs TOR vs VPN vs Proxy کدام یک از امنیت بیشتری برخوردار است؟ مدار رله شبکه Tor بعد از هر 10 دقیقه دوباره تنظیم می شود. به این ترتیب ، اقدامات قبلی خود را به راحتی ردیابی می کنید.

I2P vs TOR vs VPN vs Proxy کدام یک از امنیت بیشتری برخوردار است؟

گره ها توسط داوطلبان مختلف کار می کنند ، بنابراین تعداد بیشتری از داوطلبان باعث کارآمدتر شدن شبکه می شوند.

I2P vs TOR vs VPN vs Proxy کدام یک از امنیت بیشتری برخوردار است؟

بنابراین ، حتی برای NSA دشوار است که ناشناسانه یک کاربر Tor را از طریق مرتبط کردن زنجیره به نقطه مبدا ، غیرفعال کند. Tor همچنین جلوی چرت زدن مردان میانسالی مانند ردیابی ISP یا سایر سایت های سایبر با اهداف مخرب را متوقف می کند.

در حالی که ، وقتی به آخرین سرور جایی که رمزگشایی رخ می دهد ، داده های شما در معرض خطر آسیب پذیری قرار دارد. یک اپراتور در سرور قبلی می تواند تمام این اطلاعات را بخواند و می تواند از آن برای هرگونه هدف مخرب استفاده کند. بنابراین ، شما باید هنگام ارسال اطلاعات شخصی خود از HTTPS استفاده کنید تا رمزگذاری شود.

VPN (شبکه خصوصی مجازی)

VPN ها اصطلاح بسیار شناخته شده ای برای کاربران اینترنت عصر حاضر است. یک فناوری امنیتی که به دلیل تصدیق و تأیید بی نظیر یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است به دلیل برخی از خصوصیات محرمانه قوی آن.

ترافیک اینترنت شما از طریق یک سرور رمزگذاری می شود. به عنوان مثال ، اگر هنگام اتصال به یک سرویس VPN از وب سایت بازدید می کنید ، ابتدا به سمت سرور و سپس به صفحه وب می رود. این فرایند رمزگذاری مزایای بسیاری برای امنیت داده های شما ایجاد می کند.

رمزگذاری رمز عبور به این معنی است که شخصی بین شما و سرور نتوانسته اطلاعات شما را بدست آورد. هنگامی که یک ارائه دهنده اینترنت یا هر نهاد دیگر به داده های رمزگذاری شده نگاه نمی کند ، به عنوان متن غیرقابل توصیف ظاهر می شود که غیرقابل تشخیص است.

همچنین ، یک سرویس VPN به شما امکان می دهد از طریق فرآیند رمزگذاری ، محدودیت های جغرافیایی را مرتفع کنید. به عنوان مثال ، اگر در پکن حضور دارید و سرور VPN که به آنها وصل می شوید در ایالات متحده است. سپس سایتی که بازدید می کنید شما را به عنوان ساکن ایالات متحده فکر می کند. بنابراین ، شما می توانید محتویات مسدود شده یا محدود در پکن را پخش کنید و برای شهروندان آمریکایی مانند Netflix ، HULU و غیره در دسترس است..

با این وجود ، استفاده از VPN باعث می شود داده های شما برای سرورهای VPN قابل رویت باشد که بیشتر ارائه دهندگان VPN خط مشی ورود به سیستم صفر خود را می خوانند. اما ، شما هرگز نمی دانید که این یک قول واقعی است یا نه و آیا این سیاست در آینده یکسان خواهد بود. بنابراین ، یک VPN همچنین می تواند داده های شما را خصوصاً برای بازیگران ایالتی که احتمالاً مجبور به ارائه دهندگان VPN برای شکستن قانون خود هستند ، فاش کند..

شبکه ناشناس I2P

I2P یا Invisible Internet Project یک شبکه بی نام و نشر است. با استفاده از جاوا بر اساس زمینهای مشابه Tor ساخته می شود. I2P در واقع یک اینترنت در داخل اینترنت است.

اگر به این شبکه وصل شوید ، می توانید به سرعت ایمیل ، وب سایت های گشت و گذار ارسال کنید ، می توانید از نرم افزار بلاگ نویسی و انجمن استفاده کنید ، میزبان وب سایت ها ، از ذخیره فایلهای اختصاصی بهره مند شوید ، به چت در زمان واقعی ناشناس و بسیاری موارد دیگر بپردازید. علاوه بر این ، می توانید به راحتی ناشناس وب را باز کنید.

I2P - مانند سایر شبکه های ناشناس ، حتی سعی نمی کند با مخفی کردن خالق برخی از ارتباطات در حالی که گیرنده نیست ، ناشناس بودن را فراهم کند. همسالان از I2P برای ارتباط ناشناس با یکدیگر استفاده می کنند. در این شبکه ، فرستنده و گیرنده نه تنها برای یکدیگر بلکه برای اشخاص ثالث قابل تشخیص نیست.

مجموعه ای از گره ها یا روترها باعث ایجاد شبکه I2P می شوند. همچنین حاوی چندین مسیر مجازی ورودی و خروجی یک طرفه است. رمزنگاری هر گره را می شناسد. گره ها با مکانیسم های حمل و نقل موجود مانند TCP ، UDP که چندین ماساژ را پشت سر می گذارند ، با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

برنامه های مشتری مقصد یا شناسه رمزنگاری خود را دارند که امکان ارسال و دریافت پیام را می دهد. مشتریان می توانند به هر روتر وصل شوند و اجاره موقت برخی تونل ها را تأیید کنند. از این تونل ها برای انتقال و دریافت سیگنال توسط شبکه استفاده می شود.

I2P از پایگاه داده شبکه داخلی خود برای توزیع مسیریابی و ارتباط با اطلاعات محکم برخوردار است.

شبکه I2P مزایای مختلفی را به کاربران ارائه می دهد. این فایلها را با سرعت بیشتری به اشتراک می گذارد. علاوه بر این ، هیچ حملات زمان و انسان در حملات میانه وجود ندارد. اما خطرات خاصی را نیز تحمیل می کند. شبکه I2P وقتی شما از آن استفاده می کنید در ملاء عام ، ناشناس بودن را تضمین نمی کند.

علاوه بر این ، وقتی در مشخصات مناسب استفاده می شود ، کاملاً کار می کند. شبکه I2P با استفاده از سیستم Window یا Mac روی کاربر معمولی کار نمی کند. برای تأیید ناشناس بودن مفید می توانید از Linus OS استفاده کنید.

سرویس پروکسی

پروکسی مانند دروازه ای بین کاربر و اینترنت است. این به عنوان یک سرور واسطه عمل می کند تا کاربران نهایی را از وب سایت آنها گشت و گذار کند. پروکسی سطوح مختلف امنیت ، حفظ حریم خصوصی و قابلیت عملکرد موضوع نیاز ، استفاده یا سیاست سازمانی شما را ارائه می دهد.

وقتی از یک سرویس پروکسی استفاده می کنید ، داده های مربوط به ترافیک اینترنت از طریق سرور پروکسی برای رسیدگی به درخواست شما اجرا می شود. درخواستی که به همان سرور پروکسی ارائه دادیم. بعداً سرور پروکسی داده های به دست آمده از وب سایت را به سمت پایین می گذارد.

سرور پروکسی چیزی نیست جز یک رایانه در اینترنت. آدرس IP از قبل در رایانه شما شناخته شده است.

درخواست وب ابتدا به سرور پروکسی می رود. بعداً سرور پروکسی از طرف شما درخواست وب را انجام می دهد. علاوه بر این ، سرور پروکسی پاسخ را از سرور وب جمع می کند و داده های صفحه وب را به جلو هدایت می کند. به این روش ، صفحه را در مرورگر خود مشاهده می کنید.

لازم به یادآوری است که وقتی سرور پراکسی درخواست وب را به جلو می برد ، ممکن است تغییراتی در داده های شما ایجاد کند و اطلاعاتی را که تصور می کنید مشاهده کنید برای شما به دست آورد..

یک سرور پروکسی قادر به تغییر آدرس IP شما است. آدرس IP را پنهان می کند اما قادر به رمزگذاری داده ها نیست. همچنین ، یک سرور پروکسی قادر است بسته به آدرس IP آنها ، دسترسی به صفحات وب خاص را مسدود کند.

Tor VS VPN: تفاوت اصلی چیست

با همان عملکرد اصلی که ناشناس بودن است ، هر دو فناوری امنیتی در شرایط مختلف مؤثر هستند. همچنین ، استفاده برای هر دو VPN و Tor با یکدیگر متفاوت است.

برای جریان: Tor VS VPN

برای هدف جریان ، می خواهید محدودیت های جغرافیایی را دور بزنید. بیشتر کشورها این محدودیت ها را در مورد محتوای سایر کشورها قرار می دهند. Tor VS VPN برای چنین مواردی در ارائه ناشناس بودن یکسان است ، اما مهمترین چیز در هنگام پخش محتوای سرعت است. بنابراین ، این یک قضاوت واضح است که یک VPN دارای سرعت در مقایسه با Tor است.

بسیاری از کاربران Tor از سرعت بسیار کندی شکایت دارند که برای افرادی که محتوا را مشاهده می کنند ، ناراحتی شدید است. پخش محتوا با سرعت ناقص ، مخصوصاً وقتی محتوای پرطرفدار مانند Netflix ، Hulu ، HBO و دیگران در کانالهای پخش گسترده قرار دارند ، برای مردم آزار دهنده است..

Tor VS VPN برای اهداف ناشناس بودن

اگر به یک ناشناس بودن سطح بالایی نیاز دارید از یک مرورگر Tor می توانید گزینه بهتر در مقایسه با یک VPN باشد. به دلیل بسیاری از گره ها و شبکه های واگرایی ، پیگیری مبانی داده ها برای بازیگران دولتی مانند دولت ها و سازمان های اجرای قانون دشوار است.

تورنت از طریق Tor VS VPN

تورنت عملی است که در اکثر کشورها قوانین سختگیرانه ای دارد. درک آنها برای اکثر مردم دشوار است. با این حال ، با استفاده از فناوری هایی مانند Tor و VPN ، می توانید با اطمینان بارگیری torrent و به اشتراک گذاری فایل P2P را انجام دهید.

اما سؤال اینجاست که بین VPN و Tor کدام یک در هنگام تورنت کارآمدتر است. محتوای رسانه سنگین مانند فیلم های HD برای بارگیری مدت زمان زیادی طول می کشد. داشتن یک سرویس نسبتاً کند باعث می شود زمان بیشتری صرف شود زیرا از بسیاری از گره ها تشکیل شده است. بنابراین ، تورنت می تواند با سرویس VPN سریعتر و ایمن باشد.

کدام یک برای حفظ حریم خصوصی بهتر است & امنیت

ما جنبه های بسیاری را برجسته کرده ایم که در آن یکی از آنها برتری دارد. اما مشتاقانه منتظر تأثیر کلی ناشی از این جنبه های Tor و VPN هستیم. می توان گفت هنگامی که می خواهید مرور ناشناس کنید ، Tor بهتر است از آن استفاده کند. با این وجود ، VPN با بسیاری از ویژگی ها از جمله جعل محدودیت های جغرافیایی ، ناشناس بودن ، تورنت ، پخش سریعتر و امنیت هکرها در خدمت شماست.

اگرچه ، توصیه می شود بهترین خدمات VPN را انتخاب کنید که مورد اعتماد کاربران اینترنت باشد و برای خدمات آنها مؤثر باشد.

I2P VS Proxy: تفاوت اصلی چیست:

هر دو I2P و Proxy در شرایط مختلف ناشناس بودن را برای کاربران فراهم می کنند. این اختلافات در زیر بحث شده است:

برای جریان: I2P VS Proxy:

جریان با سرعت همراه است. پروکسی با سرعتی بسیار سریعتر از I2P کار می کند. اگر از سرور پروکسی استفاده می کنید ، هیچ فرصتی برای کاهش سرعت اینترنت شما وجود ندارد ، اما I2P با سرعتی کمتری کار می کند و بنابراین گزینه مناسبی برای پخش نیست.

اگر مجبور هستید بین جریان I2P و Proxy برای پخش جریانی انتخاب کنید ، توصیه می شود از یک سرور Proxy استفاده کنید.

I2P VS Proxy: ناشناس بودن هدف:

I2P و Proxy هم سطح ناشناسی مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهند. اگر می خواهید با مخفی کردن آدرس IP واقعی خود به صورت ناشناس در وب گشت و گذار کنید ، می توانید با Proxy بروید. با این حال ، اگر می خواهید به صورت ناشناس وب Dark یا هر وب خصوصی دیگر را گشت و گذار کنید ، باید شبکه I2P را انتخاب کنید.

برای حفظ حریم خصوصی و امنیت بهتر است:

هر دو ابزار سطح خصوصی و امنیت مختلفی را ارائه می دهند.

سرور پروکسی امکانات رمزگذاری را ارائه نمی دهد اما به طور موثر آدرس IP کاربران را پنهان می کند. I2P به طور مؤثر داده های ترافیک اینترنت را رمزگذاری می کند اما نتواند فعالیت شبکه را رمزگذاری کند.

بنابراین ، پروکسی حریم خصوصی و امنیت را از نظر مخفی کردن آدرس IP واقعی فراهم می کند در حالی که I2P با رمزگذاری داده ها ، امنیت را ایجاد می کند..

کدام یک برای پخش بهتر است

VPN گزینه بهتری نسبت به Tor ، Proxy و I2P است. سرویس VPN به ندرت کند می شود و به همین دلیل برای پخش بهتر شناخته می شود.

Tor با سرعتی بسیار آهسته کار می کند و به همین دلیل داده ها به طور اتفاقی توسط بسیاری از گره ها تندرست می شوند ، که هر یک از آنها می توانند در هر جای دنیا حضور داشته باشند. بنابراین ، استفاده از Tor دردناک است زیرا سرعت آن کند است و جریان زیادی طول می کشد.

در حالی که ، I2P سریعتر از Tor کار می کند. Tor پر است از خدمات پرده برداری نشده ، که بسیاری از آنها بسیار سریعتر از معادل های Tor مستقر هستند. با این حال ، یک پروکسی اینترنت را کند نمی کند. اما می تواند اتصال اینترنت را کندتر کند ، بنابراین گزینه بهتر از Tor و I2P است اما از VPN بهتر نیست.

کدام یک ناشناسیت بهتری ارائه می دهد:

اگر نگرانی اصلی شما فقط برای مخفی کردن آدرس IP واقعی شما مرتبط است ، پس باید با یک سرویس پروکسی بروید.

با این حال ، اگر می خواهید دسترسی خصوصی به برخی از سرویس های پنهان و تکنیک های پیام رسانی در یک شبکه توزیع شده از همسالان داشته باشید ، بنابراین ، باید I2P را انتخاب کنید.

اگر می خواهید تمام ترافیک اینترنت خود را رمزگذاری کنید و همچنین نمی خواهید با سرعت سازش کنید. بنابراین ، VPN بهترین گزینه برای ناشناس بودن است. اما اگر می خواهید به سایت های خصوصی و وب تیره دسترسی پیدا کنید ، باید از سرعت استفاده کنید و Tor را انتخاب کنید.

کدام یک امنیت و حفظ حریم خصوصی بهتری ارائه می دهد:

همه آنها امنیت و حفظ حریم خصوصی به شکلی دیگر را با برخی از تغییرات فراهم می کنند.

VPN با مخفی کردن آدرس IP و همچنین رمزگذاری ترافیک اینترنت ، از حریم خصوصی کاربران محافظت می کند. با این حال ، ارائه دهنده VPN رایگان مختلفی وجود دارد که همیشه امنیت و حریم خصوصی کاربران را تأمین نمی کند.

به طور مشابه ، I2P همچنین از حریم خصوصی محافظت می کند تا زمانی که از آن در مرور معمولی وب استفاده نمی کنید. این داده ها را رمزگذاری می کند اما فعالیت شبکه سیستم را رمزگذاری نمی کند.

Tor امنیت و حفظ حریم خصوصی بهتر را از هر نظر فراهم می کند. در حالی که از Tor استفاده می کنید ، هیچ کس نمی خواهد شما را در هر مکانی تشخیص دهد. در حالی که پروکسی همچنین آدرس IP را مخفی می کند به این معنی که سطح حفاظت به اندازه Tor نیست.

ما امیدواریم که اکنون شما از تفاوت های اصلی Tor Vs VPN و I2P Vs Proxy کاملاً آگاه باشید و بتوانید تصمیم بگیرید که کدام وسیله امن ترین است.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me