آیا ISP می تواند VPN Traffic را مشاهده کند؟ بیایید

[ware_item id=33][/ware_item]

اگر بدانید که ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) نه تنها قادر به پیگیری فعالیت های آنلاین شما است بلکه می تواند تاریخ اینترنت شما را به شخص ثالث بفروشد. بالاترین پیشنهاد دهنده برای تاریخچه مرور توسط ISP با آن اطلاعات تحویل داده می شود.


نحوه پنهان کردن تاریخچه مرورگر از ISP - Say No to Surveillance 2018

این یک حقیقت واقعی است که توسط آن شهروندان آمریکایی با آن روبرو هستند. بنابراین ، تعداد فوق العاده ای از مردم به سمت ابزار مؤثر حفظ حریم خصوصی ، یعنی VPN در حرکت هستند. چه یک VPN پولی باشد و چه VPN رایگان ، یک جریان عظیم در جستجوهای VPN طبق Google Trends گزارش شده است..

گرافیکی که بیش از پنج سال سابقه جستجوهای VPN را در برمی گیرد ، همچنین نشان می دهد که بسیاری از افرادی که با این فناوری نا آشنا نیستند ، خودشان نیز به آن احتیاج دارند. اما ، باید در بسیاری از آنها اولین فکر وجود داشته باشد که آنچه من انجام می دهد وقتی از VPN استفاده می کنم ISP را مشاهده می کنم?

آیا ISP می تواند VPN شما را ببیند?

یک سرویس VPN ابزاری شناخته شده است که یک اتصال رمزگذاری شده و ایمن بین دستگاه شما که از طریق آن به اینترنت و یک سرور خصوصی دسترسی دارید ، ایجاد می کند. اطلاعات رمزگذاری شده دریافت شده توسط ISP از طریق سرور VPN که به آن وصل شده اید ارسال می شود. این مانع از سوء استفاده یا ردیابی ترافیک توسط شخص ثالث از جمله ISP شما می شود.

اما یک سؤال اینجاست که آیا ISP می تواند VPN را ببیند?

پاسخ این نگرانی این است که بله ، یک ISP می تواند ببیند که شما به یک VPN متصل هستید اما آنها قادر به رمزگشایی اطلاعات مرور شما نیستند.

این بدان معنی است که یک VPN ترافیک شما را به یک فرم رمزگذاری شده تبدیل می کند که چیزی جز اطلاعات غیرقابل شناسایی نیست. بنابراین ، این مسائل و خطرات مربوط به ردیابی توسط ارائه دهنده اینترنت را از بین می برد و همچنین آنها را از فروش سابقه مرور شما محدود می کند..

همچنین ، IP اختصاص داده شده توسط ISP توسط کاربر اینترنت ، شخصی نیست که پس از اتصال کاربر به یک VPN ، به ارائه دهنده اینترنت نمایش داده شود. سرور VPN آدرس IP خاص خود را دارد که ISP با آن ارائه می شود ، این بدان معناست آنچه ISP شما هنگام استفاده از VPN می بیند فقط کاربر است که در حال مرور اینترنت است. بنابراین ، نه هویت شما و نه فعالیت مرور شما در معرض نمایش نیست.

VPN چه کمبودهایی وجود دارد که می تواند داده های شما را به ISP قابل مشاهده کند?

بیشتر اوقات کارشناسان و تحلیلگران امنیتی پیش بینی می کنند که یک VPN همچنین می تواند دارای کمبودهای امنیتی باشد. این مفهوم به دلیل این واقعیت ارائه شده است که ترافیک کاربران VPN در اختیار ارائه دهندگان VPN است که می توانند هر لحظه نیز از آن استفاده کنند. با وجود این ، بسیاری از خدمات VPN به وضوح اعلام می کنند که در خط مشی رازداری خود قانون ورود صفر را ندارند.

یک VPN مناسب می تواند شما را در برابر خطرات زیادی از جمله نظارت دولت ، حمله هک و از همه مهمتر ISP ردیابی و فروش تاریخ شما محافظت کند. با این حال ، برخی از کمبودهایی وجود دارد که یک VPN ناکارآمد می تواند شامل آن باشد.

چگونه بررسی کنیم که آیا VPN شما در واقع رمزگذاری شده است یا خیر

بیشتر مردم از نقص اخیراً آگاه نیستند که می تواند از طریق تقصیر رمزگذاری آن ، بازده امنیتی VPN را کاهش دهد. روشی که تحت عنوان WebRTC شناخته می شود تقریباً در همه مرورگرها ساخته شده است و می تواند توسط سایتهای از راه دور مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین ، یک VPN متصل به دستگاه شما نمی تواند IP IP شما را محدود کند اگر یک وب سایت به طور کارآمد از این فناوری استفاده می کند. حتی اگر بسیاری از سایتها از این رویکرد آگاه نیستند ، اما این تصور شدید است که وب سایتهایی مانند Netflix و Hulu که در حال حاضر به سختی کار می کنند تا کاربران VPN را محدود کنند ، می توانند از این روش در آینده نزدیک استفاده کنند.

تست کنید تا عملکرد VPN را بررسی کنید

همانطور که قبلاً گفته شد ، تکنیک ها و برخی از کمبودهای امنیتی رایج که در یک VPN معمولی یا بعضی اوقات در سرویس های محبوب VPN وجود دارد ، می توانند برای حفظ حریم خصوصی اطلاعات شما خطرناک باشند. بنابراین ، ما برخی از ابزارهای تست پاسخگو و ساده را استخراج کرده ایم که از طریق آنها می توانید اعتبار ارائه دهنده VPN خود را بررسی کنید. این ابزارها ایده گسترده تری در مورد آنچه ISP شما هنگام استفاده از VPN مشاهده می کند به شما می دهند.

تست نشت DNS

سیستم نام دامنه یا DNS فرم وب سایت قابل خواندن انسان مانند Beencryelled.com را به یک آدرس پروتکل اینترنتی عددی تغییر می دهد. بیشتر ، یک VPN ISP DNS قبلاً پیکربندی شده شما را تغییر می دهد ، از طریق آن ISP می تواند تمام فعالیتهای مرور شما را کنترل کند.

ابتدا باید از تنظیمات مطمئن شوید که DNS هنگام اتصال به سرویس ، به DNS VPN پیکربندی شده است.

با استفاده از وب سایت آزمایش ، VPNInsights.com می توانید آنالیز کنید نشت DNS. در حالی که VPN غیرفعال است ، ISP DNS خود را یادداشت کنید و آدرس IP و مکانی را که توسط سایت آزمایش نشان داده شده است ، بررسی کنید. اکنون بعد از اتصال به VPN ، همین روش را انجام دهید ، که اکنون باید مطابق VPN خود یک آدرس IP و مکان متفاوت را نشان دهید.

کلمات نهایی؛ چیزهایی که باید بخاطر بسپارید تا اطلاعاتی را که ISP می تواند مشاهده کند به حداقل برساند

یک نگرانی رایج که اکثر کارشناسان امنیتی در آن حضور دارند این است که شما هرگز نمی توانید واقعیت پشت یک سرویس VPN را بدانید. راهی وجود ندارد که بفهمید VPN با داده های مشتریان خود چه کاری انجام می دهد و پیدا کردن ارائه دهنده معتبر VPN در بین بسیاری از اینها واقعاً دشوار است.

یک راه ساده برای جلوگیری از این خطر ، جلوگیری از سرویس رایگان VPN است زیرا احتمالاً از راههای جایگزین برای به دست آوردن سود استفاده می کنند. همچنین ، در انتخاب VPN پولی مراقب باشید و سیاست حفظ حریم خصوصی آنها را با دقت بخوانید.

این موارد نگرانی شما را در مورد آنچه ISP من هنگام استفاده از VPN مشاهده می کند به حداقل می رساند و ISP قادر نخواهد بود فعالیتهای مرور شما را ردیابی کند.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me