Jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest faktycznie zaszyfrowana

[ware_item id=33][/ware_item]

Wirtualna sieć prywatna (VPN) ma podstawową funkcję do ochrony prywatności użytkowników i zapewnienia bezpieczeństwa ich danych. Jeśli jednak Twoje połączenie VPN jest nieefektywne w szyfrowaniu ruchu danych, niż zyskujesz dzięki temu?


VPN to technologia, która chroni dane użytkownika przed podglądającymi oczami, takimi jak hakerzy, agencje rządowe i dostawcy usług internetowych. Poprzez zaciemnienie ochrony IP i DNS użytkownik pozostaje anonimowy podczas przeglądania stron internetowych.

Zamaskowany adres IP pomaga ominąć ograniczenia witryny i uniknąć szansy, że Twoje dane będą śledzone przez dowolną osobę trzecią. Tymczasem twój prawdziwy adres IP jest przypisywany przez dostawcę Internetu, za pośrednictwem którego twoja lokalizacja i ruch internetowy są znane dostawcy usług internetowych. Na przykład zauważyłeś komunikat ekranowy typu „przepraszam, ten film wideo jest niedostępny w twoim kraju” lub podobny komunikat o zrzeczeniu się odpowiedzialności podczas uzyskiwania dostępu do treści wideo. Wynika to z faktu, że Twój prawdziwy adres IP ujawnia Twoją lokalizację i nie możesz wyświetlić treści zablokowanych w Twoim regionie.

Jak obejść funkcję ograniczania przepustowości ISP | Łatwo zatrzymaj monitorowanie ISP

Właśnie dlatego VPN zyskuje niezwykłą i wyjątkową uwagę, jednak użytkownicy VPN zauważają ogromny wzrost. Niestety, wiele osób nie zna tej technologii i nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń bezpieczeństwa, jakie może mieć VPN.

Gdzie VPN może mieć lukę w zabezpieczeniach

Niedawno odkryta wada, która może zmniejszyć bezpieczeństwo poprzez wadliwe szyfrowanie VPN, jest jedną z tych, których większość ludzi nie zdaje sobie sprawy. Witryny zdalne korzystają z funkcji WebRTC przeglądarki wbudowanej w prawie każdą przeglądarkę.

Przewodnik szyfrowania VPN: i jak to działa?

Może to pomóc w ujawnieniu prawdziwego adresu IP użytkownika, nawet jeśli do jego urządzenia podłączona jest usługa VPN. Mimo że strony internetowe do tej pory nie korzystają z tej techniki, nie pozostaną nieużywane przez strony takie jak Netflix, Hulu i inne, które chętnie szukają sposobu na zablokowanie użytkownikom VPN dostępu do swoich usług.

VPN zaciemniło szczegóły, takie jak Twoja prawdziwa lokalizacja i dostawca Internetu, można dowiedzieć się za pomocą kilku wierszy kodu. Luka w zabezpieczeniach WebRTC jest problemem internetowym, ale może mieć wpływ na aplikacje, które mogą wyświetlać strony internetowe. Podmioty szpiegujące, takie jak rządy, dostawcy usług internetowych, marketerzy i inni, mogą śledzić ruch danych i historię przeglądania stron internetowych.

Dlatego powinieneś sprawdzić swoje połączenie VPN i wdrożyć środki ochrony prywatności, aby uniknąć nagłej blokady twoich ulubionych usług, takich jak BitTorrent, Netflix lub jakiekolwiek inne treści przesyłane strumieniowo i przeglądanie.

Jak sprawdzić narzędzia do szyfrowania ruchu

Test bezpieczeństwa VPN można przeprowadzić za pomocą różnych narzędzi testowych, aby zapewnić idealnie działające i bezpieczne połączenie VPN. Wymienione techniki zajmą kilka minut i są naprawdę łatwe do naśladowania. Mogą jednak chronić Cię przed ekstremalnymi kradzieżami danych, szpiegowaniem dostawców usług internetowych, nadzorem rządowym i zagrożeniami cybernetycznymi.

1 - Test szczelności DNS

Aby przeanalizować wyciek DNS, musisz odwiedzić Test szczelności DNS, który zweryfikuje problem wycieku DNS Twojego połączenia w ciągu kilku sekund. Najpierw przeprowadź test bez włączania połączenia VPN i zanotuj adres IP oraz szczegóły lokalizacji.

Teraz włącz usługę VPN i przejdź do strony internetowej, aby ponownie wykonać test. Wyświetlany wynik powinien zawierać fałszywy adres IP, który jest przypisany przez dostawcę VPN, a lokalizację należy zmienić zgodnie z podłączonym serwerem VPN. Natomiast jeśli twoje poprzednie dane są takie same jak dane z połączeniem VPN, twój DNS jest nieszczelny.

2 - Test adresu IP torrenta P2P

Torrentowanie P2P jest najpopularniejszą przyczyną, dla której użytkownicy wybierają usługi VPN, aby zachować anonimowość. Jeśli jednak twoja anonimowość nie jest bezpieczna przez określoną sieć VPN, to jaka jest korzyść z jej używania. Dlatego naprawdę ważne jest, aby przeprowadzić test adresu IP torrenta P2P.

ipleak test to wydajna aplikacja, która może zapewnić szybkie sprawdzenie adresu IP torrenta. Pod aplikacją masz test sprawdzający torrent IP, dla którego musisz pobrać testowy plik torrent na swoim kliencie P2P. Po pobraniu otwórz i przeanalizuj zawarte w nim dane adresu IP. Jeśli wyświetla twój prawdziwy adres IP i DNS, oznacza to, że twoje usługi VPN są uszkodzone i nie jesteś bezpieczny.

3 - Test adresu IP

Powinieneś sprawdzić swój adres IP, odwiedzając whatismyipaddress.com. Tutaj również, jeśli otrzymasz informacje podobne do twojego prawdziwego adresu IP i lokalizacji, to połączenie VPN prawdopodobnie zawiera luki w zabezpieczeniach.

Aby jednak przeprowadzić rozszerzony test adresu IP, przejdź do testu szczelności IP. Ta aplikacja pomoże ci przeanalizować wydajność VPN dla Java i Flash, co powie, że są chronione lub wycieka z prawdziwych informacji DNS.

Oto samouczek YouTube

Jak sprawdzić, czy ruch VPN jest szyfrowany czy nie

Aby sprawdzić połączenie VPN na swoim urządzeniu, możesz łatwo ocenić wydajność szyfrowania swojego dostawcy VPN.

Analiza szyfrowania danych na PC

  • Najpierw pobierz bezpłatne oprogramowanie, takie jak WIRESHARK i zainstaluj go na swoim urządzeniu.

Jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest faktycznie zaszyfrowana

  • Aby rozpocząć proces analizy danych, powinieneś znaleźć stronę internetową, która nie jest bezpieczna. Na przykład wybrana witryna nie powinna zawierać „HTTPS”W adresie internetowym. Bezpieczna strona internetowa utrudni ci wykrycie słabych punktów szyfrowania.
  • Teraz otwórz WIRESHARK i kliknij „Zdobyć”Widoczna u góry wyświetlanej strony. Następnie naciśnij „opcje”.

Jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest faktycznie zaszyfrowana

Jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest faktycznie zaszyfrowana

  • Spowoduje to przejście do innego menu tego samego, co poprzednie.
  • Kliknij "Ethernet”, Przez który można wyświetlić adres IP routera lub zwykły adres IP, jeśli nie znajdujesz się za routerem.

Jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest faktycznie zaszyfrowana

  • Teraz kliknij „początek”I ponownie załaduj stronę internetową otwartą na komputer. Przeładuj tak szybko, jak to możliwe.

Jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest faktycznie zaszyfrowana

  • Uderz w Przycisk Czerwonego Krzyża który jest wyświetlany u góry „Przechwytywanie z Ethernetu”, Aby zatrzymać długą listę przechwytywania niepotrzebnych wyników.

Jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest faktycznie zaszyfrowana

Na wyświetlonej liście przechwyconych wyników zobaczysz Protokoły sekcja, która ma różne wyniki protokołu, takie jak DNS, TCP, HTTPS itp.

Jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest faktycznie zaszyfrowana

  • Teraz klikaj różne ujęcia jeden po drugim, a zauważysz wiele czytelnych rzeczy, takich jak nazwy stron internetowych, w tekście pojawiającym się poniżej.

Jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest faktycznie zaszyfrowana

To właśnie powoduje, że nie jesteś połączony z dostawcą VPN, aby sprawdzić wydajność swojej sieci VPN; musisz ponownie wykonać poprzedni proces po włączeniu połączenia VPN w swoim urządzeniu. Musisz jednak poświęcić kilka sekund swojej sieci VPN na prawidłowe połączenie.

Po zakończeniu procesu przechwytywania sprawdź protokoły z wyświetlonej listy. Dla wydajnego działającego VPN wszystkie protokoły powinny mieć wartość „UDP”. Ponadto kliknięcie przechwytywania powinno wyświetlić zawartość, której nie można odczytać. Jeśli tak nie jest, oznacza to, że szyfrowanie VPN jest wadliwe i musisz wziąć pod uwagę autentycznego dostawcę.

Jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest faktycznie zaszyfrowana

Jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest faktycznie zaszyfrowana

Film instruktażowy

Jak chronić się przed takimi problemami

Możesz być łatwym łupem dla hakerów i osób o złych zamiarach, jeśli korzystasz z nieefektywnej i niezabezpieczonej usługi VPN. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z podatności na WebRTC, która może zainfekować dowolną sieć VPN.

Dlatego inteligentny użytkownik musi sprawdzić swoją usługę VPN i powinien zastosować środki, aby uniknąć ryzyka podatności na atak. Oto niektóre z najwygodniejszych wskazówek, które możesz zastosować od razu, aby się zabezpieczyć.

Wyłącz WebRTC w przeglądarce

Jeśli byłeś świadkiem testów i zadziałały one w przeglądarce, nie ma to wpływu na tę usterkę i musisz jak najszybciej naprawić lukę. Przeglądarki takie jak Chrome, Firefox i Opera oraz oparte na nich przeglądarki najczęściej domyślnie włączają WebRTC. Natomiast Internet Explorer i Safari nie działają w podobny sposób, dopóki nie włączysz WebRTC.

Ludzie pomyślą, aby przełączyć przeglądarkę, aby uzyskać tę bez włączonego WebRTC. Jednak środki zapobiegawcze dla istniejących przeglądarek są mniej czasochłonne i łatwiejsze. Ponadto użytkownicy tych popularnych przeglądarek nie chcieliby przełączać przeglądarki.

  • Dla Chrome i Opery, zainstaluj rozszerzenie Chrome Web Store ScriptSafe w przeglądarce. Może to być również zainstalowane w przeglądarce Opera i spowoduje wyłączenie WebRTC w przeglądarce.
  • Dla przeglądarki Firefox, możesz wybrać jedną z dwóch opcji, albo zainstalować Wyłącz dodatek WebRTC z dodatków Mozilla, albo możesz wyłączyć WebRTC bezpośrednio z ustawień przeglądarki.

Otwórz kartę w przeglądarce Firefox i przejdź do „about: config” na pasku adresu URL. Teraz znajdź i ustaw „media.peerconnection.enabled” na false.

Wyłącz WebRTC w Firefox, Chrome i Opera - aktualizacja 2018

Jednak skuteczne rozszerzenia prywatności, takie jak Adblock, PrivacyBadger i Disconnect, mogą pomóc w zapobieganiu takim zachowaniom. Chociaż nie mogą one zatrzymać WebRTC, ale na pewno zaktualizują cię, aby zablokować WebRTC w najbliższej przyszłości.

Wniosek

Wiele usług VPN zapewnia użytkownikom okres próbny, aby sprawdzić, czy VPN jest wydajny i czy może zapewnić wystarczającą prywatność ich danych. Dlatego lepiej sprawdzić wydajność VPN, wdrażając te narzędzia przed rozważeniem.

Kilka minut iinwestycje mogą uratować Cię przed utratą pieniędzy i, co najważniejsze, poufnych danych od szpiegów.