Jak zkontrolovat, zda je vaše VPN skutečně šifrována

[ware_item id=33][/ware_item]

Virtuální privátní síť (VPN) má hlavní funkci, která chrání soukromí uživatelů a poskytuje zabezpečení jejich dat. Pokud však vaše připojení VPN není dostatečné k zašifrování datového provozu, než je výhoda, kterou díky němu získáte?


VPN je technologie, která chrání uživatelská data před očima, jako jsou hackeři, vládní agentury a poskytovatelé internetových služeb. Prostřednictvím zakrytí ochrany IP a DNS zůstává uživatel při procházení webu anonymní.

Maskovaná IP adresa vám pomůže obejít omezení webových stránek a vyhnout se šancím, že vaše data budou sledována třetí stranou. Vzhledem k tomu, že vaše skutečná adresa IP je přidělena poskytovatelem internetu, prostřednictvím kterého je poskytovatelům internetových služeb známa vaše poloha a webový provoz. Například jste při přístupu k videoobsahu viděli zobrazenou zprávu typu „Promiňte, toto video není ve vaší zemi dostupné“ nebo podobné prohlášení o vyloučení odpovědnosti. Je to proto, že vaše skutečná IP odhalí vaši polohu a nemůžete zobrazit obsah, který je blokován ve vaší oblasti.

Jak obejít ISP Throttling Zastavte monitorování ISP jednoduše

To je důvod, proč VPN získává mimořádnou a výjimečnou pozornost, uživatelé VPN však zaznamenali obrovský nárůst. Bohužel, mnoho jednotlivců je pro tuto technologii nová a nevědí o bezpečnostních rizicích, které může mít VPN.

Tam, kde by VPN mohla mít zranitelnost

Nedávno objevená vada, která by mohla snížit bezpečnost prostřednictvím chybného šifrování VPN, je ta, do které většina lidí nevědí. Vzdálené weby využívají funkce prohlížeče WebRTC, vestavěné téměř do každého prohlížeče.

Průvodce šifrováním VPN: A jak to funguje?

To by mohlo pomoci odhalit skutečnou IP adresu uživatele, i když je k zařízení připojena služba VPN. Přestože weby tuto techniku ​​dosud nepoužívají, ale zůstanou nevyužity weby jako Netflix, Hulu a další, které dychtivě hledají způsob, jak blokovat uživatelům VPN přístup k jejich službám..

Podrobnosti zakryté VPN, jako je vaše skutečná poloha a poskytovatel internetu, lze zjistit pomocí několika řádků kódu. Chyba zabezpečení WebRTC je problém založený na webu, ale může ovlivnit aplikace, které mohou vykreslit webové stránky. Snoopingové entity, jako jsou vlády, poskytovatelé internetových služeb, obchodníci a další, mohou sledovat váš datový provoz a historii procházení webu.

Proto byste měli zkontrolovat připojení VPN a implementovat opatření na ochranu osobních údajů, abyste zabránili náhlému blokování vašich oblíbených služeb, jako je BitTorrent, Netflix, nebo jiného streamování a prohlížení obsahu.

Jak zkontrolovat vaše nástroje pro šifrování provozu

Test zabezpečení VPN lze provést pomocí různých testovacích nástrojů, aby bylo zajištěno dokonale funkční a zabezpečené připojení VPN. Zmíněné techniky jsou ty, které budou trvat několik minut a je opravdu snadné je sledovat. Mohou vás však ochránit před extrémními krádežemi dat, snoopingem ISP, vládním dohledem a kybernetickými hrozbami.

1 - Test netěsnosti DNS

Chcete-li analyzovat únik DNS, musíte navštívit test úniku DNS, který ověří problém úniku DNS vašeho připojení během několika sekund. Nejprve proveďte test bez povolení připojení VPN a zapište si svou IP adresu a podrobnosti o poloze.

Nyní zapněte službu VPN a vydejte se na web a proveďte test znovu. Zobrazený výsledek by měl obsahovat falešnou IP adresu, kterou vám přidělí poskytovatel VPN, a umístění musí být změněno podle připojeného serveru VPN. Vzhledem k tomu, že vaše předchozí údaje jsou stejné jako ty s připojením VPN, váš server DNS neprodává.

2 - Test IP adresy P2P Torrentu

P2P torrenting je nejoblíbenější příčinou, pro kterou uživatelé využívají služby VPN, aby zůstali anonymní. Pokud však vaše anonymita není zabezpečena konkrétní VPN, co je výhodou jejího použití. Proto je pro vás opravdu důležité provést test IP adresy P2P torrent.

Test ipleak je efektivní aplikace, která vám může poskytnout rychlou kontrolu IP adresy torrentu. Pod aplikací máte test torrent IP, pro který musíte stáhnout testovací soubor torrent na P2P klientovi. Po stažení otevřete a analyzujte podrobnosti o adrese IP, které obsahuje. Pokud se zobrazí vaše skutečná IP adresa a DNS, jsou vaše služby VPN chybné a nejste v bezpečí.

3 - Test IP adresy

Svou IP adresu byste měli zkontrolovat na adrese whatismyipaddress.com. Zde také, pokud získáte informace, které jsou podobné vaší skutečné IP adrese a umístění, než vaše připojení VPN pravděpodobně obsahuje zranitelnosti.

Chcete-li však provést rozšířený test adresy IP, přejděte na test těsnosti IP. Tato aplikace vám pomůže analyzovat výkon VPN pro Java a Flash, což vám řekne, že jsou chráněny nebo vytečují skutečné informace o DNS.

Zde je výukový program YouTube

Jak zkontrolovat, zda je provoz VPN šifrovaný nebo ne

Chcete-li zkontrolovat připojení VPN na vašem zařízení, existuje snadný způsob, jak posoudit výkon šifrování vašeho poskytovatele VPN.

Analýza šifrování dat na PC

  • Nejprve si stáhněte bezplatný software, například WIRESHARK a nainstalujte ji do svého zařízení.

Jak zkontrolovat, zda je vaše VPN skutečně šifrována

  • Chcete-li zahájit proces analýzy dat, měli byste najít webovou stránku, která není bezpečná. Například zvolený web by neměl obsahovat ‘HTTPS'Na webové adrese. Zabezpečená webová stránka by vám ztěžovala zjistit zranitelnost šifrování.
  • Nyní otevřete WIRESHARK a klikněte na „Zachyťte“Se zobrazí v horní části zobrazené stránky. Poté stiskněte „možnosti“.

Jak zkontrolovat, zda je vaše VPN skutečně šifrována

Jak zkontrolovat, zda je vaše VPN skutečně šifrována

  • Tím se dostanete do jiné nabídky stejné jako předchozí.
  • Klikněte na "Ethernet“, Pomocí kterého byste mohli zobrazit IP adresu routeru nebo běžnou IP, pokud nejste za routerem.

Jak zkontrolovat, zda je vaše VPN skutečně šifrována

  • Nyní stiskněteStart“A znovu načtěte webovou stránku, kterou jste otevřeli, do počítače. Proveďte proces nabíjení co nejrychleji.

Jak zkontrolovat, zda je vaše VPN skutečně šifrována

  • Uhoď Tlačítko červeného kříže který je zobrazen v horní části „Zachycení z Ethernetu”Zastaví dlouhý seznam zachycujících výsledků, které jsou zbytečné.

Jak zkontrolovat, zda je vaše VPN skutečně šifrována

Ze zobrazeného seznamu zachycených výsledků uvidíte Protokoly sekce, která má různé výsledky protokolu, jako jsou DNS, TCP, HTTPS atd.

Jak zkontrolovat, zda je vaše VPN skutečně šifrována

  • Nyní klikněte na jednotlivé snímky jeden po druhém a v textu zobrazeném níže si všimnete mnoha čitelných věcí, jako jsou například názvy webových stránek..

Jak zkontrolovat, zda je vaše VPN skutečně šifrována

To je výsledek, když nejste připojeni k poskytovateli VPN, abyste zkontrolovali výkon vaší VPN; budete muset provést předchozí proces znovu po zapnutí připojení VPN v zařízení. Vzhledem k tomu, že musíte VPN dát několik vteřin pro správné připojení.

Po provedení procesu snímání zkontrolujte protokoly ze zobrazeného seznamu. Pro efektivní fungující VPN by všechny protokoly měly být „UDP“. Kliknutím na snímky by se měl zobrazit také nečitelný obsah. Pokud tomu tak není, je vaše šifrování VPN porušeno a musíte zvážit autentického poskytovatele.

Jak zkontrolovat, zda je vaše VPN skutečně šifrována

Jak zkontrolovat, zda je vaše VPN skutečně šifrována

Výukový program pro video

Jak chránit před takovými problémy

Pokud používáte neefektivní a nechráněnou službu VPN, můžete být pro hackery a jednotlivce se zlými úmysly snadnou kořistí. Většina jednotlivců si není vědoma chyby zabezpečení WebRTC, která by mohla infikovat kteroukoli ze sítí VPN.

Inteligentní uživatel proto musí zkontrolovat svou službu VPN a měl by se řídit opatřeními, aby se vyhnul rizikům zranitelnosti. Zde je několik nejvhodnějších tipů, které byste mohli okamžitě dodržet, abyste se chránili.

Zakažte WebRTC v prohlížeči

Pokud jste byli svědky testů a do vašeho prohlížeče pracovali, než je ovlivněno, je nutné tuto chybu zabezpečení co nejdříve opravit. Prohlížeče jako Chrome, Firefox a Opera a ty založené na nich většinou ve výchozím nastavení povolují WebRTC. Internet Explorer a Safari však nefungují podobným způsobem, dokud zvlášť nezapnete WebRTC.

Lidé by si mysleli, že přepnou svůj prohlížeč tak, aby si prohlížeč nechal povolit bez WebRTC. Preventivní opatření pro vaše stávající prohlížeče jsou však méně časově náročná a bez námahy. Uživatelé těchto oblíbených prohlížečů by také nechtěli přepnout svůj prohlížeč.

  • Pro Chrome a Opera, nainstalujte si do prohlížeče rozšíření Internetového obchodu Chrome ScriptSafe. To by mohlo být nainstalováno také v prohlížeči Opera a zakáže WebRTC v prohlížeči.
  • Pro Firefox, můžete si vybrat mezi dvěma možnostmi, buď nainstalovat Zakázat doplněk WebRTC z doplňků Mozilla, nebo můžete deaktivovat WebRTC přímo z nastavení vašeho prohlížeče.

Otevřete kartu v prohlížeči Firefox a na panelu URL přejděte na „about: config“. Nyní najděte a nastavte „media.peerconnection.enabled“ na false.

Zakázat WebRTC ve Firefoxu, Chrome a Opera - 2018 Aktualizováno

Efektivní rozšíření ochrany osobních údajů, jako jsou Adblock, PrivacyBadger a Disconnect, však mohou pomoci proti takovému chování. I když to nemohlo zastavit WebRTC, ale určitě vás aktualizuje, abyste zablokovali WebRTC v blízké budoucnosti.

Závěr

Mnoho služeb VPN poskytuje svým uživatelům zkušební období, aby zkontrolovali, zda je VPN účinná a zda mohla svým datům poskytnout dostatečné soukromí. Proto je lepší zkontrolovat výkon VPN implementací těchto nástrojů před zvážením.

Několik minut iinvestments vám může ušetřit peníze, a hlavně vaše citlivá data od snoopers.