Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

[ware_item id=33][/ware_item]

Aktualizované 17. mája 2019


Prechádzal som sa okolo, aby som získal nejaké autentické hodnotenie týkajúce sa siete SurfShark VPN. Obvyklé veci všade na internete, ceny, webové stránky, podpora a podobné veci. Všetci recenzenti sledujú alebo zhromažďujú rovnaké informácie ako ich poskytovatelia uvedení na stránkach.

dobre ... toto nebude také hodnotenie, kúpil som si ročné predplatné a urobil niekoľko testov vlastnou odbornosťou a zhromaždil výsledky nižšie.

Kliknutím na odkaz „Testy parametrov“ prejdete na testovaciu časť

ParameterFindingsStatus
Testovanie šifrovania Našiel som ESP šifrovací protokol, ktorý je dobrý. dobrý
Testovanie protokolovej politiky Protokolová politika obsahuje ustanovenia, ktoré si navzájom odporujú. mätúce
Testovanie netesnosti DNS V teste sa nenašiel žiadny únik. dobrý
Testovanie netesnosti IP V sekcii IP Leak nie sú žiadne úniky ani z webRTC. dobrý
Testovanie rýchlosti 10 pokusov o súčasné testovanie zistilo celkom zlé výsledky. 65% pomalšie pripojenie Chudobný
American Netflix Testing Funguje to dokonale dobrý
Torrent Testovanie Funguje to aj s torrentovaním dobrý
Testovanie cenového plánu V porovnaní s inými poprednými poskytovateľmi je to celkom lacné. Možno preto, že sú v predaji a ponúkajú na dvojročný plán 1,99 USD / m dobrý

Surfshark je na trhu VPN nový, má však veľkú popularitu. Som zvedavý na jeho fungovanie a vlastnosti, ktoré mu umožňujú prežiť tvrdou konkurenciou.

Ak chcete začať s kontrolou VPN siete Surfshark, pozrime sa na všeobecné podrobnosti.

Surfshark je založený na Britských Panenských ostrovoch a má 50 umiestnení na serveri, z ktorých si môžete vybrať akýkoľvek server s neobmedzenými serverovými prepínačmi. Vyhlasujú politiku bez prihlásenia, ale veriť, že nároky VPN nie sú dobrým nápadom.

O politike ochrany osobných údajov sa budem podrobnejšie zaoberať neskôr v článku, v ktorom môžeme lepšie uzavrieť jeho politiku protokolovania.

Na kontrolu Surfshark som si namiesto bezplatnej skúšobnej verzie vybral ich mesačný plán, pretože je ťažké posúdiť vlastnosti a úroveň účinnosti bezplatnej skúšobnej služby..

Začnime!

Trochu intro o tom, ako to vyzerá a ako dlho trvá spustenie prehľadávania internetu pomocou pripojenia VPN Surfshark VPN. Keď sa prihlásite na surfovanie VPN, automaticky sa pripojí k najbližšiemu serveru z vášho skutočného umiestnenia. Trvalo mi to pár sekúnd. Svoju polohu som však zmenil z možnosti umiestnenej pod oknom servera. Bol to ľahký proces.

Investičné investície a kurzy spätného získavania peňazí

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Bezpečnosť a peniaze sú dve veci, ktoré väčšina ľudí pozerá na každý produkt, ktorý kupujú. Musím povedať, že pokiaľ ide o peniaze, máte flexibilný priestor so sieťou VPN typu surfshark.

Dve najdôležitejšie veci;

  • Majú a bezplatná skúšobná doba 7 dní.
  • tiež, 30-dňové záruky vrátenia peňazí k dispozícii, ak ste si vybrali akýkoľvek plán.

Zdá sa mi však, že mesačný plán VPN VPN je o niečo drahší, čo je 11,95 USD. V porovnaní s tým sú jednoročné a dvojročné plány dosť efektívne z hľadiska nákladov.

  • Ročný plán na 71,88 USD celkom - znamená 5,99 USD mesačne a ušetríte až 50%
  • 2-ročný plán na celkovú sumu 47,76 USD - mesačne 1,99 USD a ušetríte až 83% (Táto dohoda je vylúčená s kupónovým kódom „xmasholiday“)

Ďalšou vecou, ​​ktorá sa mi na stránke o cenách surfovania páčila, je zmena meny vrátane amerického dolára, austrálskeho dolára, čínskeho juanu, kanadského dolára, eura a britskej libry..

Každý plán má rovnaké vlastnosti.

Možnosti platby

Surfshark VPN má spolu s konvenčnými platobnými metódami kryptomenu a kanály PayPal na platenie peňazí, ktoré sú bezpečné, a tieto kanály by ste mali pri nákupe VPN uprednostňovať..

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Čo poskytuje úroveň šifrovania SurfShark

Pre podrobnosti o šifrovaní som vykonal šifrovací test, ktorý testuje skryté medzery v šifrovaní, aj keď sa všetko javí ako dokonalé a bezpečné.

Na kontrolu zabezpečenia siete VPN surfovania som použil šifrovací softvér Wireshark.

Tu sú výsledky.

Bez pripojenia Surfshark:

Na testovanie šifrovania VPN som použil softvér „Wireshark“. Najprv vám ukážem výsledky bez pripojenia VPN, aby ste sa dozvedeli, ako vyzerajú nezašifrované informácie.

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Môžete vidieť, že tieto informácie sú čitateľné a názvy webových stránok sa dajú ľahko prečítať.

S Surfshark VPN:

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Výsledky šifrovania pre Surfsahrk VPN boli uspokojivé. Môžete vidieť, že informácie, ktoré boli viditeľné bez pripojenia VPN, nie sú čitateľné. Pripojil som jednu snímku obrazovky, ale v čase tohto testu som si prezeral všetky informácie a nič nebolo nezašifrované (čitateľné).

Ak chcete skontrolovať šifrovanie VPN, postupujte podľa tejto príručky.

Pozrime sa na všeobecné podrobnosti šifrovania.

Protokol: Surfshark podporuje protokol IKEv2 v mobilnej aplikácii a aplikácii Mac, zatiaľ čo používatelia okna, ako som ja, môžu používať protokol OpenVPN alebo IKEv2. (Proces nastavenia OpenVPN tu)

Úroveň šifrovania: Používajú vojenské šifrovanie 256 bitov AES.

Možnosti protokolu s VPN typu surfshark VPN sú dosť obmedzené, ak ich porovnáme s inými požadovanými službami VPN. Ale pre bežných používateľov, ako som ja, bol OpenVPN dostatočne efektívny.

Spolu s týmito základnými nastaveniami majú používatelia možnosť používať niektoré špecializované a niektoré bežné bezpečnostné funkcie s Surfshark VPN. Pri vykonávaní preskúmania siete VPN na surfových serveroch som si všimol, že inzerujú svoje služby pomocou niektorých nových a menej viditeľných funkcií.

zvedavý?

Tu je popis týchto funkcií.

multihop: toto je iný názov používaný pre „reťazec sietí VPN“. Surfshark vám umožňuje zostaviť tento reťazec, aby ste sa vyhli akejkoľvek chybe, ktorá spôsobuje, že bežné siete VPN sú neúčinné alebo zraniteľné..

Funguje to trochu takto;

Vaše zariadenie -> VPN server 1 -> VPN server 2 -> internet

CleanWeb: Je to blokátor, ktorý obmedzuje reklamy, sledovače a škodlivý softvér v tom, aby prerušil vaše prehliadanie internetu.

Hlavný vypínač: nejde o novú funkciu, pretože ju už zaviedli niektoré populárne siete VPN, ale ide o dôležitú funkciu zabezpečenia v prípade sietí VPN.

Killswitch pomáha udržiavať šifrovanie údajov a zabraňuje úniku údajov prostredníctvom automatického odpojenia internetu, keď náhle pripojenie VPN prudko poklesne.

Kontrola súkromia spoločnosti Surfshark VPN

Ochrana osobných údajov závisí najmä od dvoch vecí;

  • Jurisdikcia
  • A zásady ochrany osobných údajov VPN

jurisdikcie

S jurisdikciou nemôžete urobiť dokonalý odhad súkromia VPN.

Ale áno.

Právomoc alebo miesto, kde je založená VPN, by mohlo byť dôležitým faktorom pri posudzovaní vládneho alebo iného oficiálneho politického tlaku.

Ako už bolo spomenuté, sieť VPN spoločnosti Surfshark má sídlo na Britských Panenských ostrovoch (BVI), je mimo 5-oči a tiež 14-oči oči. Napriek svojim štátnym záležitostiam je BVI nejako pod jurisdikciou a suverenitou vlády Spojeného kráľovstva. Môžeme teda predpokladať, že vláda Spojeného kráľovstva by mohla vyvíjať tlak na podniky pôsobiace v spoločnosti BVI.

V spoločnosti BVI však neexistujú žiadne zákony o uchovávaní údajov a zmluvné podmienky VPN spoločnosti Surfshark VPN tvrdia, že všetky spory sa budú riešiť na súdoch BVI..

Zásady ochrany osobných údajov

Zvyčajne neverím nárokom bez prihlásenia, pretože keď sa pozriem na pravidlá ochrany osobných údajov, zvyčajne nachádzam rušivé klauzuly.

Poďme pretínať zásady ochrany súkromia surfovej značky.

Pri pohľade na dve štartovacie čiary to prežíval. Sú to: „Nezhromažďujeme adresy IP, históriu prehliadania, informácie o reláciách, použitú šírku pásma, časové značky pripojenia, sieťovú prevádzku a ďalšie podobné údaje.“

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

ale!

Tieto detaily ma sklamali. Tu je niekoľko príkladov z ich pravidiel ochrany osobných údajov.

Uvádzajú, že môžu sledovať návštevnosť bez osobnej identity, čo znamená, že zacieľujú používateľov na reklamy alebo marketingové účely.

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Viac sklamaním bolo toto ustanovenie,

„Keď navštívite našu webovú stránku, môžeme si tiež zachovať vašu IP adresu, jedinečný identifikátor pre váš počítač alebo iné prístupové zariadenie.“

Okamžite prehlasujú, že si ponechajú IP na vyriešenie problémov, poskytnú vám obsah podľa vašich preferencií a rozvinú jeho webovú stránku.

Ale úložisko IP znamená, IDENTITY EXPOSOVANÁ!

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Medzi politikou ochrany osobných údajov existujú klauzuly týkajúce sa tretích strán a inzerentov, ktorých sa to netýka, ako tie, ktoré teraz zverejňujem.

Uvádzajú, že nezdieľajú osobné údaje, ale „mohli by zdieľať informácie, ak sú na to nariadené súdom s príslušnou právomocou.“

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Testy VPN: únik DNS, únik WebRTC a únik IP

Mnoho sietí VPN je náchylných na únik DNS, únik WebRTC a únik IP, čo nakoniec odhalí vašu identitu.

tak!

Všetky tieto testy som vykonal pre kontrolu siete Surfshark VPN.

Tu sú výsledky.

Test tesnosti DNS

Keď som vykonal test úniku DNS, bol som pripojený k serveru v USA. Výsledky ukazujú Žiadna DNS LEAK.

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Test tesnosti IP

Test netesnosti IP a test netesnosti WebRTC sa uskutočnili súčasne. Akonáhle bol nástroj otvorený, zobrazil IP adresu. Pretože táto adresa IP bola podobná môjmu serveru VPN, nedošlo k úniku adresy IP.

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Pri teste WebRTC spustím test a tentokrát sa zobrazí aj moja adresa IP servera VPN, čo znamená, že server WebRTC nevytekal.

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Napriek uspokojivým výsledkom som prehľadal funkcie VPN siete Surfshark, aby som zistil tie, ktoré sú špeciálne určené na takéto problémy.

Ochrana proti úniku DNS - chýba

Ochrana proti úniku IP (IPv6) - neprítomný

Výsledky testu rýchlosti:

Testoval som dva servery; pretože momentálne používam pripojenie 10 Mb / s.

Bez VPN: Výsledky testu rýchlosti

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

S pripojením VPN Surfshark VPN:

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Tieto výsledky nie sú uspokojivé, ale mal by som spomenúť jednu vec, ktorú som si všimol; servery blízko môjho skutočného umiestnenia boli o niečo rýchlejšie ako tieto servery, ale táto rýchlosť bola tiež o 50% nižšia v porovnaní s mojou bežnou / bežnou rýchlosťou internetu.

Je Surfshark pracuje s American Netflix?

Existuje obrovské množstvo obyvateľov, ktorých jediným účelom je pripojenie k sieti VPN, a teda „streamovanie a odblokovanie siete USA Netflix“.

Z tohto dôvodu by preskúmanie siete VPN na surfových serveroch zostalo neúplné, keby som opustil tento test.

Bolo pre mňa také prekvapujúce, že táto nová sieť VPN pracovala odblokovať knižnicu US Netflix. Pravdepodobne je to preto, že sú nové a Netflix sa nepokúsil blokovať svoje servery.

Ale koho zaujíma dôvod, či je misia splnená.

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Torrenting: Účinnosť, vlastnosti a Torrent Test

Torrenting potrebuje rýchlosť, a to je podpriemerné pri surfovaní VPN. Ale testoval som to, podporuje táto VPN torrenting? A pripojenie ostane počas torrentovania šifrované?

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Surfshark na svojich webových stránkach uvádza, že povoľuje prenos P2P na mnohých serveroch, ale presmeruje prenos P2P na svoje servery umiestnené v Holandsku..

Tak ako tak!

Skúšal som torrentovanie pomocou pripojenia VPN na surfovanie a nielen VPN pracovala pre zdieľanie súborov P2P, ale tiež poskytla dosť dobrú rýchlosť, ktorú som neočakával. Tu by som chcel spomenúť, že funkcia Killswitch by mala byť povolená počas torrentovania, pretože pripojenie VPN väčšinou pri torrentovaní väčšinou klesá.

Používatelia systému Android to tiež môžu povoliť Rozdelené tunelovanie pre lepšiu rýchlosť pri torrentovaní.

Rozdelené tunelovanie je k dispozícii pre používateľov systému Surfshark VPN v systéme Android. Pomocou tejto funkcie môžete oddeliť nedôležité a citlivé dátové aplikácie od prechodu šifrovacím kanálom. Táto funkcia znižuje zaťaženie VPN, čo vedie k vyššej rýchlosti.

Torrent IP Leak Test

Je možné, že VPN funguje skvele pre zdieľanie P2P súborov, ale počas torrentovania uniká vaša IP adresa na pozadí.

Takže som testoval pripojenie surfshark na únik torrentu IP.

Toto je výsledok.

Je to bezpečné a vhodné použiť? Prehľad VPN surfshark

Testovací nástroj stiahol magnetický odkaz z môjho klienta uTorrent a potom zobrazil výsledok. Ako vidíte, výsledná torrentová adresa IP je podobná môjmu pripojenému serveru VPN, takže existuje Žiadny únik Torrent IP.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora by mala byť efektívna a rýchla, ale prichádza po mnohých dôležitých aspektoch. Pretože, ak sú tieto aspekty siete VPN silné, nepotrebujete podporu zákazníkov príliš často.

Majú live chat podporu, ktorá bola rýchla, keď som ich skontroloval s otázkou.

Ďalšou vecou, ​​ktorá predstavuje podporu zákazníkov, je štruktúra webových stránok a musíte premýšľať prečo.

Odpoveď je jednoduchá.

Mnohokrát sa môžete vyhnúť problémom s kontaktovaním podpory zákazníkov, keď má váš problém ľahké riešenie v blogu, príručkách alebo častých otázkach na webe..

Považujem surfovú webovú stránku za uspokojujúcu z hľadiska informácií, ktoré poskytujú čitateľom. Blogy a časté otázky sú napísané jednoduchým jazykom a ľahkými pokynmi.

Čo si Redittors myslia o Surfshark?

Recenzie reddit sú druhou vecou, ​​ktorú považujem a verím po mojej vlastnej skúsenosti s kontrolou VPN.

Tu sú komentáre, ktoré som videl pri vyhľadávaní dotazov na surfovanie po Reddite.

karta

karta

Nemám v úmysle zdieľať všetky komentáre, pretože ich je toľko. Túto poznámku som si však vybral, pretože sám nemôžem testovať surfovú sieť VPN. V Číne funguje skutočne len veľmi málo VPN a ak v Číne skutočne funguje surfing, je to navyše.

karta

Existujú aj niektoré negatívne pripomienky.

karta

Pretože som zažil torrenting sám a tiež som videl nárok na podporu torrentingu na Surfshark VPN, preto budem v rozpore s týmto komentárom.

Celkový názor bol pozitívny po prečítaní väčšiny komentárov k Reddit.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me