Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

[ware_item id=33][/ware_item]

Aktualizováno 17. května 2019


Procházel jsem se kolem nějaké autentické recenze o SurfShark VPN. Obvyklé věci po celém internetu, ceny, webové stránky, podpora a podobné věci. Všichni recenzenti sledují nebo shromažďují stejné informace jako jejich poskytovatelé uvedení na stránkách.

no ... to nebude takhle recenze, koupil jsem si roční předplatné a provedl několik testů podle vlastních zkušeností a shromáždil výsledky níže.

Kliknutím na „Testovací odkazy parametrů“ přejděte na testovací sekci

ParameterFindingsStatus
Testování šifrování Našel jsem ESP šifrovací protokol, který je dobrý. Dobrý
Testování zásad protokolu Zásady protokolu obsahují ustanovení, která si vzájemně odporují. Matoucí
Testování netěsnosti DNS V testu nebyl nalezen žádný únik. Dobrý
Testování netěsnosti IP V sekci IP Leak nejsou úniky ani z webRTC. Dobrý
Testování rychlosti 10 pokusů o souběžné testování našlo docela špatné výsledky. 65% pomalejší připojení Chudý
American Netflix Testing Funguje to dokonale Dobrý
Torrent Testování Funguje to také s torrentováním Dobrý
Testování cenového plánu Ve srovnání s jinými předními poskytovateli je to docela levné. Možná proto, že jsou v prodeji a nabízejí 2,99 $ / m na dvouletý plán Dobrý

Surfshark je na trhu VPN nový, má však velkou popularitu. Jsem zvědavý na jeho fungování a funkce, které mu umožňují přežít díky tvrdé konkurenci.

Chcete-li začít s kontrolou VPN sítě Surfshark, podívejme se na obecné podrobnosti.

Surfshark sídlí na Britských Panenských ostrovech a má 50 umístění serveru, ze kterých si můžete vybrat libovolný server s neomezeným přepínáním serveru. Tvrdí, že nejsou přihlášeni, ale věří, že požadavky VPN nejsou dobrý nápad.

O zásadách ochrany osobních údajů se budu dále zabývat v článku, kde můžeme lépe uzavřít jeho zásady protokolování.

Pro recenzi Surfshark jsem místo zkušební verze vybral jejich měsíční plán, protože je obtížné posoudit vlastnosti a úroveň účinnosti bezplatné zkušební služby.

Začněme!

Trochu intro o tom, jak to vypadá a jak dlouho trvá spuštění internetového prohlížení pomocí připojení Surfshark VPN. Když se přihlásíte k síti VPN surfshark, automaticky se připojí k nejbližšímu serveru z vašeho skutečného umístění. Trvalo mi to jen několik sekund. Ale změnil jsem své umístění z možnosti umístěné pod oknem serveru. To byl snadný proces.

SurfShark Investment and Money-backds

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Bezpečnost a peníze jsou dvě věci, které většina lidí sleduje na každý produkt, který kupují. Musím říci, že pokud jde o peníze, máte flexibilní prostor se sítí VPN na surfování.

Dvě nejdůležitější věci;

  • Mají bezplatné zkušební období 7 dní.
  • Taky, 30denní záruka vrácení peněz k dispozici, pokud jste vybrali jakýkoli plán.

Ale měsíční plán surfshark VPN se mi zdá trochu drahý, což je 11,95 USD. Ve srovnání s tím jsou roční a dvouleté plány poměrně nákladově efektivní.

  • Jednoletý plán pro celkem 71,88 USD - znamená 5,99 USD za měsíc a ušetříte až 50%
  • Dvouletý plán pro celkem 47,76 USD - znamená 1,99 USD za měsíc a ušetříte až 83% (Tato dohoda je exkluzivní na kuponový kód „xmasholiday“)

Ještě jedna věc, která se mi na stránce o cenách surfařů líbila, je možnost změny měny včetně amerického dolaru, australského dolaru, čínského jüanu, kanadského dolaru, eura a britské libry..

Každý plán má stejné funkce.

Možnosti platby

Surfshark VPN má vedle konvenčních platebních metod kryptoměnu a kanály PayPal pro platby peněz, které jsou bezpečné, a tyto kanály byste měli přednostně nakupovat prostřednictvím VPN..

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Co poskytuje úroveň šifrování SurfShark

Pro podrobnosti šifrování jsem provedl šifrovací test, který testuje skryté mezery v šifrování, i když se vše zdá být perfektní a bezpečné.

Pro přezkoumání zabezpečení VPN sítě Surfshark jsem použil šifrovací software Wireshark.

Zde jsou výsledky.

Bez připojení Surfshark:

Pro test šifrování VPN jsem použil software „Wireshark“. Nejprve vám ukážu výsledky bez připojení VPN, abyste se dozvěděli, jak vypadá nešifrovaná informace.

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Můžete vidět, že informace jsou čitelné a názvy webových stránek lze snadno přečíst.

S Surfshark VPN:

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Výsledky šifrování pro Surfsahrk VPN byly uspokojivé. Vidíte, že informace, které byly viditelné bez připojení VPN, nejsou čitelné. Připojil jsem jediný snímek obrazovky, ale v době tohoto testu jsem se podíval na všechny informace a nic nebylo nešifrované (čitelné).

Pokud chcete zkontrolovat šifrování VPN, postupujte podle tohoto průvodce.

Pojďme se podívat na obecné podrobnosti šifrování.

Protokol: Surfshark podporuje protokol IKEv2 v mobilní a Mac aplikaci, zatímco uživatelé Windows, jako jsem já, mohou používat protokol OpenVPN nebo IKEv2. (Proces nastavení OpenVPN zde)

Úroveň šifrování: Používají vojenské šifrování 256 bitů AES.

Možnosti protokolu se sítí VPN surfshark jsou poměrně omezené, pokud je porovnáme s jinými požadovanými službami VPN. Ale pro běžné uživatele, jako jsem já, byl OpenVPN dostatečně efektivní.

Spolu s těmito základními nastaveními mají uživatelé možnost používat některé specializované a některé běžné bezpečnostní funkce s Surfshark VPN. Při provádění kontroly VPN surfshark VPN jsem si všiml, že inzerují své služby pomocí některých nových a méně viditelných funkcí.

Zvědavý?

Zde je popis těchto funkcí.

Multihop: toto je další název používaný pro „řetězec VPN“. Surfshark vám umožňuje sestavit tento řetězec, abyste se vyhnuli jakékoli chybě, která způsobuje, že běžné VPN bude neefektivní nebo zranitelné..

Funguje to tak trochu;

Vaše zařízení -> VPN server 1 -> VPN server 2 -> Internet

CleanWeb: Jedná se o blokátor, který omezuje reklamy, sledovače a malware v přerušení vašeho prohlížení internetu.

Kill Switch: nejedná se o novou funkci, protože ji již zavedli některé populární sítě VPN, ale jde o důležitou bezpečnostní funkci u sítí VPN.

Killswitch pomáhá udržovat šifrování dat a zabraňuje úniku dat prostřednictvím automatického odpojení internetu, když náhle dojde k výpadku připojení VPN.

Přezkum ochrany soukromí v síti Surfshark VPN

Soukromí závisí hlavně na dvou věcech;

  • Jurisdikce
  • A zásady ochrany soukromí VPN

Jurisdikce

Díky jurisdikci nemůžete dokonale odhadnout soukromí VPN.

Ale ano.

Jurisdikce nebo tam, kde je založena VPN, by mohla být důležitým faktorem pro posouzení vládního nebo jiného oficiálního politického tlaku.

Jak již bylo zmíněno výše, surfshark VPN má sídlo na Britských Panenských ostrovech (BVI), je mimo 5-Eyes a také 14-Eyes kontrakt. Přes své státní záležitosti je BVI nějak pod jurisdikcí a svrchovaností vlády Spojeného království. Můžeme tedy předpokládat, že britská vláda by mohla vyvíjet tlak na podniky pracující v BVI.

Ve společnosti BVI však neexistují žádné zákony o uchovávání dat a podmínky služeb VPN pro sítě VPN tvrdí, že všechny spory budou řešeny u soudů BVI..

Zásady ochrany osobních údajů

Obvykle nevěřím požadavkům bez protokolu, protože když se věnuji zásadám ochrany osobních údajů, obvykle najdu rušivá ustanovení.

Pojďme protínat zásady ochrany osobních údajů surfovacího prkna.

Když se podíval na dvě startovní čáry, bylo to opětovné. Jsou to: „Neshromažďujeme IP adresy, historii prohlížení, informace o relacích, použitou šířku pásma, časové značky připojení, síťový provoz a další podobná data.“

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Ale!

Poslední podrobnosti mě zklamaly. Zde je několik příkladů z jejich zásad ochrany osobních údajů.

Prohlašují, že mohou sledovat provoz bez osobní identity, což znamená, že cílí na uživatele za účelem reklamy nebo marketingu.

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Více zklamáním byla tato doložka,

„Když navštívíte náš web, můžeme si také zachovat vaši IP adresu, jedinečný identifikátor vašeho počítače nebo jiného přístupového zařízení.“

Okamžitě prohlašují, že si uchovávají IP pro řešení problémů, poskytují vám obsah podle vašich preferencí a rozvíjejí jejich webové stránky.

Ale úložiště IP znamená, IDENTITA EXPOZOVÁNA!

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Mezi zásadami ochrany osobních údajů existují ustanovení týkající se třetích stran a inzerentů, které se netýkají té, které nyní zveřejňuji.

Prohlašují, že nesdílejí osobní údaje, ale „Mohli by sdílet informace, pokud by jim to nařídil soud příslušné jurisdikce.“

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Testy VPN: únik DNS, únik WebRTC a únik IP

Mnoho sítí VPN je náchylných k úniku DNS, úniku WebRTC a úniku IP, což nakonec odhalí vaši identitu.

Tak!

Provedl jsem všechny tyto testy pro Surfshark VPN recenzi.

Zde jsou výsledky.

Test těsnosti DNS

Když jsem provedl test úniku DNS, byl jsem připojen k serveru Spojených států. Výsledky ukazují Žádné DNS LEAK.

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Test těsnosti IP

Test těsnosti IP a test těsnosti WebRTC byly provedeny současně. Jakmile byl nástroj otevřen, zobrazil IP adresu. Protože tato IP byla podobná mému VPN serveru, nedošlo k úniku IP.

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Pro test WebRTC spustím test a tentokrát se také zobrazí moje adresa IP serveru VPN, což znamená, že server WebRTC nevnikl.

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Navzdory uspokojivým výsledkům jsem prohledal funkce VPN surfshark VPN, abych zjistil ty, které jsou speciálně navrženy pro takové problémy.

Ochrana proti úniku DNS - chybí

Ochrana proti úniku IP (IPv6) - chybí

Výsledky testu rychlosti:

Testoval jsem dva servery; protože v současné době používám připojení 10 Mb / s.

Bez VPN: Výsledky testu rychlosti

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

S připojením Surfshark VPN:

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Tyto výsledky nejsou uspokojivé, ale měl bych zmínit jednu věc, kterou jsem si všiml; servery poblíž mého skutečného umístění byly o něco rychlejší než tyto servery, ale tato rychlost byla také o 50% nižší ve srovnání s mou normální / běžnou internetovou rychlostí.

Je Surfshark pracuje s American Netflix?

Existuje obrovská populace, která má jediný účel připojení VPN, a to „streamovat a odblokovat US Netflix“.

Z tohoto důvodu by recenze VPN surfshark VPN zůstala neúplná, kdybych opustil tento test.

Bylo pro mě tak překvapivé, že tato nová VPN pracovala odblokujte knihovnu US Netflix. Pravděpodobně je to proto, že jsou nové a Netflix se nepokoušel blokovat své servery.

Ale kdo se stará o rozum, pokud je mise splněna.

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Torrenting: Účinnost, funkce a Torrent Test

Torrenting potřebuje rychlost a to je podprůměrné u sítě VPN se surfováním. Ale otestoval jsem to, podporuje tato VPN torrentování? A připojení zůstane během torrentování šifrované?

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Surfshark na svých webových stránkách uvádí, že umožňují přenos P2P na mnoha serverech, ale přesměrují přenos P2P na své servery umístěné v Nizozemsku.

Jakkoliv!

Vyzkoušel jsem torrenting s připojením VPN na surfování a nejen VPN fungovala pro sdílení souborů P2P, ale také poskytla docela dobře rychlost, kterou jsem nečekal. Zde bych chtěl zmínit, že funkce Killswitch by měla být povolena při torrentování, protože připojení VPN většinou při torrentování většinou klesá.

Uživatelé Androidu to mohou také povolit Rozdělené tunelování pro lepší rychlost při torrentování.

Split tunneling je k dispozici pro Android uživatele Surfshark VPN. Pomocí této funkce můžete oddělit nedůležité / necitlivé datové aplikace od průchodu šifrovacím kanálem. Tato funkce snižuje zatížení VPN, což má za následek vyšší rychlost.

Torrent IP Leak Test

Je možné, že VPN funguje skvěle pro sdílení souborů P2P, ale během torrentování uniká vaše IP na pozadí.

Takže jsem testoval připojení surfsharků na únik IP torrentů.

Zde je výsledek.

Je to bezpečné a vhodné použít? Recenze VPN Surfshark

Testovací nástroj stáhl magnetický odkaz z mého klienta uTorrent a poté zobrazil výsledek. Jak vidíte, výsledná torrentová IP adresa je podobná mému připojenému VPN serveru, takže existuje Žádný únik Torrent IP.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora by měla být efektivní a rychlá, ale přichází po mnoha životně důležitých aspektech. Protože jsou-li tyto aspekty VPN silné, nepotřebujete zákaznickou podporu příliš často.

Mají podporu živého chatu, která byla rychlá, když jsem je zkontroloval otázkou.

Ještě jedna věc, která představuje pro zákaznickou podporu, je struktura webových stránek, a musíte přemýšlet proč.

Odpověď je jednoduchá.

Mnohokrát se můžete vyhnout problémům s kontaktováním zákaznické podpory, pokud má váš problém snadné řešení v rámci blogu, příruček nebo často kladených otázek..

Webové stránky surfsharků považuji za uspokojivé, pokud jde o informace, které čtenářům poskytují. Blogy a časté dotazy jsou také psány jednoduchým jazykem se snadnými pokyny.

Co si Redittors myslí o Surfshark?

Recenze Reddit jsou druhou věcí, kterou považuji a věřím po mé vlastní zkušenosti s kontrolou VPN.

Zde jsou komentáře, které jsem viděl při prohledávání dotazů surfsharků na Redditu.

Kartu

Kartu

Nemám v úmyslu sdílet všechny komentáře, protože je jich tolik. Tuto poznámku jsem si však vybral, protože nemohu sám testovat síť VPN surfování. V Číně funguje opravdu jen velmi málo VPN a pokud v Číně opravdu funguje surfing, je to navíc.

Kartu

Existují také některé negativní komentáře.

Kartu

Protože jsem zažil torrenting sám a také jsem viděl požadavek torrenting podpory na Surfshark VPN, tak budu v rozporu s tímto komentářem.

Celkový názor byl pozitivní po přečtení většiny komentářů k Reddit.