Které jsou nejlepší bezplatné VPN pro Mac OS

[ware_item id=33][/ware_item]

Jsem si jist, že nechcete, abych prodiskutoval pojem VPN od nuly. Musíte však znát několik funkcí, které vytvářejí nejlepší VPN pro Mac.


Někteří z vás si mohou myslet, že VPN je přehnaná, ale v takovém případě musíte myslet znovu. Také se budu zabývat některými důvody, proč je VPN pro Mac přínosná a nezbytná.

za prvé, podívejte se na funkce, které byste v Mac VPN neměli přehlédnout;

 • Podpora Mac
 • Jurisdikce
 • Pokročilé funkce (přepínač zabíjení, ochrana proti úniku DNS, rozdělení tunelování)

Mezi tisíci VPN je jen málo kompatibilních s Mac. Nezapomeňte, že VPN, které tvrdí, že jsou kompatibilní s MacOS, ne vždy splňují své prohlášení.

Proto jsem před napsáním tohoto příspěvku na blogu provedl některé důležité testy VPN a práci VPN na mém počítači MacBook.

Testy VPN, které jsem provedl, byly;

 • Test těsnosti IP
 • Test těsnosti DNS
 • Test šifrování
 • Netflix test
 • Torrent IP test

Tyto testy ověřují službu VPN nejen pro deklaraci nejlepší VPN pro Mac, ale v každé perspektivě. Proto by VPN, které projdou těmito testy, mohly být považovány za nejlepší VPN služby.

Ale jak jste zde, můžete vidět nejlepší bezplatné VPN pro Mac, takže uvedu seznam VPN zdarma podle výkonu, který ukázaly v těchto testech.

Proč potřebujete Mac VPN?

Je běžnou koncepcí, že Mac je bezpečnější než Windows. Toto přesvědčení je do jisté míry pravda, ale existují určité nedostatky, které by vás mohly vyděsit, pokud jste také uživatelem Mac.

Zde jsou některé důvody, které jsou pro uživatele Mac noční můrou a které je hlavně nutí, aby uvažovali o VPN.

Špehování webové kamery

Malý světelný indikátor ukazuje, že vaše webová kamera je zapnutá nebo ne, správně?

To však neplatí, pokud používáte Mac. Ve starších verzích Mac zabudovaný software úplně vypne světlo kamery / kamery.

Vytvoření účtu duchů

V systému Mac mohl kdokoli snadno vytvořit nový účet bez povolení vlastníka nebo správce tohoto zařízení.

To se v zásadě provádí metodou, která přiměje zařízení Mac k tomu, aby si myslel, že se zařízení nastavuje poprvé.

Tady je jak.

 • Restartujte zařízení Mac a během procesu spouštění stiskněte Cmd + S. Tímto krokem se dostanete na černou obrazovku s bílým textem.
 • Zadejte mount-uw a stiskněte klávesu enter.
 • Zadejte rm / var / db / .AppleSetupDone a klikněte na enter.
 • Poté zadejte sudi reboot a znovu stiskněte enter.
 • Objeví se obrazovka s textem „Vítejte v novém počítači Mac!“ A budete si moci vytvořit nový účet správce.

Tento proces nezmění ani neodstraní žádný soubor ze zařízení, pouze je přidán nový ovládací prvek účtu.

Abyste se tomuto riziku vyhnuli, můžete nastavit heslo firmwaru, které může také blokovat útoky proti krádeži dat na vašem počítači Mac. Pokud však toto heslo ztratíte nebo zapomenete, musíte si ho opravit od společnosti Apple.

Resetovat heslo

Kdokoli může obnovit vaše Mac heslo s fyzickým přístupem minut. K tomu může dojít, pokud nemáte heslo pro firmware, ale obvykle je tato správa a manipulace s heslem docela důležitá a můžete ji kdykoli ztratit.

Existuje mnoho způsobů, jak resetovat heslo pro Mac a ten, který vím, začíná podobným spouštěcím procesem diskutovaným výše při vytváření účtu.

Kromě toho je důležité zmínit, že pro změnu hesla není potřeba žádná autentizace, s výjimkou případů, kdy je k vašemu účtu připojeno Apple ID. Existují však i jiné metody, které by to také mohly obejít.

Gatekeeper Security Gap

Gatekeeper byl představen v Mac OS 10.7.5 s cílem omezit malware. Později se však stalo problémem i pro vývojáře a spotřebitele.

Proč? To je důvod.

„U aplikací stažených z jiných míst, než je Mac App Store, mohou vývojáři získat jedinečné ID vývojáře od společnosti Apple a použít jej k digitálnímu podepisování svých aplikací. ID vývojáře umožňuje Gatekeeperovi blokovat aplikace vytvořené vývojáři malwaru a ověřit, že s aplikacemi nebylo od podpisu manipulováno. Pokud byla aplikace vyvinuta neznámým vývojářem - vývojářem bez ID vývojáře - nebo s ním bylo manipulováno, může Gatekeeper zablokovat instalaci aplikace. “

Pokud chcete strážce pro sebe, musíte zaplatit 99 $ ročně.

Některé společnosti také kvůli zákonným procesům vypínají gatekeepera jako součást svého instalačního procesu.

Obrázek Gatekeeper security gap

Zde si můžete přečíst kompletní podrobnosti a postup registrace.

Počkejte!

Přestože má gatekeeper, malware může přistupovat k vašemu zařízení Mac. Společnost Apple také představila funkci „Automatické přezbrojení“ vrátnému v Yosemite, který se automaticky zapne po 30 dnech nečinnosti. Při použití terminálu by tato funkce mohla být deaktivována, ale terminál zůstává pro mnoho uživatelů Mac děsivý.

Proč se lidé vyhýbají bezplatným VPN?  

Existuje velká šance, že kampaň proti bezplatné VPN považujete za nástroj, jak přimět lidi, aby utráceli peníze. Odborníci však z důvodu některých oprávněných důvodů a důkazů doporučují nepoužívat bezplatnou síť VPN.

Zmíním se o některých bezplatných nevýhodách VPN, které jsem si všiml, a vidím je, jsem si jist, že své zkušenosti propojíte, pokud jste někdy použili bezplatnou VPN.

Ale nejdřív jste si někdy mysleli, že by jakákoli služba mohla být bezplatná bez jakéhokoli zisku?

Odpověď je ne.

Zde jsou některé pravděpodobné zdroje, díky nimž bezplatné VPN vyhledávají výhody.

 • Pop-up reklamy, které by mohly být ze zdrojů třetích stran se znalostí preferencí uživatele. Tito inzerenti platí poskytovatelům služeb za získání uživatelských dat.
 • Bezplatné sítě VPN také prodávají šířku pásma uživatele a příkladem toho jsou zprávy, které uváděly slavnou VPN „Hola“ prodávající šířku pásma uživatele.

Bezplatné VPN jsou s nízkým hodnocením kvůli některým prokázaným nedostatkům v zabezpečení.

 • Studie CSIRO provedená v roce 2016 prokázala, že z 283 testovaných sítí VPN obsahuje 75% sítí VPN do jisté míry sledování. Jak bylo uvedeno výše, toto sledování je hlavně za účelem získání peněžní výhody prodejem dat třetí straně.
 • Zásady ochrany osobních údajů je také hlavní věcí, kterou si musíte všimnout. Většina lidí se vyhýbá čtení dlouhého textu a obecně prochází zvýrazněným textem nebo klíčovými body.

Tady je situace, kdy VPN většinou trik nebo nesprávného uživatele. Na fórech a ve zvýrazněných bodech nebo na začátku zásad ochrany osobních údajů si VPN vždy nárokuje žádné protokolování dat a prodej informací třetí straně. Ale kopání hluboko do dílčích sekcí by většinou mohlo odmaskovat stinné klauze.

 • Sledování aktivity je také běžným nárokem proti bezplatným VPN, včetně některých placených. Ale bezplatné VPN jsou obvykle zapojeny do monitorovacích činností, jako jsou procházené webové stránky, čas, který tam strávíte a kdy jste navštívili web. Výše uvedená studie také odhalila skutečnost, že 72% bezplatných sítí VPN má vestavěný sledovač třetích stran.

Kromě těchto extrémních nedostatků zabezpečení existují i ​​některé nedostatky, které uživatelům internetu nesmírně brání v používání bezplatné VPN.

 • Nejvíce nepříjemným důvodem je extrémní zpoždění a snížení rychlosti. Tento problém jste možná zažili, pokud jste v minulosti využili bezplatnou službu VPN.
 • Limit dat nebo limit šířky pásma je zřejmý ve strategii nebo plánu VPN zdarma. Většina bezplatných služeb uvádí datový limit ve svém balíčku zdarma, ale určitá šířka pásma škrticí klapky bez předchozího upozornění.
 • Většina lidí používá VPN k odblokování US Netflix ak sdílení P2P souborů. Avšak pouze několik sítí VPN poskytuje oprávnění pro torrentování a pro síť Netflix nemůžete najít žádnou bezplatnou službu VPN. Alespoň jsem nezažil odblokování Netflix u žádné z bezplatných služeb VPN, které jsem doposud testoval.

Nevýhody VPN, které jsem zmínil výše, jsou pro uživatele běžnými problémy, ale kromě nich může existovat i řada dalších problémů. Tomuto problému čelíte z několika důvodů, jako je například peněžní výhoda a nízké investice do bezplatného plánu (samozřejmě, nikdo nebude investovat maximum, pokud existuje méně způsobů, jak dosáhnout zisku).

Ale protože většina bezplatných sítí VPN má svou vlastní prémiovou (placenou) službu, jedná se o taktiku přesunu uživatelů bezplatné verze na prémiovou verzi.