Ktoré sú najlepšie bezplatné VPN pre Mac OS

[ware_item id=33][/ware_item]

Som si istý, že nechcete, aby som diskutoval o výraze VPN úplne od začiatku. Musíte však poznať niekoľko funkcií, ktoré robia najlepšiu VPN pre Mac.


Niektorí z vás si môžu myslieť, že VPN je príliš premáhaná, ale v takom prípade musíte premýšľať znova. Budem tiež diskutovať o niektorých dôvodoch, prečo je VPN pre Mac prospešná a potrebná.

najprv, pozrite sa na funkcie, ktoré by ste v prehliadači Mac VPN nemali prehliadnuť;

 • Podpora Mac
 • jurisdikcie
 • Pokročilé funkcie (vypínač, ochrana proti úniku DNS, rozdelenie tunelov)

Medzi tisíckami sietí VPN je len málo kompatibilných s počítačmi Mac. Pamätajte, že VPN, ktoré tvrdia, že sú kompatibilné s MacOS, nie vždy zodpovedajú ich tvrdeniu.

Predtým, ako som napísal tento blogový príspevok, som vykonal niekoľko dôležitých testov VPN a prácu sietí VPN na mojom počítači MacBook.

Testy VPN, ktoré som vykonal, boli;

 • Test tesnosti IP
 • Test tesnosti DNS
 • Test šifrovania
 • Netflixov test
 • Torrent IP test

Tieto testy overujú službu VPN nielen pre vyhlásenie, že je najlepšia VPN pre Mac, ale v každej perspektíve. Preto by siete VPN, ktoré vyhovujú týmto testom, mohli byť považované za najlepšie služby VPN.

Ale ako ste tu, môžete vidieť najlepšie bezplatné VPN pre Mac, takže uvediem zoznam voľných VPN podľa výkonu, ktorý preukázali v týchto testoch..

Prečo potrebujete Mac VPN?

Je bežnou koncepciou, že Mac je bezpečnejší ako Windows. Toto presvedčenie je do istej miery pravdivé, ale existujú určité nedostatky, ktoré by vás mohli vystrašiť, ak ste tiež používateľom Mac.

Tu je niekoľko dôvodov, ktoré sú nočnou morou pre používateľov počítačov Mac a ktoré ich predovšetkým nútia zvážiť sieť VPN.

Sledovanie webovej kamery

Malý svetelný indikátor ukazuje, že webkamera je zapnutá alebo nie, správne?

To však nie je pravda, ak používate Mac. V starších verziách počítačov Mac integrovaný softvér úplne deaktivuje svetlo webovej kamery / kamery.

Vytvorenie účtu ducha

V systéme Mac mohol ktokoľvek ľahko vytvoriť nový účet bez povolenia vlastníka alebo správcu tohto zariadenia.

V zásade sa to deje pomocou metódy, ktorá podnecuje zariadenie Mac k tomu, aby si myslel, že sa zariadenie nastavuje prvýkrát.

Tu je návod.

 • Reštartujte zariadenie Mac a počas procesu zavádzania stlačte Cmd + S. V tomto kroku sa dostanete na čiernu obrazovku s bielym textom.
 • Zadajte mount-uw a stlačte kláves enter.
 • Zadajte príkaz rm / var / db / .AppleSetupDone a kliknite na Enter.
 • Potom zadajte sudi reštart a znova stlačte kláves enter.
 • Zobrazí sa obrazovka s textom „Vitajte v novom počítači Mac!“ A budete si môcť vytvoriť nový účet správcu.

Tento proces nezmení ani neodstráni žiadny súbor zo zariadenia, pridá sa iba nový ovládací prvok účtu.

Aby ste predišli takémuto riziku, môžete nastaviť heslo firmvéru, ktoré môže tiež blokovať útoky proti krádeži údajov na vašom počítači Mac. Ak však toto heslo stratíte alebo zabudnete, musíte ho opraviť od spoločnosti Apple.

Resetovanie hesla

Ktokoľvek môže obnoviť vaše heslo Mac pomocou fyzického prístupu minút. Môže sa to stať, ak nemáte heslo firmvéru, ale spravovanie tohto hesla a jeho spravovanie je zvyčajne veľmi dôležité a môžete ho kedykoľvek stratiť..

Existuje mnoho spôsobov, ako obnoviť heslo Mac a ten, ktorý viem, začína podobným zavádzacím procesom uvedeným vyššie pri vytváraní účtu.

Okrem toho je dôležité uviesť, že na zmenu hesla nie je potrebná žiadna autentifikácia, okrem prípadu, keď je k vášmu účtu priradené Apple ID. Existujú však aj iné metódy, ktoré by to mohli obísť.

Gatekeeper Security Gap

Gatekeeper bol zavedený v Mac OS 10.7.5 s cieľom obmedziť škodlivý softvér. Neskôr sa však stalo problémom aj pre vývojárov a spotrebiteľov.

Prečo? Toto je dôvod.

„V prípade aplikácií, ktoré sa sťahujú z iných miest ako z obchodu Mac App Store, môžu vývojári získať jedinečný identifikátor vývojára od spoločnosti Apple a použiť ho na digitálne podpisovanie svojich aplikácií. ID vývojára umožňuje službe Gatekeeper blokovať aplikácie, ktoré vytvorili vývojári škodlivého softvéru, a overiť, že s aplikáciami nebolo manipulované od podpísania. Ak bola aplikácia vyvinutá neznámym vývojárom - vývojárom bez ID vývojára - alebo ak s ním bolo manipulované, môže Gatekeeper zablokovať inštaláciu aplikácie. “

Ak chcete strážcu pre seba, musíte zaplatiť 99 dolárov ročne.

Niektoré spoločnosti tiež kvôli právnym procesom deaktivujú vrátnika v rámci procesu inštalácie.

Gatekeeper security gap picture

Tu si môžete prečítať úplné podrobnosti a postup registrácie.

wait!

Napriek tomu, že má vrátnik, malware môže pristupovať k vášmu zariadeniu Mac. Spoločnosť Apple tiež zaviedla funkciu „Automatické spätné vyhľadávanie“ pre strážcu v Yosemite, ktorý sa automaticky zapne po 30 dňoch nečinnosti. Pri použití terminálu by táto funkcia mohla byť vypnutá, ale terminál zostáva desivý pre mnohých používateľov počítačov Mac.

Prečo sa ľudia vyhýbajú bezplatným sieťam VPN?  

Existujú veľké šance, že kampaň proti bezplatnej sieti VPN považujete za nástroj na prinútenie ľudí minúť peniaze. Z dôvodu niektorých legitímnych dôvodov a dôkazov však odborníci v oblasti bezpečnosti odporúčajú nepoužiť bezplatnú sieť VPN.

Spomínam niekoľko bezplatných nedostatkov VPN, ktoré som si všimol a vidím ich. Som si istý, že svoje skúsenosti prepojíte aj vtedy, ak ste už niekedy využívali bezplatnú sieť VPN..

Najprv ste si však mysleli, že akákoľvek služba môže byť bezplatná bez zisku?

Odpoveď je NIE.

Tu je niekoľko pravdepodobných zdrojov, prostredníctvom ktorých bezplatné VPN hľadajú výhody.

 • Kontextové reklamy, ktoré môžu pochádzať zo zdrojov tretích strán s vedomím preferencie používateľa. Títo inzerenti platia poskytovateľom služieb za získanie používateľských údajov.
 • Bezplatné siete VPN tiež predávajú šírku pásma používateľa a príkladom toho sú správy, ktoré hlásili slávnu sieť VPN „Hola“, ktorá predáva šírku pásma používateľa..

Bezplatné siete VPN majú nízke hodnotenie kvôli niektorým preukázaným nedostatkom zabezpečenia.

 • Štúdia CSIRO, ktorá sa uskutočnila v roku 2016, preukázala, že z 283 testovaných sietí VPN 75% sietí VPN do istej miery obsahuje sledovanie. Ako už bolo spomenuté, toto sledovanie je hlavne na účely získania peňažného prospechu predajom údajov tretej strane.
 • Zásady ochrany osobných údajov je tiež hlavná vec, ktorú si treba všimnúť. Väčšina ľudí sa vyhýba čítaniu dlhého textu a vo všeobecnosti zhruba prechádza zvýrazneným textom alebo kľúčovými bodmi.

Tu je situácia, keď sieť VPN väčšinou trik alebo zavádzajúce používateľa. Na fórach a vo zvýraznených bodoch alebo na začiatku politiky ochrany osobných údajov si VPN vždy nevyžaduje žiadne protokolovanie údajov a informácie predávané tretej strane. Ale kopanie hlboko do podsekcií by mohlo väčšinou odhaliť zatienené klauzuly.

 • Sledovanie aktivity je tiež častým nárokom proti bezplatným sieťam VPN vrátane niektorých platených. Sieť VPN zadarmo sa však zvyčajne zúčastňuje na monitorovacích činnostiach, ako sú napríklad prezerané webové stránky, čas, ktorý tam strávite a kedy ste navštívili túto stránku. Uvedená štúdia tiež odhalila skutočnosť, že 72% bezplatných sietí VPN má zabudovaný sledovač tretej strany.

Okrem týchto extrémnych bezpečnostných nedostatkov existujú určité nedostatky, ktoré používateľov internetu nesmierne odrádzajú od používania bezplatnej siete VPN.

 • Najviac nepríjemným dôvodom je extrémne oneskorenie a zníženie rýchlosti. Tento problém ste možno zažili, ak ste v minulosti využívali bezplatnú službu VPN.
 • Limit dát alebo šírka pásma je zrejmá v stratégii alebo pláne VPN zadarmo. Väčšina bezplatných služieb uvádza dátový limit vo svojom bezplatnom balíku, ale určitá šírka pásma plynu bez predchádzajúceho upozornenia.
 • Väčšina ľudí používa VPN na odblokovanie siete USA Netflix a na zdieľanie súborov P2P. Avšak iba niekoľko sietí VPN poskytuje oprávnenie na torrentovanie a pre sieť Netflix nenájdete žiadnu bezplatnú službu VPN. Aspoň som nezažil odblokovanie Netflixu so žiadnou bezplatnou službou VPN, ktorú som doteraz testoval.

Nevýhody siete VPN, ktoré som spomínal vyššie, sú bežnými problémami pre používateľov, ale okrem nich môžu existovať aj ďalšie problémy. Tomuto problému čelíte z niekoľkých dôvodov vrátane menového prínosu a nízkych investícií do bezplatného plánu (samozrejme, nikto nebude investovať maximum, ak existuje menej spôsobov, ako dosiahnuť zisk).

Pretože väčšina bezplatných sietí VPN má svoju vlastnú prémiovú (platenú) službu, ide o taktiku presunu používateľov bezplatnej verzie na prémiovú verziu..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me