Martwisz się, że Opera VPN nie działa? Wypróbuj łatwe rozwiązania [NAPRAWIONO]

[ware_item id=33][/ware_item]

Ostatnia aktualizacja 15 września 2019 r


Ustalenia autora: Ogólnie rzecz biorąc, wolniejszy VPN jest w użyciu, a także zapewni tylko tunel proxy do ruchu przeglądania, zdecydowanie zalecamy korzystanie prawdziwa sieć VPN jak Nord

Pierwszą rzeczą, którą należy wyjaśnić przed pójściem dalej, jest Opera jako pierwsza przeglądarka, która wprowadziła wbudowaną funkcję VPN. ale to jest właściwie nie VPN. VPN zakłada szyfrowanie danych dla całego połączenia internetowego. więc celem korzystania z połączenia VPN tylko podczas przeglądania jest niszczenie anonimowości.

Typowe problemy z przeglądarką Opera to:

 • To nie jest prawdziwy VPN.
 • nie można wybrać żądanej lokalizacji.
 • frustrująca prędkość przeglądania.
 • połączenie nie powiodło się i nie działa.
 • Brak wyłącznika bezpieczeństwa, aby zapobiec wyciekowi DNS.
 • Wycieknie również prawdziwy adres IP.

Moim zdaniem, klienci VPN na komputery stacjonarne są najlepszym rozwiązaniem VPN, jeśli szukasz lepszej prywatności i bezpieczeństwa z doskonałym szyfrowaniem danych.

Najlepiej jest używać rozszerzenia przeglądarki NordVPN z dowolną przeglądarką, dla której chcesz uzyskać zarówno klientów stacjonarnych, jak i rozszerzenie przeglądarki.

Opera VPN została niedawno przejęta przez SurfEasy VPN, który został przejęty przez Operę w 2017 r., A później przeszedł do firmy Symantec, firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem. Obecnie Opera VPN jest obsługiwana przez SurfEasy jako usługa oznaczona białą etykietą.

Jednak na wielu forach jest więcej zapytań dotyczących Opera VPN, które nie działają. Wyświetlana jest informacja „VPN jest tymczasowo niedostępny” lub przycisk przełączania VPN po prostu wyświetla komunikat o połączeniu….

5 łatwych kroków, aby naprawić Opera VPN

Na szczęście naprawienie problemu z działaniem Opery VPN jest naprawdę łatwe. Oto kilka szybkich poprawek.

1 - Włączaj i wyłączaj VPN wielokrotnie

Gdy Opera VPN trwa długo i ciągle pokazuje sygnał połączenia, wyłącz VPN, a następnie włącz ponownie. Dostęp do przycisku przełączania VPN można uzyskać za pomocą opcji VPN u góry przeglądarki po prawej stronie paska adresu URL.

Jest to tymczasowa poprawka i może być konieczne wykonanie tej samej funkcji po zamknięciu przeglądarki Opera.

2 - Usuń pamięć podręczną przeglądarki

Wyczyszczając pamięć podręczną przeglądarki, możesz ją przyspieszyć, a także rozwiązać problem Opera VPN.

Aby wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki Opera, naciśnij Ctrl + Shift + Del skrót. W otwartym oknie Wyczyść dane przeglądarki zaznacz wszystkie pola, a zwłaszcza zaznacz opcję Buforowane obrazy i pliki. Wybierz także opcję „początku czasu” z menu rozwijanego nad opcjami.

Na koniec naciśnij przycisk „wyczyść dane przeglądarki” i uruchom ponownie przeglądarkę.

3 - Wyłącz rozszerzenia Opery

Możesz także spróbować wyłączyć rozszerzenia Opery, aby upewnić się, że to nie problem. Aby wyłączyć rozszerzenia Opery;

 • Naciśnij przycisk menu u góry Opery
 • Aby otworzyć kartę Rozszerzenie, naciśnij Rozszerzenia > Rozszerzenia i wybierz Włączone z opcji pojawiających się po lewej stronie okna.
 • Teraz kliknij przycisk Wyłączony dla wszystkich wymienionych kart.

4 - Zaktualizuj przeglądarkę Opera

Przez większość czasu przeglądarka nie działa poprawnie, jeśli nie aktualizujesz jej przez długi czas. Zwykle przeglądarka działa wolno, ale w przypadku Opery aktualizacja może również wpłynąć na wydajność Opera VPN. Aby sprawdzić najnowsze aktualizacje, możesz wykonać następujące kroki;

 • Kliknij przycisk menu w lewym górnym rogu przeglądarki Opera.
 • Naciśnij opcję About Opera, a pojawi się okno aktualizacji.

Przeglądarka automatycznie sprawdzi dostępność nowych aktualizacji i pobierze dostępne aktualizacje. Na koniec kliknij przycisk „Uruchom ponownie teraz”, aby ponownie uruchomić przeglądarkę Opera.

5 - Wyłącz oprogramowanie antywirusowe innych firm

Jeśli masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe innej firmy, może to być problem z działaniem Opery VPN. Nie ma potrzeby odinstalowywania oprogramowania antywirusowego; wszystko, czego potrzebujesz, to po prostu wyłączyć program antywirusowy, gdy potrzebujesz połączenia Opera VPN.

Oprogramowanie antywirusowe można wyłączyć, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę na pasku zadań i klikając opcję wyłączenia. Ponadto w niektórych przypadkach trzeba otworzyć okna oprogramowania, aby wyłączyć niektóre narzędzia antywirusowe.

Ostatnie słowa

Wydajność Opera VPN jest chwalona przez większość użytkowników; jednak w kwietniu 2018 r. firma ogłosiła zamknięcie sieci VPN dla użytkowników aplikacji na Androida i iOS. Dlatego wielu internautów próbuje innej alternatywnej bezpłatnej usługi VPN, którą warto pobrać. Jednak wielu nie chce ryzykować darmowych sieci VPN, ponieważ istnieją również renomowane tanie sieci VPN.