Může ISP vidět provoz VPN? Pojďme to zjistit

[ware_item id=33][/ware_item]

Co když zjistíte, že váš poskytovatel internetových služeb (ISP) bude nejen schopen sledovat vaše online aktivity, ale může také prodat vaši internetovou historii třetí straně. Nejvyšší nabídka pro historie prohlížení s těmito informacemi by je předal poskytovatel internetových služeb.


Jak skrýt historii prohlížeče před ISP - Řekněte Ne, aby sledoval 2018

To je opravdu o pravdě, díky které Američané jsou konfrontováni. Proto se mimořádný počet lidí pohybuje směrem k efektivnímu nástroji na ochranu soukromí, VPN. Buď jde o placenou, nebo bezplatnou VPN, ve vyhledávání VPN byl podle Google Trends zaznamenán obrovský tok.

Graf zvýšený na více než pětileté záznamy vyhledávání VPN také ukazuje, že mnoho lidí, kteří nejsou s touto technologií obeznámeni, ji také vyžaduje. Ale v mnoha z nich musí být první myšlenka, že to, co dělá moje ISP uvidíte, když používám VPN?

Může váš ISP vidět vaši VPN?

Služba VPN je známa jako nástroj, který vytváří bezpečné a šifrované spojení mezi vaším zařízením, ze kterého přistupujete na internet a soukromým serverem. Šifrované informace přijaté poskytovatelem služeb Internetu se odesílají prostřednictvím serveru VPN, ke kterému jste připojeni. Tím se zabrání tomu, aby byl váš provoz sledován nebo sledován jakoukoli třetí stranou, včetně vašeho poskytovatele internetových služeb.

Otázkou však je, že ISP vidí VPN?

Odpověď na tuto obavu je, že ano, poskytovatel internetu viděl, že jste připojeni k VPN, ale nejsou schopni dešifrovat vaše informace o prohlížení.

To znamená, že VPN převede váš provoz do šifrované podoby, která není ničím jiným než neidentifikovatelnými informacemi. Proto se vyhýbá problémům a rizikům, které mohou být sledovány poskytovatelem internetu, a také jim brání v prodeji vaší historie prohlížení..

IP přidělené uživateli internetu jeho poskytovatelem internetových služeb není také to, které se zobrazí poskytovateli internetu, jakmile je uživatel připojen k VPN. Server VPN má svou vlastní IP adresu, se kterou je poskytován poskytovatel internetových služeb, což znamená, že váš poskytovatel internetových služeb při používání sítě VPN vidí pouze uživatele, který prohlíží internet. Proto není odhalena ani vaše identita, ani vaše procházení.

Jaké jsou výpadky, které by VPN mohla přetrvávat, aby zviditelnila vaše data pro ISP?

Odborníci na bezpečnost a analytici většinou předpovídají, že VPN může také obsahovat některé bezpečnostní nedostatky. Tento koncept je prezentován kvůli skutečnosti, že provoz uživatelů VPN je k dispozici poskytovatelům VPN, kteří by ho mohli kdykoli využít. Přesto mnoho služeb VPN jasně uvádí, že ve svých zásadách ochrany osobních údajů mají pravidlo nulového protokolování.

Správná síť VPN by vás mohla ochránit před mnoha riziky, včetně vládního dohledu, útoku hackerů a co je nejdůležitější, sledování a prodej vaší ISP. Existuje však několik nedostatků, které by mohla obsahovat neefektivní VPN.

Jak zkontrolovat, zda je vaše VPN skutečně šifrována

Většina lidí si není vědoma nedávno objevené chyby, která by mohla snížit bezpečnost zabezpečení VPN chybou šifrování. Technika známá jako WebRTC je zabudována do téměř každého prohlížeče a lze ji použít na vzdálených webech.

Také VPN připojená k vašemu zařízení nemůže omezit vaše odhalení IP, pokud web tuto technologii používá efektivně. I když mnoho webů o tomto přístupu neví, ale je silně přesvědčeno, že weby jako Netflix a Hulu, které již tvrdě pracují na omezení uživatelů VPN, by to mohly v blízké budoucnosti využít.

Vyzkoušejte kontrolu výkonu VPN

Jak již bylo řečeno, techniky a některé běžné bezpečnostní nedostatky, které se vyskytují v běžné VPN nebo někdy v oblíbených službách VPN, mohou být pro vaše soukromí dat riskantní. Proto jsme extrahovali některé citlivé a jednoduché testovací nástroje, pomocí kterých můžete ověřit důvěryhodnost vašeho poskytovatele VPN. Tyto nástroje vám poskytnou širší představu o tom, co vidí váš poskytovatel internetových služeb, když používáte VPN.

Test těsnosti DNS

Systém názvů domén nebo DNS mění lidsky čitelný webový formulář, jako je Beencrypted.com, na numerickou adresu internetového protokolu. VPN většinou mění dříve nakonfigurované ISP DNS, pomocí kterého by ISP mohl sledovat všechny vaše procházení.

Nejprve byste se měli ujistit z nastavení, že váš DNS je nakonfigurován na DNS VPN, když jste připojeni ke službě.

Pomocí testovacího webu VPNInsights.com byste mohli analyzovat Únik DNS. Pokud je VPN zakázána, zapište si DNS vašeho ISP DNS a podívejte se na IP adresu a umístění zobrazené na testovacím serveru. Nyní proveďte stejný postup po připojení k VPN, které by nyní mělo zobrazovat jinou IP adresu a umístění podle vaší VPN.

Závěrečná slova; Co si pamatovat, aby se minimalizovaly podrobnosti, které může ISP vidět

Většina běžných odborníků v oblasti bezpečnosti se obává, že byste nikdy nemohli znát realitu za službou VPN. Neexistuje způsob, jak zjistit, co VPN dělá s daty svých zákazníků, a je opravdu těžké najít seriózního poskytovatele VPN mezi mnoha.

Jednoduchým způsobem, jak se vyhnout takovému riziku soukromí, je vyhnout se bezplatné službě VPN, protože s větší pravděpodobností použijí alternativní způsoby, jak získat zisk. Při výběru placené VPN také buďte opatrní a pečlivě si přečtěte jejich zásady ochrany osobních údajů.

To vše minimalizuje vaše obavy ohledně toho, co vidí můj ISP, když používám VPN, a ISP nebude schopen sledovat vaše procházení.