Môžete byť sledovaní pomocou VPN? Poďme zistiť

[ware_item id=33][/ware_item]

Virtuálna súkromná sieť (VPN) je sama osebe nástrojom na ochranu osobných údajov, ktorý obsahuje dlhý zoznam funkcií, ktoré sú mnohým známe. Existujú však otázky týkajúce sa pravosti VPN a obavy, ktoré možno VPN vysledovať alebo nie?


Dôverovať každej VPN v súčasnej dobe nie je dobrý nápad. To je preto, že; existuje veľa škodlivých entít, ktoré by mohli využívať popularitu siete VPN na virulentné účely, a tiež sa vyvíjajú snoopingové techniky.

V tomto článku sa budeme venovať niektorým z hlavných dôvodov, ktoré majú

Do VPN fungujú v každom prípade?

VPN poskytuje princíp šifrovania a zakrytia IP na zabezpečenie bezpečného spojenia medzi zariadením a VPN serverom. Všetky užívateľské dáta sú šifrované pomocou tunelovania VPN a odosielajú sa na internet, čo zabraňuje škodlivej činnosti v dôsledku snoopingu údajov..

Vďaka týmto funkciám VPN sa používa z mnohých dôvodov, ako je odblokovanie webových stránok, zabezpečené torrentovanie, obídenie obmedzovania pri poskytovaní internetových služieb, zostávajúce zabezpečené počas verejnej siete Wi-Fi a ďalšie dôvody..

Anonymita neznamená, že vaša aktivita bude neviditeľná, napriek tomu ju nemožno vysledovať. Napríklad váš torrenting je viditeľný pre kohokoľvek, vrátane vášho ISP, ale videl ho s nesprávnou IP adresou VPN a ak vaša VPN nefunguje, nikto nemôže sledovať svoju skutočnú IP adresu..

Bohužiaľ, existujú určité nedostatky, ktoré môžu zviditeľniť vašu skutočnú IP adresu aj pri pripojení VPN. Ak ste už predtým hľadali podrobnosti VPN, možno ste si boli vedomí týchto nedostatkov a ak nie, tu je rýchly pohľad na to.

IP Leak

K úniku IP dochádza z mnohých dôvodov, ale pri VPN vám uniká IP hlavne z dôvodu požiadaviek DNS. Väčšina zariadení má predvolené nastavenie servera DNS poskytovateľa ISP, prostredníctvom ktorého sa spracúvajú všetky požiadavky na internet DNS a poskytovateľ internetu je schopný monitorovať všetku aktivitu používateľov..

Po pripojení siete VPN sa však nastavenia DNS zariadenia zmenia na anonymné servery DNS DNS. Prostredníctvom týchto nastavení je zabezpečené, že web, ku ktorému pristupujete, ako aj poskytovateľ internetu, nepozná vašu skutočnú IP adresu..

Bohužiaľ, niekedy sa nastavenia vášho zariadenia vrátia späť na predvolené servery ISP DNS v prítomnosti VPN a zostanú ignorované. Poskytovateľ internetu a subjekty online tak zviditeľnia vašu skutočnú IP adresu.

Existuje veľa dôvodov na obnovenie predvolených nastavení DNS, ale VPN s ochranou proti úniku DNS by sa tomuto problému mohlo vyhnúť nepretržitým monitorovaním, či každá požiadavka na DNS je produkovaná VPN DNS alebo nie..

Tento typ úniku je známy aj ako únik DNS.

Únik WebRTC

Únik WebRTC nie je chybou VPN, ale môže viesť k zviditeľneniu vašej adresy IP v prítomnosti poskytovateľa siete VPN a môžete byť sledovaní..

Je to relatívne nová funkcia prehliadača, ktorá pomáha v komunikácii v reálnom čase bez pridaného rozšírenia alebo doplnku. Fungovanie a fenomén WebRTC je trochu komplikovaný a hlboký, čo tu môžete získať podrobnejšie.

Najdôležitejšie je však vedieť, že webová stránka by mohla využívať funkciu WebRTC na prístup k podrobnostiam IP zo servera STUN pomocou jednoduchého skriptu. Server STUN tiež používa VPN na preklad lokálnej adresy IP na novú verejnú adresu IP a naopak. Týmto postupom server STUN vytvorí tabuľku obsahujúcu verejnú IP adresu založenú na VPN a skutočnú IP adresu používateľa v prítomnosti VPN. Preto pomocou týchto skriptov JavaScript možno tieto požiadavky použiť na získanie miestnej a verejnej adresy IP používateľa.

Táto funkcia je predvolene povolená vo väčšine populárnych prehliadačov, ako sú Chrome, Firefox a Opera. Týmto spôsobom neúmyselne unikáte svoju IP adresu v prítomnosti VPN.

Kto vás môže sledovať pri pripojení k sieti VPN

Vyššie uvedené príklady možností úniku a sledovania IP sú, keď niekde chýba VPN. Existujú však niektoré aspekty sledovania VPN, ktoré často ako užívateľ VPN zanedbávame.

Takmer všetci poskytovatelia VPN predávajú bod, že sú úplne bezpečné a zabezpečené pomocou politiky nulového protokolovania. Bohužiaľ neexistuje spôsob, ako zistiť alebo potvrdiť takýto nárok zo služby VPN. Neexistuje poskytovateľ VPN, ktorý neuchováva jediný údaj, ale je dôležité poznať druh a množstvo uložených údajov.

Sieť VPN väčšinou uvádza, že neuchovávajú protokoly a ďalej vo svojich zásadách ochrany osobných údajov uvádzajú podrobnosti o uložených údajoch. Tieto klauzuly tiež udržiavajú nejasné, a preto ich väčšina používateľov zanedbáva.

Poskytovatelia sietí VPN zaznamenávajú webové aktivity používateľa, časy prihlásenia a odhlásenia. Udržujú tiež adresy IP a trvanie prehľadávania by mohlo byť viac, ako by sa malo ukladať. Podľa nich však dôvodom zaznamenávania údajov o používateľovi je zvýšenie spokojnosti zákazníkov. Zabezpečte tiež, aby sa nevykonávali žiadne nezákonné činnosti. Je však isté, že uchovávané informácie zostanú iba u poskytovateľa VPN?

Dozorné agentúry, ako napríklad NSA, by mohli prinútiť správu VPN, aby im poskytla informácie o používateľovi. Preto niektoré seriózne služby VPN nevedú záznamy, aby zmizli možnosti takéhoto pôsobenia.

Ako by ste mohli znížiť šance na sledovanie VPN

Možnosti sledovania VPN by sa mohli pred výberom služby VP z niektorých dôvodov obmedziť.

  • Pozrite sa na domovskú krajinu VPN

Pred výberom VPN pre seba by ste si mali skontrolovať stránku „O nás“ alebo informácie týkajúce sa VPN. Je dôležité poznať domovskú krajinu poskytovateľa. Je to preto, že umiestnenie určuje zákony o ochrane súkromia, ktoré by mohli v budúcnosti prinútiť poskytovateľa.

  • Musíte si pozorne prečítať zásady ochrany osobných údajov VPN

Pred výberom je dôležité prečítať si podrobnosti pravidiel ochrany osobných údajov VPN. Služba VPN, ktorá sa stará o ochranu osobných údajov používateľa, udržiava pravidlá jasné a jednoduché, čo je ľahko zrozumiteľné.  

Legitímni poskytovatelia VPN uchovávajú čo najmenej údajov. Mohli napríklad požadovať iba meno, e-mailovú adresu, platobné údaje a fakturačnú adresu. Robia tak, aby mohli pokračovať v predplatení VPN. Vo svojich zásadách ochrany osobných údajov tiež jasne uvádzajú, že neprihlásia IP adresu používateľa, časy pripojenia a využitie šírky pásma..

  • Na kontrolu efektívnosti VPN nezabudnite použiť ďalšie nástroje na ochranu osobných údajov

Pri ďalšom zozname predbežných úloh by ste mali využiť ďalšie nástroje ochrany osobných údajov. Týmto spôsobom môžete skontrolovať, či ste sledovaní v prítomnosti VPN alebo nie. Podrobnosti o výkone VPN vám môžu poskytnúť nástroje, ako je test DNS, test úniku IP a test úniku WebRTC.

Záverečné slová

Každý, kto sa obáva o svoje súkromie a účinnosť VPN, musí mať otázku, či môže byť VPN vysledovaná alebo nie?

Verná odpoveď na túto otázku je áno, bolo by možné vysledovať sieť VPN. Existuje mnoho sietí VPN a veľmi málo je autentických spolu s renomovanými funkciami. Poskytovateľ VPN mohol kedykoľvek vidieť údaje a prenos používateľa. Preto musíte veriť prísľubom VPN.

VPN sú v mnohých ohľadoch dobré, ale nič nie je dokonalé. Pred výberom poskytovateľa VPN preto nezabudnite skontrolovať vyššie uvedené podrobnosti.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me