Průvodce šifrováním VPN: A jak to funguje 2019?

[ware_item id=33][/ware_item]

Šifrování je metoda používaná ke zvýšení bezpečnosti a soukromí dat nebo informací, které jsou citlivé na přístup libovolné náhodné osoby.


Šifrování je název procesu, který převádí skutečná data a informace v nečitelném a kódovaném formátu, který je chráněn šifrovacím klíčem nastaveným pouze oprávněným uživatelem..

Data mohou být dešifrována, když oprávněný uživatel správně vloží klíč. Existují různé kategorie šifrování, jako je šifrování souborů, šifrování celého disku, šifrování zařízení a šifrování VPN.

Kybernetický zločin je v těchto dnech velmi běžný, protože hackeři, spammery a další snoopery včetně vládních bezpečnostních a dozorových agentur začaly používat špičkovou technologii k získání přístupu do vaší sítě a ukrást vaše citlivé informace a data.

Což nejen poškodí vaše zařízení fyzicky, ale je také nebezpečné pro vaše důvěrné informace, jako jsou údaje o bankovním účtu, informace o kreditní kartě, soukromé konverzace, fotografie, videa a další podobné informace. Nikdo nechce, aby taková citlivá data byla ve špatných rukou.

Nemusíte se obávat, protože existuje řešení, které také používají miliony uživatelů po celém světě, a to je šifrování internetových dat. Jak lze internetová data šifrovat? Provádí se pomocí nástroje nazvaného Virtual Private Network (VPN) a šifrování VPN.

Co je to šifrování VPN? A jak to funguje?

VPN Encryption je proces, kterým VPN schovává vaše data v kódovaném formátu nečitelném pro kohokoli, kdo se snaží dát na vaše data. Když VPN vstoupí, šifruje data a prochází jeho tunelem a poté je dešifruje na druhém konci, kde vás VPN server spojí s požadovaným webovým serverem, mezitím přenosem jsou všechny vaše přihlašovací údaje chráněny a skryty Šifrování VPN.

Šifrování VPN

Podívejme se na technologické aspekty šifrování VPN níže.

Různé typy VPN

VPN používá různé kombinace a techniky pro šifrování, které lze snadno pochopit, když znáte typy VPN a protokoly, které používají pro šifrování a zabezpečení.

Související otázka o VPN

VPN mezi servery

Kanceláře používají hlavně VPN mezi servery, známou také jako VPN směrovač. Společnosti často potřebují připojit jednu ze svých kanceláří na jinou kancelář na dálku s udržováním soukromí a utajení, čehož je dosaženo instalací VPN mezi servery, která vytváří soukromý šifrovaný tunel a poskytuje bezpečné spojení mezi pobočkami v kanceláři v jakémkoli umístění světa. Nazývá se také VPN typu router-to-router, protože zde jeden router funguje jako klient VPN a druhý slouží jako server VPN k zajištění bezpečného a anonymního internetu v kancelářích, které se nacházejí v různých geografických lokalitách..

Vzdálený přístup VPN

VPN vzdáleného přístupu poskytuje připojení k internetu svým uživatelům na dálku prostřednictvím soukromé sítě. Používají jej domácí uživatelé a zaměstnanci kanceláře většinou k připojení k serveru jejich společnosti, když odcházejí z kanceláře.

Poskytuje připojení jednotlivcům vytvořením zabezpečeného virtuálního tunelu mezi počítačem nebo zařízením uživatele a serverem VPN a připojí je k internetu pomocí bezpečného šifrovaného tunelu.

Tento typ VPN obvykle používají domácí uživatelé, aby se zbavili geografických omezení a přistupovali k blokovaným webovým serverům ve své oblasti, zatímco zaměstnanci kanceláře jej používají, když chtějí přistupovat k firemnímu serveru z jiného umístění..

Typy protokolů VPN

Úroveň soukromí a zabezpečení, kterou získáte z VPN, závisí na typu protokolu, který používá k zabezpečení vašich dat a zachování soukromí. Poskytovatelé VPN používají různé typy protokolů VPN; Každý z níže uvedených typů protokolů VPN poskytuje jinou úroveň zabezpečení, takže se na ně podívejme.

IPSec - Internet Protocol Security

Internet Protocol Security nebo IPSec je nejběžnějším protokolem VPN, který používají sítě VPN mezi servery k zajištění bezpečnosti dat v sítích IP, včetně Internetu. Může zabezpečit data mezi routerem, routerem, routerem, stolním počítačem a routerem.

Používá se zejména dva sub-protokoly: Encapsulated Security Payload (ESP) a Authentication Header (AH), které instruují datové pakety cestující tunelem. Oba odesílají různé instrukce na základě typu datových paketů přenášených tunelem.

L2TP - (Protokol vrstvy 2)

Jde o tunelovací protokol používaný s kombinací IPSec k vytvoření špičkového zabezpečení a soukromí a vysoce zabezpečeného připojení VPN. Je také podporována sítí VPN mezi servery, ale používá ji VPN vzdáleného přístupu, protože se jedná o primární protokol PPP (Point-to-Point Protocol) používaný hlavně jako tunelovací protokol spolu s dalšími kombinacemi šifrovacích protokolů, jako je IPsec, k posílení a zlepšení úroveň bezpečnosti a soukromí.

Související článek: co je to torrenting a jak to funguje

PPTP - (Protokol tunelování z bodu do bodu)

Je zodpovědný za šifrování dat z jednoho bodu do druhého pouze vytvořením šifrovaného tunelu a přenosem dat z něj. Protokol PPTP je nejčastěji používaný protokol a podporuje tisíce operačních systémů a zařízení. Podporuje 40bitové a 128bitové šifrování nebo jakékoli jiné šifrovací schéma podporované PPP.

OpenVPN

OpenVPN je softwarová aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která používá mechanismus VPN k vytvoření bezpečného spojení point-to-point ve virtuálních tunelech a ve funkcích vzdáleného přístupu. Je považován za nejbezpečnější protokol VPN schopný poskytovat mnoho smíšených a složitých funkcí protokolu zabezpečení.

SSTP - Secure Socket Tunneling Protocol

Používá se hlavně pro špičkové šifrování ve Windows, protože se jedná o proprietární protokol společnosti Microsoft, takže tam, kde není podporováno OpenVPN, lze SSTP implementovat pro stejnou úroveň zabezpečení a šifrování a je silnější než PPTP a L2TP / IPSec..

Proč potřebujete šifrování VPN

Sítě VPN se používají pro zabezpečení a soukromí a je důležité, aby musely být šifrovány, aby bylo zajištěno, že všechna vaše data a internetové aktivity jsou skryta před každým, kdo se snaží špehovat ve vaší síti..

To je primárním účelem používání služby VPN, ale ano, existují VPN, které vás mohou zkopírovat, pokud jde o zabezpečení a šifrování, a možná jsou to VPN bez šifrování..

Poskytli jsme vám stručné informace o tom, jak VPN šifruje a jaký systém a mechanismus používají k zajištění bezpečnosti a šifrování, takže od této chvíle víte, co musíte v VPN hledat, abyste získali nejlepší soukromí a zabezpečení.

SSL šifrování SSL (Secure Sockets Layer) (SSL)

Na rozdíl od jiných tradičních protokolů VPN, které se používají v konkrétním softwaru VPN, se šifrování SSL SSL SSL pomocí protokolu SSL (Secure Sockets Layer) používá pro webový prohlížeč a lze jej použít v rozšíření prohlížečů, které nevyžaduje instalaci a nastavení žádné konkrétní aplikace..

Může být přímo přidán do internetového prohlížeče a má vypínač pro ovládání, když jej potřebujete použít, a vypnout, když s ním budete hotovi. Používá se hlavně k poskytování vzdálených uživatelů přístupu k aplikacím klient / server, webovým aplikacím a interním síťovým připojením atd.

šifrování vpn

Multi-Protocol Label Switching (MPLS) VPN Encryption

Multi-Protocol Label Switching (MPLS) je metoda používaná k vytváření virtuálních privátních sítí VPN. Jedná se o pohodlný a flexibilní způsob směrování a přenosu různých typů síťového provozu pomocí páteřní struktury MPLS. Nejběžnějšími typy dnes používaných MPLS VPN jsou

  1. Point-to-point (Pseudowire)
  2. Vrstva 2 (VPLS)
  3. Vrstva 3 (VPRN)

Šifrovaný tunel VPN

VPN tunel je způsob, kterým se váš počítač připojuje k jeho serveru a je zásadní, že musí být plně bezpečný a šifrovaný, VPN tunel, který je šifrovaný, zajišťuje, že všechna vaše data procházející skrz něj, je skryta před očima každého, kdo se snaží snoop ve vaší síti, zatímco nešifrovaný tunel může díky slabým šifrovacím protokolům uniknout vašim datovým informacím.

VPN bez šifrování

Není nutné, aby všechny VPN nabízely šifrování. Je velmi vzácné, že VPN tunel není šifrován, ale stává se, že některé VPN nemusí používat šifrování pro ochranu dat cestujících tunelem. Například je možné, že tunel VPN zřízený mezi dvěma hostiteli používá generické směrování zapouzdření (GRE), u kterého se očekává šifrování, ale není ani zabezpečený, ani důvěryhodný.

Takové VPN bez šifrování jsou nebezpečná a zachycují data uživatelů, protože uživatel věří, že všechna jejich data jsou bezpečná, a nikdo nemůže vidět, co dělají online, ale to je místo, kde se mýlí a někdy dokonce i takové nešifrované VPN získávají lidé napadeni kybernetickými zločinci.

Algoritmy šifrování VPN

VPN používá protokoly a některé šifrovací algoritmy pro maximální ochranu soukromí existují hlavně tři šifrovací algoritmy VPN, které používají komerční nebo standardní společnosti VPN AES, RSA a SHA atd., Které lze stručně popsat níže.

AES-AES (Advanced Encryption Standard)

Je to bezpečný algoritmus používaný při šifrování symetrických klíčů. Podporuje různé délky klíčů 128, 192 a 256 bitů, čím delší bude délka klíče, tím silnější bude šifrování, což také znamená, že zpracování trvá déle, což má za následek nižší rychlost připojení.

RSA

Je založena na jmenných iniciálech osob, které tento algoritmus oficiálně popsaly v minulých letech. Používá se v asymetrickém systému veřejných klíčů, což znamená, že se k šifrování dat používá veřejný klíč, ale pro jejich dešifrování se používá jiný soukromý klíč. Obvykle je používán všemi současnými protokoly VPN, jako je OpenVPN, SSTP atd., Pro nejlepší a silné šifrování.

Algoritmus Secure Hash (SHA)

SHA - zabezpečený algoritmus hashování (SHA) vytvořený společností Cisco; tento algoritmus je velmi bezpečný a silný a vyžaduje, aby odesílatel i příjemce tento algoritmus naznačili při šifrování a dešifrování zprávy nebo dat procházejících tunelem VPN.

Závěr

Po celé diskusi, kterou jsme provedli, abychom vás úplně informovali o tom, co VPN dělá pro vaše soukromí a zabezpečení a jak to dělá, jsme trochu více pomohli při ochraně vašeho internetového soukromí a šifrování.