Przewodnik po szyfrowaniu VPN: i jak to działa 2019?

[ware_item id=33][/ware_item]

Szyfrowanie jest metodą stosowaną w celu zwiększenia bezpieczeństwa i prywatności danych lub informacji, które są wrażliwe, aby uzyskać do nich dostęp dowolna przypadkowa osoba.


Szyfrowanie to nazwa procesu, który konwertuje rzeczywiste dane i informacje w nieczytelnym i zakodowanym formacie, który jest chroniony kluczem szyfrującym ustawionym tylko przez autoryzowanego użytkownika.

Dane można odszyfrować, gdy autoryzowany użytkownik poprawnie wprowadzi klucz. Istnieją różne kategorie szyfrowania, takie jak szyfrowanie plików, szyfrowanie całego dysku, szyfrowanie urządzenia i szyfrowanie VPN.

Cyberprzestępstwa są obecnie bardzo powszechne, ponieważ hakerzy, spamerzy i inni szpiedzy, w tym rządowe agencje bezpieczeństwa i nadzoru, zaczęli wykorzystywać zaawansowane technologie w celu uzyskania dostępu do sieci oraz kradzieży poufnych informacji i danych.

Co nie tylko szkodzi fizycznie urządzeniu, ale jest również niebezpieczne dla poufnych informacji, takich jak dane konta bankowego, dane karty kredytowej, prywatne rozmowy, zdjęcia, filmy i inne podobne informacje. Nikt nigdy nie chce, aby takie wrażliwe dane trafiały w niepowołane ręce.

Nie musisz się martwić, ponieważ istnieje na to rozwiązanie, z którego korzystają miliony użytkowników na całym świecie, a mianowicie szyfrowanie danych w Internecie. Jak można szyfrować dane internetowe? Odbywa się to za pomocą narzędzia o nazwie Virtual Private Network (VPN) i szyfrowania VPN.

Co to jest szyfrowanie VPN? I jak to działa?

Szyfrowanie VPN jest procesem, w którym VPN ukrywa twoje dane w zakodowanym formacie, którego nie można odczytać przez nikogo, kto próbuje snoopować twoje dane. VPN szyfruje dane, gdy wchodzi, i przechodzi przez swój tunel, a następnie odszyfrowuje je na drugim końcu, gdzie serwer VPN łączy Cię z żądaną witryną, tymczasem podczas transferu wszystkie dane logowania są bezpieczne i ukryte przez Szyfrowanie VPN.

Szyfrowanie VPN

Dowiedzmy się o technologicznych aspektach szyfrowania VPN poniżej.

Różne typy VPN

VPN wykorzystuje różne kombinacje i techniki szyfrowania, które można łatwo zrozumieć, gdy znasz typy VPN i protokoły, których używają do szyfrowania i bezpieczeństwa.

Powiązane pytanie dotyczące VPN

Sieć VPN typu lokacja-witryna

Biura używają głównie sieci VPN typu lokacja-lokacja, zwanej także siecią VPN typu router-router. Firmy często muszą zdalnie łączyć jedno ze swoich biur z innym biurem z zachowaniem prywatności i poufności, a osiąga się to poprzez zainstalowanie sieci VPN typu lokacja-lokacja, która buduje prywatny zaszyfrowany tunel i zapewnia bezpieczne połączenie między oddziałami biura w dowolnym lokalizacja świata. Nazywa się to również routerem do routera VPN, ponieważ tutaj jeden router działa jako klient VPN, a drugi służy jako serwer VPN, aby zapewnić bezpieczny i anonimowy internet w biurach, które znajdują się w różnych lokalizacjach geograficznych.

Dostęp zdalny VPN

VPN dostępu zdalnego zapewnia połączenie internetowe swoim użytkownikom zdalnie za pośrednictwem sieci prywatnej. Jest używany przez użytkowników domowych i pracowników biurowych głównie do łączenia się z serwerem firmy podczas podróży z dala od lokalizacji biura.

Zapewnia połączenie z osobami, tworząc bezpieczny wirtualny tunel między komputerem lub urządzeniem użytkownika a serwerem VPN i łączy je z Internetem za pomocą bezpiecznego szyfrowanego tunelu.

Ten typ VPN jest zwykle używany przez użytkowników domowych, aby pozbyć się ograniczeń geograficznych i uzyskać dostęp do zablokowanych stron internetowych w ich regionie, podczas gdy pracownicy biurowi używają go, gdy chcą uzyskać dostęp do serwera firmy z innej lokalizacji.

Rodzaje protokołów VPN

Poziom prywatności i bezpieczeństwa uzyskiwany z VPN zależy od tego, jakiego protokołu używa do zabezpieczenia danych i zachowania prywatności. Istnieją różne typy protokołów VPN, które są używane przez dostawców VPN; każdy rodzaj protokołu VPN wymienionego poniżej zapewnia inny poziom bezpieczeństwa, więc spójrzmy na nie.

IPSec - Bezpieczeństwo protokołu internetowego

Internet Protocol Security lub IPSec jest najczęściej stosowanym protokołem VPN używanym przez VPN typu site-to-site w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych w sieciach IP, w tym w Internecie. Może zabezpieczyć dane między routerem a routerem, zaporą ogniową do routera, pulpitem do serwera i pulpitem do routera.

Wykorzystuje głównie dwa pod-protokoły: Encapsulated Security Payload (ESP) i Authentication Header (AH), który instruuje pakiety danych podróżujące przez tunel. Oba wysyłają różne instrukcje w zależności od tego, jaki typ pakietów danych przesyła się przez tunel.

L2TP - (Layer 2 Tunneling Protocol)

Jest to protokół tunelowania używany w połączeniu z IPSec do budowy wysokiej klasy bezpieczeństwa i prywatności oraz wysoce bezpiecznego połączenia VPN. Jest także obsługiwany przez VPN typu site-to-site, ale wykorzystywany przez VPN dostępu zdalnego, ponieważ jest to główny protokół PPP używany głównie jako protokół tunelowania wraz z innymi kombinacjami protokołów szyfrowania, takich jak IPsec, w celu wzmocnienia i ulepszenia poziom bezpieczeństwa i prywatności.

Zobacz artykuł: co to jest torrent i jak to działa

PPTP - (Point to Point Tunneling Protocol)

Odpowiada za szyfrowanie danych z jednego punktu do drugiego tylko poprzez utworzenie zaszyfrowanego tunelu i przesyłanie z niego danych. Protokół PPTP jest najczęściej używanym protokołem i obsługuje tysiące systemów operacyjnych i urządzeń. Obsługuje szyfrowanie 40-bitowe i 128-bitowe lub dowolny inny schemat szyfrowania obsługiwany przez PPP.

OpenVPN

OpenVPN to aplikacja typu open source, która wykorzystuje mechanizm VPN do tworzenia bezpiecznego połączenia punkt-punkt w wirtualnych tunelach i funkcjach zdalnego dostępu. Jest uważany za najbezpieczniejszy protokół VPN zapewniający wiele mieszanych i złożonych funkcji protokołu bezpieczeństwa.

SSTP - Secure Socket Tunneling Protocol

Jest używany głównie do wysokiej klasy szyfrowania w systemie Windows, ponieważ jest to zastrzeżony protokół Microsoft, więc tam, gdzie OpenVPN nie jest obsługiwany, SSTP można wdrożyć dla tego samego poziomu bezpieczeństwa i szyfrowania, i jest on silniejszy niż PPTP i L2TP / IPSec.

Dlaczego potrzebujesz szyfrowania VPN?

Sieci VPN są wykorzystywane do bezpieczeństwa i prywatności, dlatego bardzo ważne jest, aby były one szyfrowane, aby mieć pewność, że wszystkie dane i działania w Internecie są ukryte przed wszystkimi, którzy próbują szpiegować Twoją sieć.

Cóż, to jest główny cel korzystania z usługi VPN, ale tak, istnieją pewne sieci VPN, które mogą rzucić cię pod względem bezpieczeństwa i szyfrowania, a być może są to sieci VPN bez szyfrowania.

Przekazaliśmy Ci krótkie informacje o tym, jak VPN szyfruje oraz jakiego systemu i mechanizmu używają do zapewnienia bezpieczeństwa i szyfrowania, więc od teraz wiesz, czego potrzebujesz w VPN, aby uzyskać najlepszą prywatność i bezpieczeństwo.

Szyfrowanie VPN Secure Sockets Layer (SSL)

W przeciwieństwie do innych tradycyjnych protokołów VPN, które są używane w szczególności w oprogramowaniu VPN, szyfrowanie Secure Sockets Layer SSL VPN jest używane w przeglądarce internetowej i może być używane w rozszerzeniu przeglądarki, która nie wymaga żadnej konkretnej aplikacji do zainstalowania i skonfigurowania.

Można go bezpośrednio dodać do przeglądarki internetowej i ma włącznik / wyłącznik, aby obsługiwać go, gdy trzeba go używać, i wyłączać, gdy skończysz. Służy głównie do zapewnienia zdalnym użytkownikom dostępu do aplikacji klient / serwer, aplikacji internetowych oraz wewnętrznych połączeń sieciowych itp.

szyfrowanie VPN

Wieloprotokołowe szyfrowanie etykiet VPN (MPLS)

Multi-Protocol Label Switching (MPLS) to metoda używana do budowania wirtualnych sieci prywatnych VPN. Jest to wygodny i elastyczny sposób na trasowanie i przesyłanie różnych rodzajów ruchu sieciowego za pomocą struktury szkieletowej MPLS. Najpopularniejszymi typami VPN MPLS stosowanymi obecnie są

  1. Point-to-point (Pseudoire)
  2. Warstwa 2 (VPLS)
  3. Warstwa 3 (VPRN)

Zaszyfrowany tunel VPN

Tunel VPN to sposób, w jaki łączy on komputer z serwerem, dlatego niezwykle ważne jest, aby był on w pełni bezpieczny i zaszyfrowany, a tunel VPN, który jest zaszyfrowany, zapewnia, że ​​wszystkie dane przez niego przechodzące są ukryte przed oczami każdego, kto próbuje do węszenia w sieci, podczas gdy niezaszyfrowany tunel może wyciec twoich danych z powodu słabych protokołów szyfrowania.

VPN bez szyfrowania

Nie jest konieczne, aby wszystkie sieci VPN oferowały szyfrowanie. Jest to bardzo rzadki przypadek, gdy tunel VPN jest niezaszyfrowany, ale zdarza się, że niektóre VPN mogą nie używać szyfrowania do ochrony danych przemieszczających się przez tunel. Na przykład możliwe jest, że tunel VPN skonfigurowany między dwoma hostami korzysta z Generic Routing Encapsulation (GRE), który ma być zaszyfrowany, ale nie jest ani bezpieczny, ani zaufany.

Takie sieci VPN bez szyfrowania są niebezpieczne i zatrzymują dane użytkowników, ponieważ użytkownik wierzy, że wszystkie ich dane są bezpieczne i nikt nie może zobaczyć, co robią w Internecie, ale to tam są błędne, a czasem nawet przy użyciu takich niezaszyfrowanych sieci VPN dostaje zaatakowani przez cyberprzestępców.

Algorytmy szyfrowania VPN

VPN wykorzystuje protokoły i niektóre algorytmy szyfrowania w celu zapewnienia ostatecznej ochrony prywatności. Istnieją głównie trzy algorytmy szyfrowania VPN, które są używane przez komercyjne lub standardowe firmy VPN AES, RSA i SHA itp., Które można krótko opisać poniżej.

AES-AES (Advanced Encryption Standard)

Jest to bezpieczny algorytm wykorzystywany w szyfrowaniu kluczem symetrycznym. Obsługuje różne długości kluczy 128, 192 i 256 bitów, im dłuższa długość klucza, tym silniejsze szyfrowanie, co oznacza również, że zajmuje więcej czasu na przetwarzanie, co powoduje wolniejszą prędkość połączenia.

RSA

Opiera się na inicjałach imion osób, które oficjalnie opisały ten algorytm w poprzednich latach. Jest używany w asymetrycznym systemie klucza publicznego, co oznacza, że ​​klucz publiczny służy do szyfrowania danych, ale inny klucz prywatny jest używany do jego odszyfrowania. Jest zwykle używany przez wszystkie obecne protokoły VPN, takie jak OpenVPN, SSTP itp. W celu uzyskania najlepszego i silnego szyfrowania.

Bezpieczny algorytm skrótu (SHA)

SHA- Bezpieczny algorytm skrótu (SHA) stworzony przez Cisco; ten algorytm jest bardzo bezpieczny i silny i wymaga od nadawcy i odbiorcy sugerowania się tym algorytmem podczas szyfrowania i deszyfrowania wiadomości lub danych przesyłanych przez tunel VPN.

Wniosek

Po całej dyskusji, którą przeprowadziliśmy, abyś wiedział całkowicie o tym, co VPN robi dla twojej prywatności i bezpieczeństwa i jak to robi, pomogliśmy nieco bardziej w ochronie twojej prywatności i szyfrowania w Internecie.