Recenzia aplikácie TunnelBear – Je služba TunnelBear bezpečná? A alternatívy

[ware_item id=33][/ware_item]

Aktualizované 20. mája 2019


Na trhu existuje veľa nových služieb VPN alebo bezplatné. Je však sklamaním, že len veľmi málo z nich je dosť účinných na to, aby vám poskytli primeranú ochranu. Takýto názov je TunnelBear VPN.

Tunnebear VPN vám ponúka veľa príležitostí, napríklad odblokovanie blokovaných webových stránok. Tiež streamovanie a sťahovanie obsahu a oveľa viac. Čo však chce užívateľ robiť, keď robí všetky tieto veci? Primárnou prioritou je bezpečnosť, a preto sme tu Alternatíva tunelaBears.

Niektoré siete VPN používané mnohými používateľmi internetu by tiež mohli byť zraniteľný bez toho, aby o nich ľudia vedeli.

Technické podrobnosti v tomto preskúmaní tunela

Vedci z Sapienza University of Rome a Queen Mary University of London uverejnili štúdiu v roku 2015, ktorá ukazuje chybí zabezpečenie v 14 sieťach VPN vrátane aplikácie Tunnelbear. Tí môžu odhaliť celú históriu prehliadania používateľov buď prostredníctvom „úniku prenosu IPv6“ alebo „zneužitia servera DNS“, ale Tunnelbear sa nachádza v oboch.

Aj keď program TunnelBear vykonal audit zraniteľností, ktoré boli znovu nájdené v roku 2016, a tvrdil, že ich napraví neskôr v roku 2017. Väčšina používateľov by však nechcela riskovať tieto vystavené zraniteľné miesta, najmä ak existujú potenciálni a aktívni poskytovatelia VPN..

Splní Tunnelbear účel?

Jediným účelom, pre ktorý používatelia nesmierne vyberajú VPN pre seba, je súkromie online. Ak ste pri prehliadaní obsahu a odblokovaní nechránení, mohli by vás ľahko sledovať hackeri, vládne agentúry a poskytovatelia internetových služieb. Preto nemáte k dispozícii žiadne ďalšie výhody, ak nezískate anonymitu a súkromie. Tu je TunnelBear riskantný a zraniteľný.

Aby sme zabezpečili vyhľadávače VPN pri hľadaní vhodného poskytovateľa VPN pre seba, roztriedili sme niektoré z najlepších alternatív TunnelBear..

Rozdiel medzi platenými & Verzie zadarmo:

TunnelBear je virtuálna súkromná sieť, ktorá ponúka oboje zaplatil a zadarmo služba, ktorá bola založená v roku 2011 a sídlila v Kanade. Začiatkom tohto roka, 8. marca, významné oznámenie týkajúce sa siete TunnelBear VPN uvádza, že antivírusová spoločnosť McAfee získava VPN. Podľa spoločnosti McAfee plánujú integrovať technológiu TunnelBear do svojho produktu VPN Safe Connect.

Služba VPN TunnelBear sa teraz môže riadiť americkými zákonmi, ale tím VPN bude naďalej pracovať na produktoch TunnelBear pod svojou značkou..

Obaja poskytovatelia majú motív spolupracovať a poskytovať používateľom najlepšie riešenia pre online bezpečnosť.

TunnelBear VPN ponúka bezplatné aj platené služby, z ktorých podľa môjho názoru je bezplatná verzia vynikajúca. S platenou službou spoločnosti TunnelBear však nie je veľa. Obe verzie majú rovnaké funkcie s obmedzením na 500 GB zadarmo.

Celkovo je v serveroch TunnelBear zastúpených 20 krajín. S jedným účtom môžete súčasne pripojiť päť zariadení. Podporuje všetky populárne platformy vrátane Windows, Mac, Android a iOS a ponúka rozšírenia pre prehliadače Chrome a Opera.

Rýchlosť výkonu služby VPN nie je tak dobrá, rovnako ako sa vyskytli nejaké problémy s aplikáciou Windows. Webové stránky Tunnelbear sú informatívne a služba je výnimočne ľahko použiteľná, nemajú však podporu pre live chat. E-mailová odpoveď bola doručená do 6 až 7 hodín a odpoveď bola prínosná a dobre prepracovaná.

Názory používateľov na reddit & cvrlikání

Platformy sociálnych médií sa stávajú nevyhnutným zdrojom zdieľania skúseností a získavania návrhov. Pri výbere ľubovoľného produktu ľudia tiež dôverujú skúsenostiam a recenziám používateľov, ktorí ho už používajú.

Podobne, pre zákazníkov VPN alebo ľudí, ktorí chcú mať VPN, takéto recenzie musia byť užitočné pri rozhodovaní. Mohlo by to však tiež zvýšiť ich vedomosti o VPN.

#TunnelBear Nielenže ste mi vzali moje peniaze a neponúkli ste žiadnu podporu, keď váš produkt teraz nefunguje. Nemôžem ani nahlásiť problém

- Andrew (@ andy5stevenson1) 5. júna 2017

Základným faktorom akejkoľvek služby VPN je jej zákaznícka podpora, ktorá by mohla používateľa frustrovať, ak má nedostatky. To je to, čo si užívateľ sťažuje na spoločnosť Tunnelbear, ktorý možno nedostal odpoveď na vyriešený problém.

Naozaj zlá skúsenosť s aplikáciou TunnelBear z prednviews

Redditor sa podelil o svoje podrobné skúsenosti s VPN TunnelBear, ktorá zahŕňala rôzne problémy a tiež sklamanú reakciu od poskytovateľa VPN. Príspevok z diskusie Skutočne zlá skúsenosť s TunnelBear.

Šifrovanie dát TunnelBear:

TunnelBear vám poskytuje dva šifrovacie protokoly, a to OpenVPN a IPSec / IKEv2. Používatelia systémov Windows, Mac OSX a Android mohli používať protokol OpenVPN. Klienti iOS však majú možnosti protokolu L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol) / Internet Protocol Security (IPsec) alebo Internet Key Exchange Exchange 2 (IKEv2). Preto každý, kto chce získať OpenVPN v systéme iOS, bude musieť používať softvér na pripojenie tretích strán.

Okrem iOS 8 a starších verzií majú všetky platformy možnosť používať 256-bitové šifrovanie AES spolu s autentifikáciou SHA256. Verzia iOS 8 má šifrovanie 128 bitov AES s autentifikáciou SHA-1.

Za účelom zabezpečenia lepšej autentifikácie zabezpečenia a ochrany osobných údajov vykonala sieť TunnelBear VPN audit tretej strany. Výsledkom tohto auditu sú pozitívne tvrdenia týkajúce sa ochrany súkromia poskytovateľa a sekundárne bezpečnostné sľuby, ktoré poskytuje sieť TunnelBear VPN.

Okrem VigilantBear (kill switch), TunnelBear nedávno vydal dve opravy Beta na vyriešenie problémov s únikom IP. Tieto doplnky by mohli pomôcť zabrániť únikom IPv6 a únikom IP v prípade výpadku pripojenia VPN.

Recenzia aplikácie TunnelBear - Je služba TunnelBear bezpečná? A alternatívy

Ak je to potrebné, môžete prepnúť na verziu beta. Inak by ste mali zostať pri funkcii vypínača zabíjania.

Alternatívy TunnelBear: Obchádzanie bezpečnostných obáv

Toto sú najlepšie odporúčané možnosti namiesto aplikácie TunnelBear.

# 1 - UltraSurf

UltraSurf je bezplatný server proxy VPN, ktorý vám umožňuje obísť internetové obmedzenia s primeranou ochranou súkromia. Pre alternatívy TunnelBear by to mohla byť inteligentná voľba, pretože poskytuje zakrývanie identity a vymazáva históriu prehľadávania na ochranu údajov pred snoopers a trackermi.

V internetovom obchode Google bolo ohodnotené 4,6 z 5, čo ukazuje dobrú prehľadnosť ľudí z celého sveta. UltraSurf VPN poskytol veľa úloh VPN questerom s procesom prirodzeného pripojenia bez registrácie a bez prihlasovacích frustrácií.

S touto bezplatnou sieťou VPN môžete odblokovať populárne webové stránky a obsah bez toho, aby ste museli čeliť obmedzeniam, ako je napríklad šírka pásma. Vydali verziu Beta pre svojich zákazníkov so systémom Android, pre ktorých bude ľahké pripojiť sa k sieti Wi-Fi, 4G, 3G a všetkým mobilným operátorom.

Pros Zápory
Priemerná rýchlosť načítania stránky Náhle odpojenie sťažností od používateľov
Verzia pre Android s dobrým výkonom S určitým časovým znížením účinnosti
Blokuje reklamy
Rýchle pripojenie

C

# 2 - Spotflux Lite

Spotflux Lite by mohol byť účinnou alternatívou pre alternatívy tunelov, pretože získal viac ako 30 800 používateľov v internetovom obchode Chrome, ktorí ho umiestnili na 4. mieste z 5. Dosiahnutie takejto reakcie od používateľov je funkcia, ktorá odráža uspokojivý výkon, ktorý by sa mohol prejaviť pri ne.

Spotflux VPN je bezplatná služba, ktorá používateľom ponúka niektoré z mimoriadnych funkcií všetkých bezplatných služieb VPN. Poskytuje vám primeranú ochranu pred bežnými online hrozbami, ako sú sledovanie údajov alebo počítačové útoky. S aplikáciou Spotflux by ste sa mohli vyhnúť rušivým reklamám, sledovaniu súborov cookie a inej veci, ktorá ohrozuje vaše súkromie.

Bezpečný internet by ste si mohli vychutnať aj počas cestovania, pretože táto sieť VPN zabezpečuje pripojenie, aj keď ste pripojení k verejnej sieti Wi-Fi.

Pros

 • Efektívne pri odblokovaní obsahu
 • Pokračuje v kontrole škodlivého softvéru a vírusov
 • Mohli by ste zažiť prehliadanie bez reklám

Zápory

 • Podpriemerná podpora zákazníkov
 • So sídlom v USA
 • Protokoly pripojenia sa vedú

# 3 - SurfEasy

Bezplatná služba SurfEasy VPN má takmer 75 000 používateľov a ohodnotila 5 z 5 v internetovom obchode Google, čo je niečo úžasné. Získanie plných hviezd od používateľov je mimoriadne neobvyklá vec.

Poskytuje šifrovanie na úrovni banky pre online prenos používateľov, a preto mu poskytuje potenciálnu bezpečnosť pred prevládajúcimi hrozbami. Protokol OpenVPN môžete získať ako predvolený v počítačoch Mac, Windows a Android.

Jednou z najdôležitejších príčin, pre ktorú dostávajú dobrú reakciu používateľov, je ich vynikajúci zákaznícky servis, prostredníctvom ktorého sa problém s používateľom rýchlo a efektívne vyrieši. Pomáha vám tiež obísť brány firewall a obmedzenia online s rôznymi umiestneniami servera, vďaka ktorým je prehľadávanie online skutočne efektívne.

Pros

 • Uspokojivá rýchlosť
 • Ľahký prístup
 • Kvalitný servis starostlivosti o zákazníka

Zápory

 • Majte nejaké denníky pripojenia

# 4 - Hotspot Shield

Štít Hotspot je mimoriadne populárne rozšírenie VPN, pretože prehliadač Chrome získal viac ako 1 653 300 používateľov s viac ako 500 miliónmi stiahnutí z celého sveta. Mohlo by to byť najlepšie zo všetkých alternatív tunela, ktoré si jednotlivec môže zvoliť.

Štít hotspotu sa dá veľmi ľahko aktivovať a pripojiť jediným kliknutím. Funkcie, ktoré poskytuje, sú však s niektorými novo vyvolanými, ako sú blokovanie reklám, blokovanie sledovania, blokovanie súborov cookie a ochrana pred škodlivým softvérom.

Tvrdia, že svojim bezplatným používateľom služieb poskytujú takmer všetky funkcie, ktoré poskytujú v prémiovej verzii. S aplikáciou Hotspot Shield zostávate anonymní pri odblokovaní bez obťažovania obmedzení šírky pásma. Štít Hotspot má schopnosť zabezpečiť nechránené webové stránky a mohol obchádzať obmedzenia slušnou rýchlosťou.

Pros

 • Neobmedzená šírka pásma
 • Zabezpečenie Wi-Fi
 • Rôzne umiestnenia servera

Zápory

 • So sídlom v USA
 • Zobrazujte reklamy v prehliadačoch používateľa

# 5 - Zenmate VPN

Ďalším obľúbeným rozšírením VPN je sieť Zenmate VPN, ktorá by mohla byť inteligentnou voľbou proti alternatívam tunelov. Podľa hodnotení, ktoré tento internetový obchod Chrome zobrazuje, je toto rozšírenie hodnotené ako 4 z 5 hviezdičiek. Nielen to, že populácia používateľov pre Zenmate je obrovská, t. J. Takmer 5 146 000 po celom svete.

Takáto úroveň dôvery v VPN Zenmate VPN bola vyvinutá kvôli efektívnemu a dlhému zoznamu funkcií, ktorý táto VPN ponúka.

Najvýznamnejšou vlastnosťou je, že majú veľké množstvo krajín, ktoré sa nachádzajú na serveri, a to je 30. Preto je veľmi ľahké odblokovať webové stránky prepínaním medzi týmito servermi, keď nefunguje..

Rýchlosť, ktorú by ste zažili po pripojení k sieti Zenmate VPN, je slušná a nepreukazuje výrazný pokles..

Pros:

 • Takmer 30 umiestnení servera
 • Žiadny únik DNS
 • Blokuje škodlivý softvér

Zápory:

 • Zákaznícka podpora s nízkym výkonom
 • Pomalé spojenie s aplikáciami

Najčastejšie otázky týkajúce sa aplikácie TunnelBear (FAQ)

Tu sú najčastejšie otázky týkajúce sa služieb, protokolov a šifrovania spoločnosti Tunnelbear.

Je tunnelBear úplne zadarmo?

V zoznamoch bezplatných služieb VPN môžete ľahko nájsť aplikáciu TunnelBear niekde vyššie v zozname. Niet pochýb o tom, že tento poskytovateľ VPN má veľmi menšie rozdiely vo vlastnostiach svojej platenej verzie a bezplatnej verzie. Avšak dátový limit bezplatného plánu je iba 500 MB, čo vám nedovolí dokonale skontrolovať rýchlosť a kvalitu streamovania videa.

Dobrá vec však je, že máte prístup ku všetkým serverom okrem austrálskeho servera, ktorý je práve prítomný v prémiovej verzii. Neskôr uvedená funkcia IntelliBear nie je súčasťou bezplatnej verzie.

Predstavujeme „IntelliBear" múdrejší medveď, ktorý dokáže vyladiť niektoré webové stránky a nie iné! #vpn #privacy https://t.co/ZGx1qXkbOm

- TunnelBear (@TunnelBear) 5. marca 2014

Našťastie by ste mohli zvýšiť limit údajov bezplatnej verzie na 1 GB, ak im za nimi odošlete podporný tweet.

Na druhej strane majú ďalšie dva platené programy. mesačný plán je cena 9,99 dolárov mesačne, za ktorú získate všetky funkcie spolu s neobmedzenými údajmi. Druhý platený program je určený na 12 mesiacov (1 rok) ktoré poskytujú obrovskú zľavu 58% mesačne. V tomto pláne musíte zaplatiť celkovú sumu 49,88 dolárov, čo predstavuje až 4,16 dolárov mesačne.

Je použitie tunelaBear bezpečné?

Podľa môjho názoru bezpečnosť poskytovateľa VPN závisí od dvoch základných vecí; zásady ochrany osobných údajov služby a úroveň šifrovania. Podrobnejšie rozoberiem politiku protokolovania, ďalej v článku. TunnelBear VPN však jasne deklaruje politiku bez protokolovania z hľadiska podmienok alebo toho, čo hovoríme ako zásady ochrany osobných údajov..

Perspektíva zabezpečenia siete TunnelBear VPN tiež trochu závisí od umiestnenia a internetových predpisov v danom mieste. Ako už bolo spomenuté, TunnelBear VPN je poskytovateľ v Kanade a podľa toho môžete byť pod dohľadom. Kanadská vláda implementuje zákony ako C-51, ktoré majú niektoré prísne nariadenia. Kanada je tiež súčasťou dohľadu nad piatimi očami, na základe ktorého by mohli zdieľať údaje o občanoch s ostatnými členskými krajinami.

Taktiež je potrebné poznamenať, že spoločnosť TunnelBear VPN objasnila, že užívateľ by mal vždy akceptovať zákony svojej krajiny a krajiny, v ktorej sa poskytovateľ nachádza..

Je TunnelBear dobrý?

TunnelBear obsahuje pozoruhodný zoznam významných a niektorých charakteristických čŕt, pre ktoré by sa mohol považovať za primeranú službu VPN.

Prvou a najdôležitejšou výhodou tejto VPN je, že poskytuje bezplatná verzia bez obmedzenia funkcií, a preto môžete získať predstavu o jeho službách. Existuje možnosť súčasného pripojenia 5 zariadení bez ohľadu na to, aké plány používate.

Druhou hlavnou vecou, ​​ktorá je veľkou výhodou používania TunnelBear VPN, je jednoduchosť použitia a webové stránky štruktúra. Ich webová stránka obsahuje takmer všetky informácie, o ktorých by mohol používateľ vyhľadávať. Navigácia na webovej stránke je jednoduchá a jednotlivec by mohol ľahko nájsť všetky informácie s jasnými pokynmi.

TunnelBear VPN funguje aj v Číne, pokiaľ si ho stiahnete a nainštalujete pred príchodom.

TunnelBear poskytuje aj niektoré odlišné a zriedkavé funkcie VPN. Súčasťou ich služieb sú IntelliBear (VPN tunelovanie), VigilantBear (Kill Switch) a anonymné funkcie IP..

IntelliBear Táto funkcia vám umožňuje oddeliť webové stránky, ktoré chcete vyladiť a ktoré nechcete vyladiť. VigilantBear Táto funkcia pomáha únikom VPN prostredníctvom automatického odpojenia od internetu v prípade náhlych výpadkov VPN.

S TunnelBear VPN však existujú určité nevýhody, ktoré nemožno ignorovať.

TunnelBear VPN vám to neumožňuje bystrina. To je preto, že; poskytovateľ VPN vás dodržiava kanadské zákony a technicky obmedzuje P2P torrentovanie a zdieľanie súborov.

Existuje tiež veľa služieb VPN, ktoré sú blokované sieťou Netflix. Preto je najpravdepodobnejšie a otestované, s ktorým TunnelBear nepracuje Odblokovanie siete Netflix.

Pokiaľ ide o zákaznícka podpora siete TunnelBear VPN je potrebné uviesť, že podpora živého chatu nie je k dispozícii. Jediným spôsobom, ako kontaktovať tím podpory zákazníkov, je prostredníctvom e-mailu, čo znamená, že musíte dlho čakať.

Vedie protokoly TunnelBear?

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti TunnelBear jasne uvádzajú, že „spoločnosť TunnelBear NEZAREGISTRUJUJE žiadnu aktivitu zákazníkov pripojených na naše obdobie poskytovania služieb. Vaše súkromie je prvoradé. “Napriek tomu je to tvrdenie, ktoré uplatňuje väčšina poskytovateľov VPN. Hlavným zameraním by mali byť podrobnosti politiky ochrany osobných údajov, ak má poskytovateľ klauzuly o ukladaní údajov.

Dobrá vec, ktorá sa týka siete TunnelBear VPN, je, že vo svojich zásadách ochrany osobných údajov veľmi dobre rozpracováva všetky zmluvné podmienky. TunnelBear vysvetľuje všetky položky, ktoré by sa mohli uchovať, dôvod uchovávania týchto údajov a čo presne to je.

Spoločnosť ukladá vašu e-mailovú adresu, krstné meno, celkové množstvo použitých mesačných údajov a verziu OS vášho zariadenia.

TunnelBear VPN tiež uvádza zoznam údajov, ktoré nie sú nimi uložené. Nezhromažďujú skutočnú adresu IP používateľa a adresy, ktorá je používateľovi priradená. Taktiež neuchovávajú záznamy o webových stránkach, ktoré používateľ navštívi počas prehliadania internetu.

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti TunnelBear VPN sú neobvyklé, pokiaľ ide o jednoduchosť a zrozumiteľnosť. Na rozdiel od iných poskytovateľov VPN má TunnelBear krátku politiku ochrany osobných údajov s jednoduchým anglickým jazykom, ktorý poskytuje jasnú predstavu o každom detaile.

Uvádzajú tiež, že nákup kreditnej karty by mohol mať za následok vystavenie totožnosti, pretože osobné údaje sa zdieľajú s spracovateľom platieb. Preto odporúčajú anonymnú metódu bitcoinových transakcií, v ktorej nie sú uložené žiadne informácie. Napriek tomu je jasne uvedené, že „spoločnosť TunnelBear nikdy neukladá celé číslo vašej kreditnej karty. Aby sme zaistili bezpečnosť vašich platobných informácií, prijímame všetky dostupné bezpečnostné a viacfaktorové autentifikačné opatrenia dostupné od týchto poskytovateľov. ““

Recenzia aplikácie TunnelBear - Je služba TunnelBear bezpečná? A alternatívy

Recenzie TunnelBear na Reddit

Existuje veľa pozitívnych aj celkom negatívnych recenzií týkajúcich sa siete TunnelBear VPN na sociálnych sieťach a diskusných stránkach, Reddit. Nižšie sú uvedené niektoré nápadné komentáre o tom, čo si užívatelia služby TunnelBear myslia o vlastnostiach a službe. Je to spoľahlivé ?. Komentár z diskusie Thoughts on Tunnelbear? Je to spoľahlivé?.

Tento komentár o Streamovanie siete Netflix je trochu mätúce, pretože som sa nemohol pripojiť k Netflixu s VPN TunnelBear. Existujú však niektoré komentáre, ktoré ukazujú, že niektoré servery by mohli odblokovať Netflix.Comment z diskusie Torrenting with TunnelBear..

Pre tento komentár musím uviesť, že torrenting je v službe TunnelBear zakázaný a za jasnú odpoveď by ste sa mohli spojiť s tímom podpory. Existuje tiež šanca, že VPN monitoruje váš tok torrentov a ak nie je blokovaný, vaše údaje by mohli byť odovzdané za oznámenia DMCA.Komisia z diskusie Tunel Bear má najlepšie aktualizácie .. Komentár z diskusie NEKUPUJTE TUNNELBEAR, príliš nevhodný byť užitočný..

Recenzia TunnelBear: Časté problémy, ktorým čelí väčšina používateľov

Tunnelbear Keeps Disconnecting

Pomalé pripojenie aplikácie TunnelBear je tiež vybavené problémami s odpojením. To by vás mohlo vystaviť počítačovým hrozbám a vystaveniu identity.

Dôvod častého odpojenia aplikácie TunnelBear spočíva v tom, že na prenos všetkých údajov na server VPN používa iba jedno internetové pripojenie. Aj keď dôjde k jedinému poklesu signálu Wi-Fi, pripojenie VPN TunnelBear VPN prestane fungovať.

Pomalé pripojenie a prehliadanie internetu

Komentár z diskusie Thoughts on Tunnelbear? Je to spoľahlivé?.

Pred otestovaním siete TunnelBear VPN som si s ich službami veľa vypočula oneskorujúcu rýchlosť a pomalé pripojenie na internet. Keď som testoval službu, rýchlosť klesla na 50% v porovnaní s mojou bežnou rýchlosťou internetu bez VPN. Nebol zaznamenaný ani obrovský rozdiel v rýchlosti rôznych serverov, avšak britské servery sa správali najlepšie.

Ak porovnáte túto rýchlosť s výkonnosťou iných sietí VPN, môžete ju vidieť nad mnohými. Napriek tomu existujú niektoré lacné aj renomované VPN, ako napríklad PIA. Existujú aj siete VPN ako ExpressVPN, ktoré prekonávajú všetky rýchlosti a celkové funkcie.

Stojí za to používať program TunnelBear?

Bezplatná verzia TunnelBear je lepšia v porovnaní s inými bezplatnými službami VPN. Ak však chcete len šifrovanie a zabezpečenie, potom je tu dobrá voľba, ale ak máte v úmysle vykonávať niektoré ďalšie činnosti, ako napríklad streamovanie, odblokovanie a torrentovanie, nemali by ste to brať do úvahy..

Dôvodom je, že TunnelBear nepodporuje zdieľanie súborov P2P a rýchlosť VPN je tiež trochu oneskorená.

záver

Nikto, ktorý pozná všetky bezpečnostné nedostatky v službe, sa s tým nechce držať, a to by mohol byť prípad používateľov TunnelBear, ktorí hľadajú alternatívy TunnelBear. Diskutovali sme o najlepších bezplatných alternatívach VPN, je však dôležité objasniť, že poskytovateľ bezplatných služieb využíva výhody jedného alebo druhého spôsobu. Buďte opatrní, aby bezplatná sieť VPN mohla ohroziť vaše súkromie.

Preto sa odporúča zvážiť skutočnú platenú sieť VPN, ale jednotlivci, ktorí potrebujú pravidelnú ochranu, by mohli využívať aj bezplatné služby VPN.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me