Recenzia Zenmate 2019: Alternatíva k použitiu a je Zenmate bezpečný?

[ware_item id=33][/ware_item]

Aktualizované 15. mája 2019


Zenmate je virtuálna súkromná sieť (VPN) so sídlom v Berlíne v Nemecku, ktorá poskytuje bezplatné aj platené služby. Zenmate VPN vyvinula spoločnosť ZenGuard so sídlom v Nemecku. Táto sieť VPN poskytuje viacjazyčné možnosti vrátane možností prispôsobeného textu v nemčine, turečtine, angličtine, kórejčine, ruštine a španielčine.

VPN Zenmate VPN je k dispozícii ako rozšírenie pre prehliadače Google Chrome, Firefox a Opera. Nedávno však zaviedli klienta VPN, ktorý je kompatibilný s Windows, Mac OS X, Android a iOS.

Je však potrebné pamätať na to, že rozšírenie nedokáže šifrovať prenos iných programov vo vašom zariadení. Klient VPN pre stolné počítače vám poskytuje úplnú bezpečnosť zariadenia, ale musíte za to získať platenú verziu a je tu iba 7-denná skúšobná doba..

Čo je hlavným problémom pre Zenmate?

Na prekonanie týchto problémov a odblokovanie webových stránok má prehliadač Chrome rozšírenie VPN, Zenmate. Avšak kvôli svojej dostupnosti a účinnosti iba v prehliadači Chrome hľadajú ľudia alternatívy Zenmate, ktoré by mohli odblokovať webové stránky a obsah pomocou ktoréhokoľvek z prehľadávačov. Spoločnosť Zenmate tiež presunula niekoľko svojich virtuálnych miest, ako napríklad Spojené kráľovstvo, do prémiového balíka bezplatných služieb.

Tieto alternatívy VPN by však riešili problémy, ako je napríklad obmedzovanie internetových služieb, ktoré sa stáva nekomplikovaným presadzovaním pravidiel, ako sú tie, ktoré sú rozptýlené po celom internete..

Sieť VPN sa stáva dôležitým nástrojom na ochranu osobných údajov z mnohých dôvodov a mnoho ľudí požaduje riešenie, za ktoré nemusia minúť žiadnu sumu. Preto sme vybrali niektoré z najlepších alternatív Zenmate, ktoré môžu vylepšiť vaše online skúsenosti na nepredstaviteľnú úroveň.

Je Zenmate skutočne zadarmo?

Rozšírenia Zenmate sú zadarmo, ale pre stolného klienta musíte kúpiť prémiovú verziu siete Zenmate VPN. Pokiaľ však ide o bezplatné verzie, existuje veľa nedorozumení a nespokojnosti v súvislosti s bezpečnosťou. Existujú tvrdenia, že bezplatná verzia by mohla vaše údaje predať tretím stranám s cieľom získať výhody.

Bezplatné rozšírenie VPN je tiež bezplatné a klienti stolných počítačov alebo klienti iných zariadení sú prístupní iba vtedy, keď zaň platíte. Nezabudnite tiež, že rozšírenie slúži iba ako proxy a neposkytuje šifrovanie. Na bezplatnú verziu rozšírenia Zenmate však existuje toľko obmedzení.

  • Z celkového počtu 30 serverov na celom svete ste mali bezplatný prístup iba k 4 serverovým možnostiam
  • Môžete získať iba rozšírenia Firefox a Chrome, ktoré nechránia celú vašu komunikáciu s výnimkou tohto prehliadača.
  • Funkcie zabíjania prepínačov a ochrany pred únikom DNS sú určené iba pre klienta Windows pre stolné počítače.

Je Zenmate bezpečný?

Zenmate je poskytovateľ VPN v Nemecku so sídlom v Nemecku a na tomto mieste tvrdí, že je zabezpečený. Medzi všetkými európskymi krajinami je Nemecko jedným z mála krajín, ktoré nemá prísne internetové zákony. Medzi Komisiou Európskej únie a Európskym súdnym dvorom (ESD) však stále prebieha spor. Z diskusií je ZenMate bezpečná VPN?.

Tiež sa predpokladá, že BND, nemecká dozorná agentúra, je v kontakte s inými vládnymi agentúrami, ako je NSA, a tiež majú tendenciu pristupovať k údajom o užívateľovi..

Na druhej strane, politika ochrany osobných údajov spoločnosti Zenmate je trochu znepokojujúca. Rovnako ako všetky ostatné služby VPN, aj oni tvrdia, že nemajú prísnu politiku denníkov, ale existuje aj doložka, ktorá uvádza, že osobné údaje sa zhromažďujú, keď je potrebné zabezpečiť, aby služba Zenmate fungovala dobre alebo nie. Táto klauzula je uvedená v časti „Keď vyberiete určitý server na používanie Zenmate“.

Toto sa týka, pretože to, čo hovorí Zenmate, je časová pečiatka pripojenia. Údaje, ktoré sa ukladajú spolu s IP a menom používateľa, by sa mohli použiť na nárokovanie útoku e2e na používateľa. Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Zenmate preto neobsahujú skutočné zásady bez prihlásenia.

Z hľadiska bezpečnosti ponúka Zenmate funkcie ako ochrana proti úniku DNS, blokovanie škodlivého softvéru a ochrana sledovania. Funkcie šifrovania Zenmate však nie sú príliš dobré.

Zenmate VPN poskytuje najnovší protokol TLS 1.2 cez OpenVPN. Šifrovací algoritmus, ktorý používajú, je AES-256 bit, šifrovanie AES však nie je súčasťou ich rozšírenia (čo je skôr druh proxy ako VPN)..

Je Zenmate dobrý?

Zenmate je dobrá VPN pre tých, ktorí sú novými v technológii VPN a nechcú komplikácie. Pretože sa jedná o ľahko použiteľnú sieť VPN, ktorú by si na tento proces mohol každý zvyknúť. Je to však bezpečné a hodné?

Zenmate bol predtým iba rozšírením a neexistoval samostatný klient. Taktiež ponúkajú bezplatné rozšírenie, ktoré má v porovnaní s plateným klientom pre stolné počítače skutočne obmedzené funkcie. Spoplatnená verzia siete Zenmate VPN je 8,99 USD mesačne a v tejto výške môžete ľahko získať serióznu službu VPN. Niektoré z úplných softvérov VPN so širokou škálou zabezpečenia a funkcií by sa však mohli predplatiť za menej ako 5,00 dolárov, napríklad súkromný prístup na internet.

Kanál podpory zákazníkov je podľa môjho názoru podpriemerný a ako vidno v recenziách od ostatných používateľov Zenmate. Nemajú podporu živého chatu a ani proces odosielania žiadosti nie je rýchly a ľahko dostupný. Ak chcete získať stránku so žiadosťou, musíte prejsť niekoľkými kliknutiami. Po odoslaní žiadosti však tím podpory Zenmate trvá nepríjemne dlho, kým odpovie na otázku.

Zenmate VS Alternatívy

Z dôvodu extrémne obmedzených funkcií siete Zenmate VPN sa väčšina ľudí pohybuje smerom k alternatívam spoločnosti Zenmate. Tiež odstránenie niektorých virtuálnych miest z bezplatného na prémiový plán malo väčší vplyv na percentuálny podiel používateľov siete Zenmate VPN.

Preto som testoval niektoré bezplatné VPN rozšírenia, ktoré boli najlepšími alternatívami Zenmate a majú porovnateľne viac funkcií. Napriek tomu, že sú tieto VPN relatívne lepšie ako Zenmate, chýbajú im tiež niektoré pochybnosti o ochrane súkromia, pretože udržujú spôsob, ako získať výhodu. Väčšina bezplatných sietí VPN udržiava takú službu, ktorá by používateľov mohla presunúť na ich prémiovú verziu.

Preto je lepšie dostávať platené VPN, ktoré sú seriózne a cenovo dostupné lacné služby VPN (už od 3 $ / M)..

VPN VPN od Zenmate VS Hola

Zenmate a Hola sú populárnymi poskytovateľmi VPN, ale pokiaľ ide o funkcie, medzi nimi je pomerne málo rozdielov. Cenové rozdiely medzi nimi nie sú také veľké, pričom Zenmate začína od 8,99 $ / M a Hola za 5,00 $ / M.

V zmysle zabezpečenia, obe služby sú pod úrovňou zabezpečenia VPN. Napriek tomu sieť Zenmate VPN určila použitie protokolu TLS 1.2 a protokol pre sieť Hola VPN nie je zatiaľ špecifikovaný. Tiež šifrovanie pre Hola VPN nie je známe v porovnaní s 256-bitovým šifrovaním AES od Zenmate v platenom klientskom softvéri..

Ako už bolo uvedené vyššie, zásada neprihlásenia VPN spoločnosti Zenmate VPN je trochu nejasná, ale tvrdí, že tak robí. Hola VPN však uvádza, že si zachováva protokoly pripojenia a použitia používateľa.

Výhodou, ktorú získate s Hola VPN, je to, že to je druh služby P2P VPN, ktorá umožňuje torrenting. Na druhú stranu, s Zenmate si nemôžete vychutnať zdieľanie súborov P2P a torrenting. Na rozdiel od Hola VPN je tu vlastnosť hlavný vypínač ale v sieti Zenmate VPN SmartDNS nie je prítomný v ich službách.

Pri pohľade na ďalšie vlastnosti je hranica VPN Hola. Napríklad existuje neobmedzené množstvo súčasné spojenie priestor s Hola VPN a ich servery sú zastúpené v 190 krajinách. Zenmate VPN má však obmedzené serverové pripojenie 5 zariadení a tiež je obmedzená iba na 30 krajín.

Prečo by ste mali zvážiť alternatívy Zenmate

Zenmate je považovaný za populárne rozšírenie VPN Chrome bez akýchkoľvek poplatkov. Zmena politiky však medzi používateľmi vyvolala nepríjemnosť. Významnou nevýhodou je, že základné virtuálne miesto, ako je Spojené kráľovstvo, je z bezplatnej služby vylúčené. Namiesto toho si musíte zvoliť prémiový balík, ak chcete streamovať obsah, ktorý by sa mohol zobraziť iba vo Veľkej Británii.

Alternatívy Zenmate, ktoré sme vybrali pre našich čitateľov, sú alternatívy, ktoré by mohli poskytovať širokú škálu obsahu takmer vo všetkých oblastiach sveta. Nižšie sú uvedené niektoré z týchto odporúčaní;

1 - Tor Browser

Výhody nevýhody
Vstavaná sieť VPN Problémy s rýchlosťou pri používaní Tor
Predinštalovaný blokovač reklám
Blokuje sledovanie a šifrovanie údajov

Možno ste počúvali o prehliadači Tor kvôli jeho rastúcej popularite a preferenciám medzi používateľmi internetu. Poskytuje anonymné prehliadanie s dynamickou schopnosťou odblokovať obmedzený obsah. Dalo by sa ľahko stiahnuť cez internet. Obsahuje šifrovanie údajov pre vašu komunikáciu, čo eliminuje riziko počítačových hrozieb.

Je to prehliadač so vstavaným blokátorom reklamy a vstavanou sieťou VPN. Preto je to skvelá voľba považovať sa za alternatívu Zenmate.

2 - DotVPN

Výhody nevýhody
Viac ako 10 virtuálnych miest Neposkytuje rýchlejšiu sieť v bezplatnej verzii
Neobmedzená šírka pásma
Firewall a ochrana proti sledovaniu

DotVPN je jednou z najlepších alternatív Zenmate, ktorých bezplatná verzia je k dispozícii na viac ako 10 virtuálnych miestach vrátane Spojeného kráľovstva. Poskytuje funkcie, ako sú blokovanie reklám, šírka pásma Saver, ochrana sledovania, firewall a oveľa viac.

Funguje to omnoho rýchlejšie a efektívnejšie ako Zenmate. K dispozícii je aj prémiová verzia DotVPN s 30-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou. Vďaka prémiovej verzii môžete prehliadať internet rýchlejšou rýchlosťou, silným šifrovaním a bez rušivých reklám. Je však omnoho dostupnejšia ako prémiová verzia Zenmate.

3 - Browsec VPN

Výhody nevýhody
Rýchlosť pripojenia Až 100 Mbit / s Obmedzené možnosti virtuálnej polohy
Jednoduché použitie
Funguje s akoukoľvek aplikáciou pre iOS a Android

Z alternatív Zenmate je Browsec vhodný na použitie. Je k dispozícii na štyroch virtuálnych miestach vrátane Spojeného kráľovstva, Spojených štátov, Singapuru a Holandska. Neprenáša však veľa funkcií a má tlačidlo zapnutia a vypnutia. Bezplatná verzia Browsec ponúka neobmedzené množstvo údajov, ktoré sú najväčšou výhodou, ktorú používatelia hľadajú, keď chcú bezplatnú službu.

4 - VPN TunnelBear

Výhody nevýhody
K dispozícii na mnohých virtuálnych miestach Dátový limit 500 MB bezplatnej verzie
Jednoduché použitie
Dobrá rýchlosť

Keď hovoríme o bezplatnej službe VPN, medzi používateľmi internetu je dobre známa sieť TunnelBear VPN. Vo všetkých kritických lokalitách, ako sú Spojené kráľovstvo, Spojené štáty americké, Nemecko, Francúzsko, Hongkong a ďalšie, táto sieť VPN ponúka veľa virtuálnych miest. Všetky tieto výhody patria medzi najlepšie alternatívy spoločnosti Zenmate, ktoré sú pre vás najvhodnejšie na odblokovanie obsahu, šifrovanie prenosu, anonymné prehliadanie a podobne..

Vo svojej bezplatnej verzii by ste však mohli získať iba 500 MB údajov a v prípade, že by ste k nim tweetli, k vašim údajom sa pridá 1 GB..

5 - Betternet VPN

Výhody nevýhody
Žiadne skryté poplatky Porušujúce kontextové okná, t. J. Odporúčanie a obsah aplikácie
Bezplatné rozšírenie prehliadania VPN
Denníky sa uchovávajú v anonymite

Betternet je tiež jednou z najlepších možností, ktoré môžete urobiť z alternatív Zenmate. Z rôznych bezplatných služieb dostupných na internete patrí Betteret VPN medzi tie, ktoré majú dobré používateľské hodnotenie. Je zadarmo a neobsahuje žiadne skryté poplatky, napriek tomu poskytuje 256-bitové šifrovanie AES podobné plateným službám VPN..

Betternet však svojim používateľom neposkytuje príležitosť na zmenu virtuálnych polôh.

6 - Supernet VPN

Výhody nevýhody
Žiadne skryté poplatky Iba päť možností virtuálneho umiestnenia
Jednoduché nastavenie
K dispozícii pre prehliadače, stolné počítače a mobilné telefóny

Supernet VPN je jednou z alternatív systému Zenmate, ktoré sa ľahko používajú a nastavujú. Môžete to rýchlo získať z internetového obchodu Google, ktorý je k dispozícii pre mobilné telefóny, prehliadače a platformy pre osobné počítače. Virtuálne miesta, z ktorých si môžete vybrať, vrátane Spojeného kráľovstva, Spojených štátov, Ruska, Holandska a Luxemburska.

Je to bezplatná služba VPN; ich funkcie ochrany osobných údajov a rýchlosť internetu sú však trochu zmätené.

7 - Hotspot Shield VPN

Výhody nevýhody
Je možné pripojiť päť zariadení súčasne Rušivé reklamy
Ochrana pred škodlivým softvérom

Hotspot Shield je služba VPN, ktorá vám poskytuje chránené prehliadanie online bez akýchkoľvek poplatkov. Na rozdiel od iných bezplatných služieb VPN sa za hotspot štít považuje ten, kto skryje vašu IP adresu a poskytuje úplnú anonymitu. To je dôvod, prečo je to efektívna voľba pre tých, ktorí hľadajú najlepšiu alternatívu Zenmate.

Na niektorých serveroch a serveroch, ktoré sa nenachádzajú v USA, sa však obmedzuje. Bezplatná verzia štítu Hotspot zahŕňa aj nepríjemné reklamy.

záver

Používatelia, ktorí potrebujú slabšiu VPN, by mohli používať Zenmate VPN, ale ak je potreba skutočne mierna s menšou bezpečnosťou. Zenmate VPN sa považuje za priateľskú službu pre začiatočníkov, pretože má užívateľsky prívetivé rozhranie a jednoduchý proces nastavenia. Funkcie ako podpora webových stránok a služby zákazníkom siete Zenmate VPN sú však skutočne frustrujúce.

Bezplatná sieť VPN nie je hodná a platená verzia nemá toľko výrazných funkcií. Faktom je, že za prémiovú cenu Zenmate môžete získať skutočne efektívne a seriózne služby VPN spolu s mnohými charakteristickými funkciami.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me