Recenzja DotVPN i widoki z alternatywami

[ware_item id=33][/ware_item]

Podobnie jak wiele usług VPN, DotVPN jest również dostawcą VPN, który uważa, że ​​szyfruje ruch danych, odblokowuje strony internetowe i treści przesyłane strumieniowo.


Stworzyli długą listę użytkowników, która wynosi prawie 880 000 w Chrome Web Store. Minęło dużo czasu, odkąd DotVPN został uruchomiony, a od 2014 r. Przejął inne usługi VPN z ponad 10 milionami pobrań ze 160 krajów na całym świecie.

Zacznijmy recenzję DotVPN

DotVPN to usługa VPN z siedzibą w Hongkongu, która zyskała prawie 7000 recenzji użytkowników z 4 na 5 gwiazdek w Google Web Store. Jest to bezpłatne rozszerzenie VPN, ale oferuje także usługi premium dla zaawansowanych funkcji.

Twierdzą, że mają serwery w prawie dziesięciu krajach, które są otwarte dla użytkowników zarówno wersji premium, jak i darmowej, aby przełączać się między nimi. DotVPN można pobrać jako rozszerzenie przeglądarki do Chrome, Firefox i Opera z oprogramowaniem dostępnym na Androida i iOS.

Witryna DotVPN

Jednak w ich witrynie nie ma wystarczających informacji o firmie, która jest właścicielem rozszerzenia DotVPN. Właśnie pokazali swój adres i niektóre cele biznesowe.

Polityka prywatności

Ponieważ rozszerzenie DotVPN ma siedzibę w Hongkongu, należy oczekiwać, że wszystkie informacje będą tam kontynuowane. Stwierdzono jednak, że strona internetowa jest hostowana w Niemczech, co jest nieco niepokojące dla mieszkańców prywatności, ponieważ ich polityka prywatności twierdzi, że informacje o użytkowniku są właśnie przechowywane w Hongkongu.

Ponadto ich strona prywatności wyświetla dane klientów, które są gromadzone w celu ulepszenia sposobu przeglądania stron przez użytkowników. Stwierdza: „Śledzimy korzystanie przez Ciebie z Usług w celu dostarczenia użytkownikowi statystyk oraz w celu optymalizacji, poprawy i rozwoju usług”.

Mają zasady przechowywania prawdziwego adresu IP osoby przez 24 godziny, co ma na celu uniknięcie takich problemów, jak spam, oszustwo lub inny złośliwy czyn.

Funkcje DotVPN

Recenzja DotVPN i widoki z alternatywami

Według strony internetowej mają wiele wydajnych funkcji, które stają się bardziej zaawansowane dla ich płatnych klientów. Główną zaletą zdobywania zainteresowania użytkowników jest lokalizacja ich serwera, która może pomóc im ominąć większość ograniczeń treści i blokad internetowych.

DotVPN twierdzi, że zapewnia 4096-bitowe szyfrowanie danych użytkowników, co wydaje się nieco podejrzane. Wynika to z faktu, że odnoszą się one do RSA, chociaż ma on również 2048 bitów. Dla naszych czytelników stwierdziliśmy, że faktycznie używają one 128-bitowego AES i 256-bitowego AES, jednak RSA służy do uzgadniania i wymiany kluczy szyfrowania symetrycznego (AES). Celem zastosowania takiej taktyki jest wyróżnienie sieci VPN na tle innych.

DotVPN zapewnia łatwość połączenia za pomocą prostego połączenia jednym kliknięciem. Ponadto twierdzą, że ich wydajność jest skuteczna z powodu lokalizacji serwerów, jednak jak przetestowaliśmy i adresowaliśmy do wielu innych użytkowników, VPN nie ma dostępu do popularnych treści, takich jak NetFlix i Hulu z serwerem USA.

Należy pamiętać, że VPN nie ma sensu, gdy twoja tożsamość jest zagrożona. Dotyczy to również DotVPN; adres IP użytkownika może zostać wyciekły w wyniku niedostępności programu blokującego WebRTC i Flash Playera.

Wydajność DotVPN

Wydajność rozszerzenia DotVPN jest sprawdzana za pomocą różnych narzędzi testujących, abyśmy mogli zapewnić naszym czytelnikom autentyczne informacje, oszczędzając im trudności po ich rozważeniu.

Recenzja DotVPN i widoki z alternatywami

Dla prędkości, użyliśmy narzędzi takich jak speednet.net i fast.com do przetestowania wydajności DotVPN. Podobnie jak większość usług VPN, prędkość jest również znacznie wolniejsza. Procent pokazany przez narzędzia testowe nie był tak powolny w porównaniu z tym, czego doświadczyliśmy podczas przesyłania strumieniowego treści i przesyłania stron internetowych, szczególnie tych wymagających nieco ciężkich danych.

To jest łatwe Stosowanie zgodnie z naszymi testami i doświadczeniami. Możesz łatwo połączyć się z dodatkiem do przeglądarki, a także z aplikacją mobilną.

Tak daleko jak Obsługa klienta jest zaniepokojony, a użytkownicy reagują bardzo powolnie.

Mobilna aplikacja DotVPN działa lepiej niż dodatek do przeglądarki. Mogą jednak wystąpić pewne problemy z prędkością w oprogramowaniu mobilnym.

DotVPN według opinii użytkowników

Większość użytkowników, którzy podzielili się swoimi wrażeniami z Chrome Web Store, rozwiązała problem połączenia z serwerem, szczególnie w wersji bezpłatnej.

Recenzja DotVPN i widoki z alternatywami Recenzja DotVPN i widoki z alternatywami

Jednak wielu użytkowników jest rozczarowanych swoją wersją premium, mówiąc, że wydajność pozostaje nieefektywna, ponieważ doświadczali jej podczas korzystania z darmowej wersji. Niezależnie od tego, czy jest to problem z serwerem, dostępem do treści, takich jak Hulu czy Netflix, i napotykają te same problemy z prędkością.

Recenzja DotVPN i widoki z alternatywami Recenzja DotVPN i widoki z alternatywami

To jest miejsce, w którym użytkownik denerwuje się z powodu tych poważnych problemów, które stale rosną, ponieważ użytkownik pozostaje podłączony do DotVPN. Doświadczając tego wszystkiego i reagując na takie odpowiedzi, odfiltrowaliśmy niektóre dobre bezpłatne rozszerzenia VPN w porównaniu z DotVPN mającym stosunkowo mniej problemów.

Pozwala rzucić okiem na alternatywę DotVPN

Posiadanie VPN nie wystarczy. Musisz wybrać taki, który jest wystarczająco bezpieczny, aby chronić twoje dane przed potencjalnymi zagrożeniami, takimi jak cyberataki, nadzór rządowy i szpiedzy danych stron trzecich. Wiele sieci VPN nie zapewnia wystarczającego bezpieczeństwa i bierze udział w wycieku danych, bez informowania o tym użytkownika. Jednak inteligentnym podejściem jest sprawdzenie połączenia VPN, bez względu na to, z którego dostawcy VPN korzystasz.

Dotyczy to również DotVPN. Polityka prywatności i bezpieczeństwa danych użytkownika jest niejasna, a niektóre sprzeczne stwierdzenia. Jak każdy dostawca VPN, DotVPN twierdzi również, że szyfruje ruch danych użytkownika, ale także określa swoje zasady monitorowania jego aktywności online.

Chociaż DotVPN twierdzi, że takie zachowanie jest krokiem do udoskonalenia sposobu korzystania z Internetu i ich usług, jednak gdy informacje są poza ochroną, każdy może się przed nimi przekraść. Ponadto przesyłają pliki cookie przeglądarki na własne serwery. Taka polityka, jeśli nie zostanie niewłaściwie wykorzystana przez firmę, może zapewnić względnie prosty dostęp do danych użytkownikom, którzy mają złośliwe czyny.

Dlatego osoba, która naprawdę chce bezpieczeństwa, nigdy nie pójdzie na kompromis, szczególnie z powodu tego, co ją myli. Ponadto, gdy masz różne opcje, musisz wybrać tę, która Twoim zdaniem jest najbardziej odpowiednia i warta rozważenia. Jednej rzeczy, której nie można przeoczyć, jest to, że bezpłatne VPN lub rozszerzenie VPN nie może być tak wydajne, jak czyste i pełne usługi VPN.

5 najlepszych alternatyw DotVPN dla maksymalnej prywatności

1 - Cyberghost VPN

Cyberghost to bezpłatny serwer proxy, który wydał również aplikację Cyberghost, którą można łatwo zainstalować na urządzeniu, niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny, czy mobilny. Twierdzą, że zapewniają twoje dane pełne bezpieczeństwo i anonimowość podczas odblokowywania treści, ale ich głównym celem jest ochrona.

Ma łatwe w użyciu rozszerzenie przeglądarki z prostym procesem logowania. Rozszerzenie Chrome CyberGhost VPN jest niezwykle wygodne w użyciu, ponieważ zapewnia nieskomplikowane włączanie i wyłączanie jednym kliknięciem. Dzięki darmowemu rozszerzeniu VPN CyberGhost masz prawie wszystkie niezbędne funkcje, takie jak odblokowywanie ograniczonej zawartości, unikanie potencjalnych ataków cybernetycznych, a co najważniejsze anonimowość z szyfrowaniem danych.

Jednak wszystkie te funkcje zostały podniesione do niezwykłego poziomu dzięki ich usługom premium, które mają jeszcze więcej funkcji do wyszukiwania.

2 - TunnelBear VPN

TunnelBear to popularne rozszerzenie VPN na całym świecie. To może być świetne rozwiązanie dla osób poszukujących prywatności, szczególnie tych, którzy regularnie łączą się z niezabezpieczoną siecią Wi-Fi lub w większości są połączeni z publiczną siecią Wi-Fi.

Dzięki tej funkcji ochronnej użytkownicy mają zapewnione bezpieczne przeglądanie bez ryzyka śledzenia online. Według Chrome Web Store, TunnelBear to usługa VPN, do której dołącza ponad 14 milionów użytkowników, którzy mają łatwe połączenie jednym kliknięciem. Jednak, jak każda darmowa sieć VPN, TunnelBear ma również problem z intensywnym przesyłaniem strumieniowym treści, zwłaszcza Netflix. Problemy te można jednak rozwiązać w znacznie większym stopniu, gdy użytkownik przejdzie na swoją usługę premium.

Recenzja DotVPN i widoki z alternatywami

3 - Przeglądarka Tor

Mówiąc o anonimowości, przeglądarka Tor stale zyskuje na popularności, szyfrując dane danej osoby. Zapobiega to ryzykownej stronie internetowej, która ryzykuje twoją prywatność, i unika szans na śledzenie danych przez takie źródło online.

W przypadku usług VS VPN w przeglądarce Tor może wystąpić stosunkowo niska prędkość, ale zapewnia ona prawie takie same funkcje jak VPN. Mogą zwiększyć bezpieczeństwo przeglądania, ograniczając złośliwe i niechciane szpiegowanie danych. Jednak do zablokowanych stron można również uzyskać dostęp poprzez podłączenie przeglądarki Tor.

Możesz łatwo podłączyć Tora do systemu Windows, Mac OS X lub Linux bez pobierania żadnego oprogramowania.

4 - Przeglądaj VPN

Wśród tysięcy darmowych rozszerzeń VPN, Browsec VPN znajduje się na liście wydajnych, preferowanych przez wielu użytkowników na całym świecie. Pomimo faktu, że prawie wszystkie darmowe VPN mają poważne problemy zagrażające prywatności użytkownika, Browsec VPN nie stanowił ogromnego zagrożenia dla prywatności.

Dzięki Browsec VPN możesz uzyskać dostęp do większości zablokowanych treści, które są niedostępne bez proxy. Ponadto głównym problemem i ryzykiem podczas uzyskiwania dostępu do takiej witryny może być śledzenie danych i ujawnianie tożsamości, które prawie znikają dzięki zasłonięciu adresu IP przez Browsec.

Wszystkie te funkcje można uzyskać za pomocą prostego procesu połączenia, tj. Włączania i wyłączania VPN za pomocą jednego kliknięcia.

Gom Web VPN

5 - Dzięki Gom Web VPN możesz uzyskać możliwą ochronę bez inwestowania pieniędzy. W porównaniu z wieloma bezpłatnymi rozszerzeniami VPN może to być znacznie lepsze rozwiązanie problemów online. Może to być dostęp do zablokowanych stron internetowych, ominięcie niechcianego śledzenia, a także ochrona danych poprzez szyfrowanie.

Podobnie jak wszystkie bezpłatne usługi VPN, może reagować wolno, ale nie stanowi to problemu, o ile jesteś bezpieczny, gdy jesteś online. Ponadto niektórzy użytkownicy skarżą się na ich powolną i niereagującą obsługę klienta.

Recenzja DotVPN i widoki z alternatywami

Werdykt redaktora

Pewnie widziałeś wiele pobrań darmowej sieci VPN, mimo że dotyczą one wielu poważnych problemów. Wynika to z faktu, że dana osoba dostaje się do listy użytkowników po obejrzeniu niektórych atrakcyjnych funkcji wyświetlanych przez większość rozszerzeń VPN. Jednak większość użytkowników napotyka irytujące zgiełki natychmiast po pobraniu takich sieci VPN, w tym rozszerzenia DotVPN. Komentarz z dyskusji Czy rozszerzenie VPN Hola warto pobrać?.

Dlatego zalecamy, aby inwestować pieniądze zamiast ryzykować prywatność. Niektórzy z najlepszych dostawców VPN z wydajnymi funkcjami i świetną reakcją klientów są teraz dostępni po niewiarygodnie niskich kosztach, takich jak NordVPN i ExpressVPN.