Recenzja Zenmate 2019: Alternatywna obsługa i czy Zenmate jest bezpieczny?

[ware_item id=33][/ware_item]

Zaktualizowano 15 maja 2019 r


Zenmate to wirtualna sieć prywatna (VPN) z siedzibą w Berlinie w Niemczech, oferująca zarówno usługę bezpłatną, jak i płatną. Zenmate VPN został opracowany przez firmę ZenGuard z siedzibą w Niemczech. Ta sieć VPN zapewnia wielojęzyczne opcje, w tym dostosowane opcje tekstowe w języku niemieckim, tureckim, angielskim, koreańskim, rosyjskim i hiszpańskim.

Zenmate VPN jest obecny jako rozszerzenie dla Google Chrome, Firefox i Opera. Ostatnio jednak wprowadzili klienta VPN, który jest zgodny z systemami Windows, Mac OS X, Android i iOS.

Należy jednak pamiętać, że rozszerzenie nie może szyfrować ruchu innych programów na twoim urządzeniu. Klient VPN na komputery stacjonarne zapewnia pełne bezpieczeństwo urządzenia, ale musisz uzyskać za to płatną wersję i jest na to tylko 7-dniowy okres próbny.

Jaki jest główny problem z Zenmate?

Aby rozwiązać te problemy i odblokować strony internetowe, Chrome ma rozszerzenie VPN, Zenmate. Jednak ze względu na jego dostępność i wydajność tylko w Chrome ludzie szukają alternatyw Zenmate, które mogłyby odblokować witryny i treści za pośrednictwem dowolnej przeglądarki. Zenmate przeniósł także kilka swoich wirtualnych lokalizacji, takich jak Wielka Brytania, do pakietu premium z bezpłatnej usługi.

Jednak te alternatywy VPN rozwiązałyby problemy z prędkością, takie jak ograniczanie przepustowości dostawcy usług internetowych, które staje się nieskomplikowane dzięki egzekwowaniu zasad, takich jak zasady neutralności sieci rozproszone po Internecie.

VPN staje się ważnym narzędziem ochrony prywatności z wielu powodów, a wiele osób chce rozwiązania, na które nie musi wydawać żadnej kwoty. Dlatego wybraliśmy jedne z najlepszych alternatyw Zenmate, które mogą poprawić wrażenia z korzystania z Internetu do niewyobrażalnego poziomu.

Czy Zenmate jest naprawdę bezpłatny??

Rozszerzenia Zenmate są bezpłatne, ale dla klienta stacjonarnego musisz kupić wersję premium Zenmate VPN. Jednak w przypadku darmowych wersji istnieje wiele nieporozumień i niezadowolenia w zakresie bezpieczeństwa. Twierdzi się, że darmowa wersja mogłaby sprzedawać twoje dane stronom trzecim w celu uzyskania korzyści.

Ponadto, tylko ich rozszerzenie VPN jest bezpłatne, a klienci stacjonarni lub inni klienci urządzeń są dostępni tylko wtedy, gdy za nie płacisz. Pamiętaj też, że rozszerzenie jest tylko proxy i nie zapewnia szyfrowania. Istnieje jednak wiele ograniczeń darmowej wersji rozszerzenia Zenmate.

  • Z ogólnej liczby 30 serwerów na całym świecie dostęp do 4 opcji serwerów był bezpłatny
  • Możesz po prostu pobrać rozszerzenia do przeglądarki Firefox i Chrome, które nie chronią całego ruchu z wyjątkiem tej przeglądarki.
  • Funkcje Kill Switch i ochrona przed wyciekiem DNS są tylko dla klienta pulpitu Windows.

Czy Zenmate jest bezpieczny??

Zenmate jest niemieckim dostawcą VPN i dzięki tej lokalizacji twierdzą, że są bezpieczne. Spośród wszystkich krajów europejskich Niemcy są jednym z niewielu narodów, które nie mają surowych przepisów dotyczących internetu. Jednak między Komisją Unii Europejskiej a Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości (ETS) toczy się spór. Komentarz z dyskusji Czy ZenMate to bezpieczna sieć VPN?.

Uważa się również, że BND, niemiecka agencja nadzoru, kontaktuje się z innymi agencjami rządowymi, takimi jak NSA, a także mają one dostęp do danych użytkowników.

Z drugiej strony polityka prywatności Zenmate jest nieco niepokojąca. Podobnie jak wszystkie inne usługi VPN, twierdzą również, że mają ścisłe zasady braku logów, ale istnieje również klauzula, która wspomina, że ​​dane osobowe są gromadzone, gdy jest to konieczne, aby zapewnić, że usługa Zenmate działa dobrze lub nie. Ta klauzula znajduje się w sekcji „Po wybraniu określonego serwera do korzystania z Zenmate”.

Jest to niepokojące, ponieważ to, o czym mówi Zenmate, to znacznik czasu połączenia. Dane, które są przechowywane wraz z adresem IP i nazwą użytkownika, można wykorzystać do zgłoszenia ataku e2e na użytkownika. Dlatego polityka prywatności Zenmate nie zawiera prawdziwej polityki braku logowania.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Zenmate oferuje takie funkcje, jak ochrona przed wyciekiem DNS, blokowanie złośliwego oprogramowania i ochrona przed śledzeniem. Jednak funkcje szyfrowania Zenmate nie są zbyt dobre.

Zenmate VPN zapewnia najnowszy protokół TLS 1.2 przez OpenVPN. Stosowany przez nich algorytm szyfrowania jest bitem AES-256, jednak szyfrowanie AES nie jest częścią ich rozszerzenia (które jest rodzajem proxy, a nie VPN).

Czy Zenmate jest dobry?

Zenmate to dobry VPN dla tych, którzy są nowicjuszami w technologii VPN i nie chcą komplikacji. Ponieważ jest to łatwa w użyciu sieć VPN, każda osoba może po prostu przyzwyczaić się do tego procesu. Ale czy jest bezpieczny i godny?

Zenmate było wcześniej tylko rozszerzeniem i nie było osobnego klienta. Ponadto oferują bezpłatnie rozszerzenie, które ma naprawdę ograniczone funkcje w porównaniu do ich płatnego klienta stacjonarnego. Płatna wersja Zenmate VPN kosztuje 8,99 USD miesięcznie. W tej kwocie możesz łatwo uzyskać renomowaną usługę VPN. Jednak niektóre z kompletnego oprogramowania VPN z szerokim zakresem zabezpieczeń i funkcji można subskrybować za mniej niż 5,00 USD, takie jak prywatny dostęp do Internetu.

Moim zdaniem kanał obsługi klienta jest poniżej średniej i jak widać w recenzjach innych użytkowników Zenmate. Nie mają wsparcia na czacie na żywo, a nawet proces przesyłania zgłoszeń nie jest szybki i łatwo dostępny. Musisz przejść kilka kliknięć, aby uzyskać stronę z żądaniem. Jednak po przesłaniu żądania zespół wsparcia Zenmate długo irytuje odpowiedź na zapytanie.

Alternatywy Zenmate VS

Ze względu na bardzo ograniczone funkcje Zenmate VPN, większość ludzi wybiera alternatywne rozwiązania Zenmate. Ponadto usunięcie niektórych wirtualnych lokalizacji z planu bezpłatnego na premium wpłynęło bardziej na procent użytkowników Zenmate VPN.

Dlatego przetestowałem niektóre z bezpłatnych rozszerzeń VPN, które były najlepiej działającymi alternatywami Zenmate i mają stosunkowo więcej funkcji. Pomimo tego, że są względnie lepsze niż Zenmate, te VPN mają również pewne braki i nieporozumienia związane z prywatnością, ponieważ zapewniają sposób na uzyskanie korzyści. Większość darmowych sieci VPN utrzymuje taką usługę, która może przeciągnąć użytkowników do ich wersji premium.

Dlatego lepiej jest otrzymywać płatne sieci VPN, które są renomowane, a także niezwykle niedrogie tanie usługi VPN (już od 3 USD / M).

Zenmate VS Hola VPN

Zarówno Zenmate, jak i Hola są popularnymi dostawcami VPN, ale jeśli chodzi o funkcje, jest między nimi całkiem sporo różnic. Różnice cen między nimi nie są tak duże, z Zenmate od 8,99 USD / M, a Hola w cenie 5,00 USD / M.

Pod względem bezpieczeństwo, obie usługi są poniżej poziomów bezpieczeństwa VPN. Jednak Zenmate VPN określił użycie protokołu TLS 1.2, a protokół dla Hola VPN nie jest do tej pory określony. Ponadto szyfrowanie dla Hola VPN jest nieznane w porównaniu z 256-bitowym szyfrowaniem AES Zenmate w oprogramowaniu płatnego klienta.

Jak wspomniano powyżej, polityka Zenmate VPN dotycząca braku logowania jest nieco niejasna, ale twierdzą, że tak. Ale Hola VPN stwierdza, że ​​zachowuje dzienniki połączeń i użytkowania użytkownika.

Zaletą Hola VPN jest to, że jest to rodzaj usługi VPN P2P, która pozwala torrentowanie. Z drugiej strony, dzięki Zenmate nie możesz cieszyć się udostępnianiem i torrentowaniem plików P2P. W przeciwieństwie do Hola VPN istnieje funkcja wyłącznik awaryjny w Zenmate VPN, ale SmartDNS nie jest obecny w ich służbie.

Patrząc na inne funkcje, Hola VPN ma przewagę. Na przykład istnieje nieograniczony jednoczesne połączenie przestrzeń z Hola VPN i ich serwery są obecne w 190 krajach. Jednak Zenmate VPN ma ograniczone połączenia z serwerem 5 urządzeń, a także są one ograniczone tylko do 30 krajów.

Dlaczego warto rozważyć alternatywy Zenmate

Zenmate jest uważane za popularne rozszerzenie VPN Chrome bez żadnych opłat. Jednak zmieniające się zasady spowodowały irytację wśród użytkowników. Istotną wadą jest to, że istotna wirtualna lokalizacja, taka jak Wielka Brytania, jest wyłączona z bezpłatnej usługi. Zamiast tego musisz wybrać pakiet premium, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo treści, które można oglądać tylko w Wielkiej Brytanii.

Alternatywy Zenmate, które wybraliśmy dla naszych czytelników, mogą zapewnić szeroki zakres treści w prawie każdym regionie świata. Poniżej znajdują się niektóre z tych zaleceń;

1 - Przeglądarka Tor

Za I przeciw
Wbudowana sieć VPN Problemy z prędkością podczas korzystania z Tora
Wstępnie zainstalowany Ad-Blocker
Blokuje śledzenie i szyfrowanie danych

Być może słyszałeś o przeglądarce Tor z powodu jej rosnącej popularności i preferencji wśród internautów. Zapewnia anonimowe przeglądanie z dynamiczną możliwością odblokowania ograniczonej zawartości. Można go łatwo pobrać przez Internet. Zawiera szyfrowanie danych w twoim ruchu, co eliminuje ryzyko cyberzagrożeń.

Jest to przeglądarka z wbudowanym blokowaniem reklam i wbudowanym VPN. Dlatego to świetny wybór, aby rozważyć jako alternatywę Zenmate.

2 - DotVPN

Za I przeciw
Ponad 10 wirtualnych lokalizacji Nie zapewnia szybszej sieci w wersji bezpłatnej
Nieograniczona przepustowość
Zapora i ochrona przed śledzeniem

DotVPN to jedna z najlepszych alternatyw Zenmate, której darmowa wersja jest dostępna w ponad 10 wirtualnych lokalizacjach, w tym w Wielkiej Brytanii. Zapewnia takie funkcje, jak blokowanie reklam, oszczędzanie przepustowości, ochrona przed śledzeniem, zapora ogniowa i wiele innych.

Działa znacznie szybciej i wydajniej niż Zenmate. Dostępna jest również wersja premium DotVPN z 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym. Dzięki wersji premium możesz przeglądać internet z większą prędkością, silnym szyfrowaniem i bez natrętnych reklam. Jest jednak znacznie tańszy niż wersja premium Zenmate.

3 - Przeglądaj VPN

Za I przeciw
Szybkość połączenia Do 100 Mbit / s Ograniczone opcje wirtualnej lokalizacji
Łatwy w użyciu
Działa z dowolną aplikacją na iOS i Androida

Z alternatyw Zenmate, Browsec jest prosty w użyciu. Jest dostępny w czterech wirtualnych lokalizacjach, w tym w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Holandii. Nie ma jednak wielu funkcji i ma przycisk włączania i wyłączania. Darmowa wersja Browsec oferuje nieograniczoną liczbę danych, co jest największą zaletą, jaką użytkownicy szukają, gdy chcą bezpłatnej usługi.

4 - TunnelBear VPN

Za I przeciw
Dostępne w wielu wirtualnych lokalizacjach Limit danych 500 MB w wersji darmowej
Łatwe użytkowanie
Dobra prędkość

Mówiąc o bezpłatnej usłudze VPN, TunnelBear VPN jest dobrze znany wśród internautów. Ze wszystkimi krytycznymi lokalizacjami, takimi jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja, Hongkong i inne, ta VPN oferuje wiele wirtualnych miejsc. Wszystkie te profity sprawiają, że jest to jedna z najlepszych alternatyw Zenmate, która najlepiej nadaje się do odblokowywania treści, szyfrowania ruchu, anonimowego przeglądania stron internetowych i wielu innych rzeczy.

Jednak w bezpłatnej wersji można uzyskać tylko 500 MB danych, a jeśli tweetujesz o tym, do twoich danych zostanie dodany 1 GB.

5 - Betternet VPN

Za I przeciw
Brak ukrytych opłat Natrętne wyskakujące okienka, tj. Rekomendacje i treści aplikacji
Bezpłatne rozszerzenie przeglądania VPN
Dzienniki są anonimowe

Betternet jest również jednym z najlepszych wyborów, jakie możesz wybrać z alternatyw Zenmate. Z różnych bezpłatnych usług dostępnych w Internecie, Betternet VPN należy do tych, które mają dobrą ocenę użytkowników. Jest bezpłatny i nie zawiera żadnych ukrytych opłat, mimo że zapewnia 256-bitowe szyfrowanie AES podobne do płatnych usług VPN.

Betternet nie zapewnia jednak użytkownikom możliwości zmiany wirtualnych lokalizacji.

6 - Supernet VPN

Za I przeciw
Brak ukrytych opłat Tylko pięć opcji wirtualnej lokalizacji
Łatwe ustawienie
Dostępne dla przeglądarek, komputerów stacjonarnych i telefonów komórkowych

Supernet VPN należy do tych alternatyw Zenmate, które są łatwe w użyciu i konfiguracji. Możesz go szybko pobrać ze sklepu internetowego Google, który jest dostępny na telefony komórkowe, przeglądarki i platformy komputerowe. Wirtualne lokalizacje, z których można wybierać, w tym Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Rosja, Holandia i Luksemburg.

Jest to bezpłatna usługa VPN; jednak są nieco zdezorientowani w kwestii ich funkcji prywatności i prędkości Internetu.

7 - Hotspot Shield VPN

Za I przeciw
Można podłączyć pięć urządzeń jednocześnie Natrętne reklamy
Zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem

Hotspot Shield to usługa VPN, która zapewnia bezpieczne przeglądanie Internetu bez żadnych opłat. W przeciwieństwie do innych bezpłatnych usług VPN, osłona Hotspot jest uważana za tę, która ukrywa Twój adres IP, zapewniając pełną anonimowość. Dlatego jest to skuteczny wybór dla tych, którzy szukają najlepszej alternatywy Zenmate.

Jednak jest ograniczony w niektórych witrynach i serwerach, które nie znajdują się w Stanach Zjednoczonych. Darmowa wersja Hotspot Shield zawiera irytujące reklamy.

Wniosek

Użytkownicy, którzy potrzebują mniej VPN, mogą korzystać z Zenmate VPN, ale jeśli taka potrzeba jest naprawdę niewielka przy mniejszym bezpieczeństwie. Zenmate VPN jest uważany za usługę przyjazną dla początkujących, ponieważ ma przyjazny interfejs i łatwy proces instalacji. Jednak takie funkcje, jak obsługa witryny i obsługa klienta Zenmate VPN są naprawdę frustrujące.

Darmowa sieć VPN nie jest warta, a płatna wersja nie ma tak wielu charakterystycznych funkcji. Ponadto faktem jest, że w cenie premium Zenmate można uzyskać naprawdę wydajne i renomowane usługi VPN wraz z wieloma charakterystycznymi funkcjami.