Spomalí VPN rýchlosť internetu? [Vyriešené]

[ware_item id=33][/ware_item]

Krátka odpoveď na túto otázku: Pripojenie VPN predpokladá zníženie rýchlosti kvôli šifrovacím protokolom. VPN nasmeruje vašu internetovú prevádzku cez vysoko šifrovaný tunel, a preto sa počas prehliadania vždy cítite byť klamliví. Ak používate najlepšiu a legitímnu službu VPN, nezníži sa rýchlosť pripojenia o viac ako 5% až 6% bežnej rýchlosti internetu..


V niektorých prípadoch je sieť VPN skutočne užitočným nástrojom, keď váš poskytovateľ pripojenia obmedzí váš poskytovateľ internetových služieb. Existuje mnoho dôvodov, prečo poskytovateľ internetových služieb obmedzuje vašu šírku pásma, o čom sa budeme ďalej zaoberať v tomto článku. Ďalšou výhodou je šifrovanie VPN, ktoré vylepšuje vaše pripojenie na internet tým, že poskytuje vaše súkromie a bezpečnosť.

Súhlas VPN so skrytím informácií o IP a šifrovaním vášho internetového pripojenia, takže hackeri, podvodníci a podvodníci sa nemôžu dostať k vašim súkromným informáciám, keď surfujete na internete vo verejnom prístupovom bode alebo pri pravidelnom internetovom pripojení..

Napriek výhodám VPN sa veľa používateľov VPN zaujíma o to, ako VPN narušuje rýchlosť internetu. tak, VPN spomaľuje internet? V podstate existuje viac ako niekoľko problémov, ktoré by mohli ovplyvniť rýchlosť vášho internetu, či už stojíte za serverom VPN alebo nie.

Otázka „robí internet pomalší internet?“ Nie je jednoduché áno alebo nie odpoveď, dá sa vysvetliť v daných krokoch:

Prečo siete VPN spomaľujú rýchlosť internetu:

Niektorí poskytovatelia VPN môžu tvrdiť, že zvyšujú rýchlosť internetového pripojenia pomocou VPN, alebo dokonca tvrdia, že pomáhajú obísť obmedzovanie ISP..

Zatiaľ čo na túto otázku nedokážeme odpovedať. Ak však používate sieť VPN, nie je isté, či bude alebo nebude spomaľovať vaše rýchlosti internetu. Pri pripojení k sieti VPN sa však zdá, že existuje niekoľko faktorov. Musíte si byť vedomí:

1 - Fyzické umiestnenie servera:

Zistilo sa a otestovalo sa, že keď sa pripájate k serveru VPN, ktorý je ďaleko od vášho fyzického umiestnenia, môže to viesť k nízkorýchlostnému pripojeniu. Ak chcete tento problém vyriešiť, môžete vybrať ďalšie servery v okolí, aby sa zvýšila doba odozvy. Použitím niektorých odporúčaných poskytovateľov VPN si môžete vybrať medzi veľkým počtom serverov.

2 - Kvalita šifrovania:

Typ šifrovania je tiež príčinou pomalého pripojenia na internet, keď ste pripojení prostredníctvom klienta VPN. Poskytovateľ VPN ponúka rôzne protokoly na spracovanie rôznych typov požiadaviek. Rýchlosť môžete optimalizovať znížením súkromia a šifrovania, čo znamená, že môžete vyskúšať rôzne protokoly, ktoré vám umožňujú rôzne funkcie.

3 - Protokoly o zmene:

Rôzni poskytovatelia internetových služieb podporujú rôzne protokoly. Ak trpíte nízkou rýchlosťou, medzi protokolmi, t. J. PPTP, L2TP a OpenVPN, nalaďte. Odstránenie z protokolov tiež vyrieši problém s odpojením.

Najčastejšie VPN ponúkajú 3 typy protokolov, PPTP, L2TP / IPsec a OpenVPN, ktoré sú navrhnuté tak, aby zvládli rôzne typy potrieb rôznymi zariadeniami. Vždy by ste sa mali pokúsiť zistiť správny protokol pre seba.

Pozrime sa, ktorý protokol je pre vás najlepší!

PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol): Použitím 128bitovej šifrovacej metódy tento protokol ponúka najlepšiu rýchlosť, ale menej bezpečné prostredie. Tento protokol môžete tiež nakonfigurovať pomocou OpenVPN, čo je plus.

L2TP IPsec: V tomto protokole získate vyššiu bezpečnosť v porovnaní s PPTP. Z dôvodu šifrovaného tunela alebo tunelovania VPN spomalí rýchlosť vášho pripojenia k internetu, ale zaistí vám anonymné pripojenie. Nevýhodou by bolo „ťažké zistiť pomocou OpenVPN“.

OpenVPN: Je to najlepšia voľba pre všetkých, rýchlosť, súkromie a bezpečnosť. Môžete mať problémy s nastavením vecí pomocou Open VPN a na konfiguráciu tohto nastavenia potrebujete aj iný softvér. OpenVPN je šikovný na použitie a zvládnutie rýchlosti a bezpečnosti naozaj dobre.

4 - Load On Servers:

Toto je bežný problém, keď používate bezplatnú alebo stopovú verziu ktoréhokoľvek poskytovateľa služieb VPN. To vám neumožní vybrať alebo zamiešať medzi zoznamom serverov. Preto veľa ľudí zostáva pripojených k tomu istému serveru a za týchto okolností by ste určite mohli čeliť pomalému pripojeniu alebo nízkemu prehľadávaniu.

Na trhu sú dokonca aj platené VPN, ktoré nemajú dostatok serverov na rozloženie záťaže medzi nimi, čo vytvára rovnaký problém..

5 - Zdieľanie súborov P2P:

Toto je skutočnosť, že zdieľanie súborov P2P (peer-to-peer) je najväčším dôvodom škrtenia poskytovateľa internetových služieb. Vďaka obrovskému množstvu stiahnutí z torrent stránok sú ISP sledovače pozorné a obmedzujú vašu šírku pásma.

Pomocou služby VPN môžete obísť škrtenie poskytovateľa internetových služieb, musíte sa však opýtať poskytovateľa VPN, či povolí P2P pripojenie alebo nie. V opačnom prípade budete mať pred pripojením VPN rovnakú situáciu, v akej ste sa nachádzali.

6 - Obmedzenia rýchlosti ISP:

Obmedzenia rýchlosti poskytovateľa internetových služieb môžu byť z vášho širokopásmového pripojenia alebo priamo od poskytovateľa internetových služieb. Vyššie som sa zmienil o dôvode, prečo a kedy by ste mohli mať taký problém. Najčastejšou príčinou je veľké množstvo sťahovacích torrentov.

Niekedy manažéri širokopásmového pripojenia alebo manažéri sietí obmedzujú vaše pravidelné internetové pripojenie za múrom, čo spôsobuje rovnakú situáciu a cítite pomalé pripojenie.

7 - Prepojenie medzi poskytovateľom VPN & Váš poskytovateľ internetových služieb:

Obaja: váš poskytovateľ internetových služieb a váš VPN sú vzájomne prepojení, obaja sa podieľajú na obmedzovaní vašej rýchlosti.

Testovanie Thptlingu ISP:

Ak sa váš poskytovateľ internetových služieb podieľa na obmedzení šírky pásma, musíte ho pred pripojením služby VPN skontrolovať.

Rýchlosť skontrolujte podľa nasledujúcich krokov:

  1. Odpojte VPN
  2. návšteva www.speedtest.net
  3. Pripojte VPN

V tomto procese budete mať jasný výsledok, ak váš poskytovateľ internetových služieb zavedie také obmedzenia rýchlosti.

Nastavenia brány firewall:

Konkrétne smerovače a brány firewall tretích strán tiež spôsobujú problémy s rýchlosťou a odpojením. Vypnite smerovač alebo tretiu bránu alebo bránu Windows Firewall a skontrolujte konzistenciu a rýchlosť pripojenia. Keď nastavujete pripojenie VPN, uistite sa, že je nastavené nastavenie brány firewall vášho počítača, takže spoľahlivo môže bežať iba sieť VPN. Nastavenia brány firewall často neovplyvňujú VPN, ale ovplyvňujú rýchlosť procesora, ktorý môže spôsobiť, že VPN spomalí vaše internetové pripojenie.

Spravidla sa vám nemusí zdať tak závažná zmena rýchlosti internetového pripojenia, keď používate VPN. Celková rýchlosť tichého pripojenia VPN závisí od vašej aktuálnej rýchlosti internetového pripojenia. Pokiaľ je to stabilné, každé spomalenie bude iba malým segmentom, ktorý nemusí byť ani zreteľný.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me