Top 7 najslabších bodov zabezpečenia VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Vaša VPN je bezpečnostná sieť medzi vami a zvyškom sveta. Táto úroveň bezpečnosti je iba taká silná ako služby, aplikácie a operátori za ňou. Existuje dlhý zoznam spôsobov, ako môže byť ohrozená bezpečnosť VPN; od únikov DNS k škodlivému softvéru a každý užívateľ VPN musí vedieť, ako chrániť svoje pripojenie.


Úplné súkromie na internete je niečo, o čo by sa mal každý užívateľ VPN usilovať. Všetko od údajov o polohe až po špecifické návyky prehliadania a dokonca aj vašu totožnosť je možné zistiť pri otvorenom pripojení. Udržiavanie tejto úrovne ochrany súkromia a bezpečnosti vyžaduje zo strany užívateľa náležitú starostlivosť. Aj keď by bolo pekné, keby vám predplatné poskytovateľa VPN a pripojenie k jeho službám poskytli úplnú bezpečnosť a anonymitu, realita je však menej optimistická.

V ideálnom svete by každý užívateľ VPN a jeho poskytovateľ boli dokonalým modelom najlepších bezpečnostných postupov, ktorí by bez obáv mohli navigovať v zložitom svete sieťovej bezpečnosti. Pokiaľ ide o zabezpečenie VPN, väčšina zodpovednosti za zabezpečené pripojenie závisí od používateľa, či už je to prostredníctvom dôkladného prieskumu pred výberom poskytovateľa alebo udržiavaním ich vlastných prísnych bezpečnostných postupov pri ich každodennom používaní internetu..

Väčšinu bezpečnostných nástrah pripojenia VPN je možné vyriešiť trochu času a zameraním na detaily. Nezabudnite, že zabezpečenie v akejkoľvek sieti začína a končí samotnými používateľmi. Môžete urobiť viac pre to, aby ste sa chránili pred VPN snafom, než si myslíte!

1. Zraniteľnosti webových stránok

Prvý záznam v tomto zozname bude okamžite znieť ako rovnaká rada, akú ste počuli od začiatku internetu: Pri prehliadaní Internetu buďte opatrní. Môže sa to zdať ako zdravý rozum, ale keď majú ľudia ďalšiu vrstvu zabezpečenia, napríklad tú, ktorú poskytuje sieť VPN, s väčšou pravdepodobnosťou budú pri svojich činnostiach nedbanliví. To môže spôsobiť problémy na tmavých webových stránkach so škodlivým úmyslom.

To, že ste pripojení k sieti VPN, ešte neznamená, že máte k dispozícii múr s ochranou internetu. Stále je dôležité vedieť, ktoré webové stránky sú bezpečné a ktoré nie. Ak si nie ste istí, či je web bezpečný, nenavštevujte ho. Existuje niekoľko vysoko uznávaných bezpečnostných prehliadok webových stránok, ktoré skontrolujú, či je webová stránka bezpečná a seriózna. Po pripojení k sieti VPN sa váš počítač môže stále infikovať škodlivým softvérom alebo vírusom!

Ak sa chcete chrániť, nezabudnite dodržiavať osvedčené postupy prehliadania internetu. Renomovaná webová stránka bude mať veľmi zriedkavo vystavenú chybu zabezpečenia, ktorej výsledkom bude kompromitovaná stránka. Jediným spôsobom, ako proti tomu bojovať, je zabezpečiť aktuálnosť prehľadávača a operačného systému pomocou najnovších bezpečnostných opráv. Odporúča sa tiež prevádzka na internet alebo antivírusový softvér, ako aj aktivácia softvérovej brány firewall vášho počítača.

2. Poskytovatelia služieb

Poskytovatelia služieb pre pripojenia VPN prichádzajú v širokej škále tvarov a veľkostí. Aj keď niektorí sa snažia zaistiť vaše súkromie a anonymitu online za akýchkoľvek okolností, iní môžu byť laxnejší pri zabezpečení bezpečnosti svojich zákazníkov. Výskum vášho poskytovateľa VPN je dôležitým krokom k zabezpečeniu bezpečnosti na internete.

Aj poskytovatelia s vynikajúcou povesťou a históriou služieb sa môžu výrazne líšiť v tom, čo poskytujú svojim zákazníkom, a každý z nich bude mať svoje výhody a nevýhody. Budete chcieť skontrolovať, ako každý poskytovateľ spracúva vaše údaje, aké sú ich zmluvné podmienky uchovávania údajov a čo sa im ukázalo, keď robia, keď dostanú žiadosti o vaše údaje..

Väčšinu z toho, čo poskytovateľ služieb robí, keď ste pripojení, máte mimo kontroly, takže jediné, čo môžete urobiť, aby ste sa ubezpečili, že to nie je slabé miesto v zabezpečení VPN, je nezabudnite si vybrať ten správny, ktorý vyhovuje vaše potreby a má silnú povesť od svojich zákazníkov.

3. Servery

Podobne ako číslo dva v tomto zozname, servery pre pripojenie VPN hrajú obrovskú úlohu pri zabezpečení pripojenia, ale do značnej miery sú mimo vašej priamej kontroly. To môže stále predstavovať potenciálne škodlivé slabé miesto v každom pripojení VPN; keď sa vyskytnú problémy na oboch koncoch pripojenia, vaša sieť VPN môže zlyhať a predvoliť sa tak na bežný internet. Ak sa vyskytnú problémy so zabezpečením na strane servera, môže to ohroziť aj vašu anonymitu.

Najlepším spôsobom, ako proti tomu bojovať, je znova vykonať podrobný prieskum pred výberom poskytovateľa VPN. Vyhľadajte konzistentné recenzie a zdroje tretích strán, ktoré môžu overovať dostupnosť servera. V softvéri VPN môžete zapnúť aj funkciu „kill-switch“. Ak stratíte pripojenie k serveru VPN, aplikácia zruší vaše pripojenie na internet a vaše súkromie zostane chránené.

Čo je to prepínač zabíjania VPN a ako to funguje

4. Metódy overovania

Úžasne zložitý svet bezpečnosti šifrovania je rovnako užitočný, ako je ťažké navigovať. S viac ako siedmimi rôznymi šifrovacími a autentifikačnými protokolmi, ktoré sa v súčasnosti používajú, a mnohými ďalšími, ktoré boli zastarané alebo vidia viac výklenkov, je pochopenie toho, čo robí protokol pripojenia bezpečný, nočnou morou..

V súčasnosti je známe, že populárny 128-bitový protokol PPTP je ľahko zneužiteľný. Je to jedna z najrýchlejších metód overovania, ale jej popraskanie môže byť v malej miere dostatočne hrubé, aby bolo pre väčšinu používateľov nežiaduce..

Iné metódy ponúkajú omnoho bezpečnejšie spojenia. OpenVPN nemá v súčasnosti žiadne známe bezpečnostné chyby a je všeobecne považovaný za najbezpečnejšiu voľbu pre používateľa opatrného zabezpečenia.

L2TP je ľahšie použiteľná alternatíva k OpenVPN a môže byť rýchlo nakonfigurovaná tak, aby pracovala s väčšinou poskytovateľov VPN. Ponúka vysokú úroveň zabezpečenia, ale je tiež pomalšia ako OpenVPN.

Vo všeobecnosti sa odporúča vyhnúť sa protokolu PPTP. OpenVPN je pravdepodobne najbezpečnejšia možnosť, ktorá odstráni akékoľvek slabé miesta v autentifikácii a šifrovaní, ale nastavenie môže byť viac zapojené ako L2TP.

5. Zabezpečenie používateľa

Najslabším bodom akejkoľvek siete je takmer vždy koncový užívateľ. Platí to v širokom zmysle, keďže odborníci na bezpečnosť to už roky hovoria. Nemusí to však byť pravda pre vás a vykonanie jednoduchých bezpečnostných krokov vám môže pomôcť zaistiť bezpečnosť vašich informácií a identity.

Udržujte svoje heslá v bezpečí, nezdieľajte informácie o svojom účte a pri práci na internete buďte zdravý. Tento zoznam 10 bezpečnostných tipov od Berkeley pridáva niekoľko ďalších dôležitých postupov, ktoré treba mať na pamäti.

6. Zabezpečenie hostiteľského počítača

Ak je hostiteľský počítač už napadnutý škodlivým softvérom, pripojenie VPN sa v podstate stáva zbytočným. Ak hostiteľský počítač už obsahuje vírus, ktorý dokáže zaznamenávať a komunikovať informácie, VPN úplne obchádza. Zaistenie vášho zariadenia je bez nežiaduceho softvéru, ktorý by mohol spôsobiť škodu.

Používajte silný antivírusový softvér a vždy ho aktualizujte.

7. Problémy s DNS

Únik DNS je bežnou príčinou narušenia anonymity pri práci na VPN. Stáva sa to, keď sa lokálny server DNS pinguje namiesto servera v blízkosti vašej VPN, čo môže odhaliť, kde sa používateľ skutočne nachádza. Aj keď to v súčasnosti nie je také bežné, môže sa to stať s niektorým softvérom VPN alebo počítačmi.

Odskúšanie DNS môžete otestovať na rôznych webových stránkach online. Ak počas pripojenia k sieti VPN dochádza k úniku DNS, možno bude potrebné nakonfigurovať nastavenia, aby ste zaistili, že vaše súkromie zostane v bezpečí.

Nástroje testovania netesností DNS VYSTAVENÉ - nástroje, ktoré zavádzajú používateľov

Zabezpečenie VPN je na vás

Vaše súkromie a bezpečnosť sú takmer úplne na vás. Aj keď ste za sieťou VPN, je potrebné zabezpečiť, aby bola vaša anonymita chránená. Nepredpokladajte, že byť za sieťou VPN je stopercentným úlovkom pre bezpečnostné problémy. Urobte si čas, aby ste sa ubezpečili, že robíte správne veci a robíte dobrú bezpečnosť pri každom pripojení k internetu.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me