Top 7 nejslabších bodů zabezpečení VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Vaše VPN je bezpečnostní síť mezi vámi a zbytkem světa. Tato úroveň zabezpečení je pouze tak silná jako služby, aplikace a operátoři za ní. Existuje dlouhý seznam způsobů, jak může být ohroženo zabezpečení VPN; od úniků DNS do škodlivého softwaru a každý uživatel VPN musí vědět, jak chránit své připojení.


Úplné soukromí na internetu je něco, o co by se měl každý uživatel VPN snažit. Na otevřeném připojení lze zjistit vše od údajů o poloze až po specifické návyky procházení a dokonce i vaši identitu. Udržení této úrovně soukromí a zabezpečení vyžaduje určitou péči ze strany uživatele. I když by bylo hezké, kdybyste se jednoduše přihlásili k odběru u poskytovatele VPN a připojili se k jejich službám a zajistili vám úplnou bezpečnost a anonymitu, realita je však méně optimistická.

V ideálním světě by každý uživatel VPN a jejich poskytovatel byli dokonalým modelem nejlepších bezpečnostních postupů a mohli bez obav procházet složitý svět síťového zabezpečení. Pokud jde o zabezpečení VPN, většina odpovědnosti za zabezpečené připojení závisí na uživateli, ať už je to prostřednictvím důkladného průzkumu před výběrem poskytovatele, nebo udržováním vlastních silných bezpečnostních postupů při jejich každodenním používání internetu..

Většina bezpečnostních nástrah připojení VPN může být vyřešena trochu času a pozornosti k detailům. Vždy pamatujte, že zabezpečení v jakékoli síti začíná a končí u samotných uživatelů. Můžete udělat více, abyste se chránili před VPN snafem, než si myslíte!

1. Zranitelnosti webových stránek

První položka v tomto seznamu bude okamžitě znít jako stejná rada, jakou jste slyšeli od prvních dnů na internetu: Při procházení Internetu buďte opatrní. To se může zdát jako zdravý rozum, ale když mají lidé další vrstvu zabezpečení, jako je ta, kterou poskytuje VPN, jsou s větší pravděpodobností při svých činnostech nedbalí. To může způsobit problémy na stinných webech se škodlivým úmyslem.

To, že jste připojeni k VPN, neznamená, že máte ironickou zeď internetové ochrany. Stále je důležité vědět, které webové stránky jsou bezpečné a které nikoli. Pokud si nejste jisti, zda je web bezpečný, nenavštěvujte jej. Existuje řada vysoce uznávaných prověřování zabezpečení webových stránek, které zkontrolují, zda je web bezpečný a seriózní. Po připojení k síti VPN může být váš počítač stále infikován malwarem nebo virem!

Chcete-li se chránit, nezapomeňte dodržovat správné postupy prohlížení internetu. Renomovaný web bude mít velmi zřídka vystavenou chybu zabezpečení, která bude mít za následek ohrožení stránky. Jediným způsobem, jak proti tomu bojovat, je zajistit, aby váš prohlížeč a operační systém byly aktualizovány pomocí nejnovějších oprav zabezpečení. Doporučuje se také spuštění internetového zabezpečení nebo antivirového softwaru, stejně jako aktivace softwarové brány firewall vašeho počítače.

2. Poskytovatelé služeb

Poskytovatelé služeb pro připojení VPN přicházejí v široké škále tvarů a velikostí. Zatímco někteří jdou do velké míry, aby zajistili vaše soukromí a online anonymitu, je vždy zajištěno, jiní mohou být laxnější při zajišťování bezpečnosti svých zákazníků. Výzkum u vašeho poskytovatele VPN je důležitým krokem k zajištění bezpečnosti na internetu.

I poskytovatelé s vynikající pověstí a historií služeb se mohou výrazně lišit v tom, co poskytují svým zákazníkům, a každý z nich bude mít své výhody a nevýhody. Budete chtít zkontrolovat, jak každý poskytovatel nakládá s vašimi údaji, jaké jsou jejich smluvní podmínky pro uchovávání dat a co se jim ukázalo, když dělají žádosti o vaše údaje.

Většina z toho, co váš poskytovatel služeb dělá, když jste připojeni, je mimo vaši kontrolu, takže jediné, co můžete udělat, abyste zajistili, že to není slabou stránkou zabezpečení VPN, je vybrat ten, který vyhovuje vaše potřeby a má silnou pověst svých zákazníků.

3. Servery

Podobně jako číslo dva v tomto seznamu, servery pro připojení VPN hrají obrovskou roli v zabezpečení připojení, ale jsou z velké části mimo vaši přímou kontrolu. To může být stále potenciálně poškozující slabou stránkou jakéhokoli připojení VPN; když dojde k potížím na obou koncích připojení, vaše VPN může upadnout, což vás vrátí zpět na běžný internet. Pokud se vyskytnou problémy se zabezpečením na straně serveru, může to ohrozit i vaši anonymitu.

Nejlepší způsob, jak proti tomu bojovat, je znovu provést důkladný průzkum před výběrem vašeho poskytovatele VPN. Hledejte konzistentní recenze a zdroje třetích stran, které mohou ověřit provozuschopnost serveru. V softwaru VPN můžete také zapnout funkci „kill-switch“. Pokud ztratíte připojení k serveru VPN, aplikace zabrání připojení k internetu a vaše soukromí bude chráněno.

Co je přepínač zabíjení VPN a jak to funguje

4. Metody ověřování

Úžasně složitý svět zabezpečení šifrováním je stejně užitečný, jako je obtížné se v něm pohybovat. S více než sedmi různými šifrovacími a ověřovacími protokoly, které jsou v současné době používány, a mnoha dalšími, které byly zastaralé nebo viděly více specializovaných použití, může být pochopení toho, co činí protokol připojení bezpečné, noční můrou.

Právě teď je známo, že 128bitový protokol PPTP je snadno použitelný. Je to jedna z nejrychlejších metod autentizace, ale její praskání může být v malém okně provedeno hrubou silou, aby bylo pro většinu uživatelů nežádoucí..

Jiné metody nabízejí mnohem bezpečnější připojení. OpenVPN nemá v současnosti žádné známé bezpečnostní chyby a je obecně považován za nejbezpečnější volbu pro uživatele opatrného zabezpečení.

L2TP je jednodušší alternativou k OpenVPN a lze jej rychle nakonfigurovat tak, aby spolupracoval s většinou poskytovatelů VPN. Nabízí vysokou úroveň zabezpečení, ale je také pomalejší než OpenVPN.

Obecně se doporučuje vyhnout se protokolu PPTP. OpenVPN je pravděpodobně nejbezpečnější možnost, která odstraní všechny slabiny v autentizaci a šifrování, ale nastavení může být více zapojeno než L2TP.

5. Zabezpečení uživatele

Nejslabší stránkou jakékoli sítě je téměř vždy koncový uživatel. To platí v širokém smyslu, protože bezpečnostní experti to říkali roky. Nemusí to však být pravda pro vás, a provedení jednoduchých bezpečnostních kroků může pomoci zajistit vaše informace a identitu.

Udržujte svá hesla v bezpečí, nesdílejte informace o svém účtu a při práci na internetu používejte zdravý rozum. Tento seznam 10 bezpečnostních tipů od Berkeley přidává několik dalších důležitých postupů, které byste měli mít na paměti.

6. Zabezpečení hostitelského počítače

Pokud je hostitelský počítač již ohrožen škodlivým softwarem, připojení VPN je v podstatě zbytečné. Pokud hostitelský počítač již obsahuje virus, který je schopen zaznamenávat a komunikovat informace, VPN zcela obejde. Zajištění zabezpečení zařízení je bez nežádoucího softwaru, který by mohl způsobit škodu.

Používejte silný antivirový software a ujistěte se, že je stále aktuální.

7. Problémy s DNS

Úniky DNS jsou běžnou příčinou kompromitace anonymity při práci na VPN. K tomu dochází, když se místní server DNS pinguje namísto serveru v blízkosti vaší VPN, což může odhalit, kde se uživatel skutečně nachází. I když to v těchto dnech není tak běžné, může se to přesto stát s některým softwarem VPN nebo počítači.

Odskok DNS můžete vyzkoušet na různých webech online. Pokud během připojení k síti VPN dochází k úniku DNS, možná bude nutné nakonfigurovat nastavení, aby vaše soukromí zůstalo v bezpečí.

Nástroje pro testování netěsnosti DNS EXPOZOVÁNY - Nástroje, které zavádzají uživatele

Vaše zabezpečení VPN je na vás

Vaše soukromí a zabezpečení jsou téměř zcela na vás. I když jste za sítí VPN, je nutné zajistit, aby byla vaše anonymita chráněna. Nepředpokládejte, že být za sítí VPN je stoprocentním úlovkem bezpečnostních problémů. Udělejte si čas, abyste se ujistili, že děláte správnou věc a cvičíte dobré zabezpečení při každém připojení k internetu.