Vai jūs varat izsekot, izmantojot VPN? Noskaidrosim

[ware_item id=33][/ware_item]

Virtuālais privātais tīkls (VPN) pats par sevi ir konfidencialitātes rīks, kuram ir garš daudziem zināmu funkciju saraksts. Tomēr ir jautājumi par VPN autentiskumu un bažām, kuras VPN var izsekot vai ne?


Uzticēšanās ikvienam VPN pašreizējā laikmetā nav laba ideja. Tas ir tāpēc, ka; ir daudz ļaunprātīgu entītiju, kas VPN popularitāti varētu izmantot virulentiem mērķiem, un arī snooping paņēmieni kļūst arvien modernāki.

Šajā rakstā mēs apskatīsim dažus galvenos iemeslus, kuriem ir:

Vai VPN darbojas katrā gadījumā?

VPN izmanto šifrēšanas un IP aizklāšanas principu, lai nodrošinātu drošu savienojumu starp ierīci un VPN serveri. Visi lietotāja dati tiek šifrēti, izmantojot VPN tunelēšanu, un tiek nosūtīti uz internetu, kas novērš ļaunprātīgas darbības datu snoopinga dēļ.

Sakarā ar šīm VPN funkcijām tas tiek izmantots daudzu iemeslu dēļ, piemēram, vietņu atbloķēšana, droša straumēšana, ISP droseļvārsta apiešana, droša saglabāšana, atrodoties publiskajā Wi-Fi tīklā, un citi iemesli.

Anonimitāte nenozīmē, ka jūsu darbība kļūst neredzama, tomēr to nevarēja izsekot jums. Piemēram, jūsu straumēšana ir redzama ikvienam, ieskaitot jūsu ISP, taču viņi to varēja redzēt ar nepatiesu VPN IP adresi un neviens nevarētu izsekot jūsu īstajai IP adresei, ja jūsu VPN darbojas labi.

Diemžēl ir dažas nepilnības, kas varētu padarīt jūsu reālo IP adresi redzamu pat ar VPN savienojumu. Ja jūs jau iepriekš esat meklējis VPN informāciju, tad jums varētu būt zināms par šiem trūkumiem, un ja nē, šeit ir īss ieskats tajā.

IP noplūde

IP noplūde rodas daudzu iemeslu dēļ, bet, izmantojot VPN, IP noplūde notiek galvenokārt DNS pieprasījumu dēļ. Lielākajai daļai ierīču ir noklusējuma iestatījums ISP DNS serveris, caur kuru tiek apstrādāti visi interneta DNS pieprasījumi, un interneta pakalpojumu sniedzējs var uzraudzīt visas lietotāja aktivitātes.

Tomēr, kad ir pievienots VPN, tas maina ierīces DNS iestatījumus uz anonīmiem VPN DNS serveriem. Izmantojot šādus iestatījumus, tiek pārliecināts, ka vietne, kurai piekļūstat, kā arī jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs, nezina jūsu patieso IP adresi..

Diemžēl dažreiz jūsu VPN klātbūtnē ierīces iestatījumi tiek atjaunoti pie noklusējuma ISP DNS serveriem, un tas joprojām tiek ignorēts. Tas padara jūsu reālo IP adresi redzamu interneta pakalpojumu sniedzējam un tiešsaistes entītijām.

DNS noklusējuma iestatījumu atgriešanai ir daudz iemeslu, tomēr VPN ar DNS noplūdes aizsardzību varētu izvairīties no šīs problēmas, nepārtraukti uzraugot, vai katru DNS pieprasījumu rada VPN DNS vai nē..

Šis noplūdes veids ir pazīstams arī kā DNS noplūde.

WebRTC noplūde

WebRTC noplūde nav VPN kļūda, taču tā varētu padarīt jūsu IP redzamu VPN nodrošinātāja klātbūtnē, un jūs varat izsekot.

Tā ir salīdzinoši jauna pārlūka funkcija, kas palīdz reālā laikā sazināties bez pievienota paplašinājuma vai spraudņa. WebRTC darbība un parādība ir nedaudz sarežģīta, kā arī dziļa, kuru šeit varat uzzināt sīkāk.

Tomēr galvenais ir zināt, ka vietne varētu izmantot WebRTC funkcijas priekšrocības, lai piekļūtu IP informācijai no STUN servera, izmantojot vienkāršu skriptu. STUN serveri VPN izmanto arī vietējās IP adreses tulkošanai uz jaunu publisku IP adresi un otrādi. Veicot šo procedūru, serveris STUN izveido tabulu, kurā VPN klātbūtnē atrodas uz VPN balstīts publiskais IP, kā arī lietotāja reālā IP adrese. Tāpēc ar JavaScript palīdzību šos pieprasījumus var izmantot, lai iegūtu lietotāja vietējo un publisko IP adresi.

Šī funkcija pēc noklusējuma ir iespējota lielākajā daļā populāro pārlūku, piemēram, Chrome, Firefox un Opera. Tas ir, kā jūs negribot nododat savu IP adresi VPN klātbūtnē.

Kas var jūs izsekot, kamēr ir izveidots savienojums ar VPN

Iepriekš minētie IP noplūdes un izsekošanas iespēju piemēri ir gadījumi, kad kaut kur trūkst VPN. Tomēr ir daži VPN izsekošanas aspekti, kurus mēs kā VPN lietotāji bieži novārtā atstājam.

Gandrīz visi VPN pakalpojumu sniedzēji norāda, ka ir pilnīgi droši un bez nulles reģistrēšanas politikas. Diemžēl nav iespējas izdomāt vai apstiprināt šādu VPN pakalpojuma prasību. Neviens VPN pakalpojumu sniedzējs neuzglabā atsevišķu datu vienību, taču ir svarīgi zināt saglabāto datu veidu un daudzumu..

VPN lielākoties paziņo, ka viņi neglabā žurnālus, un tālāk savā privātuma politikā viņi norāda informāciju par glabātajiem datiem. Viņi arī saglabā šādus klauzulas neskaidrus, un tāpēc lielākā daļa lietotāju tos atstāj novārtā.

VPN pakalpojumu sniedzēji reģistrē lietotāja darbības tīmeklī, pieteikšanās un izrakstīšanās laikus. Viņi arī saglabā IP adreses, un pārlūkošanas ilgums varētu būt lielāks par to, kas būtu jāuzglabā. Tomēr, pēc viņu teiktā, lietotāja informācijas reģistrēšanas iemesls ir klientu pieredzes uzlabošana. Turklāt, lai pārliecinātos, ka netiek veiktas nelikumīgas darbības. Bet vai ir skaidrs, ka saglabātā informācija paliks tikai VPN sniedzējam?

Uzraudzības aģentūras, piemēram, NSA, varētu piespiest VPN vadību sniegt tām informāciju par lietotāju. Tāpēc daži cienījamie VPN pakalpojumi neveic žurnālus, lai pazustu tik pārliecinošas iespējas.

Kā jūs varētu samazināt VPN izsekošanas iespējas

Pirms VP pakalpojuma izvēles dažus apsvērumus varētu samazināt VPN izsekošanas iespējas.

  • Iepazīstieties ar VPN Mītnes valsti

Pirms izvēlēties sev VPN, jums jāpārbauda lapa “Par mums” vai informācija par VPN. Ir svarīgi zināt pakalpojumu sniedzēja mītnes valsti. Tas notiek tāpēc, ka atrašanās vieta nosaka privātuma likumus, kas nākotnē varētu piespiest pakalpojumu sniedzēju.

  • Rūpīgi jāizlasa VPN privātuma politika

Pirms tās izvēles ir ļoti svarīgi izlasīt VPN privātuma politikas informāciju. VPN pakalpojums, kas rūpējas par lietotāja privātumu, saglabā skaidru un viegli saprotamu politiku.  

Likumīgie VPN nodrošinātāji glabā pēc iespējas mazāk datu. Piemēram, viņi varēja pieprasīt tikai vārdu, e-pasta adresi, maksājuma datus un norēķinu adresi. Viņi to dara, lai varētu turpināt VPN abonēšanu. Viņi arī savā konfidencialitātes politikā skaidri piemin, ka viņi neierakstīs lietotāja IP adresi, savienojuma laikus un joslas platuma lietojumu.

  • Atcerieties izmantot papildu privātuma rīkus, lai pārbaudītu VPN efektivitāti

Izmantojot visu pārējo sarakstu ar uzdevumiem, jums vajadzētu palīdzēt papildu konfidencialitātes rīkiem. To darot, jūs varat pārbaudīt, vai jūs izseko VPN klātbūtnē. Tādi rīki kā DNS pārbaude, IP noplūdes pārbaude un WebRTC noplūdes pārbaude varētu sniegt jums sīkāku informāciju par VPN veiktspēju.

Nobeiguma vārdi

Ikvienam, kas uztraucas par viņu privātumu un VPN efektivitāti, ir jāuzdod jautājums, vai VPN var izsekot?

Lojāla atbilde uz šo ir jā, VPN varētu izsekot. Tur ir daudz VPN, un tikai daži ir autentiski kopā ar cienījamām funkcijām. VPN pakalpojumu sniedzējs jebkurā laikā varēja redzēt lietotāja datus un trafiku. Tādējādi jums ir jāuzticas VPN solījumiem.

VPN daudzējādā ziņā ir labi, taču nekas nav ideāls. Tāpēc atcerieties pirms VPN pakalpojumu sniedzēja izvēles pārbaudīt iepriekš minēto informāciju.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me