האם ספק שירותי האינטרנט יכול לראות תנועת VPN? בוא נגלה

[ware_item id=33][/ware_item]

מה אם תדעי שספק שירותי האינטרנט שלך (ISP) לא רק יוכל לעקוב אחר הפעילויות המקוונות שלך, אלא שהם גם יכולים למכור את היסטוריית האינטרנט שלך לצד שלישי. ההצעה הגבוהה ביותר עבור היסטוריית גלישה יימסר עם המידע הזה על ידי ספק שירותי האינטרנט.


כיצד להסתיר את היסטוריית הדפדפנים מספק שירותי האינטרנט - אמור לא למעקב 2018

זו באמת אמירה בנושא אזרחי ארה"ב מתעמתים. לכן, כמות יוצאת דופן של אנשים עוברת לכלי פרטיות יעיל, VPN. או שמדובר בכניסה בתשלום או ב- VPN בחינם, דווח על שטף עצום בחיפושי ה- VPN על פי גוגל טרנדס..

גרף שהועלה לרמה של למעלה מחמש שנים של חיפושים ב- VPN מראה גם שרבים מהאנשים שלא מכירים את הטכנולוגיה דורשים זאת גם לעצמם. אבל, בטח יש מחשבה ראשונה ברבים מהם שמה שעושה לי ISP לראות כשאני משתמש ב- VPN?

האם ספק שירותי האינטרנט שלך יכול לראות את ה- VPN שלך?

שירות VPN ידוע ככלי שיוצר חיבור מאובטח ומוצפן בין המכשיר שממנו אתה ניגש לאינטרנט לשרת פרטי. המידע המוצפן שהתקבל על ידי ספק האינטרנט שלך נשלח דרך שרת VPN שאליו אתה מחובר. זה מונע את התנועה שלך כדי לחטט או לעקוב אחר כל צד שלישי כולל ספק שירותי האינטרנט שלך.

אבל, שאלה היא שיכולה לספק שירותי האינטרנט לראות VPN?

התשובה לדאגה זו היא שכן כן ספקית האינטרנט יכולה לראות שאתה מחובר ל- VPN אך הם לא מסוגלים לפענח את פרטי הגלישה שלך..

משמעות הדבר היא ש- VPN ממיר את התנועה שלך לצורה מוצפנת שהיא איננה אלא מידע שאינו ניתן לזיהוי. לפיכך, הוא מתחמק מהנושאים והסיכונים של מעקב אחר ספק אינטרנט וממשיך למנוע מהם למכור את היסטוריית הגלישה שלך..

כמו כן, ה- IP המוקצה למשתמש אינטרנט על ידי ספק האינטרנט שלהם אינו זה שמוצג לספק האינטרנט ברגע שמשתמש מחובר ל- VPN. לשרת ה- VPN יש כתובת IP משלו שמוצגת בפני ספק האינטרנט, מה שאומר שהספק שלך רואה כשאתה משתמש ב- VPN הוא רק משתמש הגולש באינטרנט. לכן לא זהותך ולא פעילות הגלישה שלך לא נחשפים.

מהם החסר שבהם VPN יכול להימשך הגורם את הנתונים שלך לגלויים לספקית האינטרנט?

לרוב מומחי ואנליסטים בתחום האבטחה חוזים ש- VPN יכול להכיל גם חסרים מסוימים באבטחה. מושג זה מוצג בשל העובדה כי התנועה של משתמשי ה- VPN זמינה לספקי ה- VPN שיכולים גם להשתמש בו בכל רגע. למרות זאת, שירותי VPN רבים מציינים בבירור כי הכלל הוא אפס רישום במדיניות הפרטיות שלהם.

VPN נכון יכול להגן עליך מפני סיכונים רבים, כולל מעקב ממשלתי, התקפת פריצה, והכי חשוב מעקב אחר ספקי האינטרנט שלך ומכירת ההיסטוריה שלך. עם זאת, ישנם כמה חסרונות ש- VPN לא יעיל יכול להכיל.

כיצד לבדוק אם ה- VPN שלך מוצפן בפועל

מרבית האנשים אינם מודעים לפגם שהתגלה לאחרונה שעלול להפחית את יעילות האבטחה של ה- VPN על ידי תקלות בהצפנתו. טכניקה המכונה WebRTC מובנית כמעט בכל דפדפן ויכולה לשמש אתרים מרוחקים.

כמו כן, VPN המחובר למכשיר שלך לא יכול היה להגביל את גילוי ה- IP שלך אם אתר משתמש בטכנולוגיה זו ביעילות. למרות שאתרים רבים אינם מודעים לגישה זו אך זו מחשבה חזקה שאתרים כמו נטפליקס והולו שכבר עובדים קשה כדי להגביל את משתמשי ה- VPN, עשויים להשתמש בזה בעתיד הקרוב.

מבחן כדי לבדוק את ביצועי ה- VPN

כפי שנאמר קודם, הטכניקות וכמה חסרונות אבטחה נפוצים הקיימים ב- VPN רגיל או לפעמים בשירותי VPN פופולריים עלולים להיות מסוכנים לפרטיות הנתונים שלך. לכן חילצנו כמה כלי בדיקה מגיבים ופשוטים דרכם תוכלו לבדוק את אמינות ספק ה- VPN שלכם. כלים אלה יעניקו לך מושג רחב יותר מה רואה ספק שירותי האינטרנט שלך כשאתה משתמש ב- VPN.

מבחן דליפת DNS

מערכת שמות הדומיין או DNS משנה את צורת האתר הקריאה האנושית כגון Beencrypted.com, לכתובת פרוטוקול אינטרנטית מספרית. לרוב, VPN משנה את ה- ISP DNS שהוגדר בעבר באמצעותו ספק שירותי האינטרנט יכול לפקח על כל פעילויות הגלישה שלך.

ראשית, עליך לוודא מההגדרות כי ה- DNS שלך מוגדר ל- DNS של ה- VPN כשאתה מחובר לשירות.

באמצעות אתר בדיקה, VPNInsights.com אתה יכול לנתח את ה- דליפת DNS. רשום את ה- ISP שלך בזמן ה- VPN אינו פעיל ובדוק את כתובת ה- IP והמיקום כפי שמוצג על ידי אתר הבדיקה. בצע כעת את אותו הליך לאחר התחברות ל- VPN, שעכשיו אמור להציג כתובת IP ומיקום שונים בהתאם ל- VPN שלך.

מילים אחרונות; דבר לזכור כדי למזער את הפרטים ש- ISP יכול לראות

הדאגה הרווחת שרוב מומחי האבטחה מציגים היא שלעולם לא תוכלו לדעת את המציאות שמאחורי שירות VPN. אין דרך להבין מה עושה VPN עם הנתונים של הלקוחות שלהם וממש קשה לגלות ספק VPN מכובד מבין הרבים.

דרך פשוטה לסיכון פרטיות שכזה היא להימנע משירות VPN חינמי מכיוון שהם נוטים יותר להשתמש בדרכים חלופיות בכדי להשיג רווח. כמו כן, היזהר בעת בחירת VPN בתשלום וקרא בעיון את מדיניות הפרטיות שלהם.

כל אלה ימזערו את החששות שלכם לגבי מה רואה ספק שירותי האינטרנט שלי כאשר אני משתמש ב- VPN ו- ISP לא יוכלו לעקוב אחר פעילויות הגלישה שלכם.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me