راهنمای رمزگذاری VPN: و چگونه کار می کند 2019؟

[ware_item id=33][/ware_item]

رمزگذاری روشی است که برای تقویت امنیت و حفظ حریم خصوصی داده ها یا اطلاعاتی که برای دسترسی به هر فرد تصادفی حساس است ، استفاده می شود..


رمزگذاری نام فرایندی است که داده ها و اطلاعات واقعی را با فرمت غیرقابل خواندن و رمزگذاری شده تبدیل می کند ، که توسط یک کلید رمزگذاری شده توسط کاربر مجاز مجاز محافظت می شود..

وقتی کاربر مجاز به درستی کلید را وارد کرد ، می توان داده ها را رمزگشایی کرد. دسته بندی های مختلف رمزگذاری مانند رمزگذاری فایل ، رمزگذاری کامل دیسک ، رمزگذاری دستگاه و رمزگذاری VPN وجود دارد.

جرائم سایبری این روزها بسیار رایج است زیرا هکرها ، اسپم ها و دیگر جاسوسی ها از جمله آژانس های امنیتی و نظارتی دولت برای دستیابی به شبکه شما استفاده از فناوری سطح بالا را شروع کرده و اطلاعات و داده های حساس شما را سرقت می کنند..

که نه تنها از نظر جسمی به دستگاه شما آسیب می رساند بلکه همچنین برای اطلاعات محرمانه شما مانند جزئیات حساب بانکی ، اطلاعات کارت اعتباری ، مکالمات خصوصی ، عکس ، فیلم و سایر اطلاعات مشابه نیز خطرناک است. هیچ کس هرگز نمی خواهد چنین داده های حساس دست به دست شوند.

نیازی به نگرانی نیست ، زیرا برای این مسئله راه حلی هم وجود دارد که توسط میلیون ها کاربر در سراسر جهان استفاده می شود ، و آن رمزگذاری داده های اینترنتی است. چگونه می توان داده های اینترنتی را رمزگذاری کرد؟ این کار با ابزاری به نام Virtual Private Network (VPN) و رمزگذاری VPN انجام می شود.

رمزگذاری VPN چیست؟ و چگونه کار می کند?

رمزگذاری VPN فرآیندی است که توسط آن یک VPN داده های شما را با فرمت کدگذاری شده مخفی می کند که توسط هر کسی که سعی در خراب کردن اطلاعات شما دارد ، غیرقابل خواندن است. یک VPN وقتی وارد می شود ، داده ها را رمزگذاری می کند و از درون تونل آن عبور می کند و سپس در انتهای دیگر رمزگشایی می کند که سرور VPN شما را به وب سایت درخواستی شما وصل می کند ، در ضمن از طریق انتقال ، تمام جزئیات ورود به سیستم امن و پنهان می شوند. رمزگذاری VPN.

رمزگذاری VPN

بیایید در زیر جنبه های فن آوری رمزگذاری VPN را یاد بگیرید.

انواع مختلف VPN

یک VPN از ترکیبات و تکنیک های مختلفی برای رمزگذاری استفاده می کند که می توانید به آسانی درک کنید که انواع VPN و پروتکل هایی که برای رمزگذاری و امنیت از آنها استفاده می کنید را به راحتی درک کنید..

سؤال مربوط به VPN

سایت به سایت VPN

دفاتر عمدتا از یک VPN سایت به سایت که به عنوان روتر به روتر VPN نیز شناخته می شود ، استفاده می کنند. شرکتها معمولاً نیاز دارند که یکی از دفاتر آن را از راه دور با حفظ حریم خصوصی و محرمانه حفظ کنند و این با نصب یک VPN سایت به سایت ، که یک تونل رمزگذاری شده خصوصی را ایجاد می کند ، برقرار می شود و یک ارتباط مطمئن بین شعب اداری را در هر صورت ایجاد می کند. مکان جهان. از این رو VPN روتر به روتر نیز نامیده می شود زیرا در اینجا یکی از روتر ها به عنوان مشتری VPN عمل می کند و دیگری به عنوان یک سرور VPN برای ارائه اینترنت امن و ناشناس در دفاتر که در مکان های مختلف جغرافیایی قرار دارد ، عمل می کند..

دسترسی از راه دور VPN

یک VPN از راه دور دسترسی ، اینترنت را از راه دور توسط شبکه خصوصی خود در اختیار کاربران خود قرار می دهد. این بیشتر توسط کاربران خانگی و کارمندان دفتر استفاده می شود تا هنگام مسافرت به دور از محل دفتر به سرور شرکت خود متصل شوند.

با ایجاد یک تونل مجازی ایمن بین رایانه یا دستگاه کاربر و سرور VPN ، ارتباط را با افراد برقرار می کند و آنها را با یک تونل رمزگذاری شده ایمن به اینترنت وصل می کند..

این نوع VPN معمولاً توسط کاربران خانگی برای رهایی از محدودیت های جغرافیایی و دسترسی به وب سایت های مسدود شده در منطقه خود استفاده می شود ، در حالی که کارمندان دفتر وقتی می خواهند از یک مکان دیگر به سرور شرکت دسترسی پیدا کنند ، از آن استفاده می کنند.

انواع پروتکل های VPN

سطح حفظ حریم خصوصی و امنیتی که از VPN می گیرید بستگی به نوع پروتکل مورد استفاده برای تأمین امنیت داده های شما و حفظ حریم خصوصی دارد. انواع مختلفی از پروتکل های VPN وجود دارد که توسط ارائه دهندگان VPN استفاده می شود. هر نوع پروتکل VPN ذکر شده در زیر سطح امنیتی متفاوتی را ارائه می دهد ، بنابراین اجازه دهید نگاهی به آنها بیندازیم.

IPSec - امنیت پروتکل اینترنت

Security پروتکل اینترنت یا IPSec رایج ترین پروتکل VPN است که توسط VPN های سایت به سایت برای اطمینان از ایمنی داده ها در شبکه های IP از جمله اینترنت استفاده می شود. این می تواند داده ها بین روتر به روتر ، فایروال به روتر ، دسک تاپ به سرور و رومیزی به روتر را ایمن کند.

عمدتا از دو پروتکل فرعی استفاده می شود: Encloadulated Security Payload (ESP) و Header Authentication (AH) ، که به بسته های داده ای که از طریق تونل سفر می کنند ، دستور می دهد. هر دو دستورالعملهای مختلفی را بر اساس نوع انتقال بسته های داده از طریق تونل ارسال می کنند.

L2TP - (پروتکل تونلینگ لایه 2)

این پروتکل تونل سازی است که با استفاده از IPSec برای ایجاد امنیت و حفظ حریم خصوصی بالا و اتصال بسیار امن VPN استفاده می شود. همچنین توسط VPN سایت به سایت پشتیبانی می شود اما توسط VPN های از راه دور استفاده می شود زیرا این پروتکل اصلی به نقطه (نقطه) به نقطه (PPP) است که عمدتاً به عنوان یک پروتکل تونل سازی به همراه پروتکل های رمزگذاری دیگر مانند IPsec مورد استفاده قرار می گیرد تا تقویت و تقویت شود سطح امنیت و حریم خصوصی.

مقاله مربوطه: چه چیزی torrenting است و چگونه کار می کند

PPTP - (پروتکل تونلینگ نقطه به نقطه)

این مسئول رمزگذاری داده ها از یک نقطه به نقطه دیگر تنها با ایجاد یک تونل رمزگذاری شده و انتقال داده ها از آن است. پروتکل PPTP متداول ترین پروتکل است و هزاران سیستم عامل و دستگاه را پشتیبانی می کند. این برنامه از رمزگذاری 40 بیتی و 128 بیتی یا هر طرح رمزگذاری دیگری پشتیبانی شده توسط PPP پشتیبانی می کند.

OpenVPN

OpenVPN یک نرم افزار منبع باز است که از یک مکانیزم VPN برای ایجاد یک اتصال نقطه به نقطه در تونل های مجازی و ویژگی های دسترسی از راه دور استفاده می کند. این به عنوان امن ترین پروتکل VPN در نظر گرفته شده است که قادر به ارائه بسیاری از عملکردهای پروتکل امنیتی مختلط و پیچیده است.

SSTP - پروتکل تونل سوکت ایمن

این برنامه عمدتاً برای رمزگذاری نهایی در ویندوز استفاده می شود زیرا یک پروتکل اختصاصی مایکروسافت است ، بنابراین در جایی که OpenVPN پشتیبانی نمی شود SSTP می تواند برای همان سطح امنیتی و رمزگذاری اجرا شود و از PPTP و L2TP / IPSec قوی تر باشد..

چرا به رمزگذاری VPN احتیاج دارید

VPN برای امنیت و حفظ حریم خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار مهم است که باید از آنها رمزگذاری شود تا اطمینان حاصل شود که تمام داده ها و فعالیت های اینترنتی شما از هر شخصی که سعی در جاسوسی در شبکه شما داشته باشد پنهان است..

خوب ، این هدف اصلی استفاده از یک سرویس VPN است ، اما بله برخی از VPN ها وجود دارند که می توانند شما را در رابطه با امنیت و رمزگذاری متلاشی کنند و شاید این موارد VPN بدون رمزگذاری باشند..

ما اطلاعات مختصری در مورد نحوه رمزنگاری VPN و سیستم و مکانیزم استفاده از آنها برای تأمین امنیت و رمزگذاری به شما داده ایم ، بنابراین از این پس می دانید برای داشتن بهترین امنیت و امنیت ، باید در VPN به دنبال چه چیزی باشید..

رمزگذاری VPN Layer Sockets Secure (SSL)

رمزگذاری Secure Sockets Layer SSL VPN برای مرورگر وب استفاده می شود و برخلاف سایر پروتکل های سنتی VPN که مخصوصاً از نرم افزار VPN استفاده می شوند ، برای مرورگر وب استفاده می شود و می تواند در پسوند مرورگرها استفاده شود که نیازی به نصب خاصی ندارد..

می توان مستقیماً به مرورگر اینترنت اضافه کرد و یک سوئیچ روشن / خاموش برای کار با آن در هنگام استفاده از آن و خاموش کردن کار با آن ، خاموش است. بیشتر برای دسترسی به کاربران از راه دور ، دسترسی به برنامه های مشتری / سرور ، برنامه های وب و اتصالات شبکه داخلی و غیره استفاده می شود.

رمزگذاری vpn

رمزگذاری VPN با تعویض لیبل چند پروتکل (MPLS)

تعویض لیبل چند پروتکل (MPLS) روشی است که برای ساخت شبکه های خصوصی مجازی VPN استفاده می شود. این یک راه مناسب و انعطاف پذیر برای مسیریابی و انتقال انواع ترافیک شبکه با استفاده از ساختار ستون فقرات MPLS است ، متداول ترین انواع MPLS VPN که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد.

  1. نقطه به نقطه (پیشینه)
  2. لایه 2 (VPLS)
  3. لایه 3 (VPRN)

تونل رمزگذاری شده VPN

تونل VPN راهی است که از طریق آن می توانید کامپیوتر شما را به سرور خود متصل کنید و بسیار مهم است که باید کاملاً ایمن و رمزگذاری شود ، یک تونل VPN که رمزگذاری شده است ، اطمینان حاصل می کند که تمام داده های شما از طریق آن عبور می کنند ، از چشم هرکسی که مخفی است مخفی می شود. به تعویق افتادن در شبکه خود ، در حالی که یک تونل رمزگذاری نشده می تواند اطلاعات داده شما را به دلیل پروتکل های رمزنگاری ضعیف نشت کند.

VPN بدون رمزگذاری

لازم نیست همه VPN ها رمزگذاری ارائه دهند. این یک مورد بسیار نادر است که یک تونل VPN بدون رمزگذاری است ، اما اتفاق می افتد ، ممکن است برخی از VPN از رمزگذاری برای محافظت از داده های سفر از طریق یک تونل استفاده نکنند. به عنوان مثال ، ممکن است که یک تونل VPN بین دو میزبان مستقر شود و از Generic Routing Encapsulation (GRE) استفاده کند که انتظار می رود رمزگذاری شود ، اما نه امن است و نه مورد اعتماد.

چنین VPN بدون رمزگذاری خطرناک است و داده های کاربران را به دام می اندازد ، زیرا کاربر معتقد است که تمام داده های آنها ایمن است و هیچ کس نمی تواند آنچه را که بصورت آنلاین انجام می دهند را ببیند ، اما در اینجا اشتباه است و گاهی اوقات حتی با استفاده از چنین افرادی VPN بدون رمزگذاری می شود. مورد حمله مجرمان سایبری قرار گرفت.

الگوریتم های رمزگذاری VPN

VPN از پروتکل ها و برخی از الگوریتم های رمزگذاری برای محافظت در برابر حریم شخصی نهایی استفاده می کند ، عمدتاً سه الگوریتم رمزگذاری VPN وجود دارد که توسط شرکت های تجاری VPN تجاری یا استاندارد AES ، RSA و SHA و غیره استفاده می شود که می توان به اختصار در زیر توضیح داد..

AES-AES (استاندارد رمزگذاری پیشرفته)

این یک الگوریتم مطمئن است که در رمزگذاری کلید متقارن مورد استفاده قرار می گیرد. از طول های مختلف کلیدهای 128 ، 192 و 256 بیتی پشتیبانی می کند ، هرچه طول کلید طولانی تر باشد رمزنگاری قوی تر خواهد بود و همچنین بدان معنی است که در پردازش زمان بیشتری طول می کشد که منجر به سرعت اتصال کندتر می شود..

RSA

این مبتنی بر نام اولیه افرادی است که این الگوریتم را در سالهای گذشته رسماً توصیف کرده اند. در سیستم کلید عمومی نامتقارن استفاده می شود ، به این معنی که از کلید عمومی برای رمزگذاری داده ها استفاده می شود ، اما برای رمزگشایی از یک کلید خصوصی دیگر استفاده می شود. معمولاً توسط کلیه پروتکل های VPN فعلی مانند OpenVPN ، SSTP و غیره برای رمزگذاری بهترین و قوی استفاده می شود.

الگوریتم امن هش (SHA)

SHA- الگوریتم Hash Secure (SHA) ایجاد شده توسط سیسکو؛ این الگوریتم بسیار ایمن و قوی است و از طرف فرستنده و گیرنده لازم است ضمن رمزگذاری و رمزگشایی پیام یا داده هایی که از طریق تونل VPN عبور می کنند با این الگوریتم ارتباط برقرار کنند..

نتیجه

بعد از تمام بحثهایی که انجام داده ایم تا شما را به طور کامل درمورد آنچه VPN برای حفظ حریم خصوصی و امنیت شما انجام می دهد و چگونه این کار را انجام می دهیم ، کمی بیشتر به منظور محافظت از حریم خصوصی اینترنت و رمزگذاری شما کمک کردیم.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me