מדריך להצפנת VPN: ואיך זה עובד 2019?

[ware_item id=33][/ware_item]

הצפנה היא שיטה המשמשת לשיפור האבטחה והפרטיות של הנתונים או המידע הרגיש אליהם נגיש כל אדם אקראי..


הצפנה היא שם התהליך הממיר את הנתונים והמידע בפועל בתבנית שלא ניתן לקרוא וקודד, המוגנת באמצעות מפתח הצפנה שהוגדר על ידי המשתמש המורשה בלבד.

ניתן לפענח את הנתונים כאשר המשתמש המורשה נכנס נכון למפתח. קיימות קטגוריות שונות של הצפנה כמו קידוד קבצים, קידוד דיסק מלא, קידוד מכשירים והצפנת VPN.

פשעי סייבר נפוצים מאוד בימים אלה שכן האקרים, שולחי דואר זבל וסנפים אחרים כולל סוכנויות האבטחה והמעקב הממשלתית החלו להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת בכדי לקבל גישה לרשת שלך, ולגנוב את המידע והנתונים הרגישים שלך..

מה שלא רק פוגע במכשיר שלך פיזית, אלא שהוא גם מסוכן למידע החסוי שלך כמו פרטי חשבון בנק, פרטי כרטיסי אשראי, שיחות פרטיות, תמונות, קטעי וידאו ומידע דומה אחר. אף אחד מעולם לא רוצה שמידע רגיש כל כך יהיה בידיים לא נכונות.

אינך צריך לדאוג, מכיוון שיש פתרון גם לזה שמשמש מיליוני משתמשים ברחבי העולם, וזה הצפנת נתונים באינטרנט. כיצד ניתן להצפין נתוני אינטרנט? זה נעשה על ידי כלי שנקרא Virtual Private Network (VPN) והצפנת VPN.

מהי הצפנת VPN? ואיך זה עובד?

קידוד VPN הוא תהליך שבאמצעותו VPN מסתיר את הנתונים שלך בפורמט מקודד שאינו ניתן לקריאה על ידי כל מי שמנסה לחטוף את הנתונים שלך. VPN מצפין את הנתונים, כאשר הוא נכנס ועובר במנהרה שלו ואז מפענח אותם בקצה השני בו שרת ה- VPN מחבר אותך לאתר המבוקש שלך, בינתיים, דרך ההעברה, כל פרטי הכניסה שלך נשמרים מאובטחים ומוסתרים על ידי הצפנת VPN.

הצפנת VPN

בואו ללמוד משהו על ההיבטים הטכנולוגיים של הצפנת VPN להלן.

סוגים שונים של VPN

VPN משתמש בשילובים וטכניקות שונות להצפנה אותם ניתן להבין בקלות כשאתה יודע את סוגי ה- VPN והפרוטוקולים שהם משתמשים בהם לצורך קידוד ואבטחה..

שאלה קשורה בנושא VPN

VPN לאתר לאתר

משרדים משתמשים בעיקר ב- VPN מאתר לאתר המכונה גם VPN לנתב לנתב. חברות נדרשות לעיתים קרובות לחבר בין אחד ממשרדיה למשרד אחר מרחוק עם הפרטיות והסודיות הנשמרים והדבר מושג על ידי התקנת VPN מאתר לאתר הבונה מנהרה מוצפנת פרטית ומספקת חיבור מאובטח בין סניפי המשרדים בכל מיקום העולם. זה נקרא גם נתב לנתב VPN מכיוון שכאן נתב אחד פועל כלקוח VPN והשני משמש כשרת VPN כדי לספק אינטרנט מאובטח ואנונימי בתוך המשרדים שנמצאים במיקומים גיאוגרפיים שונים..

VPN לגישה מרחוק

VPN לגישה מרחוק מספק את חיבור האינטרנט למשתמשים שלו מרחוק על ידי הרשת הפרטית שלו. משתמשים בו משתמשים ביתיים ועובדי משרדים בעיקר כדי להתחבר לשרת החברה שלהם כשהם מתרחקים ממיקום המשרד.

זה מספק את החיבור לאנשים על ידי יצירת מנהרה וירטואלית מאובטחת בין המחשב או המכשיר של המשתמש לשרת VPN ומחברת אותם לאינטרנט באמצעות מנהרה מוצפנת מאובטחת..

סוג זה של VPN משמש בדרך כלל על ידי משתמשים ביתיים כדי להיפטר מהמגבלות הגיאוגרפיות ולגישה לאתרים החסומים באזורם, ואילו עובדי המשרדים משתמשים בו כאשר הם רוצים לגשת לשרת החברה ממיקום אחר..

סוגי פרוטוקולי VPN

רמת הפרטיות והביטחון שאתה מקבל מ- VPN תלויה באיזה סוג פרוטוקול הוא משתמש כדי לאבטח את הנתונים שלך ושומר על פרטיותך. ישנם סוגים שונים של פרוטוקולי VPN המשמשים את ספקי ה- VPN; כל סוג של פרוטוקול VPN המוזכר להלן מספק רמת אבטחה שונה, אז בואו נסתכל עליהם.

IPSec - אבטחת פרוטוקול אינטרנט

פרוטוקול אינטרנט אבטחה או IPSec הוא פרוטוקול ה- VPN הנפוץ ביותר המשמש את VPNs מאתר לאתר כדי להבטיח את בטיחות הנתונים ברשתות IP, כולל האינטרנט. זה יכול לאבטח נתונים בין נתב לנתב, חומת אש לנתב, שולחן עבודה לשרת, ושולחן עבודה לנתב.

הוא משתמש בעיקר בשני פרוטוקולי משנה: עומס אבטחה מכוסה (ESP) וכותרת אימות (AH), המורה על חבילות הנתונים העוברות במנהרה. שניהם שולחים הוראות שונות על סמך איזה סוג של חבילות נתונים מועבר דרך המנהרה.

L2TP - (פרוטוקול מנהרה של שכבה 2)

זהו פרוטוקול מנהור המשמש בשילוב של IPSec לבניית אבטחה ופרטיות מתקדמות וחיבור VPN מאובטח ביותר. זה גם נתמך על ידי VPN מאתר לאתר אך משמש על ידי VPNs עם גישה מרחוק שכן הוא הפרוטוקול הנקי-לנקודה העיקרי (PPP) המשמש בעיקר כפרוטוקול מנהור יחד עם שילוב פרוטוקולי הצפנה אחרים כמו IPsec לחיזוק ושכלול רמת האבטחה והפרטיות.

התייחסו למאמר: מה טורד ואיך זה עובד

PPTP - (פרוטוקול נקודת נקודה לנקודה)

היא אחראית להצפנת הנתונים מנקודה אחת לאחרת רק על ידי יצירת מנהרה מוצפנת והעברת נתונים ממנה. פרוטוקול PPTP הוא הפרוטוקול הנפוץ ביותר ותומך באלפי מערכות הפעלה והתקנים. הוא תומך בהצפנה של 40 סיביות ו 128 סיביות או בכל ערכת הצפנה אחרת הנתמכת על ידי PPP.

OpenVPN

OpenVPN הוא יישום תוכנת קוד פתוח המשתמש במנגנון VPN ליצירת חיבור מאובטח נקודה לנקודה במנהרות וירטואליות ותכונות גישה מרחוק. זה נחשב לפרוטוקול ה- VPN המאובטח ביותר המסוגל לספק פונקציות רבות של פרוטוקולי אבטחה מעורבים ומורכבים.

SSTP - פרוטוקול מנהורי שקע מאובטח

הוא משמש בעיקר להצפנה מתקדמת במערכת Windows, כמו שהוא פרוטוקול קנייני של מיקרוסופט, כך ש- OpenVPN אינו נתמך, ניתן ליישם SSTP באותה רמה של אבטחה והצפנה והיא חזקה יותר מ- PPTP ו- L2TP / IPSec.

מדוע אתה זקוק להצפנת VPN

VPNs משמשים לאבטחה ופרטיות, וזה קריטי שהם חייבים להיות מוצפנים כדי לוודא שכל הנתונים והפעילויות שלך באינטרנט מוסתרים מכל מי שמנסה לרגל ברשת שלך..

ובכן, זו המטרה העיקרית של שימוש בשירות VPN, אבל כן יש כמה VPNים שיכולים לנטרל אותך בנוגע לאבטחה והצפנה ואולי אלה VPN ללא ההצפנה..

מסרנו לך מידע קצר על אופן הצפנת ה- VPN ואיזו מערכת ומנגנון הם משתמשים בכדי לספק אבטחה והצפנה, כך שמעתה והלאה אתה יודע מה אתה צריך לחפש ב- VPN לקבלת הפרטיות והביטחון הטובים ביותר..

קידוד VPN Secure Sockets Layer (SSL)

שלא כמו פרוטוקולי VPN מסורתיים אחרים המשמשים בתוכנת VPN מסוימת, הצפנת SSL VPN של שכבת Secure SQL משמשת לדפדפן אינטרנט וניתן להשתמש בה בהרחבת דפדפנים שאינה דורשת שום יישום ספציפי להתקנה והתקנה..

ניתן להוסיף אותו ישירות לדפדפן האינטרנט ויש לו מתג הפעלה / כיבוי להפעלתו כשאתה צריך להשתמש בו וכבה כשסיימת איתו. זה משמש בעיקר כדי לספק למשתמשים מרוחקים את הגישה ליישומי לקוח / שרת, יישומי אינטרנט וחיבורי רשת פנימיים וכו '.

הצפנת vpn

הצפנת מיתוג ריבוי פרוטוקולים (MPLS) VPN

מיתוג תוויות מרובות פרוטוקולים (MPLS) הוא שיטה המשמשת לבניית VPNs ברשתות פרטיות וירטואליות. זוהי דרך נוחה וגמישה לנתב ולהעברת סוגים שונים של תעבורת רשת באמצעות מבנה עמוד השדרה MPLS, הסוגים הנפוצים ביותר של VPNs MPLS המשמשים כיום הם

  1. נקודה לנקודה (Pseudowire)
  2. שכבה 2 (VPLS)
  3. שכבה 3 (VPRN)

מנהרת VPN מוצפנת

מנהרת VPN היא דרך דרכה היא מחברת את המחשב שלך לשרת שלה וחשוב מאוד שהיא חייבת להיות מאובטחת ומוצפנת לחלוטין, מנהרת VPN שמוצפנת מבטיחה את כל הנתונים שלך העוברים דרכה, מוסתרת מעיני כל מי שמנסה לחטט ברשת שלך, בעוד שמנהרה לא מוצפנת יכולה לדלוף את מידע הנתונים שלך בגלל פרוטוקולי הצפנה חלשים.

VPN ללא הצפנה

אין זה הכרחי שכל VPNs יציעו הצפנה. זה מקרה נדיר מאוד שמנהרת VPN אינה מוצפנת, אך זה קורה, ייתכן ש VPN כלשהו לא ישתמש בהצפנה להגנה על נתונים הנוסעים דרך מנהרה. לדוגמה, יתכן שמנהרת VPN שהוקמה בין שני מארחים משתמשת בביצוע Encapsulation Generic Routing (GRE) שצפוי להיות מוצפן, אך הוא אינו מאובטח ואינו מהימן..

VPNs כאלה ללא הצפנה הם מסוכנים ומלכידים את נתוני המשתמשים מכיוון שהמשתמש מאמין שכל הנתונים שלהם בטוחים, ואף אחד לא יכול לראות מה הם עושים באופן מקוון, אבל זה המקום בו הם טועים ולעיתים אפילו משתמשים באנשי VPN לא מוצפנים כאלה הותקף על ידי פושעי רשת.

אלגוריתמי הצפנת VPN

VPN משתמש בפרוטוקולים ובכמה מאלגוריתמים של הצפנה להגנת הפרטיות האולטימטיבית יש בעיקר שלושה אלגוריתמים של קידוד VPN המשמשים את חברות VPN המסחריות או הסטנדרטיות AES, RSA ו- SHA וכו ', אשר ניתן לתאר בקצרה להלן..

AES-AES (תקן הצפנה מתקדם)

זהו אלגוריתם מאובטח המשמש בהצפנת מפתחות סימטריים. הוא תומך באורכי מקשים שונים של 128, 192 ו- 256 סיביות, ככל שאורך המפתח ארוך יותר יהיה הצפנה חזקה יותר, מה שאומר גם זה לוקח יותר זמן בעיבוד מה שמביא למהירות חיבור איטית יותר.

RSA

זה מבוסס על שם ראשי התיבות של האנשים שתיארו רשמית את האלגוריתם הזה בשנים האחרונות. הוא משמש במערכת מפתחות אסימטרית, שמשמעותה שמפתח ציבורי משמש להצפנת הנתונים, אך מפתח פרטי אחר משמש לפענוחם. בדרך כלל משתמשים בו בכל פרוטוקולי ה- VPN הנוכחיים כמו OpenVPN, SSTP וכו 'לקבלת ההצפנה הטובה והחזקה ביותר..

אלגוריתם האש מאובטח (SHA)

SHA- אלגוריתם מאובטח (SHA) שנוצר על ידי סיסקו; אלגוריתם זה מאובטח וחזק מאוד ומחייב את השולח והמקלט גם לרמוז על האלגוריתם הזה תוך הצפנת ופענוח ההודעה או הנתונים העוברים במנהרת VPN.

סיכום

לאחר כל הדיון שעשינו בכדי ליידע אותך לגמרי על מה VPN עושה למען פרטיותך ואבטחתך וכיצד הוא עושה זאת, עזרנו מעט יותר לקראת ההגנה על פרטיותך והצפנת האינטרנט שלך..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me