چگونه بررسی کنیم که آیا VPN شما در واقع رمزگذاری شده است یا خیر

[ware_item id=33][/ware_item]

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) وظیفه اصلی را برای محافظت از حریم شخصی کاربران و تأمین امنیت داده های آنها دارد. با این حال ، اگر اتصال VPN شما برای رمزگذاری ترافیک داده شما ناکارآمد باشد از مزایایی که از طریق آن می گیرید چیست?


VPN یک فناوری است که از داده های کاربران در برابر چشمان خاموش مانند هکرها ، سازمان های دولتی و ISP ها محافظت می کند. در اثر مرور IP و DNS ، کاربر در هنگام مرور وب ناشناس می ماند.

آدرس IP نقاب دار به شما کمک می کند تا محدودیت های وب سایت را دور بزنید و از احتمال ردیابی اطلاعات شما توسط شخص ثالث خودداری کنید. در حالی که ، آدرس IP واقعی شما توسط ارائه دهنده اینترنت شما اختصاص داده شده است که از طریق آن مکان و ترافیک وب شما به ISP مشخص می شود. به عنوان مثال ، شما در هنگام دسترسی به محتوای ویدیو پیام پیام مانند "ببخشید ، این فیلم در کشور شما در دسترس نیست" یا سلب مسئولیت مشابه متوجه شده اید. این امر به این دلیل است که IP واقعی شما موقعیت مکانی شما را فاش می کند و شما قادر به مشاهده محتویات مسدود شده در منطقه خود نیستید.

چگونه می توان از ISP Throttling دور زد | مانیتورینگ ISP را با سهولت متوقف کنید

به همین دلیل است که VPN توجه فوق العاده ای و استثنایی را به خود جلب می کند ، با این حال ، افزایش عظیم در کاربران VPN مشاهده می شود. اما متأسفانه ، بسیاری از افراد از این فناوری تازه استفاده می کنند و از خطرات امنیتی که ممکن است یک VPN داشته باشد آگاه نیستند.

جایی که یک VPN می تواند آسیب پذیری داشته باشد

نقص اخیراً کشف شده که می تواند امنیت را از طریق تقصیر رمزگذاری VPN کاهش دهد ، موضوعی است که اکثر مردم از آن بی اطلاع هستند. سایتهای از راه دور از ویژگی WebRTC مرورگر استفاده می کنند ، که تقریباً برای همه مرورگرها ساخته شده است.

راهنمای رمزگذاری VPN: و چگونه کار می کند?

این می تواند به شناسایی آدرس IP واقعی کاربر کمک کند حتی اگر یک سرویس VPN به دستگاه خود متصل باشد. حتی اگر وب سایت ها از این تکنیک تاکنون استفاده نمی کنند ، اما از وب سایتهایی نظیر Netflix ، Hulu و سایر مواردی که مشتاقانه راهی برای جلوگیری از دسترسی کاربران VPN به سرویس های خود استفاده می کنند ، بلا استفاده نخواهد ماند..

VPN جزئیات مبهم مانند مکان واقعی شما و ارائه دهنده اینترنت را می توان از طریق چند خط کد کشف کرد. آسیب پذیری WebRTC موضوعی مبتنی بر وب است اما می تواند بر برنامه هایی که می توانند صفحات وب ارائه دهند تأثیر بگذارد. اشخاص Snooping مانند دولتها ، ISP ها ، بازاریاب ها و موارد دیگر می توانند ترافیک داده و سابقه مرور وب را ردیابی کنند.

بنابراین ، شما باید اتصال VPN خود را بررسی کرده و اقدامات مربوط به حفظ حریم خصوصی را انجام دهید تا از محاصره ناگهانی سرویس های مورد علاقه خود مانند BitTorrent ، Netflix یا هرگونه جریان و مرور محتوای دیگر جلوگیری کنید..

چگونه ابزارهای رمزگذاری ترافیک خود را بررسی کنید

تست امنیتی VPN می تواند از طریق ابزارهای مختلف آزمایش انجام شود تا از اتصال کاملاً مطمئن و ایمن VPN اطمینان حاصل شود. تکنیک های ذکر شده تکنیکی است که چند دقیقه طول خواهد کشید و واقعاً ساده است. با این حال ، آنها می توانند شما را از دزدی های شدید اطلاعات ، سرقت ISP ، نظارت دولت و تهدیدات سایبری محافظت کنند.

1 - تست نشت DNS

برای تجزیه و تحلیل نشت DNS ، باید به آزمون نشت DNS مراجعه کنید که مشکل نشت DNS اتصال شما را در عرض چند ثانیه تأیید می کند. ابتدا ، بدون فعال کردن اتصال VPN ، آزمایش را انجام داده و آدرس IP و جزئیات موقعیت مکانی خود را یادداشت کنید.

اکنون سرویس VPN خود را روشن کرده و به وب سایت بروید تا دوباره تست را انجام دهید. نتیجه نمایش داده شده باید دارای یک آدرس IP جعلی باشد که توسط ارائه دهنده VPN به شما اختصاص داده شده است و مکان باید مطابق با سرور VPN متصل شما تغییر یابد. در حالی که ، اگر جزئیات قبلی شما همانند اتصال VPN باشد از DNS شما در حال فزونی است.

2 - آزمون آدرس IP تورنت P2P

torrenting P2P مشهورترین علتی است که کاربران از خدمات VPN برای ناشناس ماندن در انتظار انتخاب هستند. اما اگر ناشناس بودن شما از طریق یک VPN خاص امن نیست از مزایای استفاده از آن است. بنابراین ، انجام آزمایش آدرس IP تورنت P2P برای شما واقعاً مهم است.

تست ipleak یک برنامه کارآمد است که می تواند یک بررسی سریع تورنت IP را در اختیار شما قرار دهد. در زیر برنامه ، شما یک تست چک چک IP دارید که باید فایل تورنت تست را در مشتری P2P خود بارگیری کنید. پس از بارگیری ، جزئیات آدرس IP موجود در آن را باز کرده و آنالیز کنید. اگر آدرس IP واقعی و DNS شما را نمایش دهد ، خدمات VPN شما مقصر بوده و شما امن نیستید.

3 - تست آدرس IP

شما باید آدرس IP خود را از طریق مراجعه به whatismyipaddress.com بررسی کنید. در اینجا همچنین اگر اطلاعاتی را پیدا کنید که شبیه به آدرس IP واقعی و موقعیت مکانی شما باشد ، از اتصال VPN شما احتمالاً دارای آسیب پذیری است.

با این حال ، برای انجام یک تست آدرس IP طولانی ، به تست تست IP Leak بروید. این برنامه به شما کمک می کند تا عملکرد VPN خود را برای Java و Flash تجزیه و تحلیل کنید و به آنها بگویید که از آنها محافظت می شود یا اطلاعات واقعی DNS شما را فاش می کند..

در اینجا آموزش YouTube است

نحوه بررسی ترافیک VPN رمزگذاری شده است یا نه

برای بررسی اتصال VPN در دستگاه خود ، روشی آسان وجود دارد که از طریق آن می توانید عملکرد رمزگذاری ارائه دهنده VPN خود را قضاوت کنید.

تجزیه و تحلیل رمزگذاری داده ها بر روی رایانه شخصی

  • ابتدا نرم افزارهای رایگان مانند WIRESHARK و آن را در دستگاه خود نصب کنید.

چگونه بررسی کنیم که آیا VPN شما در واقع رمزگذاری شده است یا خیر

  • برای شروع فرایند تجزیه و تحلیل داده ها ، باید یک صفحه وب بیابید که امن نیست. به عنوان مثال سایتی که شما انتخاب می کنید نباید حاوی ‘HTTPS"در آدرس وب یک صفحه وب ایمن می تواند آسیب پذیری های رمزگذاری را برای شما دشوار کند.
  • اکنون WIRESHARK را باز کنید و روی "گرفتن"گزینه در بالای صفحه نمایش داده شده است. پس از آن مطبوعات "گزینه ها".

چگونه بررسی کنیم که آیا VPN شما در واقع رمزگذاری شده است یا خیر

چگونه بررسی کنیم که آیا VPN شما در واقع رمزگذاری شده است یا خیر

  • این شما را به یک فهرست متفاوت از همان مورد قبلی می رساند.
  • بر روی "شبکه محلی کابلیاگر از پشت روتر نتوانید آدرس IP روتر یا IP معمولی خود را مشاهده کنید.

چگونه بررسی کنیم که آیا VPN شما در واقع رمزگذاری شده است یا خیر

  • اکنون به "شروع"را فشار داده و بارگیری مجدد صفحه وب خود را در رایانه شخصی خود باز کنید. روند بارگیری مجدد را هر چه سریعتر انجام دهید.

چگونه بررسی کنیم که آیا VPN شما در واقع رمزگذاری شده است یا خیر

  • بزن به دکمه صلیب سرخ که در بالای صفحه نمایش داده می شودگرفتن از اترنت"برای متوقف کردن لیست طولانی از نتایج ضبط غیر ضروری.

چگونه بررسی کنیم که آیا VPN شما در واقع رمزگذاری شده است یا خیر

از لیست نمایش داده شده از نتایج گرفته شده ، خواهید دید پروتکل ها بخشی که نتایج پروتکل متفاوتی مانند DNS ، TCP ، HTTPS و غیره دارد.

چگونه بررسی کنیم که آیا VPN شما در واقع رمزگذاری شده است یا خیر

  • اکنون بر روی عکس های مختلف یک به یک کلیک کنید و در متنی که در زیر مشاهده می کنید مطالب خواندنی زیادی مانند نام صفحه وب را مشاهده خواهید کرد..

چگونه بررسی کنیم که آیا VPN شما در واقع رمزگذاری شده است یا خیر

این همان نتیجه زمانی است که شما با یک ارائه دهنده VPN در ارتباط نیستید ، اما باید عملکرد VPN خود را بررسی کنید. بعد از روشن کردن اتصال VPN در دستگاه ، مجدداً مراحل قبلی را انجام دهید. در حالی که برای اتصال مناسب باید چند ثانیه به VPN خود بدهید.

پس از انجام مراحل ضبط ، پروتکل های موجود در لیست نمایش داده شده را بررسی کنید. برای یک VPN کارآمد ، تمام پروتکل ها باید "UDP" باشند. همچنین با کلیک بر روی عکسبرداری باید محتوا نمایش داده شود که غیرقابل خواندن است. اگر اینگونه نباشد ، رمزگذاری VPN شما مقصر است و باید یک ارائه دهنده معتبر در نظر بگیرید.

چگونه بررسی کنیم که آیا VPN شما در واقع رمزگذاری شده است یا خیر

چگونه بررسی کنیم که آیا VPN شما در واقع رمزگذاری شده است یا خیر

آموزش تصویری

چگونه می توان در برابر چنین مواردی محافظت کرد

اگر از یک سرویس VPN ناکارآمد و محافظت نشده استفاده می کنید ، می توانید طعمه آسانی برای هکرها و افراد دارای نیت مخرب باشید. بیشتر افراد از آسیب پذیری WebRTC که می تواند هر یک از VPN را آلوده کند ، آگاهی ندارند.

بنابراین ، یک کاربر هوشمند باید سرویس VPN خود را بررسی کند و برای جلوگیری از خطرات آسیب پذیری باید اقدامات لازم را انجام دهد. در اینجا برخی از راحت ترین نکاتی که می توانید برای محافظت از خود بلافاصله دنبال کنید.

WebRTC را در مرورگر خود غیرفعال کنید

اگر شاهد تست ها بوده اید و آنها در مرورگر شما کار کرده اند از آنكه تحت تأثیر قرار گرفته است و باید آسیب پذیری را در اسرع وقت برطرف كنید. مرورگرهایی مانند Chrome ، Firefox و Opera و برنامه های مبتنی بر آنها ، بیشتر WebRTC را بصورت پیش فرض فعال می کنند. در حالی که ، اینترنت اکسپلورر و سافاری تا زمانی که WebRTC را روشن نکنید ، به همان روش کار نمی کنند.

مردم فکر می کنند مرورگر خود را تغییر دهند تا بتوانند بدون فعال کردن WebRTC ، مرورگر خود را فعال کنند. با این حال ، اقدامات پیشگیرانه برای مرورگرهای موجود شما وقت گیرتر و بی دردسر تر هستند. همچنین ، کاربران این مرورگرهای محبوب مایل نیستند مرورگر خود را تغییر دهند.

  • برای Chrome و Opera, افزونه فروشگاه وب Chrome ScriptSafe را در مرورگر خود نصب کنید. این می تواند در مرورگر Opera نیز نصب شود و WebRTC را در مرورگر شما غیرفعال می کند.
  • برای Firefox, می توانید دو گزینه را انتخاب کنید ، یا افزونه غیرفعال کردن WebRTC را از افزونه های موزیلا نصب کنید یا می توانید WebRTC را مستقیماً از تنظیمات مرورگر خود غیرفعال کنید.

زبانه ای را در مرورگر Firefox خود باز کنید و در نوار URL به "About: config" بروید. اکنون "media.peerconnection.enabled" را false پیدا کرده و تنظیم کنید.

WebRTC را در Firefox ، Chrome و Opera غیرفعال کنید - 2018 به روز شده است

با این حال ، پسوندهای حریم خصوصی کارآمد مانند Adblock ، PrivacyBadger و Disconnect می توانند در مقابل چنین رفتاری یاری کنند. اگرچه اینها نمی توانند WebRTC را متوقف کنند اما قطعاً شما را به روز می کنند تا WebRTC را در آینده نزدیک مسدود کنید.

نتیجه

بسیاری از خدمات VPN یک دوره آزمایشی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند تا بررسی کنند آیا VPN کارآمد است و می تواند از اطلاعات کافی برای داده های خود استفاده کند یا خیر. بنابراین ، بهتر است قبل از در نظر گرفتن آن ، عملکرد VPN را با پیاده سازی این ابزارها بررسی کنید.

چند دقیقه iinvestments می تواند شما را از از دست دادن پول و از همه مهمتر داده های حساس شما از snoopers نجات دهد.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me