آیا VPN سرعت اینترنت را کند می کند؟ [حل]

[ware_item id=33][/ware_item]

پاسخ کوتاه به این سوال: اتصال VPN فرض می کند سرعت شما را به دلیل پروتکل های رمزگذاری کاهش می دهد. VPN ترافیک اینترنت شما را از طریق یک تونل بسیار رمزگذاری شده مسیریابی می کند ، به همین دلیل همیشه در هنگام مرور احساس اتصال متزلزل می کنید. اگر از بهترین خدمات قانونی و قانونی VPN استفاده می کنید ، سرعت اتصال شما بیشتر از 5٪ تا 6٪ از سرعت اینترنت معمولی شما کاهش نمی یابد..


در بعضی موارد ، VPN وقتی وسیله ارتباطی توسط ISP شما متوقف می شود ، ابزار مفیدی است ، دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود ISP بر روی پهنای باند شما شلیک شود ، خوب ما در این مقاله در مورد این موضوع بحث خواهیم کرد. مزیت دیگر رمزگذاری VPN است که اتصال اینترنتی شما را با فراهم آوردن حریم خصوصی و امنیت ارتباط شما تقویت می کند.

موافقت VPN برای مخفی کردن اطلاعات IP و رمزگذاری اتصال به اینترنت شما ، بنابراین ، هکرها ، کلاهبرداران کلاهبرداری و کلاهبرداری نمی توانند در هنگام گشت و گذار در اینترنت در کانون عمومی یا یک اتصال اینترنتی معمولی به اطلاعات خصوصی شما نزدیک شوند..

با وجود مزایای VPN ، بسیاری از کاربران VPN نگران چگونگی پریشانی VPN از سرعت اینترنت هستند. بنابراین, آیا VPN اینترنت را کند می کند? در اصل ، بیش از چند مورد وجود دارد که می توانند سرعت اینترنت شما را تحت تأثیر قرار دهند ، آیا شما پشت سرور VPN هستید یا خیر..

سؤال "آیا VPN باعث کندتر شدن اینترنت می شود؟" سؤال ساده یا خیر پاسخ نیست ، بلکه می تواند در مراحل معین توضیح داده شود:

چرا VPN سرعت اینترنت را کند می کند:

برخی از ارائه دهندگان VPN ممکن است ادعا کنند با استفاده از VPN سرعت اتصال به اینترنت را افزایش می دهند یا حتی ادعا می کنند که آنها در دور زدن ISP کمک می کنند..

در حالی که ما قادر به پاسخگویی به این سؤال نیستیم. اما اگر از VPN استفاده می کنید ، مطمئن نیستید که سرعت اینترنت شما را کند یا کند نخواهد کرد. با این حال ، چندین عامل وجود دارد که به هنگام اتصال به VPN در ارتباط شما به نظر می رسد. شما فقط باید از این امر آگاه باشید:

1 - موقعیت فیزیکی سرور:

مشاهده و آزمایش شده است که وقتی به یک سرور VPN که از موقعیت فیزیکی شما بسیار دور است وصل می شوید ، می تواند منجر به اتصال کم سرعت شود. برای حل این مشکل می توانید سایر سرورهای مجاور را انتخاب کنید تا زمان پاسخگویی بیشتر شود. با استفاده از برخی از ارائه دهندگان بهترین VPN ، می توانید تعداد زیادی سرور را انتخاب کنید.

2 - کیفیت رمزگذاری:

نوع رمزگذاری نیز علت اتصال کند اینترنت است در حالی که شما از طریق سرویس دهنده VPN متصل می شوید. پروتکل های مختلفی وجود دارد که توسط ارائه دهنده VPN برای رسیدگی به انواع مختلف درخواست ها ارائه می شود. شما می توانید سرعت را با کاهش حریم خصوصی و رمزگذاری خود بهینه کنید ، به این معنی که می توانید پروتکل های مختلفی را امتحان کنید که به شما امکان می دهد ویژگی های مختلفی داشته باشید.

3 - تغییر پروتکل ها:

ارائه دهندگان خدمات مختلف اینترنتی از پروتکل های مختلف پشتیبانی می کنند. اگر از سرعت آهسته رنج می برید ، بین پروتکل های مثلاً PPTP ، L2TP و OpenVPN را تنظیم کنید. حذف از پروتکل ها نیز مشکل قطع اتصال را برطرف می کند.

معمولاً VPN ها 3 نوع پروتکل ، PPTP ، L2TP / IPsec و OpenVPN ارائه می دهند که برای رفع نیازهای مختلف توسط دستگاه های مختلف طراحی شده اند. همیشه باید سعی کنید پروتکل صحیحی را برای خود بفهمید.

بیایید نگاهی بیندازیم که پروتکل برای شما بهترین است!

PPTP (پروتکل تونلینگ نقطه به نقطه): با استفاده از روش رمزگذاری 128bit ، این پروتکل بهترین سرعت اما محیط کم امنیت را ارائه می دهد. همچنین ، می توانید این پروتکل را با OpenVPN تنظیم کنید ، که نکته اضافه است.

L2TP-IPsec: در این پروتکل ، امنیت بالاتری نسبت به PPTP دریافت خواهید کرد. سرعت اینترنت شما را بخاطر تونل رمزگذاری شده یا به دلیل تونل زنی VPN کاهش می دهد ، اما شما را از ایجاد یک ارتباط ناشناس تضمین می کند. پایین آمدن خواهد بود "دشوار است برای کشف با OpenVPN".

OpenVPN: این بهترین گزینه برای همه ، سرعت ، حریم خصوصی و امنیت است. ممکن است در تنظیم موارد Open VPN با مشکل روبرو شوید و همچنین برای پیکربندی این تنظیم نیاز به نرم افزار دیگری دارید. OpenVPN برای استفاده و مقابله با سرعت و امنیت بسیار خوب است.

4 - بار روی سرورها:

این مسئله زمانی رایج است که شما از نسخه رایگان یا Trail از هر ارائه دهنده خدمات VPN استفاده می کنید. این امکان را به شما نمی دهد که بین لیست سرورها انتخاب یا تغییر دهید. بنابراین ، بسیاری از افراد به همان سرور متصل هستند و در این شرایط ، مطمئناً می توانید با اتصال آهسته یا تجربه مرور کم مواجه شوید.

حتی VPN های پرداخت شده در بازار وجود دارند که سرور کافی برای پخش بار در میان آنها ندارند و همین مسئله را ایجاد می کنند.

5 - اشتراک گذاری فایل P2P:

این واقعیت است که به اشتراک گذاری پرونده P2P (Peer-to-Peer) بزرگترین دلیل برای ISP است. بارگیری زیاد از طریق سایت های تورنت باعث می شود ردیاب های ISP مورد توجه قرار گیرند و پهنای باند شما را محدود می کنند.

با استفاده از سرویس VPN ، می توانید ISP را پرت کنید ، اما باید از ارائه دهنده VPN خود بپرسید که آیا آنها اجازه P2P را می دهند یا نه. در غیر این صورت ، شما همان وضعیت را پیش از اتصال VPN خواهید داشت.

6 - محدودیت های سرعت ISP:

محدودیت سرعت ISP می تواند از پهنای باند شما یا مستقیم از ISP باشد. من در بالا به این دلیل اشاره کردم که چرا و چه زمانی می توانید چنین موضوعی را تجربه کنید. مقدار زیادی از تورنتهای بارگیری شایع ترین علت این امر است.

بعضی اوقات مدیران باند پهن یا مدیران شبکه محدودیت هایی در ارتباط اینترنتی معمولی شما در پشت دیوار دارند ، که همین وضعیت را قرار می دهد ، و شما یک اتصال آهسته احساس می کنید.

7 - اتصال بین ارائه دهنده VPN & ISP شما:

هر دو: ISP و VPN شما با یکدیگر در ارتباط هستند ، هر دو در محدود کردن سرعت شما نقش دارند.

آزمایش ISP Throttling:

اگر ISP شما در محدود کردن پهنای باند شما دخیل است ، باید قبل از اتصال سرویس VPN ، آن را بررسی کنید.

برای بررسی سرعت خود مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. VPN را قطع کنید
  2. به www.speedtest.net مراجعه کنید
  3. VPN را وصل کنید

در این فرآیند ، در صورت وجود چنین محدودیت هایی از سرعت که توسط ISP شما اجرا شده است ، نتیجه روشنی خواهید داشت.

تنظیمات فایروال:

روترهای خاص و فایروال های شخص ثالث همچنین باعث ایجاد مشکلات سرعت و قطع ارتباط می شوند. Router / 3rdparty یا Windows Firewall را غیرفعال کنید و قوام و سرعت اتصال را بررسی کنید. هنگامی که اتصال VPN را تنظیم می کنید ، مطمئن شوید که تنظیمات دیواره آتش رایانه شما تنظیم شده است و فقط یک VPN می تواند با اطمینان اجرا شود. تنظیمات فایروال اغلب بر VPN تأثیر نمی گذارد اما بر سرعت CPU تأثیر می گذارد که می تواند باعث شود VPN اتصال اینترنت شما را کند کند..

به طور کلی ، هنگام استفاده از VPN ممکن است شاهد چنین تغییر شدید در سرعت اتصال به اینترنت نباشید. سرعت کلی بی صدا VPN شما بستگی به سرعت اتصال فعلی اینترنت شما دارد. تا زمانی که این امر پایدار باشد ، هر گونه کاهش سرعت فقط یک بخش کوچک خواهد بود که حتی ممکن است مورد توجه واقع نشود.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me