آیا می توان با یک VPN پیگیری کرد؟ بیایید

[ware_item id=33][/ware_item]

شبکه خصوصی مجازی (VPN) به خودی خود ابزاری برای حفظ حریم خصوصی است که دارای لیست طولانی از ویژگی هایی است که برای بسیاری شناخته شده است. با این حال ، سؤالاتی در مورد صحت یک VPN و نگرانی وجود دارد که می تواند VPN را ردیابی کند یا خیر?


اعتماد به هر VPN در عصر حاضر ایده خوبی نیست. این به دلیل این هست که؛ بسیاری از اشخاص مخرب وجود دارد که می توانند از محبوبیت VPN برای مقاصد شرارت آمیز استفاده کنند و همچنین تکنیک های جاسوسی پیشرفته می شوند.

در این مقاله ، ما در مورد برخی از دلایل عمده که وجود دارد بحث خواهیم کرد

آیا VPN ها در هر مورد کار می کنند?

یک VPN از اصل رمزگذاری و پنهان سازی IP استفاده می کند تا یک ارتباط مطمئن بین دستگاه و سرور VPN برقرار کند. کلیه داده های کاربر از طریق تونل سازی VPN رمزگذاری می شود و به اینترنت ارسال می شود که به دلیل خرابکاری داده از فعالیت مخرب جلوگیری می کند..

با توجه به این ویژگی های VPN ، به دلایل زیادی از قبیل رفع انسداد وب سایت ، تورنت ایمن ، دور زدن پرتاب ISP ، ایمن ماندن در هنگام Wi-Fi عمومی و دلایل دیگر استفاده می شود..

ناشناس بودن به این معنا نیست که فعالیت شما نامرئی می شود ، اما نمی تواند به شما ردیابی شود. به عنوان مثال ، تورنت شما برای همه از جمله ISP شما قابل مشاهده است اما آنها می توانند با یک آدرس IP VPN کاذب آن را ببینند و اگر VPN شما خوب کار کند هیچ کس نمی تواند به آدرس IP واقعی شما پیگیری کند..

متأسفانه ، نقص هایی وجود دارد که می توانند آدرس IP واقعی شما را حتی با اتصال VPN قابل مشاهده کنند. اگر قبلاً جزئیات VPN را جستجو کرده اید ، ممکن است از این نقص ها آگاه باشید و در غیر این صورت ، در اینجا نگاهی گذرا به آن می پردازیم.

نشت IP

نشت IP به دلایل زیادی اتفاق می افتد اما با وجود VPN ، IP شما عمدتا به دلیل درخواست DNS رخ می دهد. بیشتر دستگاه ها دارای تنظیم پیش فرض از سرور ISP DNS هستند که از طریق آن تمام درخواست های DNS اینترنت پردازش می شوند و ارائه دهنده اینترنت قادر به نظارت بر تمام فعالیت های کاربر است.

اما ، هنگامی که یک VPN متصل است ، تنظیمات DNS دستگاه را به سرورهای VPN DNS ناشناس تغییر می دهد. از طریق چنین تنظیماتی ، اطمینان حاصل می شود که وب سایتی که به آن دسترسی دارید و همچنین ارائه دهنده اینترنت شما از آدرس IP واقعی شما بی اطلاع است..

متأسفانه ، بعضی اوقات تنظیمات دستگاه شما در حضور VPN به سرورهای پیش فرض ISP DNS برمی گردد و همچنان نادیده گرفته می شود. این باعث می شود آدرس IP واقعی شما برای ارائه دهنده اینترنت و اشخاص آنلاین قابل مشاهده باشد.

دلایل زیادی برای برگرداندن تنظیمات پیش فرض DNS وجود دارد ، با این وجود یک VPN با حفاظت نشت DNS می تواند با نظارت مستمر از این مسئله جلوگیری کند که هر درخواست DNS توسط VPN DNS تولید می شود یا خیر..

این نوع نشت همچنین به نشت DNS معروف است.

نشت WebRTC

نشت WebRTC یک خطای VPN نیست ، اما می تواند IP شما را در حضور ارائه دهنده VPN قابل مشاهده کند ، و می توان آنرا ردیابی کرد.

این یک ویژگی مرورگر نسبتاً جدید است که به برقراری ارتباط در زمان واقعی بدون افزونه یا افزونه اضافه شده کمک می کند. کار و پدیده WebRTC کمی پیچیده و همچنین عمیق است که می توانید در اینجا به تفصیل آن اطلاعات کسب کنید.

با این حال ، نکته اصلی که باید بدانیم این است که یک وب سایت می تواند از ویژگی WebRTC برای دسترسی به اطلاعات IP از سرور STUN ، با استفاده از یک اسکریپت ساده ، استفاده کند. سرور STUN همچنین توسط VPN برای ترجمه آدرس IP محلی به یک آدرس IP عمومی جدید و برعکس استفاده می شود. از طریق این روش ، سرور STUN یک جدول حاوی IP عمومی مبتنی بر VPN و همچنین آدرس IP واقعی کاربر را در حضور VPN ایجاد می کند. بنابراین ، با کمک جاوا اسکریپت می توان از این درخواست ها برای دریافت آدرس IP محلی و عمومی کاربر استفاده کرد.

همچنین ، این ویژگی به طور پیش فرض در اکثر مرورگرهای محبوب مانند Chrome ، Firefox و Opera فعال شده است. اینگونه است که شما ناخواسته در حضور VPN آدرس IP خود را فاش می کنید.

چه کسی می تواند شما را هنگام اتصال به یک VPN ردیابی کند

مثالهای فوق از نشت IP و ردیابی امکانات زمانی است که یک VPN در جایی فاقد آن باشد. با این حال ، برخی از جنبه های ردیابی VPN وجود دارد که ما اغلب به عنوان یک کاربر VPN از آنها غافل می شویم.

تقریباً تمام ارائه دهندگان VPN با سیاست صفر ورود به سیستم کاملاً ایمن و ایمن هستند. متأسفانه ، راهی برای تشخیص یا تأیید چنین ادعایی از سرویس VPN وجود ندارد. هیچ ارائه دهنده VPN وجود ندارد که یک قطعه داده را حفظ نمی کند اما دانستن نوع و میزان داده های ذخیره شده مهم است.

VPN اکثراً اعلام می کنند که آنها سیاهههای مربوط را حفظ نمی کنند و علاوه بر این در سیاست حفظ حریم خصوصی ، جزئیات داده های ذخیره شده را بیان می کنند. همچنین ، آنها چنین بندهایی را مبهم نگه می دارند و بنابراین ، اکثر کاربران از آنها غفلت می کنند.

ارائه دهندگان VPN که فعالیت وب کاربر را ثبت می کنند ، زمان ورود به سیستم و خروج از سیستم هستند. آنها همچنین آدرس های IP را حفظ می کنند و مدت زمان مرور می تواند بیشتر از آنچه باید ذخیره شود باشد. با این حال ، به گفته آنها ، دلیل عدم ورود جزئیات کاربر افزایش تجربه مشتری است. همچنین برای اطمینان از عدم انجام فعالیت های غیرقانونی. آیا این قطعی است که اطلاعات موجود فقط در ارائه دهنده VPN باقی می ماند?

آژانس های نظارتی مانند NSA می توانند مدیریت VPN را مجبور کنند اطلاعات کاربر را در اختیار آنها قرار دهد. به همین دلیل است که برخی سرویس های معتبر VPN برای ناپدید شدن امکان چنین قانع کننده ، سیاهههای مربوط را حفظ نمی کنند.

چگونه می توان شانس ردیابی VPN را کاهش داد

قبل از انتخاب سرویس VP ، امکان ردیابی VPN از طریق برخی ملاحظات کاهش می یابد.

  • کشور اصلی VPN را بررسی کنید

قبل از انتخاب VPN برای خودتان ، باید صفحه یا اطلاعات "درباره ما" راجع به VPN بررسی کنید. شناختن کشور ارائه دهنده مهم است. به این دلیل است که مکان در مورد قوانین حفظ حریم خصوصی که می تواند ارائه دهنده را در آینده مجبور کند تعیین می کند.

  • باید خط مشی رازداری VPN را با دقت بخوانید

خواندن جزئیات سیاست حفظ حریم خصوصی VPN قبل از انتخاب آن بسیار مهم است. سرویس VPN که به حفظ حریم خصوصی کاربران اهمیت می دهد ، خط مشی را پاک و ساده نگه دارید که به راحتی قابل درک است.  

ارائه دهندگان قانونی VPN تا حد امکان داده های کمتری را نگه می دارند. به عنوان مثال ، آنها فقط می توانند نام ، آدرس ایمیل ، داده های پرداخت و آدرس صورتحساب را بخواهند. آنها این کار را می کنند تا بتوانند برای اشتراک VPN اقدام کنند. همچنین ، آنها در خط مشی رازداری خود به وضوح ذکر می کنند که آدرس IP کاربر ، زمان اتصال و استفاده از پهنای باند را وارد نمی کنند.

  • به یاد داشته باشید از ابزارهای حریم خصوصی اضافی برای بررسی اثربخشی VPN استفاده کنید

با کل لیست قبل از انجام کارهای دیگر ، باید از ابزارهای اضافی حفظ حریم خصوصی استفاده کنید. با این کار می توانید بررسی کنید که آیا در حضور VPN ردیابی می شوید یا نه. ابزارهایی مانند تست DNS ، تست نشت IP و تست نشت WebRTC می توانند جزئیاتی از عملکرد VPN را به شما ارائه دهند.

کلمات نهایی

هرکسی که به دلیل حفظ حریم خصوصی و کارآیی VPN خود نگران است ، باید این سؤال را داشته باشد که آیا می توان VPN را ردیابی کرد یا خیر؟?

پاسخ وفادار به این ، بله ، یک VPN را می توان ردیابی کرد. تعداد زیادی VPN در آنجا وجود دارد و تعداد کمی از آنها به همراه ویژگی های معتبر معتبر هستند. ارائه دهنده VPN می تواند داده ها و ترافیک کاربر را در هر زمان مشاهده کند. بنابراین ، شما باید به وعده های داده شده توسط VPN اعتماد کنید.

VPN از بسیاری جهات خوب است اما هیچ چیز کامل نیست. بنابراین ، به یاد داشته باشید که قبل از انتخاب ارائه دهنده VPN ، جزئیات ذکر شده در بالا را بررسی کنید.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me