VPN drošības 7 vājākie punkti

[ware_item id=33][/ware_item]

Jūsu VPN ir drošības tīkls starp jums un pārējo pasauli. Šis drošības slānis ir tikai tik spēcīgs kā pakalpojumi, lietojumprogrammas un operatori, kas to slēpj. Pastāv garš saraksts ar veidiem, kā var tikt apdraudēta VPN drošība; no DNS noplūdes līdz ļaunprātīgai programmatūrai, un katram VPN lietotājam jāzina, kā aizsargāt savu savienojumu.


Pilnīga interneta privātums ir kaut kas, uz ko jācenšas ikvienam VPN lietotājam. Atklātā savienojumā var noskaidrot visu, sākot no atrašanās vietas datiem un beidzot ar noteiktiem pārlūkošanas paradumiem un pat savu identitāti. Šāda privātuma un drošības līmeņa uzturēšana no lietotāja puses prasa zināmu rūpību. Lai gan būtu jauki, ja vienkārši abonēšana VPN pakalpojumu sniedzējam un pievienošanās viņu pakalpojumam sniegtu jums pilnīgu drošību un anonimitāti, realitāte nav tik optimistiska.

Ideālā pasaulē katrs VPN lietotājs un tā nodrošinātājs būtu ideāls paraugs labākajai drošības praksei, kas bez raizēm varētu pārvietoties sarežģītajā tīkla drošības pasaulē. Runājot par VPN drošību, lielākā daļa atbildības par drošu savienojumu gulstas uz lietotāju neatkarīgi no tā, vai tas notiek ar rūpīgiem pētījumiem pirms pakalpojumu sniedzēja izvēles vai arī ikdienas interneta lietošanā tiek ievērotas viņu spēcīgās drošības prakses..

Lielāko daļu VPN savienojuma drošības nepilnību var novērst ar nelielu laiku un pievēršot uzmanību detaļām. Vienmēr atcerieties, ka jebkura tīkla drošība sākas un beidzas pašiem lietotājiem. Lai pasargātu sevi no VPN snafus, jūs varat darīt vairāk, nekā varētu domāt!

1. Vietnes ievainojamības

Pirmais ieraksts šajā sarakstā tūlīt izklausīsies pēc tā paša padoma, ko esat dzirdējuši jau kopš pirmajiem interneta laikiem: Pārlūkojot internetu, rīkojieties piesardzīgi. Tas var šķist veselais saprāts, bet, ja cilvēkiem ir papildu drošības līmenis, piemēram, tāds, kādu nodrošina VPN, viņi, visticamāk, ir neuzmanīgi savā darbībā. Tas var radīt problēmas ēnas vietnēs ar ļaunprātīgu nodomu.

Vienkārši tāpēc, ka esat izveidojis savienojumu ar VPN, nenozīmē, ka jums ir gluži plakana interneta aizsardzības siena. Joprojām ir svarīgi zināt, kuras vietnes ir drošas un kuras nē. Ja neesat pārliecināts, vai vietne ir droša, neapmeklējiet to. Ir vairāki ļoti novērtēti vietņu drošības skenējumi, kas pārbaudīs, vai vietne ir droša un cienījama. Jūsu dators joprojām var inficēties ar ļaunprātīgu programmatūru vai vīrusu, kad esat izveidojis savienojumu ar VPN!

Lai sevi aizsargātu, noteikti ievērojiet labu interneta pārlūkošanas praksi. Ļoti reti cienījamā vietnē būs atklāta ievainojamība, kuras rezultātā lapa tiks apdraudēta. Vienīgais veids, kā ar to cīnīties, ir pārliecināties, ka atjaunināt savu pārlūkprogrammu un operētājsistēmu ar jaunākajiem drošības ielāpiem. Ieteicams arī palaist interneta drošību vai pretvīrusu programmatūru, tāpat kā ir jāiespējo datora programmatūras ugunsmūris.

2. Pakalpojumu sniedzēji

Pakalpojumu sniedzēji VPN savienojumiem ir plašā formu un izmēru diapazonā. Lai gan daži rīkojas ļoti ilgi, lai vienmēr nodrošinātu jūsu privātumu un tiešsaistes anonimitāti, citi var būt nolaidīgāki, nodrošinot klientu drošību. Pētījumi par jūsu VPN pakalpojumu sniedzēju ir svarīgs solis, lai drošībā paliktu internetā.

Pat pakalpojumu sniedzēji ar lielisku reputāciju un pakalpojumu vēsturi var ievērojami atšķirties no tā, ko viņi piedāvā saviem klientiem, un katram no tiem būs savas priekšrocības un trūkumi. Jūs vēlēsities izpētīt, kā katrs pakalpojumu sniedzējs apstrādā jūsu datus, kādi ir viņu pakalpojumu sniegšanas noteikumi datu saglabāšanai un kas viņiem ir parādīts, lai viņi rīkotos, kad tiek iesniegti jūsu datu pieprasījumi..

Lielākā daļa no tā, ko jūsu pakalpojumu sniedzējs dara, kad esat izveidojis savienojumu, ir ārpus jūsu kontroles, tāpēc vienīgais, ko varat darīt, lai nodrošinātu, ka tas nav vājš jūsu VPN drošības punkts, ir pārliecināties, ka esat izvēlējies pareizo, kas der jūsu vajadzībām un tai ir augsta reputācija no klientu puses.

3. Serveri

Līdzīgi kā otrais šajā sarakstā, jūsu VPN savienojuma serveriem ir liela nozīme savienojuma drošībā, taču tie lielā mērā ir ārpus jūsu tiešās kontroles. Tas joprojām var potenciāli sabojāt vājo punktu jebkurā VPN savienojumā; ja rodas problēmas abos savienojuma galos, jūsu VPN var nomest, noklusējot jūs atpakaļ uz parasto internetu. Ja servera pusē rodas drošības problēmas, tas var apdraudēt arī jūsu anonimitāti.

Labākais veids, kā apkarot to, ir vēlreiz veikt rūpīgu izpēti pirms sava VPN nodrošinātāja izvēles. Meklējiet konsekventas atsauksmes un trešo pušu avotus, kas var pārbaudīt servera darbības laiku. VPN programmatūrā varat arī ieslēgt funkciju “nogalināt slēdzi”. Ja pazaudējat savienojumu ar VPN serveri, lietojumprogramma iznīcinās jūsu interneta savienojumu un aizsargās jūsu privātumu.

Kas ir VPN nogalināšanas slēdzis un kā tas darbojas

4. Autentifikācijas metodes

Lieliski sarežģītā šifrēšanas drošības pasaule ir tikpat noderīga, cik grūti orientēties. Izmantojot vairāk nekā septiņus dažādus šifrēšanas un autentifikācijas protokolus, kas pašlaik tiek izmantoti, un vēl daudzus citus, kas vairs netiek izmantoti vai kas redz vairāk nišu, saprotot, kas savienojuma protokolu padara drošu, var būt murgs..

Šobrīd jau ir zināms, ka populārais 128 bitu PPTP protokols ir viegli izmantojams. Tā ir viena no ātrākajām autentifikācijas metodēm, taču tās plaisāšanu var brutāli piespiest pietiekami mazā logā, lai lielākajai daļai lietotāju tā būtu nevēlama.

Citas metodes piedāvā daudz drošākus savienojumus. OpenVPN pašlaik nav zināmu drošības ievainojamību, un to plaši uzskata par drošāko izvēli drošības ziņā piesardzīgam lietotājam..

L2TP ir vieglāk lietojama alternatīva OpenVPN, un to var ātri konfigurēt darbam ar lielāko daļu VPN pakalpojumu sniedzēju. Tas piedāvā augstu drošības līmeni, bet ir arī lēnāks nekā OpenVPN.

Vispārīgi runājot, ieteicams izvairīties no PPTP protokola. Iespējams, ka OpenVPN ir visdrošākā opcija, kas novērš visus autentifikācijas un šifrēšanas vājos punktus, taču iestatīšana var būt iesaistīta vairāk nekā L2TP.

5. Lietotāju drošība

Jebkura tīkla vājākais punkts gandrīz vienmēr ir galalietotājs. Tas ir taisnība plašā nozīmē, drošības eksperti to ir teikuši jau vairākus gadus. Tomēr tam nav jāattiecas uz jums, un, veicot dažus vienkāršus drošības pasākumus, jūsu informācija un identitāte var būt droša.

Nodrošiniet savu paroļu drošību, nedalieties ar informāciju par kontu un, darbojoties internetā, izmantojiet veselo saprātu. Šis Berkeley 10 drošības padomu saraksts papildina vēl dažas svarīgas prakses, kas jāpatur prātā.

6. Resursdatora drošība

VPN savienojums būtībā tiek padarīts bezjēdzīgs, ja ļaundabīgā programmatūra jau ir apdraudējusi resursdatoru. Ja resursdatorā jau ir vīruss, kas spēj reģistrēt un paziņot informāciju, tas pilnībā apiet VPN. Drošības uzturēšanai ir svarīgi pārliecināties, vai ierīcē nav nevēlamas programmatūras, kas varētu nodarīt kaitējumu.

Izmantojiet spēcīgu pretvīrusu programmatūru un noteikti atjauniniet to.

7. DNS problēmas

DNS noplūdes ir vispārējs iemesls anonimitātes apdraudēšanai, darbojoties VPN. Tas notiek, kad vietējais DNS serveris tiek piesaistīts, nevis atrodas blakus jūsu VPN atrašanās vietai, potenciāli atklājot, kur patiesībā atrodas lietotājs. Lai arī tas mūsdienās nav tik izplatīts, tas tomēr var notikt ar kādu VPN programmatūru vai datoru.

Jūs varat pārbaudīt savu DNS lielību dažādās vietnēs tiešsaistē. Ja, izveidojot savienojumu ar VPN, rodas DNS noplūde, jums, iespējams, būs jākonfigurē iestatījumi, lai nodrošinātu jūsu konfidencialitātes drošību.

ATKĀRTOTIE DNS noplūdes pārbaudes rīki - rīki, kas maldina lietotājus

Jūsu VPN drošība ir atkarīga no jums

Jūsu privātums un drošība gandrīz pilnībā ir jūsu ziņā. Pat atrodoties aiz VPN, ir jāveic pasākumi, lai nodrošinātu jūsu anonimitātes aizsardzību. Neuzņemieties, ka tas, kas atrodas aiz VPN, ir 100% vissvarīgākais drošības apsvērumu dēļ. Katru reizi, kad izveidojat savienojumu ar internetu, pārliecinieties, ka jūs rīkojaties pareizi un ievērojat labu drošību.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me