VPN šifrēšanas ceļvedis: un kā tas darbojas 2019. gadā?

[ware_item id=33][/ware_item]

Šifrēšana ir metode, ko izmanto, lai uzlabotu tādu datu vai informācijas drošību un privātumu, kurai ir jutīga pieeja, lai tai varētu piekļūt jebkura nejauša persona..


Šifrēšana ir tā procesa nosaukums, kas pārveido faktiskos datus un informāciju neizlasāmā un kodētā formātā, un to aizsargā šifrēšanas atslēga, kuru iestatījis tikai pilnvarots lietotājs..

Datus var atšifrēt, kad autorizētais lietotājs pareizi ievada atslēgu. Pastāv dažādas šifrēšanas kategorijas, piemēram, failu šifrēšana, pilnīga diska šifrēšana, ierīces šifrēšana un VPN šifrēšana.

Kibernoziegumi šajās dienās ir ļoti izplatīti, jo hakeri, surogātpasta izplatītāji un citi snoopers, tostarp valdības drošības un novērošanas aģentūras, ir sākuši izmantot augstākās klases tehnoloģijas, lai piekļūtu jūsu tīklam un nozagtu jūsu sensitīvo informāciju un datus.

Tas ne tikai fiziski kaitē jūsu ierīcei, bet arī ir bīstams konfidenciālai informācijai, piemēram, bankas konta informācijai, kredītkartes informācijai, privātām sarunām, fotoattēliem, video un citai līdzīgai informācijai. Neviens nekad nevēlas, lai tik sensitīvi dati nonāktu nepareizajās rokās.

Jums nav jāuztraucas, jo arī tam ir risinājums, ko izmanto miljoniem lietotāju visā pasaulē, un tas ir interneta datu šifrēšana. Kā var šifrēt interneta datus? To veic rīks ar nosaukumu Virtual Private Network (VPN) un VPN šifrēšana.

Kas ir VPN šifrēšana? Un kā tas darbojas?

VPN šifrēšana ir process, kurā VPN slēpj jūsu datus kodētā formātā, kas nav lasāms ikvienam, kurš mēģina snoopēt jūsu datus. Ieejot, VPN šifrē datus, iet caur to tuneli un pēc tam atšifrē tos otrā galā, kur VPN serveris savieno jūs ar jūsu pieprasīto vietni, tikmēr pārsūtīšanas laikā visa jūsu pieteikšanās informācija tiek turēta drošā vietā un paslēpta. VPN šifrēšana.

VPN šifrēšana

Tālāk uzzināsim kaut ko par VPN šifrēšanas tehnoloģiskajiem aspektiem.

Dažādi VPN veidi

VPN izmanto dažādas šifrēšanas kombinācijas un paņēmienus, kas ir viegli saprotami, ja zināt VPN tipus un protokolus, kurus viņi izmanto šifrēšanai un drošībai.

Saistīts jautājums par VPN

Vietne vietnes VPN

Biroji galvenokārt izmanto VPN no vietnes uz vietni, kas pazīstams arī kā maršrutētāja-maršrutētāja VPN. Uzņēmumiem bieži ir attālināti jāpieslēdz viens no tā birojiem ar citu biroju, ievērojot saglabāto privātumu un slepenību, un tas tiek panākts, uzstādot VPN no vietas uz vietni, kas uzbūvē privātu šifrētu tuneli un nodrošina drošu savienojumu starp biroja filiālēm jebkurā vietā. pasaules atrašanās vieta. To sauc arī par maršrutētāja un maršrutētāja VPN, jo šeit viens maršrutētājs darbojas kā VPN klients, bet otrs darbojas kā VPN serveris, lai nodrošinātu drošu un anonīmu internetu birojos, kas atrodas dažādās ģeogrāfiskās vietās.

Attālās piekļuves VPN

Attālās piekļuves VPN nodrošina interneta savienojumu lietotājiem no attāluma, izmantojot privāto tīklu. Vietējie lietotāji un biroja darbinieki to galvenokārt izmanto, lai izveidotu savienojumu ar sava uzņēmuma serveri, dodoties prom no biroja vietas.

Tas nodrošina savienojumu ar indivīdiem, izveidojot drošu virtuālo tuneli starp lietotāja datoru vai ierīci un VPN serveri, un savieno tos ar internetu ar drošu šifrētu tuneli..

Šāda veida VPN parasti mājas lietotāji izmanto, lai atbrīvotos no ģeogrāfiskiem ierobežojumiem un piekļūtu bloķētām vietnēm viņu reģionā, turpretī biroja darbinieki to izmanto, kad vēlas piekļūt uzņēmuma serverim no citas vietas.

VPN protokolu veidi

Privātuma un drošības līmenis, ko saņemat no VPN, ir atkarīgs no tā, kāda veida protokolu tas izmanto, lai aizsargātu jūsu datus un uzturētu privātumu. Ir dažādi VPN protokolu veidi, kurus izmanto VPN sniedzēji; katrs turpmāk minētais VPN protokola tips nodrošina atšķirīgu drošības līmeni, tāpēc apskatīsim tos.

IPSec - interneta protokola drošība

Interneta protokola drošība vai IPSec ir visizplatītākais VPN protokols, ko izmanto VPN no vienas vietnes uz otru, lai nodrošinātu datu drošību IP tīklos, ieskaitot internetu. Tas var aizsargāt datus starp maršrutētāju un maršrutētāju, ugunsmūri līdz maršrutētājam, galddatoru serverim un galddatoru maršrutētājam.

Tas galvenokārt izmanto divus apakšprotokolus: iekapsulētu drošības noslodzi (ESP) un autentifikācijas galveni (AH), kas dod norādījumus datu paketēm, kas pārvietojas pa tuneli. Abas sūta dažādas instrukcijas, pamatojoties uz to, kāda veida datu paketes tiek pārsūtītas caur tuneli.

L2TP - (2. slāņa tunelēšanas protokols)

Tas ir tunelēšanas protokols, ko izmanto kopā ar IPSec, lai izveidotu augstas klases drošību un privātumu un ļoti drošu VPN savienojumu. To atbalsta arī VPN no vienas vietnes uz otru, bet to izmanto attālinātās piekļuves VPN, jo tas ir primārais punkta-punkta protokols (PPP), ko galvenokārt izmanto kā tunelēšanas protokolu kopā ar citām šifrēšanas protokolu kombinācijām, piemēram, IPsec, lai stiprinātu un uzlabotu drošības un privātuma līmeni.

Raksta saistīšana: kas ir aizraujošs un kā tas darbojas

PPTP - (Tuneļa protokols no viena punkta uz otru)

Tā ir atbildīga par datu šifrēšanu no viena punkta uz otru, tikai izveidojot šifrētu tuneli un pārsūtot datus no tā. PPTP protokols ir visbiežāk izmantotais protokols, un tas atbalsta tūkstošiem operētājsistēmu un ierīču. Tas atbalsta 40 bitu un 128 bitu šifrēšanu vai jebkuru citu šifrēšanas shēmu, ko atbalsta PPP.

OpenVPN

OpenVPN ir atvērtā pirmkoda programmatūras lietojumprogramma, kas izmanto VPN mehānismu, lai izveidotu drošu punkta-punkta savienojumu virtuālajos tuneļos un attālinātās piekļuves funkcijās. Tas tiek uzskatīts par visdrošāko VPN protokolu, kas spēj nodrošināt daudzas jauktas un sarežģītas drošības protokola funkcijas.

SSTP - drošas ligzdas tunelēšanas protokols

To galvenokārt izmanto augstas klases šifrēšanai operētājsistēmā Windows, jo tas ir Microsoft patentēts protokols, tāpēc gadījumos, kad OpenVPN netiek atbalstīts, SSTP var ieviest tādā pašā drošības un šifrēšanas līmenī, un tas ir spēcīgāks nekā PPTP un L2TP / IPSec.

Kāpēc jums nepieciešama VPN šifrēšana

VPN tiek izmantoti drošībai un privātumam, un ir svarīgi, lai tie būtu šifrēti, lai pārliecinātos, ka visi jūsu dati un interneta darbības ir paslēptas no visiem, kas mēģina spiegot jūsu tīklā..

Tas ir galvenais VPN pakalpojuma izmantošanas mērķis, bet jā, ir daži VPN, kas var jūs novirzīt uz drošību un šifrēšanu, un varbūt tie ir VPN bez šifrēšanas.

Mēs esam jums snieguši īsu informāciju par to, kā VPN šifrē un kādu sistēmu un mehānismu viņi izmanto, lai nodrošinātu drošību un šifrēšanu, tāpēc tagad jūs zināt, kas jums jāmeklē VPN, lai nodrošinātu vislabāko privātumu un drošību.

Drošu socket slāņu (SSL) VPN šifrēšana

Atšķirībā no citiem tradicionālajiem VPN protokoliem, kurus izmanto īpaši VPN programmatūrā, Web vietu pārlūkprogrammai tiek izmantota Secure Sockets Layer SSL VPN šifrēšana, un to var izmantot pārlūkprogrammu paplašinājumos, kuru uzstādīšanai un iestatīšanai nav nepieciešama īpaša lietotne..

To var tieši pievienot interneta pārlūkam, un tam ir ieslēgšanas / izslēgšanas slēdzis, lai to darbinātu, kad jums tas ir jāizmanto, un izslēdziet, kad esat to izdarījis. To galvenokārt izmanto, lai attālinātiem lietotājiem nodrošinātu piekļuvi klienta / servera lietojumprogrammām, tīmekļa lietojumprogrammām un iekšējā tīkla savienojumiem utt.

VPN šifrēšana

Vairāku protokolu etiķešu pārslēgšana (MPLS) VPN šifrēšana

Vairāku protokolu iezīmju pārslēgšana (MPLS) ir metode, ko izmanto virtuālo privāto tīklu VPN izveidošanai. Tas ir ērts un elastīgs veids, kā maršrutēt un pārsūtīt dažāda veida tīkla trafiku, izmantojot MPLS mugurkaula struktūru. Mūsdienās visbiežāk izmantotie MPLS VPN veidi ir

  1. Punkts-punkts (Pseudowire)
  2. 2. slānis (VPLS)
  3. 3. slānis (VPRN)

Šifrēts VPN tunelis

VPN tunelis ir veids, caur kuru tas savieno jūsu datoru ar serveri, un ir svarīgi, lai tam būtu pilnībā drošs un šifrēts, šifrēts VPN tunelis nodrošina visu jūsu datu pārvietošanos caur to, un tas ir paslēpts no visiem, kas mēģina. snaust tīklā, savukārt nešifrēts tunelis vāju šifrēšanas protokolu dēļ var noplūst jūsu datu informāciju.

VPN bez šifrēšanas

Nav nepieciešams, lai visi VPN piedāvātu šifrēšanu. Ļoti rets gadījums ir tāds, ka VPN tunelis netiek šifrēts, taču tā notiek, daži VPN, iespējams, neizmanto šifrēšanu, lai aizsargātu datus, kas pārvietojas caur tuneli. Piemēram, ir iespējams, ka VPN tunelī, kas izveidots starp diviem resursdatoriem, tiek izmantota Generic Routing Encapsulation (GRE), kas, domājams, ir šifrēta, taču tas nav ne drošs, ne uzticams.

Šādi VPN bez šifrēšanas ir bīstami un aiztur lietotāju datus, jo lietotājs uzskata, ka visi viņu dati ir droši, un neviens nevar redzēt, ko viņi dara tiešsaistē, taču tieši tur viņi rīkojas nepareizi, un dažreiz pat tiek izmantoti šādi nešifrēti VPN cilvēki uzbruka kibernoziedznieki.

VPN šifrēšanas algoritmi

Lai nodrošinātu pilnīgu privātuma aizsardzību, VPN izmanto protokolus un dažus šifrēšanas algoritmus. Galvenokārt ir trīs VPN šifrēšanas algoritmi, kurus izmanto komerciālie vai standarta VPN uzņēmumi AES, RSA un SHA utt., Ko īsumā var raksturot zemāk.

AES-AES (uzlabotais šifrēšanas standarts)

Tas ir drošs algoritms, ko izmanto simetriskās atslēgas šifrēšanā. Tas atbalsta dažādus atslēgu garumus - 128, 192 un 256 bitus - jo garāks atslēgas garums būs spēcīgāka šifrēšana, kas nozīmē arī to, ka apstrāde prasa vairāk laika, kā rezultātā savienojuma ātrums ir lēnāks..

RSA

Tas ir balstīts uz to personu vārdu iniciāļiem, kuras iepriekšējos gados oficiāli aprakstīja šo algoritmu. Tas tiek izmantots asimetriskā publiskās atslēgas sistēmā, kas nozīmē, ka datu šifrēšanai tiek izmantota publiskā atslēga, bet to atšifrēšanai tiek izmantota cita privātā atslēga. To parasti izmanto visi pašreizējie VPN protokoli, piemēram, OpenVPN, SSTP utt., Lai nodrošinātu vislabāko un spēcīgo šifrēšanu..

Drošas maiņas algoritms (SHA)

SHA - Cisco izveidotais drošās jahtas algoritms (SHA); šis algoritms ir ļoti drošs un spēcīgs, un ir nepieciešams, lai gan sūtītājs, gan saņēmējs ar šo algoritmu domātu, šifrējot un atšifrējot ziņojumu vai datus, kas ceļo caur VPN tuneli.

Secinājums

Pēc visām diskusijām, kuras mēs esam darījuši, lai jums pilnībā zinātu par to, ko VPN dara jūsu privātuma un drošības labā, un kā tas tiek darīts, mēs mazliet vairāk palīdzējām jūsu interneta privātuma un šifrēšanas aizsardzībā..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me