Zpomaluje VPN rychlost internetu? [Vyřešeno]

[ware_item id=33][/ware_item]

Krátká odpověď na tuto otázku: Připojení VPN předpokládá snížení rychlosti kvůli šifrovacím protokolům. VPN nasměruje váš internetový provoz přes vysoce šifrovaný tunel, a proto se při procházení vždy cítíte podmiňované připojení. Pokud používáte nejlepší a legitimní službu VPN, nesníží se vaše rychlost připojení o více než 5% až 6% vaší běžné rychlosti internetu..


V některých případech je VPN opravdu užitečným nástrojem, když váš připojení omezuje váš ISP, existuje mnoho důvodů, proč ISP škrtí vaši šířku pásma, o čemž se budeme dále zabývat v tomto článku. Další výhodou je šifrování VPN, které zvyšuje vaše připojení k internetu tím, že poskytuje připojení soukromí a zabezpečení.

Souhlas VPN se skrýváním informací o IP a šifrováním vašeho internetového připojení, takže hackeři, podvodní podvodníci a podvodníci nemohou přistupovat k vašim soukromým informacím, když surfujete po internetu ve veřejném hotspotu nebo při pravidelném internetovém připojení.

Navzdory výhodám VPN se mnoho uživatelů VPN zajímá o to, jak VPN narušuje rychlost internetu. Tak, dělá VPN zpomalit internet? V zásadě existuje více než několik problémů, které by mohly ovlivnit rychlost vašeho internetu, ať už stojíte za VPN serverem nebo ne.

Otázka „dělá VPN pomaleji internet?“ Otázka není jednoduchá odpověď ano nebo ne, lze ji vysvětlit danými kroky:

Proč VPN zpomalují rychlost internetu:

Někteří poskytovatelé VPN mohou tvrdit, že zvyšují rychlost internetového připojení pomocí VPN, nebo dokonce tvrdí, že pomáhají při obcházení omezení ISP.

Zatímco na tuto otázku nemůžeme odpovědět. Pokud ale používáte VPN, není jisté, zda rychlost vašeho internetu zpomalí nebo nezpomalí. Existuje však několik faktorů, které se objevují na vašem připojení, když jste na VPN. Musíte si být vědomi:

1 - Fyzické umístění serveru:

Je pozorováno a otestováno, že pokud se připojíte k serveru VPN, který je daleko od vašeho fyzického umístění, může to vést k nízkorychlostnímu připojení. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete vybrat další servery v okolí a prodloužit tak dobu odezvy. Pomocí některých nejlépe doporučovaných poskytovatelů VPN si můžete vybrat mezi obrovským počtem serverů.

2 - Kvalita šifrování:

Typ šifrování je také příčinou pomalého připojení k internetu, když jste připojeni prostřednictvím klienta VPN. Poskytovatel VPN nabízí různé protokoly pro zpracování různých typů požadavků. Rychlost můžete optimalizovat snížením soukromí a šifrování, což znamená, že můžete vyzkoušet různé protokoly, které vám umožňují různé funkce.

3 - Změna protokolů:

Různí poskytovatelé internetových služeb podporují různé protokoly. Pokud trpíte nízkou rychlostí, nalaďte mezi protokoly, tj. PPTP, L2TP a OpenVPN. Odstranění z protokolů také řeší problém s odpojením.

Nejčastěji VPN nabízejí 3 typy protokolů, PPTP, L2TP / IPsec a OpenVPN, které jsou navrženy tak, aby zvládly různé typy potřeb různých zařízení. Vždy byste se měli snažit zjistit správný protokol pro sebe.

Podívejme se, který protokol je pro vás nejlepší!

PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol): Použitím 128bitové šifrovací metody tento protokol nabízí nejlepší rychlost, ale méně bezpečné prostředí. Tento protokol můžete také nakonfigurovat pomocí OpenVPN, což je plus.

L2TP-IPsec: V tomto protokolu získáte prvotřídní zabezpečení ve srovnání s PPTP. Zpomalí rychlost vašeho internetu kvůli šifrovanému tunelu nebo VPN tunelování, ale zajistí, že budete poskytovat anonymní připojení. Nevýhodou by bylo „těžko přijít na to s OpenVPN“.

OpenVPN: Je to nejlepší volba pro všechny, rychlost, soukromí a zabezpečení. Můžete mít problémy s nastavením věcí pomocí Open VPN a pro konfiguraci tohoto nastavení potřebujete také jiný software. OpenVPN je užitečné používat a zvládat rychlost a bezpečnost opravdu dobře.

4 - Load On Servers:

Toto je běžný problém, pokud používáte bezplatnou nebo sledovanou verzi jakéhokoli poskytovatele služeb VPN. To vám neumožní vybrat nebo zamíchat mezi servery seznam. Mnoho lidí proto zůstává připojeno ke stejnému serveru a za těchto okolností byste se určitě mohli potýkat s pomalým připojením nebo s nízkým prohlížením.

Na trhu jsou dokonce i placené VPN, které nemají dostatečný počet serverů, aby mezi nimi rozložily zátěž, což vytváří stejný problém.

5 - Sdílení souborů P2P:

Toto je skutečnost, že sdílení souborů P2P (Peer-to-Peer) je největším důvodem pro omezení ISP. Obrovské množství stahování prostřednictvím torrent serverů dělá ISP trackery pozorný a omezují vaši šířku pásma.

Pomocí služby VPN můžete omezit omezení poskytovatele služeb Internetu, ale musíte se zeptat poskytovatele VPN, zda povolují P2P, nebo ne. Jinak budete mít stejnou situaci jako před VPN připojením.

6 - Omezení rychlosti ISP:

Omezení rychlosti ISP může být z vašeho širokopásmového připojení nebo přímo z ISP. Výše jsem se zmínil o důvodu, proč a kdy byste mohli zažít takový problém. Nejčastější příčinou je velké množství stahovacích torrentů.

Někteří správci širokopásmového připojení nebo správci sítě omezují pravidelné připojení k internetu za zdí, což způsobuje stejnou situaci, a cítíte pomalé připojení.

7 - Propojení mezi poskytovatelem VPN & Váš poskytovatel internetových služeb:

Oba: váš poskytovatel internetových služeb a váš VPN jsou vzájemně propojeni, oba se podílejí na omezení vaší rychlosti.

Testování zkrácení ISP:

Pokud se váš poskytovatel internetových služeb podílí na omezení vaší šířky pásma, musíte ji před připojením služby VPN zkontrolovat.

Rychlost zkontrolujte podle následujících kroků:

  1. Odpojte VPN
  2. Navštivte www.speedtest.net
  3. Připojte VPN

V tomto procesu budete mít jasný výsledek, pokud váš poskytovatel internetových služeb takové omezení rychlosti implementuje.

Nastavení brány firewall:

Konkrétní směrovače a brány firewall třetích stran také způsobují problémy s rychlostí a odpojením. Zakažte bránu Router / 3rdparty nebo Windows Firewall a zkontrolujte konzistenci a rychlost připojení. Když nastavujete připojení VPN, ujistěte se, že je nastaveno nastavení brány firewall vašeho počítače, takže spolehlivě může běžet pouze VPN. Nastavení brány firewall často neovlivňuje VPN, ale ovlivňuje rychlost procesoru, díky které může VPN zpomalit připojení k Internetu.

Obecně platí, že při používání sítě VPN nemusíte vidět tak závažnou změnu rychlosti internetového připojení. Celková rychlost tichého připojení VPN závisí na vaší aktuální rychlosti připojení k internetu. Dokud to bude stabilní, jakékoli zpomalení bude jen malým segmentem, který nemusí být patrný.