Ar jus galima sekti naudojant VPN? Išsiaiškinkime

[ware_item id=33][/ware_item]

Virtualus privatus tinklas (VPN) pats savaime yra privatumo priemonė, turinti ilgą funkcijų, žinomų daugeliui, sąrašą. Tačiau yra klausimų dėl VPN autentiškumo ir susirūpinimo, kuriuos galima atsekti ar ne?


Pasitikėti kiekvienu VPN dabartinėje epochoje nėra gera idėja. Tai yra, nes; yra daug kenkėjiškų subjektų, kurie galėtų naudoti VPN populiarumą žiauriais tikslais, o šnipinėjimo būdai tampa vis tobulesni.

Šiame straipsnyje aptarsime kai kurias pagrindines priežastis

Ar VPN veikia visais atvejais?

VPN naudoja šifravimo ir IP užtemimo principus, kad užtikrintų saugų ryšį tarp įrenginio ir VPN serverio. Visi vartotojo duomenys yra užšifruojami naudojant VPN tunelius ir siunčiami į internetą, kuris apsaugo nuo kenksmingos veiklos dėl duomenų šnipinėjimo.

Dėl šių VPN funkcijų jis naudojamas dėl daugelio priežasčių, tokių kaip tinklalapio atblokavimas, saugus torrentas, apeinant IPT atleidimą, išlikimas saugus būnant viešajame „Wi-Fi“ tinkle ir kitos priežastys..

Anonimiškumas dar nereiškia, kad jūsų veikla tampa nematoma, tačiau jos nepavyko atsekti. Pavyzdžiui, jūsų kankinimas yra matomas visiems, įskaitant jūsų IPT, tačiau jie galėjo tai pamatyti su klaidingu VPN IP adresu ir niekas negalėjo atsekti jūsų tikrojo IP adreso, jei jūsų VPN veikia gerai..

Deja, yra tam tikrų trūkumų, dėl kurių jūsų tikrasis IP adresas gali būti matomas net turint VPN ryšį. Jei anksčiau ieškojote išsamios VPN informacijos, tuomet galbūt žinote apie šiuos trūkumus, o jei ne, čia yra trumpas žvilgsnis į tai.

IP nutekėjimas

IP nutekėjimas įvyksta dėl daugelio priežasčių, tačiau naudojant VPN IP nutekėja daugiausia dėl DNS užklausų. Daugelyje įrenginių numatytasis IPT DNS serverio, per kurį apdorojamos visos interneto DNS užklausos, nustatymas ir interneto tiekėjas gali stebėti visą vartotojo veiklą.

Tačiau prijungus VPN, prietaiso DNS parametrai keičiami į anoniminius VPN DNS serverius. Naudodamiesi tokiais nustatymais įsitikinama, kad svetainė, prie kurios lankotės, taip pat jūsų interneto tiekėjas neišmano jūsų tikrojo IP adreso..

Deja, kartais, kai yra VPN, jūsų įrenginio nustatymai grįžta į numatytuosius IPT DNS serverius ir tai lieka nepaisoma. Tai daro jūsų tikrąjį IP adresą matomą interneto tiekėjui ir internetiniams subjektams.

Numatytųjų DNS parametrų grąžinimas yra daugybė priežasčių, tačiau VPN su DNS nuotėkio apsauga gali išvengti šios problemos nuolat stebėdamas, ar kiekvieną DNS užklausą sukuria VPN DNS, ar ne.

Šis nutekėjimo tipas taip pat žinomas kaip DNS nutekėjimas.

„WebRTC“ nutekėjimas

„WebRTC“ nuotėkis nėra VPN klaida, tačiau tai gali padaryti jūsų IP matomą esant VPN teikėjui ir jus galite atsekti.

Tai palyginti nauja naršyklės funkcija, kuri padeda realiuoju laiku susisiekti be papildomo plėtinio ar papildinio. „WebRTC“ veikimas ir reiškinys yra šiek tiek sudėtingas, taip pat gilus, apie kurį čia galite išsamiai susipažinti.

Tačiau svarbiausia žinoti, kad svetainė, pasinaudodama paprastu scenarijumi, galėtų pasiekti IP informaciją iš STUN serverio naudodamasi „WebRTC“ galimybe. STUN serverį taip pat naudoja VPN, kad vietinis IP adresas būtų išverstas į naują viešą IP adresą ir atvirkščiai. Vykdydamas šią procedūrą, STUN serveris sukuria lentelę, kurioje yra VPN pagrįstas viešasis IP, taip pat tikrasis vartotojo IP adresas, esant VPN. Todėl, naudojant „JavaScript“, šios užklausos gali būti panaudotos norint gauti vartotojo vietinį ir viešąjį IP adresus.

Be to, ši funkcija yra numatytoji parinktis daugelyje populiarių naršyklių, tokių kaip „Chrome“, „Firefox“ ir „Opera“. Štai taip netyčia nutekinate savo IP adresą esant VPN.

Kas gali jus atsekti prisijungę prie VPN

Aukščiau pateikti IP nutekėjimo ir sekimo galimybių pavyzdžiai yra tada, kai kažkur trūksta VPN. Tačiau yra keletas VPN stebėjimo aspektų, į kuriuos dažnai, kaip VPN vartotojas, nekreipiame dėmesio.

Beveik visi VPT teikėjai tvirtina, kad yra visiškai saugūs ir nėra saugūs, jei nėra jokios registravimo politikos. Deja, nėra būdo išsiaiškinti ar patvirtinti tokią VPN paslaugos paraišką. Nėra nė vieno VPN teikėjo, kuris nelaikytų nei vieno duomenų, tačiau svarbu žinoti saugomų duomenų rūšį ir kiekį..

VPT dažniausiai teigia, kad nevaldo žurnalų ir toliau savo privatumo politikoje nurodo saugomų duomenų informaciją. Jie taip pat laiko tokias išlygas neaiškias, todėl dauguma vartotojų jų nepaiso.

VPT teikėjai registruoja vartotojo žiniatinklio veiklą, prisijungimo ir atsijungimo laikus. Jie taip pat saugo IP adresus, o naršymo trukmė gali būti daugiau nei turėtų būti saugoma. Tačiau, anot jų, vartotojo duomenų registravimo priežastis yra geresnė klientų patirtis. Taip pat įsitikinkite, kad nėra vykdoma neteisėta veikla. Bet ar neabejotina, kad išsaugota informacija liks tik VPT teikėjui?

Priežiūros agentūros, tokios kaip NSA, galėtų priversti VPT vadovybę suteikti jiems informaciją apie vartotoją. Štai kodėl kai kurios gerbiamos VPN tarnybos nelaiko žurnalų, kad išnyktų tokių įtikinamų galimybių.

Kaip galėtumėte sumažinti VPN sekimo galimybes

Prieš pasirenkant VP paslaugą, kai kuriomis aplinkybėmis būtų galima sumažinti VPN sekimo galimybes.

  • Peržiūrėkite „VPN“ pagrindinę šalį

Prieš pasirenkant sau VPN, turėtumėte patikrinti „Apie mus“ puslapį arba informaciją apie VPN. Svarbu žinoti paslaugų teikėjo šalį. Taip yra todėl, kad vieta lemia privatumo įstatymus, kurie ateityje gali priversti paslaugų teikėją.

  • Turite atidžiai perskaityti VPN privatumo politiką

Prieš pasirinkdami, tikrai svarbu perskaityti išsamią VPN privatumo politikos informaciją. VPN paslauga, kuriai rūpi vartotojo privatumas, saugokite politiką aiškiai ir lengvai suprantamai.  

Teisėti VPT teikėjai saugo kuo mažiau duomenų. Pavyzdžiui, jie galėjo reikalauti tik vardo, el. Pašto adreso, mokėjimo duomenų ir atsiskaitymo adreso. Jie tai daro, kad galėtų tęsti VPN prenumeratą. Be to, savo privatumo politikoje jie aiškiai nurodo, kad neprisijungs prie vartotojo IP adreso, ryšio laiko ir pralaidumo naudojimo.

  • Nepamirškite naudoti papildomų privatumo priemonių, kad patikrintumėte VPN efektyvumą

Turėdami visą kitą būtinų darbų sąrašą, turėtumėte pasitelkti papildomas privatumo priemones. Tai darydami galite patikrinti, ar esate stebimi esant VPN. Tokie įrankiai kaip DNS testas, IP nuotėkio testas ir „WebRTC“ nuotėkio testas galėtų suteikti jums informacijos apie VPN našumą.

Baigiamieji žodžiai

Visiems, kuriems rūpi jų privatumas ir VPN veiksmingumas, turi kilti klausimas, kuriuos galima atsekti ar ne?

Ištikimas atsakymas į tai yra taip, VPT būtų galima atsekti. Yra daugybė VPT ir tik keli yra autentiški kartu su gerbiamomis funkcijomis. VPT teikėjas bet kada galėjo pamatyti vartotojo duomenis ir srautą. Taigi, jūs turite pasitikėti VPN pažadais.

VPN daugeliu atžvilgių yra geri, tačiau niekas nėra tobulas. Todėl nepamirškite prieš pasirinkdami VPN teikėją patikrinti aukščiau nurodytą informaciją.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me