I2P vs TOR vs VPN vs tarpinis serveris Kuris yra saugesnis?

[ware_item id=33][/ware_item]

Tokio privatumo vargo epochoje labiausiai mėgstamos tokios saugos priemonės kaip „I2P“, „Tor“, VPN ir tarpinis serveris. Visi šie elementai suteikia daugiau ar mažiau tas pačias apsaugos funkcijas, skirtingo intensyvumo. „Tor VS VPN“ suteikia jums atsakymą, kad galite paslėpti savo IP adresą, atblokuoti apribotas svetaines ir užšifruoti srautą abiem būdais..


Nors „I2P VS Proxy“ pateiks atsakymą, kad galite paslėpti savo IP adresą ir naršyti internete anonimiškai.

Tačiau yra tam tikrų sąlygų, dėl kurių visos skiriasi viena nuo kitos ir viena iš jų teikia pirmenybę prieš kitas. Čia norėtume pabrėžti žymėjimo skirtumus tarp „Tor“ ir VPN, „I2P“ ir „Proxy“, kad patiems skaitytojams būtų lengva nuspręsti, kuris našesnis..

Kaip veikia visos šios technologijos!

Ne visi interneto vartotojai žino apie „Tor“, VPN, I2P ir „Proxy“ darbo modelius. Suprasdami tai, skaitytojams būtų lengva išsiaiškinti pranašumus ir trūkumus, kurie aptariami vėliau straipsnyje. Tačiau tie, kurie yra susipažinę su jų funkcijomis, gali peržvelgti jį ir pereiti į skyrių, kuriame paaiškinama „Tor VS VPN“ ir „I2P VS Proxy“..

TOR (TOR tinklas)

„Tor“ yra programinė įranga, leidžianti naršyti internete anonimiškai. Be jokių mokesčių, ją galima atsisiųsti iš interneto. „Tor“ naršyklė veikia kitaip nei VPN. Duomenys šifruojami įvairiais mazgais. Trys serveriai arba mazgai, saugomi tarp jūsų ryšio ir numatytos vietos, kad būtų užtikrintas geresnis anonimiškumas.

Su kiekvienu praeinančiu mazgu duomenys šifruojami. Tuo tarpu mazgai, į kuriuos perduodami duomenys, tiesiog žino, kur bus perduoti duomenys ir iš kur jie ateis. Todėl visas maršrutas, duomenų kilmė ir tų duomenų paskirtis lieka anonimiški.

I2P vs TOR vs VPN vs tarpinis serveris Kuris yra saugesnis? „Tor“ tinklo relės grandinė atkuriama kas 10 minučių. Tokiu būdu jūsų ankstesnis veiksmas lengvai seka.

I2P vs TOR vs VPN vs tarpinis serveris Kuris yra saugesnis?

Mazgus veikia skirtingi savanoriai, todėl didesnis savanorių skaičius daro tinklą efektyvesnį.

I2P vs TOR vs VPN vs tarpinis serveris Kuris yra saugesnis?

Todėl net NSA sunku panaikinti Tor vartotojo anonimiškumą, siejant grandinę su kilmės tašku. „Tor“ taip pat sustabdo vidutinio amžiaus žmonių šnipinėjimą, pvz., IPT sekimą ar kitus kibernetinius ginklus, turintį piktybinių ketinimų.

Kadangi jūsų duomenys yra pažeidžiami, kai jie pasiekia paskutinį serverį, kuriame atliekamas iššifravimas. Ankstesnio serverio operatorius galėjo perskaityti visą šią informaciją ir gali naudoti ją tokiems kenkėjiškiems tikslams. Todėl siųsdami asmeninius duomenis turėtumėte naudoti HTTPS, kad jie liktų užšifruoti.

VPN (virtualus privatus tinklas)

VPN yra plačiai žinomas terminas dabartinio amžiaus interneto vartotojams. Dėl kai kurių patikimų privatumo savybių virtualiuoju privačiuoju tinklu (VPN) tampa didžiulė pripažinimo ir dėmesio sulaukianti saugos technologija..

Jūsų interneto srautas užšifruojamas per serverį. Pavyzdžiui, jei lankotės svetainėje prisijungdami prie VPN paslaugos, pirmiausia ji nukreipia į serverį, o po to į tinklalapį. Šis šifravimo procesas suteikia daugybę pranašumų jūsų duomenų saugumui.

Srauto užšifravimas reiškia, kad asmuo tarp jūsų ir serverio negalėjo gauti jūsų duomenų. Kai interneto tiekėjas ar kitas subjektas pažvelgia į užšifruotus duomenis, jis pasirodo kaip netinkamas žongliruotas tekstas, neatpažįstamas..

Be to, VPN paslauga leidžia įveikti geografinius apribojimus šifravimo proceso metu. Pvz., Jei esate Pekine, o VPN serveris, prie kurio jungiatės, yra JAV. Tuomet jūsų lankomoje svetainėje bus manoma, kad esate JAV gyventojas. Todėl galite transliuoti turinį, užblokuotą ar apribotą Pekine, ir prieinamą JAV piliečiams, tokiems kaip „Netflix“, HULU ir kt..

Tačiau naudojant VPN, jūsų duomenys bus matomi VPN serveriuose, kuriems dauguma VPN teikėjų teigia, kad jų registravimo politika nėra lygi. Bet niekada negali žinoti, ar tai tikras pažadas, ar ne, ir ar ši politika išliks tokia pati ateityje. Taigi, VPN taip pat galėtų atskleisti jūsų duomenis ypač valstybės veikėjams, kurie labiau linkę priversti VPT teikėjus pažeisti savo taisyklę.

I2P anoniminis tinklas

„I2P“ arba „Invisible Internet Project“ yra anonimizuotas tinklas. Jis kuriamas naudojant „Java“ panašiais pagrindais kaip „Tor“. I2P iš tikrųjų yra internetas internete.

Prisijungę prie šio tinklo galite greitai siųsti el. Laiškus, naršyti svetaines, naudoti tinklaraščių ir forumų programinę įrangą, priglobti svetaines, gauti naudos iš pavestų failų saugyklų, mėgautis anoniminiais realaus laiko pokalbiais ir dar daugiau. Be to, jūs galite patogiai naršyti atvirą internetą anonimiškai.

Kaip ir kiti anoniminiai tinklai, I2P net nebando suteikti anonimiškumo slėpdamas tam tikros komunikacijos kūrėją, o ne gavėją. Bendraamžiai naudoja I2P, kad galėtų anonimiškai bendrauti. Šiame tinkle siuntėjas ir gavėjas yra neatpažįstami ne tik vienas kitam, bet ir tretiesiems asmenims.

Mazgų arba maršrutizatorių rinkinys sudaro I2P tinklą. Jame taip pat yra daugybė vienkrypčių gaunamų ir siunčiamų virtualių kelių. Kriptografas žino kiekvieną mazgą. Mazgai susisiekia vienas su kitu egzistuojančiais transporto mechanizmais, tokiais kaip TCP, UDP, kurie praeina kelis masažus.

Kliento programos turi savo paskirties arba kriptografinį identifikatorių, kuris leidžia siųsti ir gauti pranešimus. Klientai gali laisvai prisijungti prie bet kurio maršrutizatoriaus ir patvirtinti laikiną kai kurių tunelių nuomą. Šie tuneliai naudojami signalų perdavimui ir perdavimui tinkle.

„I2P“ turi savo vidinio tinklo duomenų bazę paskirstyti maršrutą ir tvirtai susisiekti su informacija.

„I2P“ tinklas vartotojams suteikia keletą pranašumų. Jis dalijasi failais greičiau. Be to, nėra laiko atakų ir „Žmogus viduriniuose išpuoliuose“. Tačiau tai taip pat kelia tam tikrą riziką. „I2P“ tinklas negarantuoja anonimiškumo, kai jį naudojate viešai.

Be to, jis veikia nepriekaištingai, kai naudojamas pagal tinkamas specifikacijas. I2P tinklas neveikia tipiniam vartotojui, turinčiam „Windows“ ar „Mac“ sistemą. Norėdami patvirtinti naudingą anonimiškumą, galite naudoti „Linus OS“.

Įgaliotųjų tarnyba

Įgaliotasis serveris yra tarsi vartai tarp vartotojo ir interneto. Tai veikia kaip tarpinis serveris, atskiriantis galutinius vartotojus nuo svetainės, kurioje jie lankosi. Pagalbinis serveris siūlo skirtingus saugos, privatumo ir funkcionalumo lygius atsižvelgiant į jūsų poreikį, naudojimą ar organizacijos politiką.

Kai naudojate tarpinio serverio paslaugą, interneto srauto duomenys eina per tarpinį serverį, kad išsiųstų jūsų užklausą. Pateikėme užklausą į tą patį tarpinį serverį. Vėliau įgaliotasis serveris perduoda duomenis, gautus iš svetainės.

Tarpinis serveris yra ne kas kita, o kompiuteris internete. IP adresas jūsų kompiuteriui jau žinomas.

Žiniatinklio užklausa pirmiausia eina į tarpinį serverį. Vėliau įgaliotasis serveris jūsų vardu pateikia užklausą internete. Be to, įgaliotasis serveris surenka atsakymą iš interneto serverio ir persiunčia tinklalapio duomenis. Tokiu būdu matote puslapį naršyklėje.

Reikėtų atsiminti, kad kai tarpinis serveris persiunčia žiniatinklio užklausą, gali būti, kad jis keičia jūsų duomenis ir gauna jums informaciją, kurią, jūsų manymu, norite pamatyti.

Įgaliotasis serveris gali pakeisti jūsų IP adresą. Jis slepia IP adresą, bet negali užšifruoti duomenų. Be to, įgaliotasis serveris gali blokuoti prieigą prie konkrečių tinklalapių, atsižvelgiant į jų IP adresą.

„Tor VS VPN“: koks yra pagrindinis skirtumas

Turėdami tą pačią pagrindinę anonimiškumą, abi saugos technologijos yra veiksmingos skirtingomis aplinkybėmis. Taip pat skiriasi VPN ir „Tor“ naudojimas.

Srautai: „Tor VS VPN“

Srautinės transliacijos tikslu norite apeiti geografinius apribojimus. Daugelis šalių šiuos apribojimus nustato kitų tautų turiniui. „Tor VS VPN“ tokiam naudojimui suteikia anonimiškumą, tačiau srautiniam turiniui svarbiausias dalykas yra greitis. Todėl akivaizdu, kad VPN greičio atžvilgiu turi pranašumą prieš „Tor“.

Daugelis „Tor“ vartotojų skundžiasi ypač lėtu greičiu, o tai labai erzina turinį žiūrinčius žmones. Turinio srautinis transliavimas netinkamu greičiu žmones erzina, ypač kai populiarus turinys, pvz., „Netflix“, „Hulu“, „HBO“ ir kiti, yra masiniai srautiniai kanalai.

„Tor VS VPN“ dėl anonimiškumo

Jei jums reikalingas aukštas anonimiškumas, palyginti su VPN, „Tor“ naršyklė gali būti geresnė išeitis. Dėl daugybės mazgų ir skirtingo tinklo tokiems valstybės veikėjams kaip vyriausybės ir teisėsaugos agentūros sunku atsekti duomenų kilmę..

Torrent per Tor VS VPN

Kankinimas yra veiksmas, kuriam daugumoje šalių galioja griežtos taisyklės. Daugeliui žmonių juos sunku suprasti. Tačiau naudodamiesi tokiomis technologijomis kaip „Tor“ ir VPN, galite saugiai atsisiųsti „torrent“ ir dalintis P2P failais.

Tačiau čia kyla klausimas, kuris iš VPN ir „Tor“ yra efektyvesnis kankinant. Sunkiosios medijos turinio, pvz., HD filmų, atsisiuntimas užtrunka ilgai. Kadangi paslauga yra palyginti lėta, ji reikalauja daug laiko, nes ją sudaro daugybė mazgų. Todėl, naudojant VPN paslaugą, kankinimas gali būti greitesnis ir saugesnis.

Kuris iš jų yra geresnis už privatumą & Saugumas

Mes pabrėžėme daugelį aspektų, kuriais vienas turi pranašumą prieš kitą. Tačiau laukiu bendro įspūdžio, kurį sukuria šie „Tor“ ir VPN aspektai. Galima būtų pasakyti, kad „Tor“ geriau naudoti, kai norite anonimiškai naršyti. Tačiau VPN teikia daug funkcijų, tokių kaip apgaulingi geografiniai apribojimai, anonimiškumas, torrentas, greitesnis srautas ir saugumas nuo įsilaužėlių..

Nepaisant to, rekomenduojama pasirinkti geriausias VPN paslaugas, kuriomis pasitiki interneto vartotojai ir kurios yra veiksmingos jų paslaugoms.

„I2P VS Proxy“: koks yra pagrindinis skirtumas:

„I2P“ ir „Proxy“ suteikia vartotojams anonimiškumą skirtingomis aplinkybėmis. Šie skirtumai aptariami toliau:

Srautai: „I2P VS Proxy“:

Srautas yra susijęs su greičiu. Įgaliotasis serveris veikia daug greičiau nei I2P. Jei naudojate tarpinį serverį, nėra jokios tikimybės, kad jūsų interneto ryšys sulėtės, tačiau „I2P“ veikia lėčiau, todėl nėra tinkamas srautinio perdavimo pasirinkimas..

Jei srautui turite pasirinkti tarp I2P ir Proxy, rekomenduojama naudoti tarpinį serverį.

„I2P VS Proxy“: anonimiškumas Tikslas:

„I2P“ ir „Proxy“ vartotojams suteikia skirtingą anonimiškumą. Jei norite naršyti internete anonimiškai, paslėpdami tikrąjį IP adresą, galite eiti su tarpiniu serveriu. Tačiau, jei norite anonimiškai naršyti „Dark web“ ar bet kuriame kitame privačiame tinklalapyje, turėtumėte pasirinkti I2P tinklą.

Kas geriau privatumui ir saugumui:

Abi priemonės suteikia skirtingą privatumo ir saugumo lygį.

Tarpinis serveris nesiūlo šifravimo galimybių, tačiau efektyviai slepia vartotojų IP adresus. I2P efektyviai užšifruoja interneto srauto duomenis, tačiau nesugeba užšifruoti tinklo veiklos.

Todėl „Proxy“ teikia privatumą ir saugumą, nes slepia tikrąjį IP adresą, o „I2P“ teikia apsaugą šifruodami duomenis..

Kuris iš jų yra geresnis srautiniam perdavimui

VPN yra geresnis pasirinkimas nei „Tor“, „Proxy“ ir „I2P“. VPN paslauga retai sulėtėja, todėl yra geriausiai žinomas kaip srautinis perdavimas.

„Tor“ veikia ypač lėtai, dėl to duomenys neatskleidžia daugybės mazgų, kurių kiekvienas gali būti bet kurioje pasaulio vietoje. Todėl naudoti „Tor“ yra skausminga, nes greitis yra lėtas ir srautui reikia daug laiko.

Kadangi I2P veikia mažiau nei „Tor“. „Tor“ yra daugybė neatskleistų paslaugų, iš kurių daugelis yra daug greitesnės nei „Tor“ pagrindu sukurtos atitikmenys. Tačiau įgaliotasis serveris nestabdo interneto. Bet dėl ​​to interneto ryšys gali jaustis lėčiau, tai yra geresnis pasirinkimas nei „Tor“ ir „I2P“, bet ne geresnis nei „VPN“..

Kuris iš jų suteikia geresnį anonimiškumą:

Jei jūsų pagrindinis rūpestis susijęs tik su jūsų tikrojo IP adreso paslėpimu, turite kreiptis į tarpinio serverio paslaugą.

Tačiau jei norite privačios prieigos prie kai kurių paslėptų paslaugų ir pranešimų siuntimo metodų paskirstytame bendraamžių tinkle, turėtumėte pasirinkti I2P.

Jei norite užšifruoti visą savo interneto srautą, taip pat nenorite pakenkti ir greičiui. Taigi, VPN yra geriausias anonimiškumo pasirinkimas. Bet jei norite patekti į privačias svetaines ir tamsų internetą, turėtumėte susitaikyti su greičiu ir pasirinkti „Tor“.

Kuris iš jų suteikia geresnį saugumą ir privatumą:

Visi jie tam tikru ar kitokiu būdu suteikia geresnį saugumą ir privatumą su tam tikrais skirtumais.

VPN apsaugo vartotojų privatumą slėpdamas IP adresą ir šifruodamas interneto srautą. Tačiau yra įvairių nemokamų VPN teikėjų, kurie ne visada suteikia vartotojams saugumą ir privatumą.

Panašiai „I2P“ taip pat apsaugo privatumą, kol jūs jo nenaudojate įprastame naršyme internete. Tai užkoduoja duomenis, bet neužšifruoja sistemos tinklo veiklos.

„Tor“ suteikia geresnį saugumą ir privatumą visais aspektais. Naudodamas „Tor“, niekas niekur jūsų nenustatys. Tarpinis serveris taip pat tiesiog slepia IP adresą, o tai reiškia, kad apsaugos lygis nėra toks geras kaip „Tor“.

Mes tikimės, kad dabar jūs puikiai suprantate pagrindinius skirtumus tarp „Tor Vs VPN“ ir „I2P Vs Proxy“ ir galite nuspręsti, kuris įrankis yra saugiausias..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me