VPN šifravimo vadovas: ir kaip tai veikia 2019 m.?

[ware_item id=33][/ware_item]

Šifravimas yra metodas, naudojamas duomenų ar informacijos, kuri yra jautri, kad ja galėtų naudotis bet kuris atsitiktinis asmuo, saugumui ir privatumui pagerinti..


Šifravimas yra proceso, kuris konvertuoja tikruosius duomenis ir informaciją neįskaitomu ir užkoduotu formatu, kuris yra apsaugotas šifravimo raktu, kurį nustato tik įgaliotasis vartotojas, pavadinimas..

Duomenis galima iššifruoti, kai įgaliotas vartotojas teisingai įveda raktą. Yra skirtingos šifravimo kategorijos, tokios kaip failų šifravimas, visiško disko šifravimas, įrenginio ir VPN šifravimas..

Kibernetiniai nusikaltimai šiomis dienomis yra labai paplitę, nes įsilaužėliai, nepageidaujamų reklaminių žinučių platintojai ir kiti šnipinėtojai, įskaitant vyriausybės saugumo ir stebėjimo agentūras, pradėjo naudoti pažangiausias technologijas, kad galėtų pasiekti jūsų tinklą ir pavogti jūsų neskelbtiną informaciją bei duomenis..

Kuris ne tik fiziškai kenkia jūsų įrenginiui, bet ir pavojingas jūsų konfidencialiai informacijai, pavyzdžiui, banko sąskaitos informacijai, kreditinės kortelės informacijai, asmeniniams pokalbiams, nuotraukoms, vaizdo įrašams ir kitai panašiai informacijai. Niekada nenori, kad tokie neskelbtini duomenys būtų patekę į netinkamas rankas.

Jums nereikia jaudintis, nes tam yra sprendimas, kurį naudoja milijonai vartotojų visame pasaulyje, tai yra interneto duomenų šifravimas. Kaip galima užšifruoti interneto duomenis? Tai atliekama naudojant įrankį, vadinamą virtualiu privačiu tinklu (VPN), ir VPN šifravimą.

Kas yra VPN šifravimas? Ir kaip tai veikia?

VPN šifravimas yra procesas, kurio metu VPN slepia jūsų duomenis koduotu formatu, neįskaitomu visiems, bandantiems jūsų duomenis šnipinėti. VPT užšifruoja duomenis, kai jie įeina, ir praeina per tunelį, tada iššifruoja juos kitame gale, kur VPN serveris jungia jus į jūsų pageidaujamą svetainę, tuo tarpu perduodant visą jūsų prisijungimo informaciją saugo ir slepia VPN šifravimas.

VPN šifravimas

Toliau sužinosime ką nors apie VPN šifravimo technologinius aspektus.

Skirtingi VPN tipai

VPN naudoja skirtingas šifravimo kombinacijas ir būdus, kuriuos galima lengvai suprasti, kai žinote VPN tipus ir protokolus, kuriuos jie naudoja šifravimui ir saugai..

Susijęs klausimas apie VPN

Svetainės į VPN

Biurai daugiausia naudoja VPN iš vienos vietos į kitą, dar vadinamą maršrutizatoriaus-maršrutizatoriaus VPN. Bendrovėms dažnai reikia sujungti vieną iš savo biurų su kitu ofisu nuotoliniu būdu, išlaikant privatumą ir slaptumą. Tai pasiekiama įdiegiant VPN iš vienos vietos į kitą, kuris pastato privatų šifruotą tunelį ir užtikrina saugų ryšį tarp biurų skyrių bet kurioje vietoje. pasaulio vieta. Jis taip pat vadinamas maršrutizatoriaus ir maršrutizatoriaus VPN, nes čia vienas maršrutizatorius veikia kaip VPN klientas, o kitas tarnauja kaip VPN serveris, užtikrinantis saugų ir anoniminį internetą biuruose, esančiuose skirtingose ​​geografinėse vietose..

Nuotolinės prieigos VPN

Nuotolinės prieigos VPN suteikia vartotojams interneto ryšį nuotoliniu būdu per privatų tinklą. Jį dažniausiai naudoja namų vartotojai ir biuro darbuotojai, norėdami prisijungti prie savo įmonės serverio, kai keliaujate toliau nuo biuro vietos.

Tai suteikia ryšį su asmenimis sukuriant saugų virtualų tunelį tarp vartotojo kompiuterio ar įrenginio ir VPN serverio ir sujungiant juos su internetu naudojant saugų užšifruotą tunelį..

Tokio tipo VPN dažniausiai naudoja namų vartotojai, norėdami atsikratyti geografinių apribojimų ir pasiekti savo regione užblokuotas svetaines, o biuro darbuotojai naudojasi tuo, kai nori pasiekti įmonės serverį iš kitos vietos..

VPN protokolų tipai

Privatumo ir saugumo lygis, kurį gaunate iš VPN, priklauso nuo to, kokį protokolą jis naudoja jūsų duomenims apsaugoti ir privatumui palaikyti. Yra įvairių rūšių VPN protokolų, kuriuos naudoja VPT teikėjai; kiekvienas toliau nurodytas VPN protokolo tipas suteikia skirtingą saugos lygį, todėl pažvelkime į juos.

„IPSec“ - interneto protokolo sauga

Interneto protokolo sauga arba IPSec yra labiausiai paplitęs VPN protokolas, kurį naudoja VPN iš vienos vietos į kitą, kad užtikrintų duomenų saugumą IP tinkluose, įskaitant internetą. Tai gali apsaugoti duomenis iš maršrutizatoriaus į maršrutizatorių, ugniasienės į maršrutizatorių, darbalaukio į serverį ir darbalaukio į maršrutizatorių.

Dažniausiai naudojami du antriniai protokolai: Encapsulated Security Payload (ESP) ir Authentication Header (AH), kurie nurodo duomenų paketams, keliaujantiems tuneliu. Abu siunčia skirtingas instrukcijas, atsižvelgiant į tai, kokio tipo duomenų paketai perduodami tuneliu.

L2TP - (2 sluoksnio tuneliavimo protokolas)

Tai yra tuneliavimo protokolas, naudojamas kartu su IPSec, siekiant sukurti aukščiausios klasės saugumą ir privatumą bei labai saugų VPN ryšį. Jį taip pat palaiko VPN iš vienos vietos į kitą, tačiau jį naudoja nuotolinės prieigos VPN, nes tai yra pagrindinis „point-to-point“ protokolas (PPP), dažniausiai naudojamas kaip tuneliavimo protokolas kartu su kitais šifravimo protokolų deriniais, tokiais kaip „IPsec“, siekiant sustiprinti ir patobulinti. saugumo ir privatumo lygį.

Susijęs straipsnis: kas kankina ir kaip tai veikia

PPTP - (tiesioginio tuneliavimo protokolas)

Ji yra atsakinga už duomenų šifravimą iš vieno taško į kitą tik sukurdama užšifruotą tunelį ir perkeldama duomenis iš jo. PPTP protokolas yra dažniausiai naudojamas protokolas, palaikantis tūkstančius operacinių sistemų ir įrenginių. Tai palaiko 40 bitų ir 128 bitų šifravimą arba bet kurią kitą šifravimo schemą, palaikomą PPP.

„OpenVPN“

„OpenVPN“ yra atvirojo kodo programinė įranga, kuri naudoja VPN mechanizmą, kad sukurtų saugų ryšį tarp taškų virtualiuose tuneliuose ir nuotolinės prieigos funkcijose. Jis laikomas saugiausiu VPN protokolu, galinčiu užtikrinti daugybę mišrių ir sudėtingų saugos protokolų funkcijų.

SSTP - saugaus lizdo tuneliavimo protokolas

Jis dažniausiai naudojamas aukštos klasės šifravimui sistemoje „Windows“, nes tai yra „Microsoft“ patentuotas protokolas, todėl ten, kur nepalaikomas „OpenVPN“, SSTP gali būti įgyvendinamas tuo pačiu saugos ir šifravimo lygiu ir yra stipresnis nei PPTP ir L2TP / IPSec..

Kodėl jums reikia VPN šifravimo

VPT naudojami saugumui ir privatumui užtikrinti, todėl labai svarbu, kad jie būtų užšifruoti, kad visi jūsų duomenys ir interneto veikla būtų paslėpti nuo visų, bandančių šnipinėti jūsų tinklą..

Na, tai yra pagrindinis VPN paslaugos naudojimo tikslas, bet taip, yra keletas VPN, kurie gali jus nukreipti dėl saugumo ir šifravimo, o galbūt tai yra VPN be šifravimo.

Mes jums pateikėme trumpą informaciją apie tai, kaip šifruojamas VPN ir kokią sistemą bei mechanizmą jie naudoja užtikrindami apsaugą ir šifravimą, todėl nuo šiol jūs žinote, ko turite ieškoti VPN, kad gautumėte geriausią privatumą ir saugumą..

Saugaus lizdo (SSL) VPN šifravimas

Skirtingai nuo kitų tradicinių VPN protokolų, kurie naudojami visų pirma VPN programinėje įrangoje, „Secure Sockets Layer SSL VPN“ šifravimas yra naudojamas žiniatinklio naršyklei ir gali būti naudojamas naršyklių plėtiniuose, kuriems nereikia jokios konkrečios programos, kad būtų galima įdiegti ir nustatyti.

Jį galima tiesiogiai pridėti prie interneto naršyklės ir turėti įjungimo / išjungimo jungiklį, kad jį būtų galima naudoti, kai reikia naudoti, ir išjungti, kai baigsite. Tai daugiausia naudojama nuotoliniams vartotojams suteikti prieigą prie kliento / serverio programų, interneto programų, vidinio tinklo jungčių ir kt.

VPN šifravimas

Kelių protokolų etikečių perjungimo (MPLS) VPN šifravimas

Kelių protokolų etikečių perjungimas (MPLS) yra metodas, naudojamas kuriant virtualius privačius tinklus VPN. Tai yra patogus ir lankstus būdas nukreipti ir perduoti įvairių tipų tinklo srautus naudojant MPLS magistralės struktūrą. Dažniausiai naudojami MPLS VPN tipai yra

  1. Taškas į tašką („Pseudowire“)
  2. 2 sluoksnis (VPLS)
  3. 3 sluoksnis (VPRN)

Užšifruotas VPN tunelis

VPN tunelis yra būdas, per kurį jis jungia jūsų kompiuterį prie serverio, ir labai svarbu, kad jis turi būti visiškai saugus ir užšifruotas. Šifruotas VPN tunelis užtikrina, kad visi jūsų duomenys keliauja per jį, yra paslėptas nuo visų bandančių žmonių akių. snaudžia jūsų tinkle, o nešifruotas tunelis gali nutekinti jūsų duomenų informaciją dėl silpnų šifravimo protokolų.

VPN be šifravimo

Nebūtina, kad visi VPT teiktų šifravimą. Labai retas atvejis, kai VPN tunelis yra nešifruojamas, tačiau taip atsitinka, kai kurie VPN gali nenaudoti šifravimo, kad apsaugotų tuneliu keliaujančius duomenis. Pvz., Gali būti, kad VPN tunelyje, įrengtame tarp dviejų kompiuterių, naudojama „Generic Routing Encapsulation“ (GRE), kuri, tikimasi, bus užšifruota, tačiau ji nėra nei saugi, nei patikima..

Tokie VPN be šifravimo yra pavojingi ir apgaudinėja vartotojų duomenis, nes vartotojas mano, kad visi jų duomenys yra saugūs ir niekas nemato, ką jie daro internete, tačiau būtent čia jie klysta ir kartais netgi naudojasi tokiais nešifruotais VPN žmonėmis. užpuolė kibernetiniai nusikaltėliai.

VPN šifravimo algoritmai

VPT naudoja protokolus ir kai kuriuos šifravimo algoritmus, kad būtų užtikrinta didžiausia privatumo apsauga. Daugiausia yra trys VPN šifravimo algoritmai, kuriuos naudoja komercinės arba standartinės VPN įmonės AES, RSA ir SHA ir kt., Kuriuos trumpai galima apibūdinti žemiau..

AES-AES (išplėstinis šifravimo standartas)

Tai yra saugus algoritmas, naudojamas simetriniame rakto šifravime. Jis palaiko įvairius raktų ilgius - 128, 192 ir 256 bitus - kuo ilgesnis rakto ilgis bus tuo stipresnis šifravimas, tai taip pat reiškia, kad apdorojimas užima daugiau laiko, o tai lemia mažesnį ryšio greitį.

RSA

Jis remiasi asmenų, kurie praėjusiais metais oficialiai aprašė šį algoritmą, vardo inicialais. Jis naudojamas asimetrinėje viešojo rakto sistemoje, o tai reiškia, kad viešasis raktas naudojamas duomenims šifruoti, tačiau iššifruoti naudojamas kitas privatus raktas. Dažniausiai jis naudojamas visuose dabartiniuose VPN protokoluose, tokiuose kaip OpenVPN, SSTP ir kt., Kad būtų užtikrintas geriausias ir stiprus šifravimas..

Saugaus maišos algoritmas (SHA)

SHA - „Cisco“ sukurtas saugaus maišos algoritmas (SHA); šis algoritmas yra labai saugus ir stiprus ir reikalauja, kad tiek siuntėjas, tiek gavėjas imtųsi minėto algoritmo, šifruodami ir iššifruodami pranešimą ar duomenis, vykstančius per VPN tunelį..

Išvada

Po visų diskusijų, kurias atlikome norėdami jums visiškai žinoti apie tai, ką VPN daro jūsų privatumui ir saugumui, ir kaip tai daro, mes šiek tiek daugiau padėjome apsaugoti jūsų interneto privatumą ir šifravimą..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me