Przymusowe poszukiwania i konfiskaty na granicy z USA to nadużycie konstytucji – Rebecca Jeschke EFF

[ware_item id=33][/ware_item]

Wkrótce po tym, jak Trump zakazał wjazdu ludzi, amerykańscy agenci graniczni coraz częściej pytają obywateli o ich osobiste dane uwierzytelniające. Obywatele USA, stali rezydenci i posiadacze wiz są zobowiązani do przedstawienia swoich danych osobowych na swoich urządzeniach elektronicznych.


Obywatele USA narzekają na postawę funkcjonariuszy granicznych: „oddaj urządzenie lub wróć”, a także legalność takich działań jest kwestionowana. Jednak amerykańskie przepisy dotyczące granic zabraniają wyszukiwania danych uwierzytelniających ludzi bez jakiejkolwiek autentycznej przyczyny.

Eksperci sugerują teraz osobom odwiedzającym USA zachowanie czujności, spokoju i ostrożności oraz stosowanie się do środków zapewniających ich prywatność na granicy z USA. Ludzie, którzy planują podróż do Ameryki, powinni wiedzieć; jak chronić swoją historię przeglądania, ponieważ agenci sprawdzają również odwiedzane witryny.

Aby uzyskać wgląd i dowiedzieć się o problemie, który przeprowadziliśmy i przeprowadziliśmy wywiad z Rebeccą Jeschke, dyrektorem ds. Relacji z mediami i analitykiem praw cyfrowych, EFF. EFF jest organizacją działającą na rzecz wolności obywatelskich w świecie cyfrowym, a także pomaga rozwiązywać problemy, z jakimi borykają się ludzie na granicy Stanów Zjednoczonych w związku z ich obawami dotyczącymi prywatności.

BYĆ SZYFROWANYM: Powiedz nam coś o sobie:

Pracuję w EFF od 12 lat, walcząc o prywatność, wolność słowa i innowacje online i na wszystkich naszych urządzeniach cyfrowych.

BYĆ SZYFROWANYM: Ostatnio pojawiła się fala skarg od osób odwiedzających Stany Zjednoczone dotyczące niesprawiedliwej kontroli urządzeń elektronicznych. Może to być początek zawirowań i niepokojów w kraju?

REBECCA: Oczywiste jest, że ludzie nie lubią wzmożonych, inwazyjnych wyszukiwań na granicy. Myślę, że ludzie będą nadal protestować przeciwko nieuczciwym poszukiwaniom i zajęciom.

BYĆ SZYFROWANYM: Dzisiaj ludzie przechowują swoje najbardziej intymne informacje na swoich urządzeniach elektronicznych, odzwierciedlając ich myśli, poszukiwania, działania i skojarzenia. Czy poprawne jest ingerowanie w ich prywatność bez jakiegokolwiek autentycznego powodu?

REBECCA: Nie, to niesprawiedliwe lub po prostu przeszukać granicę bez powodu. Uważamy, że agenci graniczni powinni mieć nakaz przed przeszukaniem. Oznacza to, że muszą mieć prawdopodobną przyczynę popełnienia przestępstwa, a sędzia musi się zgodzić. To nie dzieje się teraz.

EFF wspomniał również w swoim raporcie, że chociaż agenci graniczni w porównaniu z ludźmi i policją wewnętrzną mają więcej uprawnień, a osoby odwiedzające kraj mają mniej prywatności. Ale granica nie jest miejscem bez ograniczeń konstytucyjnych. Uprawnienia funkcjonariuszy granicznych są ograniczone przez pierwszą poprawkę (wolność słowa, zrzeszania się, prasy i religii), czwartą poprawkę (wolność od nieuzasadnionych rewizji i konfiskat), piątą poprawkę (wolność od przymusowej samooskarżenia) oraz czternastą Poprawka (brak dyskryminacji).

BYĆ SZYFROWANYM: Wiele osób podróżuje w celach służbowych lub w niektórych sprawach urzędowych. Jednak ludzie w różnych zawodach, tacy jak prawnicy i dziennikarze, mają zwiększoną potrzebę zachowania poufności swoich informacji elektronicznych. Więc jakie mogą mieć konsekwencje, ponieważ ich informacje są poufne, szczególnie w dziennikarstwie śledczym?

REBECCA: Jest to zdecydowanie trudne dla dziennikarzy, prawników i innych osób, które podróżują teraz. Dziennikarze często dysponują informacjami, które muszą zachować w tajemnicy, aby chronić osobiste bezpieczeństwo źródeł. Prawnicy mają uprzywilejowane rozmowy z klientami każdego dnia, a ci muszą zachować poufność ze względów uczciwości. Tutaj możesz postępować zgodnie ze wskazówkami, jak chronić swoje dane:

https://www.eff.org/document/eff-border-search-pocket-guide

BYĆ SZYFROWANYM: Zgodnie zarówno z pierwszą, jak i czwartą poprawką, masowe poszukiwanie urządzeń elektronicznych Amerykanów na granicy jest niezgodne z prawem i muszą mieć prawdopodobne powody do przeprowadzenia takich działań. W jakiej pozycji widzisz legalność tej inicjatywy podjętej przez rząd USA?

REBECCA: Mamy nadzieję, że Kongres wyjaśni, że nakaz przeszukania granicy jest konieczny.

Wskazała na swoje poprzednie odpowiedzi dotyczące prawdopodobnej przyczyny. Co to znaczy, że w Kongresie wprowadzono w tym miesiącu projekt ustawy, który wymagałby od amerykańskiej służby celnej i ochrony granic lub innych przedstawicieli rządu uzyskania uzasadnionego powodu przed przeszukaniem urządzeń cyfrowych obywateli USA i legalnych stałych mieszkańców na granicy.

Jednak CBP niesłusznie twierdzi, że interes prywatności użytkowników urządzeń cyfrowych nie różni się od bagażu lub innych przedmiotów fizycznych, które podróżni mogą przynieść ze sobą za granicę, dlatego CBP stosuje do urządzeń cyfrowych tradycyjny „wyjątek dotyczący wyszukiwania granic” do czwartej poprawki , co pozwala na ograniczenie liczby niepotrzebnych „rutynowych” przeszukiwań granic.

Oto rachunek, który może pomóc: https://www.eff.org/deeplinks/2017/04/border-search-bill-would-rein-cbp

BYĆ SZYFROWANYM: Jeśli podróżowałeś do niektórych krajów związanych z terroryzmem, handlem narkotykami lub turystyką seksualną, może to wymagać dodatkowej kontroli od agentów granicznych, powiedział rząd USA. Czy uważasz, że to prawdziwa przyczyna skrajnego sprawdzania, czy to tylko stwierdzenie uzasadniające ich zasady?

REBECCA: Jeśli rząd otrzyma nakaz oparty na prawdopodobnej przyczynie, powinien mieć możliwość przeszukiwania urządzeń cyfrowych. Z powodów, dla których rząd się z tym nie zgadza, musisz ich zapytać!

BYĆ SZYFROWANYM: Sekretarz Bezpieczeństwa Krajowego John Kelly twierdzi, że USA mogą chcieć ulepszyć procedury sprawdzania podróżnych z 14 krajów. Twoim zdaniem, jakie będą skutki tego dyskryminującego zachowania niektórych krajów.

REBECCA: Musimy zapoznać się z konkretnymi procedurami sprawdzającymi, zanim będziemy mogli zobaczyć, jaki jest to wpływ. Myślę jednak, że pojawiło się już wiele wiadomości na temat zmniejszonej liczby podróży do USA w następstwie zarządzenia i innych problemów związanych z podróżą.

BYĆ SZYFROWANYM: Po, Prezydent USA Donald Trump podpisał pierwsze zarządzenie wykonawcze w sprawie zakazu podróży 20 stycznia 2017 r. Początkowe kontakty między Trumpem a przywódcami Australii, Niemiec, Meksyku i Chin nie poszły dobrze, co spowodowało negatywny rozgłos w krajach, które wysyłają wiele podróżujący do Ameryki. Czy uważasz, że ten ruch rządu USA wpływa na ich globalne stosunki?

REBECCA: Z pewnością pomyślałbym dwa razy o pójściu do narodów, które potencjalnie skonfiskowałyby mój komputer i telefon - nie zdziwiłbym się, gdyby wiele innych osób odczuwało to samo.

BYĆ SZYFROWANYM: Jak bardzo pozytywnie oceniasz EFR, inne swobody obywatelskie i prawo z powodzeniem powstrzyma takie natrętne praktyki na zlecenie administracji Trumpa?

REBECCA: Robimy co w naszej mocy! I będziemy pracować, dopóki nie wygramy.

BYĆ SZYFROWANYM: Jakie środki podejmuje EFF w takiej sytuacji?

REBECCA: Zwróciła uwagę na raporty, blogi, przewodniki, dokumenty informacyjne itp., Które pokazują, że EFF w tym zakresie ciężko pracuje, aby wyeliminować problemy, przed którymi stoją ludzie. Podano przewodniki dotyczące ochrony prywatności ludzi, aby każdy przed wizytą w USA mógł zastosować się do tych środków.

Organizacja EFF protestuje również przeciwko temu bezprawnemu działaniu, wypowiadając się przeciwko takim praktykom przed sądem.

Przeprowadziliśmy wiele edukacji, takich jak nasza biała księga i nasze arkusze informacyjne: https://www.eff.org/wp/digital-privacy-us-border-2017,

https://www.eff.org/document/digital-privacy-us-border,

https://www.eff.org/document/eff-border-search-pocket-guide.

Złożyliśmy również wytyczne sądowe:

https://www.eff.org/press/releases/border-agents-need-warrant-search-travelers-phones-eff-tells-court.

Popieramy rachunki za reformy:

https://www.eff.org/deeplinks/2017/04/border-search-bill-would-rein-cbp

BYĆ SZYFROWANYM: Jaka jest twoja sugestia dla osób planujących podróż do USA, o środkach, które powinny zastosować, aby zabezpieczyć swoją prywatność?

REBECCA: Zobacz białą księgę

https://www.eff.org/wp/digital-privacy-us-border-2017

i jednostronicowy

https://www.eff.org/document/eff-border-search-pocket-guide.

Sytuacja każdego jest inna, więc wszyscy będą musieli robić różne rzeczy!

W tych dokumentach organizacja EFF opublikowała obszerny raport, aby wskazać ludziom środki bezpieczeństwa, których powinni przestrzegać na granicy z USA. Jednak mając na uwadze sytuację ludzi, zasugerowali różne sposoby dla ludzi w różnych warunkach.