Przyszłość sztucznej inteligencji – opinie ekspertów

[ware_item id=33][/ware_item]

Sztuczna inteligencja nie jest nową koncepcją dla ludzi. Uczenie maszynowe i roboty zostały wcielone do naszego życia wiele lat temu, ale dzisiejszy szum sztucznej inteligencji jest niezwykły. Niezależnie od tego, czy jest to nadchodząca technologia sztucznej inteligencji, czy nowa perspektywa dla społeczeństwa.


Nadal niejasne jest, jaki będzie potencjalny wpływ tych technologii na różne platformy, na których najbardziej uwypuklono organizacyjne wdrożenie sztucznej inteligencji. Ludzie wciąż są zdezorientowani tym pomysłem, szczególnie jeśli chodzi o rekrutację tego sprzętu.

Widzieliśmy znacznie różniące się pojęcia i opinie między osobami dotyczące sztucznej inteligencji. Jednak wszystkie poglądy zostały przedstawione na kontrastowych obszarach docelowych iw przeciwieństwie do okoliczności. Tutaj zebraliśmy opinie ekspertów od osób bezpośrednio związanych z AI i aktywnie uczestniczących w takich wydarzeniach.

Przyszłość sztucznej inteligencji będzie nadal zakłócać wszystkie gałęzie przemysłu

Ronald van Loon Influencer AI (sztuczny inteligentny), Big Data

Przyszłość sztucznej inteligencji - opinie ekspertów

Przyszłość sztucznej inteligencji będzie nadal zakłócać wszystkie gałęzie przemysłu, a rozwój etyczny i stosowanie sztucznej inteligencji są ważne dla stymulowania inteligentnego postępu. Bezpieczeństwo zależy od szybkości, z jaką hakerzy opracowują nowe strategie; jeśli wymyślą nową technikę, organizacje równie szybko reagują. Obie strony, dobre i złe, stosują Sztuczną Inteligencję, aby osiągnąć swoje cele. Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja za pośrednictwem głębokiego uczenia i sieci neuronowych mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa w wykrywaniu zagrożeń i określaniu rozróżnienia między „dobrymi”, niezawodnymi klientami i „złymi” cyberprzestępcami, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnych praktyk Customer Experience. Śledź Ronald Van Loon na Twitterze | Youtube | Linkdin

Właściciel i wydawca Raportu bankowości cyfrowej oraz współwydawca marki finansowej.

Jim Marocus, wydawca marki The Financial

Przyszłość sztucznej inteligencji - opinie ekspertów

Największymi barierami w rozwoju sztucznej inteligencji w ciągu najbliższych 5 lat będzie zdobycie odpowiedniego talentu i dostosowanie kulturowe w organizacjach w celu wdrożenia rozwiązań. Bez tych komponentów transformacja będzie bardziej iteracyjna niż innowacyjna. Misją będzie przekształcenie wspaniałych raportów wewnętrznych w wyjątkowe doświadczenia klientów.

Sztuczna inteligencja będzie również wykorzystywana przez cyberprzestępców i państwa narodowe do identyfikowania luk w zabezpieczeniach oprogramowania i sieci oraz do uruchamiania cyberataków.

Duane Baker, Niezależny konsultant IT

Duane Baker

„Sztuczna inteligencja może mieć zarówno negatywny, jak i pozytywny wpływ.
Mówi Duane Baker

Sztuczna inteligencja (AI) staje się istotnym elementem systemów wywiadowczych i cyberobrony. Rozprzestrzenianie danych powoduje, że użycie komponentów AI w celu wzmocnienia ludzi w funkcjach bezpieczeństwa cybernetycznego jest koniecznością. Chociaż sztuczna inteligencja będzie przydatna w ten sposób, będzie również wykorzystywana przez cyberprzestępców i państwa narodowe do identyfikowania luk w zabezpieczeniach oprogramowania i sieci oraz do przeprowadzania cyberataków. Ponieważ zarówno dobrzy, jak i źli aktorzy będą mieli dostęp do sztucznej inteligencji, prawdopodobnie tylko podniesie poziom powagi udanych cyberataków.

Sztuczna inteligencja wciąż potrzebuje czasu, aby całkowicie reagować.
Mówi założyciel Brian Honan & Szef irlandzkiego zespołu CSIRT (zespół reagowania na incydenty związane z bezpieczeństwem komputerowym)

Brian_Honan InfoSec Konsultant

„Sztuczna inteligencja oferuje wiele korzyści cyberbezpieczeństwu. Jednak technologia wciąż jest daleka od dojrzałości, a pojęcie sztucznej inteligencji jest nadużywane przez wielu w branży. Musimy uważać na dostawców obiecujących, że ich rozwiązania wykorzystują sztuczną inteligencję, gdy wszystko, co oferują, to po prostu zautomatyzowane skrypty do przetwarzania dużych ilości danych. Aby być naprawdę inteligentnym, systemy muszą przetwarzać i podejmować decyzje na podstawie danych i okoliczności sytuacji w danym momencie. W dającej się przewidzieć przyszłości nie widzę, aby sztuczna inteligencja zastępowała ludzi w procesie bezpieczeństwa, ale raczej przejmowała niektóre z bardziej przyziemnych zadań, aby umożliwić ludziom skupienie się na ważniejszych aspektach bezpieczeństwa ”
Brian Honan

Zakładając, że przyszłość biznesowa z AI jest ciekawa.
Mówi David Bisson Infosec dziennikarz Redaktor naczelny @gcluley, @TripwireInc

David Bisson

„Firmy wykorzystują sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, aby spełnić swoje cyfrowe wymagania bezpieczeństwa w odpowiedzi na (niektórzy twierdzą, że„ postrzegany ”) brak wykwalifikowanego personelu ludzkiego. Zakładając, że ten trend się utrzyma, będę ciekawy, jak będzie wyglądać bezpieczeństwo w ciągu najbliższych 5-10 lat. Jakie funkcje będą pełnić analitycy bezpieczeństwa IT w przyszłości? ”
David Bisson

Sztuczna inteligencja może okazać się nierównowagą finansową.
Mówi Trip Elix Mówca / autor, Personal Security Expert. Konsultant ds. Bezpieczeństwa na stronie http://tripelix.com

Trip Elix

„Przybycie sztucznej inteligencji do ludzkiej postaci będzie dla ludzi wyniszczające finansowo, dopóki państwo nie ograniczy swoich możliwości. Wyobraź sobie, że handlujesz ze sobą towarami, które są atrakcyjne, ale są poza tym, na co Cię stać. AI będzie faworyzować, kto kontroluje komputer za pomocą (który) przeciwstawi się logice potrzeb. ”
Trip Elix

Sztuczna inteligencja może być skutecznym rozwiązaniem do zarządzania ogromnymi zbiorami danych.
Mówi Ratan Jyoti, osoba wpływająca na media społecznościowe i dyrektor ds. Bezpieczeństwa informacji w Ujjivan Small Finance Bank.

Ratan Jyoti

Dziś powierzchnia cyberataku znacznie się powiększyła i dalej rośnie, a jego zasięg jest coraz szerszy i głębszy. To samo powoduje ogromną presję na zasoby (w tym ludzkie) i czas na zarządzanie wolumenem, prędkością i różnorodnością tak generowanych danych. Tradycyjne metody zarządzania tymi ogromnymi zestawami danych nie są wystarczające, a sztuczna inteligencja (AI) mogłaby pomóc w znormalizowaniu tych zestawów danych i wydobyciu z nich kontekstu biznesowego.

Moim zdaniem niewłaściwe byłoby stwierdzenie, że sztuczna inteligencja może zautomatyzować podejmowanie decyzji w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, ale sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe z pewnością skrócą czas na naprawę i pomogą organizacji zaoszczędzić czas na ochronę przed atakami cybernetycznymi. Profilowanie zachowań i wykrywanie nieznanych będzie obszarem, w którym wniesie wkład sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Kluczem będzie odpowiednia strategia bezpieczeństwa cybernetycznego do korzystania ze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Źli aktorzy z włączoną sztuczną inteligencją będą poważnym wyzwaniem dla cyberbezpieczeństwa.
Ratan Jyoti

Firmy zmierzają w kierunku sztucznej inteligencji, aby pokonać rosnące zapotrzebowanie ekspertów ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego.
Mówi Scott Schober, Pres / CEO BVS, autor Hacked Again, Cybersecurity Expert

Przyszłość sztucznej inteligencji - opinie ekspertów

„W ciągu ostatnich czterech lat nagłówki wiadomości były przesycone cyberprzestępstwami, które miały wpływ na prawie każdą branżę i osobę na naszej planecie. Największymi wyzwaniami, przed którymi stoją firmy, jest znalezienie i utrzymanie najlepszych talentów cybernetycznych. Miliony ekspertów ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego są potrzebne w ciągu najbliższych pięciu lat w każdym sektorze, ale niewielu ekspertów jest w stanie zaspokoić ten rosnący popyt.

Aby pomóc w znalezieniu firm talentów zwracających się ku sztucznej inteligencji. Nie chodzi tu o zastąpienie ludzi robotami, ale o sztuczną inteligencję działającą równolegle z wykwalifikowanymi ekspertami. Sztuczna inteligencja może pomóc w analizach predykcyjnych, które mogą szybko wykryć, gdzie formułują się potencjalne ataki, aby można je było udaremnić, zanim rozprzestrzenią się one w sieci firmowe. Ludzie mogą szybko cierpieć z powodu zmęczenia cybernetycznego podczas analizy ogromnych ilości danych, co utrudnia rozszyfrowanie, gdy coś jest naprawdę wykonalne.

Podczas gdy sztuczna inteligencja może skutecznie skanować terabajty „dużych zbiorów danych” i sortować, jednocześnie charakteryzując zagrożenia na kawałki wielkości kęsa, dzięki czemu ekspert cybernetyczny może szybko powstrzymywać zagrożenia krytyczne. Ludzie i sztuczna inteligencja to potężne połączenie, które skutecznie będzie walczyć z rosnącą cyber wojną i na pewno zmieni grę. ”
Scott Schober

Sztuczna inteligencja będzie nadal poprawiać operacje bezpieczeństwa cybernetycznego, mówi Bob Carver

Przyszłość sztucznej inteligencji - opinie ekspertów

„Sztuczna inteligencja (lub jej części) są już wykorzystywane w operacjach cyberbezpieczeństwa i z czasem będą wykorzystywane w większym stopniu. Uczenie maszynowe i głębokie uczenie się można wykorzystać do obserwowania nieprawidłowej aktywności w punktach końcowych (złośliwe oprogramowanie / exploity / zmiany) przemierzające lokalne sieci, Internet i szukają wzorców łączących wszystkie te działania. Coraz trudniej będzie próbować wykonać wszystkie te czynności ręcznie i ostatecznie wymagać będzie, aby większość z nich korzystała z coraz większej liczby lepszych technologii w tych obszarach, wszystkie oparte na tych technologiach. ” Bob Carver

W celu rozwoju sztucznej inteligencji rządy, środowiska akademickie i prywatne firmy powinny współpracować w celu inwestowania w umiejętności, technologię i ramy etyczne.
Mówi Carl Herberger, wiceprezes Security Solutions @Radware

Przyszłość sztucznej inteligencji - opinie ekspertów

„Już teraz mamy do czynienia z falą złych botów walczących z dobrymi botami. Każdy, kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci lub aplikacji w organizacji, zobaczy, jak zautomatyzowane stały się cyberataki - czarny rynek ataków z półki sklepowej zaczyna dojrzewać. Bycie na bieżąco z zagrożeniami jest trudniejsze dla naukowców, a ponieważ ludzki mózg po prostu nie może przetworzyć informacji wystarczająco szybko, aby pokonać boty, więc naszą jedyną nadzieją jest zwrócenie się do sztucznej inteligencji.

Zastosowanie sztucznej inteligencji jest nieznane, więc jak państwo przygotowuje się na taki scenariusz? Jak planujesz coś nie do pomyślenia? Co by się stało, gdyby sztuczną inteligencję wykorzystano do zablokowania połączeń komunikacyjnych, pogrążenia miast w ciemności, podpalenia platform wiertniczych, zniszczenia służb ratowniczych?

Dlatego wszyscy powinniśmy zwrócić uwagę na ostrzeżenie i zapewnić współpracę rządów, środowisk akademickich i prywatnych firm w celu inwestowania w umiejętności, technologię i ramy etyczne. Jeśli tego nie zrobimy, nie możemy zagwarantować, że rozwój sztucznej inteligencji pozostanie mocno w obszarze czynienia dobra. A jeśli nam się to nie powiedzie, to upadniemy ludzkości ”.
Carl Herberger

Biorąc pod uwagę wszystkie przyszłe aspekty sztucznej inteligencji, jedna z najbardziej dotkniętych dziedzin obejmowałaby również procesy e-learningu. Jak omówiono przez Barbara Kurshan na Forbes,

„Sztuczna inteligencja może pomóc w organizacji i syntezie treści w celu wsparcia dostarczania treści. Technologia znana jako systemy głębokiego uczenia się może odczytywać, pisać i emulować ludzkie zachowania. Na przykład dr Scott R. Parfitt Content Technologies, Inc. (CTI) umożliwia nauczycielom tworzenie niestandardowych podręczników. Nauczyciele importują program nauczania, a silnik CTI wypełnia podręcznik podstawową treścią ”.

Sztuczna inteligencja jest najczęściej dyskutowanym aspektem technologicznym, który jest równie niejasny pod względem właściwego zastosowania i ograniczeń. Mimo, że technologia osiągnęła najwyższy poziom, wciąż potrzebuje kilku lat na idealne dostosowanie się do społeczeństwa.

Mam jednak nadzieję, że te ekspertyzy w większym stopniu rozwiązałyby splątane aspekty sztucznej inteligencji.